تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش الیاف طبیعی

تولید انواع فرش ماشینی الیاف طبیعی کاشان با بالاترین کیفیت و زیباترین رنگبندی
برای هماهنگی و سفارش محصولات این شاخه با واحد مشاوره و فروش گروه تجاری فرش کاشان در ارتباط باشید : 09133602885 - 03155443195

منظور از فرش ماشینی با الیاف طبیعی چیست؟

در پاسخ به منظور از فرش ماشینی با الیاف طبیعی چیست، می‌توان گفت فرش الیاف طبیعی از سری محصولاتی است که در بافت آن از الیاف طبیعی مانند پشم استفاده شده است. به علت به کارگیری از الیاف بافت طبیعی در تولید این محصول، از ظاهری بسیار شبیه به این محصولات دستبافت برخوردار است. تراکمی که می‌توان برای این محصول در نظر گرفت، پایین است؛ چراکه امکان تولید فرش ماشینی الیاف طبیعی با تراکم بالا به علت برخورداری از الیاف پشم وجود ندارد. این نوع بافته‌های ماشینی اصولا از عمری طولانی نزدیک به نیم قرن برخوردار است که در بافت آن به صورت کامل از الیاف طبیعی و یا به صورت ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی با هم استفاده شده که به کارگیری این دو در کنار هم مکمل مشخصات خوب یک فرش طبیعی خواهد بود. فرش الیاف طبیعی القا کننده حس بسیار بهتری به افراد هم به لحاظ ظاهری و هم کیفیت و نرمی و لطافت است که به همین دلیل هم علاقمندان و متقاضیان زیادی دارد.

 

همه چیز درباره فرش ماشینی با الیاف طبیعی و مشخصات آن

شاید بسیاری از خریداران فرش ماشینی با واژه فرش ماشینی الیاف طبیعی کمی ناآشنا باشند و به همین دلیل در این قسمت می‌خواهیم همه چیز درباره فرش ماشینی با الیاف طبیعی و مشخصات آن را بیان نماییم. به کارگیری از الیاف مصنوعی به جهت کاهش هزینه‌ها در تولید فرش ماشینی، امری ساده و رایج است. اما گاها دیده می‌شود که برخی تولیدکنندگان جهت ارائه محصولات لوکس و دستباف گونه صادراتی، از الیاف بافت طبیعی نیز در تولید فرش‌های ماشینی استفاده می‌نمایند. لازمه به کارگیری از چنین الیافی در بافت فرش، تولید آن در تراکم‌ پایین است. زیرا الیاف طبیعی دارای حجم و ضخامت است که از قابلیت پوشانندگی بسیار خوبی هم برخوردار است و سبب توپری فرش‌های ماشینی کم تراکم برخلاف الیاف مصنوعی مانند پلی استر و پلی پروپیلن می‌شود.

 

انواع فرش‌های ماشینی با الیاف طبیعی

انواع فرش‌های ماشینی با الیاف طبیعی به لحاظ جنس نخ متفاوت است که در زیر برخی از پرفروش‌ترین آنها را نام برده‌ایم. به کارگیری از این الیاف مختلف طبیعی بسته به سبک و مدل فرش متفاوت است که توسط کارشناسان متناسب با آن در نظر گرفته می‌شود و محصولاتی چون موارد نام برده در زیر را به تولیدات فرش کاشان از نوع ماشینی افزوده است.

پنبه

اصولا در بستن تار و پود فرش ماشینی از جنس نخ پنبه استفاده می‌شود که از بارزترین خصوصیات آن می‌توان به ضد میکروب بودن آن و مقاومت ساختار فرش در برابر آفت و میکروب اشاره داشت. به همین جهت به کارگیری از فرش الیاف طبیعی پنبه در محیط‌های در معرض رطوبت و آفت به جهت جلوگیری از نفوذ آن به ساختار فرش مناسب است.

پشم

الیاف پشم به کار رفته در تولید فرش با الیاف طبیعی دارای ویژگی‌هایی چون عایق حرارتی خوب، رنگ پذیری بالا، ماندگاری و دوام بیش تر است که می‌توان در مقایسه با فرش ماشینی الیاف مصنوعی بسیار عالی دانست. فرش ماشینی با الیاف طبیعی به علت برخورداری از الیاف پشم به عنوان فرش دستباف گونه نیز شناخته می‌شود که به عنوان محصول لوکس و گران می‌توان برای مکان‌های مجلل و پذیرایی مورد خریداری قرار داد.

ابریشم

نخ ابریشم از دسته الیاف طبیعی با ارزش بسیار زیادی است که اصولا هم در تولید چه قالی‌های دستبافت و چه ماشینی به صورت ترکیبی به کار گرفته می‌شود تا بافته از قیمت بسیار گرانی برخوردار نگردد. این الیاف از بافتی بسیار نرم و لطیف و به لحاظ ظاهری براق و درخشنده است که برای جلوه دادن به برخی از نقوش فرش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جوت

از نمونه‌های دیگر الیاف طبیعی می‌توان به نخ جوت اشاره داشت که از مقاوم و استحکام بسیار زیادی برخوردار بوده و به همین علت در ساختار فرش‌های ماشینی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در واقع این الیاف از معایبی چون لکه پذیری و سختی پاک کردن نیز برخوردار است که در نگهداری از آن باید دقت نمود و از این رو متناسب با فضاهای پرجمعیت و شلوغ نیست.

 

کاربرد فرش ماشینی با الیاف طبیعی در دکوراسیون

حساسیت و کاربرد فرش ماشینی با الیاف طبیعی در دکوراسیون سبب شده تا ما در این زمینه نیز به ارائه مطالبی مهم جهت به کارگیری از این نوع محصولات در دکوراسیون پرداخته‌ایم. با توجه به فضا و کاربردی که در منزل خود دارید، می‌توانید از هر یک از موارد نام برده در قسمت قبل برای منزل خود استفاده نمایید. برای منازل پرجمعیت استفاده از فرش الیاف طبیعی ابریشمی و پنبه مناسب‌ترین گزینه و منازل پرجمعیت نیز به لحاظ مقاومت فرش می‌توانند از الیاف بافت جوت یا سیسال استفاده نمایند.

 

نکات مهم در نگهداری و استفاده از فرش ماشینی با الیاف طبیعی

نگهداری از فرش ماشینی با الیاف طبیعی از حساسیت بیشتری برخوردار است که در این رابطه به ارائه موارد و نکات مهم در نگهداری و استفاده از فرش ماشینی با الیاف طبیعی در این قسمت از مطلب پرداخته‌ایم که بهتر است با در نظر گرفتن آن، عمر و دوام و ماندگاری فرش طبیعی خانه خود را بین نحو افزایش داده و هزینه پرداخت شده بابت آن را هدر ندهید.

 
  • کشیدن جارو برقی با مکش قوی برای محصولات با پرز زیاد چون فرش الیاف طبیعی پشمی
  • عدم جارو زدن با سرعت بالا بر روی فرش‌های الیاف طبیعی ابریشمی به جهت ایجاد سایش و فرسایش
  • در پاک کردن لکه بر روی فرش الیاف طبیعی سیسال به جهت پخش شدن لکه‌ها دقت نمایید.
  • حرکت جارو برقی در چند جهت مختلف به دلیل واردن شدن کمترین آسیب به بافت فرش و افزایش سرعت جارو زدن

 

خرید و قیمت فرش الیاف طبیعی ماشینی

به منظور خرید و قیمت فرش الیاف طبیعی ماشینی می‌توانید به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان مراجعه نموده تا بدین واسطه علاوه بر خریدی مستقیم و بی واسطه، از کیفیت بالای محصولات نیز بهره‌مند شوید؛ چراکه قیمت فرش الیاف طبیعی بامبو و یا پشم همانند قالی های دستبافت گران است که افراد می‌توانند آن را از فروشگاه فرش کاشان به صورت مستقیم و با قیمت درب کارخانه تهیه و خریداری نمایند. همچنین جهت ضمانت کیفی این بافته‌های طبیعی گارانتی معتبر ارائه می‌گردد.