تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش طرح دستباف یا دستباف گونه

تولید انواع فرش های ماشینی طرح دستباف یا دستبافت گونه کاشان ✔️ در زیباترین طرح و رنگ و بسیار شبیه به فرش های دستباف
برای هماهنگی و سفارش محصولات این شاخه با واحد مشاوره و فروش گروه تجاری فرش کاشان در ارتباط باشید : 09133602885 - 03155443195

فرش طرح دستباف یا دستباف گونه چیست؟

در چند ساله اخیر نام فرش طرح دستباف یا دستباف گونه آوازه ای را در سراسر ایران و جهان به دست آورده است و توانسته مورد استقبال قرار گیرد؛ اما با این وجود هنوز هم افرادی هستند که دقیقا نمی دانند فرش طرح دستباف یا دستباف گونه چیست و چرا بدین نام معرفی می‌شوند. در اصل در این باره می‌توان این چنین گفت که فرش ماشینی طرح دستباف از جدیدترین انواع فرش های ماشینی محسوب می‌شود که حاصل پیشرفت تکنولوژی و فناوری در عرصه تولید فرش ماشینی است که طی سال های اخیر رونق یافته است.

 در واقع نام فرش دستباف گونه به محصولاتی اطلاق می‌شود که تراکم و تعداد شانه های بالایی را دارند و همین قابلیت تولید طرح های زیبا و ظریف را که شباهت زیادی را به قالی دستباف دارند را برای تولید این محصولات به وجود آورده است. با این تفاسیر به طور کلی در تعریف این که فرش ماشینی دستباف گونه چیست می‌توان این چنین گفت:

فرش طرح دستباف یا دستباف گونه به محصولاتی گفته می شود که در تولید آن از تراکم بالای گره و الیاف بافت ظریف و نازکی استفاده شده باشد. فرش طرح دستباف ماشینی در انواع تراکم های بالا تولید می‌گردد. فرش طرح دستباف کاشان در انواع تراکم های فرش هزار، 1200 و 1500 شانه به عنوان بالاترین شانه تراکم فرش تولید می‌شوند و امروزه به سبب استفاده از نمونه الیاف های نازک بافت بوده که سری فرش های 700 شانه نیز قابلیت تولید به صورت دستباف گونه را دارند.

تراکم بالای به کار رفته در این نوع محصولات و متراکم بودن و فشردگی ریشه ها در آن سبب شده تا به عنوان فرش دستباف نما نیز معرفی شوند و بدین گونه که از لحاظ ظاهری شباهت بسیار زیادی به قالی های دستبافت دارند. تولید تراکم های بالا با استفاده از الیاف بافت اکریلیک ظریف و کم ضخامت تولید می‌گردد که از این لحاظ نیز بسیار شبیه به قالی های دستبافت شده است و به همین دلیل به عنوان فرش دستبافگونه شناخته می شود.

 

فرش ماشینی طرح دستباف و ویژگی های آن

به طبع یک سری از خصوصیاتی در تولید فرش ماشینی به کار گرفته می‌شود که شامل شانه و تراکم، نوع جنس الیاف، تعداد رنگ به کار رفته در فرش، نوع دستگاه بافت فرش و ابعاد هستند که در اصل همین خصوصیات از ویژگی های فرش دستباف گونه نیز به شمار می‌روند که در این بین تراکم و نوع الیاف به عنوان مهمترین خصوصیاتی است که در فرش دستباف گونه مطرح است و در زیر بدان اشاره نموده ایم:

 

تراکم، مهم‌ترین ویژگی فرش‌های دستباف گونه

به طور کلی تراکم فرش شامل گره های عرضی و گره های طولی هستند که به ترتیب به عنوان شانه و تراکم معرفی می‌شوند. در اصل بالا رفتن تعداد گره های عرضی یا همان شانه فرش بوده که ظرافت بیشتری را برای یک محصول به همراه دارد و در نتیجه همین امر منجر به این شده تا این چنین محصولاتی با نام فرش دستباف گونه معرفی شود؛ اما در این بین تراکم فرش نیز بی تاثیر نیست و به قطع باید به ازای افزایش گره های عرضی، گره های طولی فرش نیز افزایش یابد تا بتواند دوام و استحکام یا به عبارتی انسجام گره های فرش حفظ شود. در اصل تراکم طولی را می‌توان تعیین کننده عمر مفید یک فرش دانست که هر چه بیشتر باشد مقاومت و پایداری بیشتری برای فرش در نظر گرفته می‌شود و به راحتی در رده بندی فرش های دستباف نما قرار می‌گیرند.

به طور کلی با این تفاسیر می‌توان به این نتیجه پی برد که طرح و نقش فرش شما زمانی زیباتر به نظر رسد و به ظاهر مشابه با نمونه های قالی دستباف خواهد شد که تعداد گره های فرش فشرده باشند یعنی با تراکم بالایی بافت شوند؛ زیرا در این صورت است که نقشه فرش با جزئیات بیشتری نشان داده می‌شوند و به خوبی ظرافت و زیبایی به چشم می‌خورد.

 

نخ به کار رفته در فرش دستباف گونه

از آنجایی که تراکم فرش در کنار نخ به کار رفته در فرش دستباف گونه است که منجر به شباهت بیشتر این چنین محصولاتی به قالی دستباف شده است، به همین جهت بوده که این ویژگی نیز مهمترین خصوصیات فرش ماشینی طرح دستباف و ویژگی های آن بیان می‌شود. به طور کلی تراکم بالای فرش نیازمند استفاده از الیاف های نازک و ظریف هستند که توان فشردگی گره ها را با یکدیگر داشته باشد تا بتواند ظرافت و زیبایی فرش را مهیا سازد؛ به همین جهت در تولید این چنین فرش های تراکم بالایی یا به عبارتی همان فرش 700 شانه دستباف گونه از نمونه الیاف هایی استفاده می‌کنند که علاوه بر نازک بودن دارای درخشندگی و براقیت است و از دوام و پایداری بالایی برخوردار هستند و آن الیافی نیست جزء الیاف آکریلیک هیت ست شده که استفاده از آن در فرش با تراکم بالا ارتفاع خاب کمی را به همراه دارد تا زیبایی نقش و ظرافت فرش به خوبی نمایان شود.

 

انواع طرح و نقش فرش ماشینی دستباف گونه

به طور کلی نمونه های قالی دستباف با طرح های کلاسیک و سنتی بافت می‌شوند و بدین دلیل است که اگر در تولید فرش طرح دستباف ماشینی از سبک کارهای کلاسیک با نقش و نگار گل و بوته و لچک و ترنج استفاده کنید و از نقش های مدرن فرش دوری کنید، محصولی را روانه بازار خواهید نمود که شباهت زیادی را به قالی های دستباف دارند یا به عبارتی فرش دستباف گونه هستند. طرح های چون فرش خشتی، افشان، طرح های فرش ترکمن و....
از جمله طرح های معروفی که معمولا در تولید فرش ماشینی طرح دستباف به کار می‌رود را می‌توان موارد زیر بیان نمود:

  • طرح های فرش دستباف کاشان که نقش اصلی آن لچک و ترنج است.
  • طرح فرش ماشینی دستباف گونه ترکمن که نقشه هایی خشتی، آجری، هندسی را در بر دارد.
  • فرش دستباف گونه با طرح نقشه های فرش تبریز که شامل نقشه فرش های ماهی است.
  • طرح فرش کرمان که شامل نقش گل و برگ و درخت است.
  • فرش دستباف قم ماشینی که نقشه های لچک و ترنج شاه عباسی، طرح محراب و شکارگاهی را در بر دارد.

 

قیمت فرش دستباف گونه یا طرح دستباف

به طبع خصوصیاتی که این سری از محصولات دارند و در بالا به مهمترین آن در این بافته ها و حتی تاثیرگذار ترین آن برای قیمت اشاره نموده ایم می‌توان به این موضوع دست یافت که قیمت فرش دستباف گونه یا طرح دستباف به نسبت سایر فرش های ماشینی کمی بالاتر است؛ اما با این وجود در این بین تفاوت قیمتی که در این محصول وجود دارد به علت تراکم های مختلف این محصولات است؛ یعنی با این توضیح می‌توان گفت قیمت فرش دستباف گونه 700 شانه به نسبت تراکم های 1000، 1200 و 1500 شانه کمتر است ولی به نسبت نمونه های ساده قیمت بیشتری دارد که با خرید مستقیم می‌توان به قیمت عمده و تولیدی این محصولات دست یافت.

 

مزایای خرید فرش‌های دستباف گونه

به طبع خرید نمونه قالی های دستباف گونه به نسبت قالی دستباف امروزه رایج تر است و دلیل آن مزایای خرید فرش‌های دستباف گونه است که وجود دارد که در باب آن می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • مقرون به صرفه تر بودن آن از لحاظ قیمت به نسبت نمونه های دستباف
  • عدم احتیاج به تخصص و مهارت در شناخت محصول و انتخاب آن
  • کیفیت بالای این محصولات به دلیل استفاده از الیاف با کیفیت مشابه با الیاف های قالی دستباف
  • شکل ظاهری کاملا شبیه به فرش های دستباف
  • دوام زیاد و عمر طولانی به دلیل تراکم بالا در بافت

 

خرید فرش ماشینی دستباف گونه

به منظور خرید فرش ماشینی دستباف گونه با این وجود که تراکم بالا و الیاف بافت نازک و مقاوم به کار رفته در تولید فرش دستباف گونه سبب قیمت بالای این محصول شده و به عنوان فرش لوکس پذیرایی از آن استفاده می‌شود می‌توانید فروشگاه فرش کاشان را برای خرید انتخاب نمایید؛ زیرا بهترین قیمت فرش دستبافگونه طبق قیمت مصوب کارخانه توسط فروشگاه فرش کاشان ارائه داده شده است، چرا که عرضه محصولات این شرکت به صورت مستقیم و بی واسطه است یعنی شما می‌توانید به شکل آنلاین با صرف کمترین زمان و هزینه اقدام به خرید این بافته ها به همراه تضمین کیفیت نمایید.