تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی استوک مناسب

عرضه انواع فرش ماشینی استوک ارزان قیمت همراه با ضمانت کیفیت ⚡
برای هماهنگی و سفارش محصولات این شاخه با واحد مشاوره و فروش گروه تجاری فرش کاشان در ارتباط باشید : 09133602885 - 03155443195

فرش استوک چیست؟

فرش استوک در لغت به عنوان فرش ته انباری و یا فرش دست دوم می باشد که در بین فروشندگان شاید زیاد نام این فرش های ماشینی را شنیده باشید. شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که فرش استوک چیست و آیا فرش های استوک دارای عیب و ایرادی می باشند؟ باید گفت که فرش استوک به فرشی گفته می شود که در انبار ها موجود می باشد و به کالا های ذخیره شده استوک می گویند. فرش هایی که تولید آنها متوقف می شود حالا بنا به دلایلی از جمله: توقف تولید، نبود جنس و مواد اولیه برای بافت آن فرش مخصوص و یا قدیمی شدن طرح فرش از جمله دلایلی می باشد که فرش ها به انبار می روند و به اصطلاح به فرش ماشینی استوک مناسب معروف می شوند که دستخوش این نمونه بافته ها، شرکت ها نیز برای سود بیشتر در زمان انبار گردانی موجودی این فرش های استوک را بررسی کرده و با قیمتی بسیار ارزان این بافته ها را به فروش می رسانند.

 

ویژگی های فرش استوک (فرش ته انباری)

در کشور های اروپایی برای اینکه به مردم امتیازاتی در خرید بدهند و یا اعتبار به کار خود ببخشند به عنوان مثال فرشی را می فروشند و آن شخص خریدار هر مدت که از فرش خود استفاده کرد و از طرح و نقش و... خیلی چیز های دیگر خوشش نیامد فرش را باز می گرداند و فروشگاه آن فرش ماشینی را به انبار منتقل می کند و طبق استفاده ای که از فرش شده و کیفیت فرش، فرش استوک را درجه بندی می کنند و کسانی که به دنبال فرش ارزان باشند می توانند فرش های استوک ارزان خریداری کنند. فروش فرش استوک در کارخانه فرش کاشان بدین صورت است که می توانید فرش هایی که تولید‌ شان متوقف شده و یا در انبار باقی مانده است را با قیمت ارزان تر خریداری کنید.

ممکن است فرشی را با نام فرش استوک بخرید و بافته دارای بسته بندی مثل روز اول خود است و حتی باز هم نشده اما با توجه به دلایل ذکر شده ممکن است داخل انبار باقی مانده باشه و با نام فرش استوک و یا فرش ارزان قیمت به فروش برسند. در باب بیان ویژگی های فرش استوک باید بگوئیم که این بافته ها هیچ محدودیتی در بافت از نظر شانه و تراکم و سبک و طرح ندارند.

شانه و تراکم

فرش های ماشینی با شانه و تراکم های مختلفی بافته می شوند که شانه و تراکم های رایج عبارتند از فرش 700 شانه، 1000، 1200 و 1500 شانه گل برجسته که هر کدام از این فرش های ماشینی درجه یک ویژگی های مختص به خود را دارند و برای مکان های خاص نیز مناسب می باشند. همانطور که گفتیم فرش های ته انباری هم از دسته فرش های ماشینی جدیدی هستند که با شانه و تراکم های مختلفی نیز بافته می شوند که ممکن است آخر سال چند فرش به فروش نرفته باشد و یا فرش تک باشد و به همین دلیل به انبار منتقل می شوند و ممکن است برای منزل یکی مناسب باشد و در غالب فرش استوک خریداری شوند. باید بدانید که فرش های استوک از نظر شانه و تراکم هیچ محدودیتی ندارند و حتی ممکن است در انبار یک نمونه فرش استوک نیز پیدا کنید.

اصولا فرش 1500 شانه گل برجسته از دسته فرش های ماشینی است که با شانه و تراکمی بالا چند سالی است که به تولید می رسد و همچنین این بافته همانند فرش دستباف گونه نیز می باشد و به همین دلیل امروزه با فروش بسیار بالایی رو به رو شده اند و تا حدی دارند جای دیگر بافته ها را می گیرند که از این رو کمتر پیش می آید که فرش 1500 شانه به عنوان فرش استوک باقی بماند.

جنس الیاف

فرش های ماشینی با نخ تار و پود مختلفی بافته می شوند که هر کدام از این نخ های تار و پود روی کیفیت و قیمت فرش ها تاثیر می گذارند. نخ آکریلیک جزء بهترین الیاف بافت در فرش های ماشینی درجه یک می باشند و فرش هایی که با نخ آکریلیک بافته می شوند حتی دوامی بالا تا ده سال نیز خواهند داشت و بعد از نخ های آکریلیک نخ پلی پروپیلن، پلی اوژن، پلی استر نیز نخ هایی هستند که در فرش های ماشینی برای بافت استفاده می شوند. اغلب برای بافت فرش های تراکم بالا و فرش سالن پذیرایی از نخ های آکریلیک استفاده می شود و همچنین برای بافت گلیم فرش، جاجیم، فرش اتاق خواب و... از نخ های دیگر استفاده می کنند که قیمت هر کدام از این بافته ها متغیر می باشند و مسلما از نظر کیفی هم از یکدیگر متفاوت خواهند شد.

دستگاه بافت

مسلما هر چه میزان شانه و تراکم در فرش های ماشینی افزایش پیدا می کند، برای بافت این نمونه از فرش ها باید از جدیدترین دستگاه های بافت فرش جدید و روز استفاده نمود چرا که با بالا رفتن شانه و تراکم باید دستگاه دقت و سرعت عمل بالایی داشته باشد تا بتواند فرشی با بافت ریز و دوام و استحکامی بالا را به تولید برساند. برای بافت فرش های 500 شانه و شانه و تراکم های پایین تر از دستگاه های بافت قدیمی تر استفاده می شود چرا که این فرش ها جزء ابتدایی ترین فرش های ماشینی هستند که بافته شده اند و آنقدر ظرافت بافت در این قالی های ارزان قیمت زیاد نیست.

اما برای بافت فرش های 700 شانه و فرش 1000 شانه ماشینی از دستگاه HCPX2 استفاده می شود و برای بافت فرش های 1200 شانه و فرش 1500 شانه گل برجسته از دستگاه HCIX2 استفاده می شود که جدیدترین تکنولوژی وندویل بلژیک می باشد که با کیفیتی بی نظیر و عالی انواع فرش های ماشینی مختلف تولید می شوند و در صورت محدودیت هایی که به وجود می آید با نام فرش استوک ته انباری شناخته می شوند و همچنین حتی می توانید فرش های استوک را در ابعاد فرش 6 متری، فرش 12 متری و 9 متری و دیگر سایز های کوچکتر نیز خریداری کنید چون بافته ها با سایز های مختلفی به تولید می رسند.

 

سبک و طرح فرش های استوک

سبک و طرح فرش های استوک با سبک های مدرن، کلاسیک، سنتی تولید می شوند و در بافت این فرش های ارزان ته انباری شما هیچگونه ایرادی در بافت اعم از خط خوردگی، تکرار بافت، بیرون زدگی ریشه و هیچ ایرادی مشاهده نخواهید کرد چرا که فرش های استوک نیز از دسته فرش های درجه یک می باشند. فرش های ته انباری از نمونه فرش های درجه یکی هستند که در نیمه دوم سال جزء پر فروش ترین ها در بین نمایشگاه داران می شوند که می توانید در این زمان اقدام به خرید فرش ته انباری ارزان کنید و این بافته ها را با عنوان فرش تخفیفی، فرش ارزان به قیمت کارخانه و حتی قیمتی ارزان تر خریداری کنید.

فرش سبک کلاسیک

فرش های سبک کلاسیک نمونه ای از پر فروش ترین فرش ها در بین ایرانیان می باشند و تنوع طرح، رنگ و شانه و تراکم در این فرش های سبک کلاسیک بسیار بالا می باشد. انواع فرش های 700 شانه، فرش 1000 شانه، 1200، فرش 1500 شانه گل برجسته به سبک کلاسیک بافته می شوند که فرش طرح افشان و فرش طرح خشتی از نمونه های پر فروش این نمونه ها می باشند و حتی تولید رنگ و طرح این دو نمونه اگر هم متوقف شود از دسته فرش هایی هستند که هیچگاه از مد نمی افتند و طرح های حوض نقره، لچک ترنج نیز از نمونه های فرش کلاسیک می باشند که با رنگ زمینه های بی نظیر سرد و گرم و خنثی نیز بافته می شوند.

فرش سبک مدرن

فرش سبک مدرن نیز نمونه ای از فرش های ماشینی می باشد که این روز ها بسیار ترند شده اند و اغلب فرش های سبک مدرن با نخ هایی به غیر از آکریلیک بافته می شوند و اغلب طراحی بوم زمینه فرش های استوک مدرن نیز طرح های غیر قرینه و بهم ریخته در عین نظم هستند و اغلب این بافته ها با رنگ های خنثی بافته می شوند. اما به دلیل پر فروش بودن فرش های مدرن، امروزه فرش های 700 شانه، 1000 و فرش 1200 شانه ساده یا گل برجسته نیز به سبک مدرن بافته می شوند و به دلیل داشتن شانه و تراکم بالا برای اینکه کیفیت و استحکام بافته ها نیز افزایش پیدا کنند با نخ آکریلیک نیز بافته می شوند.

فرش سبک سنتی

فرش سبک سنتی همانطور که از نامش هم پیداست نوعی از فرش های ماشینی می باشد که اغلب رنگ بوم زمینه این سبک فرش با رنگ های تیره و گرم شکل گرفته و همچنین از طرح های سنتی گلیم و جاجیم های دستباف طرح فرش سبک کلاسیک شکل گرفته است. گلیم فرش، جاجیم، گبه فرش ها نمونه ای از فرش های سبک سنتی می باشند که این بافته ها دارای زیبایی بی نظیری نیز می باشند و برای منازل سبک سنتی نیز مناسب می باشند. فرش های استوک تمامی سبک، طرح و رنگ انواع فرش ها را در بر می گیرند و شما می توانید هر بافته ای را در غالب فرش استوک پیدا کرده و خریداری کنید.

 

درجه بندی فرش های ته انباری

فرش های استوک یا فرش ته انباری همانطور که گفتیم از نمونه فرش هایی هستند که بدون هیچگونه ایراد و شکستگی به تولید رسیده اند و همچنین شما فرش های استوک را نیز در صورت موجود بودن در انبار می توانید با سایز های استاندارد و سایز و ابعاد کوچکتر نیز خریداری کنید. در مورد درجه بندی فرش های ته انباری باید بگوئیم که فرش ته انباری ارزان دارای کیفیت درجه یک می باشد و دسته دیگر نیز هستند که با نام فرش درجه دو شناخته شده اند که ممکن است خطای بافت جزئی در بافت قالی پیش آمده باشد که شاید اصلا حتی قابل تشخیص هم نباشد و ویژگی بی نظیر این فرش های ته انباری این است که این بافته ها با قیمتی بسیار ارزان تر به فروش می رسند.

 

قیمت فرش ارزان استوک

همانطور که گفتیم قیمت فرش ارزان استوک متغیر می باشد و وابسته به موجودی انبار است که از کدام شانه و تراکم های فرش موجودی کالا باقی مانده است. جهت اطلاع از قیمت فرش ته انباری می توانید به گروه تولیدی فرش کاشان به صورت حضوری و یا اینترنتی مراجعه کنید و با کارشناسان فروش این فروشگاه در ارتباط باشید و بهترین فرش ماشینی را با قیمت مناسب و ارزان با کیفیت درجه یک خریداری کنید.

از جمله عواملی که روی قیمت فرش استوک نیز تاثیر می گذارد علاوه بر شانه و تراکم، جنس بافته و ابعاد آن نیز می باشد که گران ترین سایز فرش، فرش های 12 متری می باشند و به نوبه خود فرش های 9 و 6 متری و دیگر سایز های کوچکتر دارای قیمتی کمتر می شوند که اگر بتوانید فرش استوک 1200 شانه و یا فرش استوک 1500 شانه را خریداری کنید مسلما خریدی بی نظیر خواهد بود چرا که قیمت این بافته ها بسیار گران می باشد.

 

خرید فرش استوک از کارخانه

خرید فرش استوک کارخانه این امر را برای تمامی افراد مهیا ساخته است تا بتوانند با خرید فرش ته انباری هزینه کمتری را در قبال خرید انواع فرش های ماشینی پرداخت کنند که بسیاری از افراد فرش های مورد نیاز و بافته هایی که دوست دارند را اغلب از مابین فرش های استوک پیدا کرده و خریداری می کنند. فروشگاه فرش کاشان از فروشندگان نمونه و معتبر در زمینه فروش انواع فرش ماشینی با سبک و طرح و شانه و تراکم های مختلف می باشد که این امکان را فراهم نموده هر زمان که خواستید به صورت اینترنتی و یا حضوری قالی مور نظر خود را خریداری کنید. پر فروش ترین فرش های استوک، فرش 700 شانه استوک و فرش 1000 شانه استوک می باشند که دارای کیفیتی بی نظیر و قیمتی کمتر از فرش های لوکس تراکم بالا دارند که قیمت فرش ته انباری در این فروشگاه بسیار ارزان می باشد.