تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

گلیم برشی ساده یا خشک

تولید و عرضه انواع گلیم ساده برشی یا گلیم خشک برشی در عرض و طول دلخواه شماتولید و عرضه انواع گلیم ساده یا گلیم خشک برشی از عرض 70 سانت الی 2.5 متر
نمایش 1 تا 1 (از 1 محصول)
موجود نیست
گلیم برشی ساده طرح چهل تکه
کد فرش: dlr32001

 گلیم برشی ساده طرح چهل تکه 

(جدید) 160,000 تومان

گلیم برشی ساده یا خشک چیست؟

انسان های اولیه بعد از اینکه با پوست حیوانات برای خود لباس و پوشاک تهیه کردند، بعد از آن نیز اقدام به بافت چیزی نمودند که روی زمین های سرد و نمناک و یا داغ ننشینند که گلیم فرش دستباف را می بافتند. پیشینه بافت گلیم فرش ها به 2500 سال قبل به زمان مسیح بر می گردد که افراد با پشم نرم زیر گلو گوسفندان اقدام به بافت گلیم فرش ها نمودند و با گیاهان طبیعی پشم های گوسفندان را رنگی می کردند. در کشور ما ابتدا عشایر، شهر های خراسان، سیستان و بلوچستان و یزد، آذربایجان و... ترکمنستان، افغانستان و دیگر کشور های خاورمیانه نیز اقدام به بافت دستی گلیم فرش ها نمودند. همانطور که می دانید قیمت محصولات فرش دستباف دارای قیمت های زیادی می باشند به دلیل بافت دستباف و وقتی که باید برای تولید فرش صرف کنند و از همه مهم تر اینکه فرش های ماشینی و یا گلیم فرش ماشینی دارای تنوع طرح و رنگ زیادی هستند که گلیم فرش ها دارای زیبایی خاص و بی نظیری نیز می باشند، به دلیل داشتن سطح درخشانی که در خود دارند. گلیم فرش ماشینی نوعی از فرش های ماشینی می باشد که با دستگاه های به روز و جدید بافته می شود که سطح گلیم فرش های ماشینی کاملا صاف و یکدست می باشد و بر خلاف فرش های ماشینی هیچگونه پرز های بلندی زمانی که روی سطح گلیم ماشینی دست می کشید حس نخواهید کرد.

برای بافت گلیم فرش ماشینی هر چه از نخ هایی با رنگ پذیری بالا و درخشان و نرم استفاده شود کیفیت و زیبایی گلیم نیز دو چندان خواهد شد. گلیم فرش های ماشینی در ابعاد و اندازه های مختلفی بافته می شوند که در انتخاب اندازه فرش گلیم هیچگونه محدودیتی وجود ندارد. همانطور که می دانید فرش های ماشینی چون با دستگاه های بافت فرش ماشینی تولید می شوند با تمامی ابعاد و اندازه ها و طرح های نیز بافته می شوند که یکی از محصولات تولید شده پر فروش انواع گلیم فرش ماشینی برای مکان های مختلف، گلیم برشی ساده یا خشک می باشد و همانطور که از اسم آن نیز مشخص می باشد فرش هایی هستند که طبق سفارش مشتریان با ابعاد و اندازه های مشخص شده بافته و برش داده می شوند که گلیم های برشی در مکان های خاصی نیز استفاده می شوند. سطح گلیم فرش های جدید ماشینی را نخ های در هم تنیده شده تشکیل داده اند که یعنی ریشه های در گلیم فرش ها با بافت بهم چسبیده و کف و هم سطح بافته می شوند که بلندی نخ خاب را در گلیم فرش ها احساس نمی کنید.

 

کاربرد گلیم برشی در چیست؟

گلیم برشی یا گلیم خشک همانطور که از نام آن نیز مشخص می باشد برای مکان هایی مثل راه رو ها، گلیم برشی رو پله ای، استفاده در سالن های رستوران، سفره خانه های سنتی، گلیم برشی مخصوص هتل و... می باشد که گلیم فرش های طرح سنتی برای مکان های سنتی بسیار زیبا و جذاب می باشند و اصالت سنتی بودن یک مکان را فرش گلیم حفظ می کند و از طرفی برای مکان هایی که با سبک دکوراسیون دیگر نیز می باشند گلیم فرش های برشی با طرح های متنوعی نیز بافته می شوند و محدودیتی برای استفاده از گلیم برشی وجود ندارد. همانطور که از اسم گلیم برشی ساده یا خشک نیز مشخص است، نحوه تولید این نوع فرش ماشینی به گونه ای است که مثلا تولید کننده طول و عرضی فرضی در ذهن خود مشخص می کند و با طرح انتخابی شروع به تولید گلیم می کند و زمانی که کار تولید آن تمام شد به عنوان مثال اگر مشتری برای پوشاندن راه رو خود بخواهد از گلیم فرش برشی استفاده کند با توجه به طول راه رو خود گلیم برشی با متراژ مورد نظر را سفارش می دهد که گلیم فرش را با توجه به متراژ سفارشی مشتری برش می دهند و انتهای گلیم را پرداخت کرده تا نخ های تار و پور از هم باز نشوند و به فروش می رسانند. گلیم برشی ساده و یا خشک اغلب به صورت سفارشی به فروش می رسد چرا که از این نوع گلیم فرش ها با توجه به ابعاد و اندازه و طرح مورد نظر مشتری باید استفاده شود چون راه رو ها و پله ها، مثل منازل دارای ابعاد استاندارد 6، 9 و یا 12 متری نمی باشند.

تفاوت گلیم فرش برشی با فرش ماشینی:

نوع دستگاه بافنده گلیم فرش برشی ساده ها با فرش های ماشینی کاملا متفاوت می باشد.

گلیم فرش های برشی یا ساده هیچگونه نخ خاب بلندی ندارند ولی فرش های ماشینی دارای نخ خاب های بلند و کوتاه می باشند که روی فرش ماشینی اگر دست بکشید حرکت نخ ها را زیر دستان خود حس می کنید.

گلیم فرش های ماشینی نیز همانند فرش های ماشینی با انواع درجه های کیفی و قیمت های متفاوت بافته می شوند که قیمت گلیم برشی ساده از دیگر گلیم فرش ها ارزان تر می باشد.

نوع طرح و نقشه گلیم فرش ساده با فرش ماشینی کاملا متفاوت می باشد، چراکه فرش های ماشینی در خود بافت های ریز و با ظرافت بالایی دارند اما گلیم فرش ماشینی به دلیل سبک بافت متفاوتی که در خود دارند نمی توان از طرح هایی که در بافت فرش ماشینی با ظرافت بالا استفاده می شود در بافت فرش گلیم ساده نیز استفاده نمود.

شانه و تراکم در گلیم فرش های برشی یا ساده نباید زیاد باشد چرا که گلیم فرش ها با شانه و تراکم پایین، زیبایی خاص و منحصر به فردی که در خود دارند و به دلیل سادگی سبک بافت، مورد علاقه عموم قرار گرفته شده اند.

 

مزایای خرید گلیم برشی ساده یا خشک

از جمله مزایای خرید گلیم برشی ساده یا خشک می توان  به این موارد اشاره نمود:

راه پله ها چون در معرض رفت و آمد و آلودگی زیادی نیز هستند حتما باید با یک نوع کف پوش پوشانده شوند و چه چیزی از گلیم فرش ها بهتر که زیبایی زیادی دارند و آلودگی را در خود پنهان می کنند. برای راه پله ها می توانید گلیم برشی متری خریداری کنید و روی پله ها به صورت یکدست پهن کنید و یا با توجه به اندازه تک تک پله ها گلیم برشی یا گلیم فرش خشک سفارش دهید و روی تک تک پله ها گلیم فرش برشی قرار دهید.

برای سالن های کنفرانس، راه رو منزل، هتل و رستوران و... با توجه به متراژ و اندازه و طرح مورد نظر می توانید هر نوع گلیم برشی ساده یا خشک را به صورت بافت سفارشی سفارش داده و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تحویل بگیرند.

گلیم فرش ها برای مکان های پر رفت و آمد مناسب هستند چرا که دارای وزن کمی می باشند که هر زمان دچار کثیفی شوند به راحتی می توان آن ها را حمل کرد و شستشوی آسان گلیم فرش های ماشینی باعث شده است تا از این نوع فرش برای مکان هایی که ذکر نمودیم استفاده شود. گلیم برشی یا گلیم فرش های ماشینی هر گونه لکه و کثیفی روی آن ها ایجاد شود به راحتی انواع لکه ها بر طرف می شوند و هیچگونه اثری روی آن ها باقی نمی ماند و با توجه به نوع و سبک بافت خوبی که دارند مواد شیمیایی ضعیف هیچ آسیبی به بافت فرش وارد نمی کند.

از ویژگی خاص و منحصر به فرد گلیم فرش های ماشینی می توان به بدون پرز بودن آن ها اشاره کرد که شاید زیاد دیده باشید برای آشپزخانه اغلب گلیم فرش می خرند که علت را اگر جویا شوید می گویند چون آشپزخانه محیط حساسی است، گلیم فرش های ماشینی جدید نیز هیچگونه پرزدهی ندارند که این عدم پرزدهی باعث می شود تا محیط آشپزخانه عاری از هرگونه پرز و مویی باقی بماند. و یا اگر در راه رو مکان های مختلف و یا پله ها اگر از فرش های پرز بلند استفاد کنید می بینید که مدام بخاطر پرز ها باید آن مکان را جارو بزنید، اما گلیم فرش ها اینگونه نیستند و حتی اگر به صورت دستی هم بخواهید گلیم فرش را جارو بزنید بسیار راحت می باشد.

 

خرید اینترنتی انواع گلیم فرش ماشینی با طرح جدید

از جدیدترین محصولات گلیم فرش های ماشینی درجه یک، می توان به گلیم برشی ساده و یا خشک اشاره نمود چراکه گلیم برشی ساده و خشک به دلیل کیفیت بالا و قیمت ارزانی که دارد برای تمامی مکان ها مناسب می باشند چون تنوع طرح و رنگ در آن ها بالا می باشد. گلیم برشی ساده یا خشک از محصولات پر فروش فروشگاه فرش کاشان می باشد چون با تمامی ابعاد و سایز های دلخواه مشتری تولید می شوند و هیچ محدودیتی در انتخاب طرح و سایز و اندازه برای گلیم فرش های وجود ندارد. برای خرید اینترنتی انواع گلیم فرش ماشینی مناسب سالن پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه های خود می توانید به صورت اینترنتی و یا حضوری از درب کارخانه اقدام به خرید گلیم فرش برشی ساده یا خشک و دیگر گلیم فرش های ماشینی با طرح و سایز خاص اقدام به خرید نمایید.