تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

انواع فرش کناره یا برشی

تولید انواغ گلیم ماشینی کناره یا برشی در سایزها و رنگ ها و طرح های متنوع و تولید سایز دلخواه از عرض 70 سانتیمتر تا 2.5 متر
نمایش 1 تا 1 (از 1 محصول)
موجود نیست
گلیم برشی ساده طرح چهل تکه
کد فرش: dlr32001

 گلیم برشی ساده طرح چهل تکه 

(جدید) 160,000 تومان

منظور از کناره یا فرش برشی چیست؟

انواع فرش کناره یا برشی به محصولاتی گفته می‌شود که به صورت سفارشی در رول‌هایی با طول و عرض متفاوت با توجه به نیاز مختلف افراد تولید می‌شود و در اندازه مورد نیاز مشتری برش داده می‌شود. این محصولات اصولا به صورت رولی با طرح یا بدون طرح تولید می‌شود که نوع طرحدار آن اصولا با سبک‌های سنتی ارائه می‌گردد. در گذشته استقبال از فرش کناره کاشان به جهت مفروش نمودن کل فضای خانه بسیار بیشتر بود، اما اخیرا با مدرنیته شدن سبک چیدمان دکوراسیون‌ها این محصول دیگر کارآیی گذشته را ندارد و تنها برای مکان‌های عمومی چون مساجد و حسینیه آن هم در صورت عدم برخورداری از کفپوش مناسب، مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی در خانه‌ها برای مفروش کردن راه پله نیز کاربرد دارد. این تعاریف در پاسخ به سؤال منظور از کناره یا فرش برشی چیست، کافی است اما در ادامه می‌توانید بیشتر با نوع کاربری و ویژگی‌های این محصول آشنا شوید.

 

بررسی خصوصیات کناره فرش ماشینی یا برشی

با توجه به تعاریفی که در بالا ارائه شد، حال در این قسمت به بررسی خصوصیات کناره فرش ماشینی یا برشی می‌پردازیم. فرش برشی با توجه به نوعی کاربری‌های مختلفی که برای آن اختصاص داده می‌شود، با ویژگی‌های مختلفی ارائه می‌گردد. بدین منظور که اگر موارد استفاده از کناره یا فرش برشی برای فضاهای پرترددی چون مساجد و یا راه پله باشد، تولیدکنندگان آن را با استفاده از تراکم پایین به جهت برخورداری از ضخامت خاب، ارائه می‌نمایند؛ چراکه در تولید محصولات کم تراکم دست تولیدکنندگان برای افزایش ارتفاع نخ خاب در آن باز بوده و با ضخامت بالایی ارائه می‌شود که به کارگیری از این مدل فرش ضخیم برای قسمتهای پرتردد خانه مانند راهرو و راه پله بسیار مناسب و کاربردی است.

از طرفی برخی افراد با وجود مدرنیته شدن سبک چینش دکوراسیون هنوز ترجیح به پوشاندن کل کف خانه با کناره فرش می‌دهند که بدین منظور تولیدکنندگان طبق نیاز مشتری به تولید کناره از طرح خریداری شده توسط مشتری برای خانه خود با همان خصوصیات کیفی و تراکم یا ظرافت و ریز بافتی می‌پردازد. یا برخی افراد برای مفروش کردن خانه لوکس و ویلایی خود نیازمند فرش راه پله بسیار زیبا و ظریف هستند که بدین منظور تولیدکنندگان آن را با تراکم بالا و کیفیت عالی تولید و ارائه می‌نمایند. پس با این تفاسیر می‌توان گفت خصوصیاتی که برای چنین محصولاتی از سوی تولیدکننده در نظر گرفته می‌شود، بسته به نوع کارآیی آن ممکن است بسیار با ظرافت و ریزنقش به صورت دستباف گونه ارائه گردد و یا اینکه مناسب برای فضاهای پر رفت و آمد در تراکمی پایین 320 شانه با الیاف بافت ارزان قیمتی چون بی سی اف تولید شود.

 

فرش کناره برشی در کجا مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

در قسمت قبل اشاره کوتاهی به این مورد شد که فرش کناره برشی در کجا مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما اگر بخواهیم به صورت واضح‌تر توضیح دهیم، کاربرد این محصولات بیشتر برای فضاهایی است که اندازه استاندارد فرشهای ماشینی برای آن مناسب نبوده و نیاز به سایزی از نظر طولی بیشتر و از نظر عرضی نیز کمتر هست که در چنین مواردی به کارگیری از فرش کناره ماشینی یا برشی بسیار مناسب خواهد بود. همچنین برخی از مساجد و حسینیه‌ها که فضایی یکپارچه را می‌خواهند ایجاد نمایند، از طرح‌های سجاده تولید شده به صورت فرش برشی یا کناره با عرض بیشتر استفاده می‌نمایند که بدین نحو کل فضا را پوشش دهند. راهرو و راه‌پله‌های خانه‌های لوکس و اشرافی از دیگر موارد استفاده از چنین محصولاتی است. علاوه بر آن برخی از سالن‌های اجتماعات نیز برای درب ورودی خود جهت نوعی خوشامدگویی به مهمانانشان، فرش تشریفات قرمزی را پهن می‌نمایند که آن هم نوعی فرش برشی یا کناره با طراحی متفاوت است.

 

انواع فرش ماشینی کناره یا برشی

انواع فرش ماشینی کناره یا برشی به جهت کاربری‌های مختلف ذکر شده در قسمت قبلی، در طول و عرض متفاوت و سبک و مدلهای مختلف ارائه می‌شود که بنا به نیاز خود می‌توانید طرح مورد پسند خود را تهیه و مورد خریداری قرار دهید. فرش برشی فانتزی با توجه به سایز مناسبی که افراد برای مفروش کردن اتاق‌شان در نظر می‌گیرند، در ابعاد مختلفی ارائه می‌شود. فرش کناره فانتزی نیز بدین منظور جهت مفروش کردن کل فضا یا اتاق ارائه شده که طرح آن با طرح فرش اتاق یکسان در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر آن فرش برشی اشپزخانه نیز به همین منظور اصولا برای مفروش نمودن آشپزخانه‌های طویل در نظر گرفته می‌شود. گلیم فرش برشی در سبکهای سنتی به منظور فرش راهرو و یا راه پله با شش رنگ واقعی و شاد تولید و ارائه می‌گردد که از جذابیت بالایی برخوردار است.

انواع فرش برشی برای مکان‌هایی چون راهرو، راه پله و مکان های با پهنای کم و طول زیاد توسط کارخانجات فرش بافی تولید و ارائه می‌گردد. تولید فرش برشی کاشان در تراکم و رنگبندی و ارتفاع خاب پایین صورت می‌پذیرد که به عنوان گلیم فرش برشی نیز شناخته می‌شود. تراکم و رنگبندی محدود به کار رفته در تولید فرش کناره برشی سبب ارزان قیمت شدن این محصول شده است.

 

فرش کناره در چه ابعادی تولید می‌شود؟

اما فرش کناره در چه ابعادی تولید می‌شود؟ فرش کناره ماشینی متری اصولا با عرضهای مختلف 70، 80، 90، 100، 110، 120، 130، 140، 150، 160، 170، 180  و 190 سانتی‌متر و 2، 2.10، 2.20، 2.30، 2.40 و 2.5 متر قابل تولید است که با توجه به سفارش مشتریان ارائه می‌شود. فرش برشی عرض ۳ متری نیز قابلیت تولید دارد که این محصول نیز با استفاده از ماشین آلات به روز و پیشرفته تولید می‌شود و برای فضاهایی بزرگ مانند مساجد و حسینیه و یا نمازخانه‌ها در نظر گرفته می‎شود. همچنین فرش کناره متری یا رولی ممکن است به صوت خام نیز به جهت ارائه محصولاتی با چاپ کلاریس و یا سابلیمیشن در ابعاد مختلف تولید گردد که از قیمت بسیار مناسب‌تری برخوردار خواهد بود.

ابعادی که اصولا در پهنا برای فرش ماشینی برشی در نظر گرفته می‌شود و قابل سفارش از سوی مشتری است، شامل عرضهای نام برده در قسمت قبل است که مشتریان با توجه به فضای مورد نظر خود می‌توانند هر یک از این سایزها را در مقدار طول مورد نیاز خود سفارش داده تا برای آنها تولید و برش داده شود.

 

قیمت فرش برشی و کناره فرش

قیمت فرش برشی و کناره فرش بر اساس عوامل مختلفی چون تراکم گره به کار رفته در بافت عرضی و طولی آن، جنس الیاف مصرفی، روش تولید بافت یا چاپ، دستگاه بافنده و ابعاد و عرضهای مختلف تعیین می‌گردد که مسلما هر محصولی دارای تراکم و عرض کمتر باشد، از هزینه‌های مصرفی چون الیاف بافت کمتری نیز برخوردار بوده و به تبع آن قیمت کناره فرش یا فرش برشی نیز مناسب و مقرون به صرفه است.

 

خرید فرش برشی و کناره از کارخانه

به منظور خرید فرش برشی و کناره از کارخانه به صورت مستقیم می‌توانید به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان مراجعه نمایید. این فروشگاه معتبر فرش دارای تنوع بالای محصولی است که بدین واسطه می‌توانید طرح مورد پسند و یا مورد نیاز خود را طبق طرح فرش خانه‌تان در ابعاد کناره و برشی در عرض مختلف سفارش داده و مورد خریداری قرار دهید. فروش فرش برشی یا کناره در فروشگاه فرش کاشان به صورت مستقیم از کارخانه و قیمت آن به ازای هر متر محاسبه می‌گردد که متقاضیان به واسطه آن می‌توانند از خرید کناره فرش برشی با قیمت تولیدی بهره‌مند گردند. انواع فرش برشی با سبکهای فانتزی، سنتی و مدرن و کلاسیک در این فروشگاه موجود است.