تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش نازک بخریم یا فرش ضخیم؟

خرید فرش نازک و خرید فرش ضخیم

موارد تعیین کننده ضخامت فرش ماشینی کاشان
شانه و تراکم از مهمترین مزیت های های هر فرش ماشینی هستند که نشانگر تعداد ریشه های موجود در راستای طولی و عرضی فرش می باشند. فرش ماشینی بر اساس این دو شاخصه در دسته های مختلف قرار می گیرند که شامل:
فرش ماشینی 700 شانه
فرش ماشینی 1000 شانه
فرش ماشینی 1200 شانه
فرش ماشینی 1500 شانه

بیشتر قالی های ماشینی با تعداد شانه معرفی می شوند و معمولا تنوع شانه کمتر از تنوع تراکم طولی فرش می باشد. تعداد شانه و تراکم بر روی ظرافت و انسجام قالی تاثیر گذار است و می تواند ضخامت و نازکی فرش را تعیین کند.
یک از فرش های ماشینی کاشان با توجه به دستگاه بافنده و نوع جنس نخ خابدارای ضخامت های متفاوتی می باشند و نازک بودن و ضخیم بودن فرش از مهمترین دلایل کاهش و افزایش ضخامت فرش است.
فرش های ماشینی با نمره نخ خاص بافته می شود که ضخامت قالی ماشینی بسته به نوع بافت و تعداد گره های فرش، متفاوت می باشد.
میزان تراکم پایین در فرش های ماشینی نازک با کیفیت فرش بی ارتباط است و کیفیت این محصولات بسته به نوع نخ خاب فرش است و کیفیت قالی ماشینی نازک با یک قالی ماشینی ضخیم یکسان می باشد.

مشخصات فرش ماشینی نازک
با پیشرفته شدن صنعت بافندگی، فرش های ماشینی با شانه و تراکم طولی بالاتر و ضخامت بسیار کمتری تولید و عرضه شده است که در حال حاضر بالاترین میزان شانه و تراکم در قالی های ماشینی مربوط به قالی های لوکس شبه دستباف 1500 شانه تراکم 4500 کاشان می باشد. یک فرش ماشینی 1500 شانه دارای ارتفاع نخ خاب 6  میلیمتری می باشد و بیشتر با الیاف اکریلیک ترک هیت ست شده بافته می شود. ضخامت کم این محصولات باعث شده تا گرد و غبار کمتری به داخل آن نفوذ کند و فرش ماشینی ضد لک و آنتی باکتریال باشد.
 
فرش ماشینی که شانه ی بیشتری داشته باشد جزء فرش های نازک و ظریف محسوب می شود. وجود رنگبندی های زیبا و متنوع و همچنین طرح های شیک سبب محبوبیت این قالی ماشینی درجه یک کاشان است. 
قالی های ماشینی با تراکم بالا دارای نرمی و لطافت بالایی می باشند و به جهت شباهت زیاد به فرش دستباف به عنوان فرش ماشینی دستبافتگونه نازک معرفی می گردند.  افزایش تراکم طولی در این فرش ها باعث شده تا ارتفاع نخ خاب فرش کاهش یابد و فرش نازک تر شود. این فرش ها بیشتر جنبه تزیینی دارند و عمدتا برای جاهای کم رفت و آمد به کار می روند.

قالی نازک ماشینی به راحتی تمیز می شود و وزنی سبک و حملی آسانتر دارد. زمانی که از ضخامت فرش ماشینی کاسته می شود فرش با وزنی کمتر و ظرافتی بیشتر تولید می گردد.
مقدار الیاف به کار رفته در قالی های نازک ماشینی تراکم بالا بیشتر از فرش های ضخیم گوشت دار می باشد و فرش با قیمت گرانتر و لطافتی بی نظیر عرضه می شود.

پس با این تفاسیر می توان گفت شانه و تراکم بالاتر باعث می شود که قطر نخ فرش کاهش یابد و قالی ماشینی ریز بافت تر و نازک تر شود. هر چند یک فرش ماشینی تراکم بالای نازک دارای نقوش بسیاری ریز بافت و لطافت بسیار بالایی است ولی در زمان انتخاب فرش ضخیم و فرش نازک باید به مکان استفاده توجه داشت. تمامی فرش های نازک و ضخیم ماشینی درجه یک کاشان در جنس نخ خاب مشترک هستند و لطافت و نازکی و ضخیم بودن فرش به تعداد گره های محصول بستگی خواهد داشت.
در صورتی که به دنبال خرید فرش ماشینی زیبا و ریز بافت برای مکانی لوکس و مجلل باشیم باید از قالی های ماشینی دستبافتگونه لوکس نازک کاشان مانند قالی 1200 شانه و قالی 1500 شانه و قالی گل برجسته استفاده نماییم. باید این نکته را مد نظر قرار دهید که استفاده از فرش ماشینی تراکم بالای نازک در مکان های شلوغ و پر تردد خانه، سبب از بین رفتن ظرافت و زیبایی و کوتاه شدن عمر واقعی فرش می شود.
 
مشخصات فرش ماشینی ضخیم
فرش های ماشینی تراکم پایین 700 شانه به دلیل بافت با تراکم کم و الیاف ضخیم تر دارای ارتفاع نخ خاب بالا هشتند و از قالی های ماشینی ضخیم گوشت دار محسوب می شوند.
یک فرش ماشینی هفتصد شانه دارای ضخامت 11 میلیمتری می باشد و به خاطر ضخامت بالا بهترین گزینه برای اتاق های
نشیمن و استفاده در خانه های بدون مبلمان است. ضخامت بلند در این محصولات سبب شده تا نقش و نگاره های فرش زیباتر جلوه کنند و فرش ضخیم برای جاهای لوکس خانه نیز مناسب باشد.
ضخیم بودن فرش های 700 شانه شرایط داشتن کیفیت بالا تر و دوام بالا تر را نیز محیا کرده اند و یک فرش هفتصد شانه گوشت دار از طول عمر بیشتری برخوردار است. این محصولات به لحاظ  توانایی بالایی که در برابر پاخوردگی و سایش دارند مناسب مکان های پر رفت و آمد و شلوغ چون اتاق خواب و اشپزخانه می باشند.
در صورتی که شما خواهان فرش نرم و با کیفیت ضخیم برای فضاهای شلوغ خانه هستید می توانید قالی های نرم خاب دار ضخیم 700 شانه کاشان را انخاب نمایید.
الیاف به کار رفته در این قالی ها از جنس اکریلیک می باشد که به علت برخورداری از خاصیت ارتجاعی بالا، در در برابر قرار گیری وسایل سنگین، دچار خوابیدگی و دفورمگی نمی شوند.

خرید فرش ماشینی نازک یا فرش ماشینی ضخیم
برای خرید فرش ماشینی نازک و ضخیم باید به دنبال مکانی باشیم که فرش را به صورت مستقیم از درب کارخانه عرضه میدارد و کیفیت و اصالت فرش را نیز تضمین کند.
جهت خرید فرش ماشینی ضخیم خاب بلند و یا قالی ماشینی لوکس نرم نازک با قیمیت ارزان می توانید به سایت فرش کاشان مراجعه نمایید.
فروشگاه انلاین فرش کاشان جهت عرضه بدون واسطه فرش های نازک و ضخیم کاشان، ارسال رایگان  قالی ماشینی اصل ضمانت دار را فراهم نموده است.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی