تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

دلایل لیز خوردن انواع فرش ماشینی و راه حل رفع آن

راه حل رفع سرخوردن فرش

فرش یکی از مهمترین عناصر تکمیل کننده دکوراسیون ها می باشد. امروزه در بازار فرش ماشینی رقابتی بسیار زیادی وجود دارد که فرش ماشینی کاشان به دلیل کیفیت بالا گوی رقابت را از دیگر شهر های تولید کننده ربوده است.
در کارخانجات فرش ماشینی انواع متنوعی از قالی تولید می شوند و هر خریدار می تواند بسته به سلیقه و بودجه خود این محصولات را انتخاب نماید.

فرش ماشینی کاشان با توجه به تعداد شانه و تراکم، دسته بندی می شود و عموما در شاخه های فرش ماشینی 700 شانه، فرش ماشینی 1000 شانه کاشان، فرش ماشینی 1200 شانه کاشان، فرش ماشینی 1500 شانه، فرش ماشینی گل برجسته کاشان، فرش ماشینی ترک و کلاریس تولید و عرضه می شود. قالی های ماشینی کاشان دارای جنس های مختلفی چون  آکریلیک، پلی پروپیلن و پلی‌استر هستند .

سرخوردن فرش ماشینی
سرخوردن فرش ماشینی
مشکلی می باشد که اهمیت زیادی داشته افراد زیادی با آن درگیر هستند. اگر در خانه سالمند و یا کودک دارید بهتر است در خرید فرش ماشینی بیشتر دقت داشته باشید زیرا امکان سُرخوردن این گروه افراد روی فرش و شکستگی احتمالی دست و پایشان وجود دارد.
امروزه استفاده از کف پوش های سرامیکی و پارکتی بسیار رواج پیدا کرده و به همین دلیل فرش به صورت مکرر دچار لیز خوردگی می شود. یک سطح صاف باعث می شود که فرش بیشتر لیز بخورد.
سرخوردن فرش با جمع  شدن آن فرق دارد و زمانی فرش دچار سرخوردگی می شود که  تمام فضای اتاق از فرش پوشانده نشده و اطراف فرش فضای خالی وجود داشته باشد.

راه های حل رفع سرخوردن فرش ماشینی
1-  استفاده از چسب و یا ترمز فرش
2- دور دوزی فرش ماشینی با چرم
3- استفاده از چسب های حرارتی در پشت فرش
4- استفاده از پد لغزشی  فرش ماشینی
5-  قرار دادن اجسام سنگین بر روی فرش


ترمز فرش یک محصول لاستیکی است که از سرخوردن قالی ماشینی جلوگیری می کند و آسیبی به بافت فرش نمی زند. ترمز فرش در چهار طرف فرش ماشینی وصل می شود و از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد. ترمز فرش های ماشینی در انواع ترمز فرش متری، ترمز فرش تکه ای و ترمز فرش دنده ای در بازار عرضه می شوند. ترمز فرش دارای شکل مختلفی چون: ترمز فرش مثلثی، مستطیلی و دایره ای است و تعداد و نحوه قرار گرفتن آن به ابعاد و وزن  فرش بستگی دارد. ترمز قالی های ماشینی به تعداد متفاوت و  با ابعاد خاص، طرح ها، شکل ها، رنگهای متفاوت تولید می شود.


لایه های مخصوص فرش و پد های ضد لغزشی فرش از دیگر راه های جلوگیری کردن از سرخوردن قالی می باشد. این محصولات دارای خاصیت چسبندگی هستند و با اتصال به فرش باعث فیکس شدن و عدم حرکت فرش می شوند. پد ضد لغزش فرش سراسر سطح زیرین فرش را پوشش می دهد. پد های ضد لغزشی فرش ماشینی با توجه به جنس کف اتاق انتخاب می شوند و بیشتر از جنس وینیل، سیلیکون، پلاستیک، فوم و لاستیک هستند.
لایه مخصوص ضد لغزشی فرش ماشینی از جنس آسترهای اسفنج شکل یا شبکه‌های توری و لطیف PVC هستند و ابعاد و اندازه آن ها از ابعاد فرش کوچکتر است. این محصولات مانع از کشیدگی تار و پود قالی ماشینی می شوند و به همین خاطر پارگی و فرسودگی در فرش به وجود نمی آورند.

استفاده از چسب های حرارتی نیز می تواند از سر خوردن فرش جلوگیری کند. چسب حرارت برای تمامی فرش ها مناسب نمی باشد و می تواند باعث آسیب به فرش پلی استر و یا فرش ابریشم گونه شود. فرش های تراکم بالای کاشان شامل: انواع قالی 1000 شانه، قالی 1200 شانه لوکس و قالی 1500 شانه هستند. این فرش های ماشینی ظریف روی سطح صاف مانند پارکت و سرامیک به راحتی سر می خورند و مدام جابه جا می شود.
شما می توانید با چسباندن ترمز فرش به راحتی بر روی فرش تراکم بالای دستبافتگونه راه رفته و آن را جارو بکشید. 

دلایل سرخوردن فرش ماشینی
1- ضخامت فرش
افزایش تراکم در فرش ماشینی باعث می شود تا از ضخامت فرش کاسته شود و قالی بر روی سطح پهن شده لیز بخورد. فرش 700 شانه سنگین لیز خوردگی کمتری نسبت به فرش های ماشینی لوکس سبک دارد.

2- دور دوزی شدن فرش
در صورتی که یک فرش ماشینی دور دوزی نشده باشد می تواند به راحتی از روی سطح حرکت کند. برخی از فرش های ماشینی با چرم مصنوعی دور دوزی می شوند و به همین علت کمتر دچار لیز خوردن می شوند.

3- جنس نخ فرش ماشینی
نوع نخ خاب فرش ماشینی از دیگر دلایل سرخوردن فرش است. بهترین جنس نخ خاب برای فرش ماشینی، اکریلیک می باشد و در صورتی که فرش ماشینی تمام اکریلیک باشد دچار سرخوردگی و حرکت نخواهد شد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی