تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش خام سفید چاپی

تولید و عرضه انواع فرش سفید یا خام مخصوص چاپ عکس و فرش سابلیمیشن چاپی و کلاریس چاپی به قیمت عمده و همکاری در تمامی سایزها ⚡ ✔️
نمایش 1 تا 5 (از 5 محصول)
فرش ماشینی خام 1500 شانه
کد فرش:

 فرش ماشینی خام 1500 شانه 

سفارش تلفنی محصول

فرش ماشینی خام 1200 شانه
کد فرش:

 فرش ماشینی خام 1200 شانه 

سفارش تلفنی محصول

فرش ماشینی خام 1000 شانه
کد فرش:

 فرش ماشینی خام 1000 شانه 

سفارش تلفنی محصول

فرش ماشینی خام 700 شانه
کد فرش:

 فرش ماشینی خام 700 شانه 

سفارش تلفنی محصول

فرش ماشینی خام 500 شانه
کد فرش:

 فرش ماشینی خام 500 شانه 

سفارش تلفنی محصول

منظور از فرش خام یا سفید چاپی چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است ابتدا بدانید که منظور از فرش خام یا سفید چاپی چیست؟ به صورت کلی وقتی واژه خام به میان می‌آید، اشاره به مواد و یا متریال اولیه برای تولید هر کالایی دارد که در اینجا منظور از این واژه در فرش خام، محصولی بدون طرح و طرح است که در آن به جای استفاده از الیاف بافت رنگرزی شده و تولید طبق نقشه و داده، بافت بدون طرح و نقشه قبلی و با رنگی سفید به شکلی کاملا ساده صورت می‌پذیرد. بدون طرح و رنگ بودن زمینه این فرش های ماشینی سبب شده تا تولیدکنندگان آن را با عنوان فرش خام سفید چاپی به بازار معرفی نمایند. در ادامه مطلب می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

 

بررسی ویژگی‌های فرش خام برای چاپ

به منظور بررسی ویژگی‌های فرش خام برای چاپ چیزی که مد نظر تولیدکنندگان و خریداران قرار دارد، بحث کیفیت است که از عوامل مؤثر در آن می‌توان به ویژگی‌هایی چون جنس، تراکم و دستگاه بافنده آن اشاره داشت که پس از پاسخگویی به سؤال فرش خام چیست، حائز اهمیت قرار می‌گیرد. در زیر به توضیح این موارد مهم در کیفیت و کارآیی فرش خام ماشینی پرداخته شده است.

جنس

جنس الیاف مصرفی عاملی مؤثر بر کیفیت و رنگ پذیری محصولات چاپی است که در فرآیند تولید فرش خام برای تولیدکنندگان بسیار حائز اهمیت است که این محصولات از الیافی برخوردار باشد که در عین برخورداری از قابلیت رنگ پذیری خوب، از ثبات رنگی بسیار عالی نیز برخوردار باشد. از این رو به استفاده از مواردی چون پلی استر و اکریلیک در تولید این محصولات پرداخته‌اند که علاوه بر این مشخصه بسیار مهم در تولید فرش ماشینی خام، از ویژگی‌هایی چون عدم پرزدهی و جذب رطوبت، نرمی و لطافت، بافتی منسجم، شفاف و براق و انعطاف‌پذیر برخوردار است.

تراکم

تعداد تراکم گره در بافت فرش خام است که در نهایت منجر به ارائه طرحی ظریف و زیبا و در عین حال منسجم و مستحکم می‌شود. پس با این تعاریف هر چه تراکم فرش خام بیشتر باشد، برای چاپی پر نقش و نگار و ظریف مناسب خواهد بود. اما تولیدکنندگان برای چاپ طرح‌های ساده، به استفاده از همین تراکم‌های پایین نیز اکتفا می‌نمایند.

دستگاه بافت

اخیرا کارخانجات فرش بافی تولیدات خود را با استفاده از به‌روزترین دستگاه بافت ارائه می‌نمایند که دیگر کمتر عیبی در بافت آن از جمله سوراخی و یا در رفتگی نخ و عدم بافته شدن، دیده می‌شود. در دنیای امروزی سرعت نیز علاوه بر کیفیت حرف اول را می‌زند و به همین علت تولید محصولات چاپی به بافته‌های ماشینی افزوده شد که بافت فرش خام نیز با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا که از سرعت و دقت عمل بسیار بالایی برخوردار است، انجام می‌شود.

 

فرش خام مخصوص چاپ چه طرح‌هایی است؟

اما شاید کنجکاو باشید که بدانید فرش خام مخصوص چاپ چه طرح‌هایی است و برای چه منظوری این محصولات تولید و ارائه شده است. برخلاف ظاهر ساده و بی طرح و رنگ این محصول، کاربردهای فراوانی بدان اختصاص داده شده که آن را به یکی از پرفروش‌ترین محصولات در صنعت فرش بافی تبدیل نموده است. فرش خام برای چاپ طرح و تصاویر اختصاصی افراد با سلیقه‌های خاص و متفاوت، چاپ تصاویر شخصی افراد جهت هدیه دادن، چاپ مناظر طبیعی، حیوانات، آیه‌های مذهبی و غیره تولید و ارائه شده که از آن بدین منظور در صنعت فرش استفاده می‌شود. به طور کلی فرش خام تامین کننده هر سبک و سلیقه‌ای و با هر نوع نیازی است که اخیرا کارخانجات بیشتر بدان متمرکز شده است. عدم وجود محدودیت برای طرح و رنگبندی، سرعت بالای تولید در کمتر از نصف روز و قیمت مناسب از دیگر مزیت‌هایی است که سبب کارآیی بسیار خوب این محصولات و استقبال خوب تولیدکنندگان برای چاپ سابلیمیشن و خریداران از آن شده است.

 

فرش خام سابلیمیشن چگونه تولید می‌شود؟

همانطور که در قسمت قبل اشاره‌ای به چاپ سابلیمیشن شد، حال می‌خواهیم بگوییم که فرش خام سابلیمیشن چگونه تولید می‌شود؟ به صورت کلی فرش خام به دو منظور تولید می‌شود که از جمله می‌توان به فرش خام کلاریس و سابلیمیشن اشاره داشت که ما در اینجا می‌خواهیم به رایج‌ترین آن یعنی سابلیمیشن بپردازیم. تولید فرش خام برای چاپ سابلیمیشن بدین صورت انجام می‌شود که این محصولات در ابعاد مختلف یا به صورت رولی در عرض‌های متفاوت توسط ماشین آلات بافندگی در تراکم‌های مختلفی بنا به نظر تولید کننده با جنس الیاف مختلف بدون طرح و رنگرزی تولید و ارائه می‌گردد. در ادامه این محصولات برای فرآیند چاپ سابلیمیشن توسط قسمت آهار و تکمیل آماده می‌شود. پس از آن در قسمت چاپ، فرش خام به وسیله دستگاه چاپ حرارتی با قابلیت تولید یک میلیون رنگ توسط پرینتر جوهر افشان، با تزریق رنگ‌ها به صورت سطحی، از طرح و رنگ مورد نظر برخوردار می‌گردد که این روش چاپ عکس بر روی فرش خام را سابلیمیشن می‌نامند.

 

معرفی انواع فرش خام چاپی

در معرفی انواع فرش خام چاپی می‌توان محصولات را به چند دسته بندی شانه و تراکم و جنس تقسیم نمود که تراکم به کار رفته در این محصولات، تعیین کننده نوع کاربری فرش است که به جهت بهره‌مندی از محصولی متناسب با نوع نیاز و کارآیی منزل‌تان، در زیر به معرفی تراکم‌های مختلف از فرش خام یا سفید چاپی همراه با نوع کاربری هر یک پرداخته‌ایم.

فرش خام 500 شانه

فرش خام 500 شانه از اولین تراکم‌هایی است که در کارخانجات فرش بافی به وسیله ماشین آلات قدیمی مانند تکسیما تولید و ارائه شد و کم تراکم بودن و وزن سبک آن سبب شد تا ارتفاع نخ خاب در آن بلند در نظر گرفته شود و از خابی نرم و راحت برخوردار گردد. همچنین تراکم پایین این فرش ماشینی با استفاده از الیاف حجیم و پفکی به بهترین نحو پوشانده می‌شود. بدین جهت استفاده و به کارگیری از این تراکم فرش ماشینی خام برای فضاهای پر رفت و آمد و بدون مبلمان مانند حسینیه‌ها و مساجد به لحاظ پاخور شدن و برخورداری از خابی نرم بسیار مناسب است. تراکم طولی که برای این شانه فرش در نظر گرفته شده حدود هزار گره است که تقریبا دو برابر است و این یعنی دو ردیف پود برای تولید آن در نظر گرفته می‌شود.

فرش خام 700 شانه

با ورود ماشین آلات جدید و پیشرفته بافندگی به کارخانجات فرش بافی، تولید فرش 700 شانه خام نیز به تولیدات اولیه کارخانجات فرش بافی اضافه شد و بدین نحو علاوه بر پاخوری مناسب برای فضاهای پرتردد، به زیبایی فرش نیز بدین طریق اضافه شد و فرش پرطرفدار به لحاظ کاربرد و زیبایی ظاهری تولید و ارائه شد که از فروش بالایی نیز برخوردار شد و هنوز با وجود ارائه ظریف‌ترین و زیباترین محصولات، استقبال از این تراکم فرش ماشینی بسیار بیشتر است. پرفروش بودن این محصول سبب شد تا تولیدکنندگان تنوع بالایی از تراکم طولی با احتساب سه ردیف پود، بین 2100 تا 3300 گره را برای آن در نظر بگیرند که متداول‌ترین آن 2550 است. به کارگیری از فرش 700 شانه تراکم 2550 خام برای آشپزخانه، اتاق خواب و نشیمن گزینه انتخابی عالی خواهد بود.

فرش خام 1000 شانه

فرش خام 1000 شانه از اولین تولیدات ماشین آلات پیشرفته با قابلیت تولید فرش در تراکم بالا بوده که هنوز تولید آن ادامه دارد. این تراکم از فرش ماشینی به جهت ارائه محصولی زیبا و با ظرافت هرچه بیشتر تولید شد که به کارگیری از آن برای فرش پذیرایی به جهت برخورداری از ظرافت و زیبایی در عین برخورداری از انسجام و استحکام بسیار مناسب است؛ چراکه تراکم طولی در نظر گرفته شده برای آن که در منسجم و مستحکم سازی بافت فرش نیز بسیار مؤثر بوده، چیزی حدود سه برابر یعنی 3000 گره است. هم چنین می‌توانید فرش 1000 شانه تراکم 3000 خام را به جهت استفاده در منازل آپارتمانی کوچک و کم جمعیت و یا کم تردد نیز مورد استفاده قرار دهید.

فرش خام 1200 شانه

در تولید فرش خام 1200 شانه همانطور که از نامش مشخص است از 1200 گره عرضی در یک متر و با احتساب سه ردیف پود در یک متر طول، 3600 گره استفاده شده است. فرش 1200 شانه 3600 تراکم محصولی زیبا و ظریف و در عین حال مستحکم و منسجم در بافت گره‌ها است که به کارگیری از آن به عنوان فرش سالن پذیرایی به ویژه در ابعاد بزرگ فوق‌العاده جذاب و دیدنی خواهد بود. به کارگیری از این تراکم فرش ماشینی خام برای ارائه طرح‌های پر نقش و نگار سنتی و اصیل و جلوه زیبای طرح با وضوحی هر چه بیشتر و بهتر بسیار مناسب و کابردی است. به جهت حفظ این حجم از ظرافت و زیبایی بهتر است از آن برای فضاهای کم تردد استفاده شود.

فرش خام 1500 شانه

فرش خام 1500 شانه دارای بالاترین شانه تراکم فرش است که با نهایت استحکام و انسجام بافت ارائه شده؛ زیرا دارای تراکم طولی 4500 گره در یک متر طولی است و چاپ طرح بر روی آن نهایت ظرافت و زیبایی را برای نقش فرش رقم خواهد زد که جزئیات در آن به خوبی قابل نقش نگاری خواهد بود و از این رو تولیدکنندگان از فرش 1500 شانه تراکم 4500 برای ارائه طرح‌های اصیل و پر نقش و نگار ایرانی و یا مناظر طبیعی که نمایش جزئیات در آن بسیار مهم است، استفاده می‌نمایند.

 

قیمت فرش خام برای چاپ

قیمت فرش خام برای چاپ یکی از اولویت‌های بسیار مهم هر خریداری برای خرید شخصی و یا عمده محسوب می‌شود که در این قسمت به صورت شفاف بدان پرداخته شده است. به صورت کلی تولید فرش خام چون به لحاظ طرح و رنگبندی نیازمند مواد نیست، پس می‌توان گفت که قیمت فرش ماشینی خام بسیار مناسب است؛ زیرا بدون طرح و رنگ است. اما به لحاظ تراکم گره بافت، هرچه از تراکم بالاتری برخوردار باشد، مسلما نیاز به صرف مواد مصرفی و زمان بیشتری برای تولید دارد که این قطعا در افزایش قیمت نهایی محصول مؤثر است. پس شما مشتریان محترم می‌توانید پس از توجه به موارد فوق در خریداری چنین محصولاتی، میزان بودجه خود را نیز در نظر بگیرید. قیمت فرش خام سابلیمیشن نیز به جهت برخورداری از الیاف مصرفی ارزان و تراکم کمتر نسبت به محصولات چاپی کلاریس بسیار مناسب‌تر است. از طرفی روش چاپ سابلیمیشن بر روی فرش خام نیازمند هزینه کمتری نسبت به چاپ کلاریس به صورت عمقی خواهد بود.

 

خرید مستقیم انواع فرش های چاپی و خام از کارخانه

به منظور خرید مستقیم انواع فرش های چاپی و خام از کارخانه چه به منظور مصرف شخصی و خانگی و چه به صورت عمده می‌توانید به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به عنوان مرجعی معتبر از انواع محصولات فرش کاشان به ویژه فعال در حوزه تولید انواع فرش خام چاپی در ابعاد مختلف و یا به صورت رول در عرض A4  تا 4 متر و در تراکم‌های متنوع به جهت کاربری‌های مختلف، مراجعه نموده تا بدین طریق بتوانید از محصول مورد نظر و متناسب با نیاز خود بهره‌مند شوید. گروه تجاری فرش کاشان با عرضه مستقیم و بی واسطه محصولات خام توانسته قیمت مناسب‌تری را نسبت به دیگر مراکز بدان اختصاص داده تا بدین وسیله افراد برای خرید عمده فرش چاپی، علاوه بر قیمت همکاری بتوانند به صورت مستقیم از درب کارخانه و غیر حضوری به خریداری محصول مورد نظر خود با صرف کمترین زمان و هزینه بپردازند.