تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

برای منزل خود فرشی با رنگ تیره بخریم یا رنگ روشن؟

نام نویسنده: راضيه سادات جهان‌مير
برای منزل خود فرشی با رنگ تیره بخریم یا رنگ روشن؟

نکات اصولی در انتخاب فرش تیره یا روشن
فرش‌های رنگ تیره
فرش‌های رنگ روشن
انتخاب فرش براي فضاهای کوچک
انتخاب فرش براي منازل بزرگ

فرش کالایی است که در اکثر خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از عوامل بصری مهم در دکوراسیون و جلوه دادن به منزل است. یکی از انتخاب‌های مهم در دکوراسیون منزل این است که برای منزل خود چه فرشی تهیه کنیم؟ چگونه محیطی دل‌نشین برای منزل خود ایجاد کنیم که خسته‌کننده نشود؟ شما زمانی‌که می‌خواهید فرش خریداری کنید باید به مبلمان و سبک دکور منزل خود توجه کنید و با توجه به سبک دکور منزل‌تان که می‌تواند کلاسیک، مدرن و یا نئوکلاسیک باشد فرشی مناسب را انتخاب کنید. پس برای درست کردن محیط دنج و زیبا در خانه، اول به سبک و رنگ منزل، مبلمان، پرده و... توجه کنید و بعد تصمیم برای خرید فرش بگیرید.

 

نکات اصولی در انتخاب فرش تیره یا روشن

فرش به عنوان یکی از المان‌ها و عناصر مهم در دکوراسیون منزل اهمیت به‌سزایی دارد. داشتن یک فرش متناسب با منزل شما در زیبایی و آرامش محیط زندگی شما تأثیر به‌سزایی دارد. انتخاب یک فرش درست و باکیفیت می‌تواند در هزینه‌های زندگی شما صرفه‌جویی کند. از آن‌جایی که خرید فرش و تغییر دکوراسیون منزل هزینه زیادی را به خانواده تحمیل می‌کند پس باید در انتخاب آن بسیار دقت کرد. در ادامه به بررسی نکات مهم در خرید فرش و رنگ فرش می‌پردازیم.

توجه به سبک زندگی شخصی

گام اول شما باید به سبک زندگی شخصی خود نگاه کنید. مثلا بعضی از خانواده‌ها فرزند و یا کودک دارند، بعضی‌مهمان‌های زیادی به منزل‌شان رفت و آمد می‌کند، بعضی‌ها شغل همسرشان مثلاً مکانیک هست که این موارد انتخاب را برای داشتن فرشی با رنگ روشن سخت می‌کند و با توجه به این شرایط خودتان باید تصمیم بگیرید که آیا می‌توانید با این مسائل کنار بیایید یا نه؟ پس اول قبل از خرید فرش به سبک زندگی خود دقت کنید!

در معرض آلودگی بودن

بعضی از منازل در شهرهاي بزرگ و آلوده‌اي مانند تهران، اصفهان و يا غيره هستند و يا درب و پنجره‌هاي زيادي به طرف خیابان يا اتوبان دارند که به‌خاطر آلودگی‌های ناشی از دود وسایل نقلیه و غیره اگر رنگ فرش‌هایشان روشن باشد باعث می‌شود كه فرش زود به زود کثیف شود و با شست‌وشوی زیاد بعد چند سال از كيفيت فرش كاسته شود، براي اين منازل ابتدا خريد فرش‌هاي تيره رنگ را پیشنهاد می‌کنیم و سپس از بين انواع فرش‌هاي موجود در بازار، خريد فرش‌های آکریلیک را پيشنهاد مي‌كنيم چون در اثر شست و شو آسیب كمتري می‌بینند و کیفیت خود را ديرتر از دست می‌دهند.

محل قرارگیری فرش

ابتدا تعیین کنید که فرش تیره یا روشن را برای كدام قسمت منزل خود می‌خواهید؛ جایی که پاخور زیادی دارد پهن کردن فرش رنگ روشن ممکن است كار اشتباهي باشد و در صورتی‌که صاحب‌خانه به نظافت فرش حساس باشد احتمال دارد كه بسيار اذیت شود. ولی جایی در منزل که فرش پاخور زیادی ندارد، به‌عنوان مثال براي مهمان‌خانه، فرش رنگ روشن می‌تواند گزینه خوبی باشد. اتاق کودک هم از قسمت‌هايي است كه مي‌توان به پهن کردن فرش رنگ روشن فكر كرد؛ اول به‌خاطر این‌که از نظر روانشناسی فرش اتاق کودک باید روشن باشد و دوم این‌که اتاق کودک پاخور کمتری دارد. براي آشپزخانه اگر رنگ كابينت‌ها و وسايل تيره است، فرش رنگ روشن مي‌تواند انتخاب خوبي باشد و اگر رنگ كلي فضاي آشپزخانه روشن است با انتخاب يك فرش تيره مي‌توانيد تعادل مورد نياز را در فضا به وجود آوريد.

محل قرارگيري فرش

فرش‌های رنگ تیره

فرش تیره نیز از جمله فرش‌های پرطرفدار است. فرش‌های تیره، حس آرامش را در فضای خانه ایجاد می‌کنند. فرش با زمینه تیره به علت سایه طبیعی که دارد، تمیزتر از فرش‌های روشن به نظر می‌آید و راحت‌تر تمیز می‌شود. بنابراین اگر در خانه کودک و یا حیوانات خانگی زندگی می‌کنند، فرش تیره رنگ گزینه مناسب‌تری برای شما است. اگر بخواهید انتخابی دقیق‌تر در تعیین رنگ فرش خود داشته باشید بهتر است که به رنگ دیوارهای منزل خود نیز دقت کنید. اگر رنگ دیوارهای منزل شما روشن است فرش‌هایی با رنگ تیره با ایجاد کردن فضایی گرم و صمیمی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

 

فرش‌های رنگ روشن

اگر رنگ دیوارهای منزل شما تیره است شما می‌توانید با انتخاب فرشی روشن‌تر از دیوارهای منزل‌تان کف منزل را روشن‌تر به نظر برسانید. فرش‌های رنگ روشن از جمله فرش‌های پرطرفدار است و متقاضی‌های زیادی دارد. یکی از علت‌هایی که باعث وجود این حجم از تقاضای این فرش شده این است که به دلیل رنگ روشن، حس طراوت و نشاط را به خانه می‌بخشد. هرچه فرش روشن‌تر باشد، نور و انرژی فضای خانه نیز بیشتر می‌شود. تنوع رنگ در فرش رنگ روشن بسیار زیاد است و در هنگام خرید به این تنوع دقت کنید تا بتوانید انتخاب بهتری انجام دهید. فرش‌های ماشینی رنگ روشن به نگهداری و تمیزی بیشتر نیاز دارند. اگر منزل شما شلوغ و پر رفت و آمد است، شاید با چالش‌های زیادی از جمله آلودگی و لک، با فرش روشن خود مواجه شوید. برای جلوگیری از ایجاد لکه قابل مشاهده در فرش، می‌توانید فرشی با سایه قهوه‌ای روشن انتخاب کنید. این رنگ کمک می‌کند تا آلودگی‌های سطحی از دید بیننده پنهان بماند.

فرش‌های رنگ روشن

انتخاب فرش براي فضاهای کوچک 

در طراحی دکوراسیون منازل، یک اصل کلی برای انتخاب رنگ فرش وجود دارد و آن این است که انتخاب فرش تیره، محیط را کوچک‌تر و انتخاب فرش‌هایی با رنگ روشن فضا را بزرگ‌تر از آن‌چه که هست نشان می‌دهند. اگرچه در طراحی دکوراسیون توصیه می‌شود که رنگ فرش تیره‌تر از رنگ مبلمان و پرده انتخاب شود، اما در فضاهای کوچک می‌توان این اصل را نادیده گرفت، مگر آن‌که طیف‌‌های رنگی به‌کار رفته در دکوراسیون به طور کامل از بین رنگ‌های روشن انتخاب شده باشند.

فرش‌‌هایی با رنگ‌های تیره و پررنگ برای فضاهای بزرگ به‌ویژه اتاق‌‌های آفتاب‌گیر و دارای روشنایی کافی بسیار مناسب هستند، اما پهن کردن آن‌ها در محیط‌های کوچک‌تر، آن هم بدون نور کافی، اصلاً توصیه نمی‌شود. در این صورت فضا کوچک‌تر و کم نورتر از آن‌چه که هست به نظر می‌‌رسد. برای فضاهای کوچک‌تر بهتر است از رنگ‌های خنثی و روشن فرش استفاده شود. فرش‌‌های دارای زمینه رنگی خنثی یا روشن را می‌‌توانید در پذیرایی‌های کوچک، راهروهای باریک، اتاق خواب و … پهن کنید. آن‌ها باعث دلبازتر شدن محیط می‌‌شوند.

مدل و طرح فرش برای منازل کوچک

هر چه طرح و نقش فرش ماشینی بیشتر باشد، در اصطلاح به آن فرش با زمینه شلوغ‌ می‌گویند. فرش‌های شلوغ به خصوص اگر دارای رنگ‌های تیره و با تنالیته بالا باشند، فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهند. بنابراین استفاده از فرش‌های پر نقش و نگار در فضاهای کوچک انتخاب مناسبی نیست. چرا که به نوعی باعث ایجاد اغتشاش بصری در محیط می‌‌شود. اگر رنگ فرش نیز تیره باشد این شلوغی بیشتر به چشم آمده و آرامش ذهنی افراد را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. چنان‌چه به فرش‌‌های پر نقش و نگار علاقه دارید رنگ آن را از میان رنگ‌‌های روشن انتخاب کنید تا به این ترتیب تأثیر شلوغی فرش را کاهش داده باشید. در کل بهتر است در زمان انتخاب و خرید فرش مناسب فضای کوچک، به خصوص اگر اتاق شما دارای روشنایی و نور کافی نیست، به سراغ فرش‌های خلوت‌تر و ساده‌تر بروید.

فرش گرد یک فرش مناسب فضای کوچک

فرش‌های گرد نه تنها موجب ایجاد تنوع در دکوراسیون منزل می‌شوند، بلکه یک ویژگی مهم دیگر هم دارند. این فرش‌ها به خوبی در فضاهای کوچک جواب می‌دهند. ضمن این‌که قابلیت پهن شدن در قسمت‌‌های مختلف خانه از جمله پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه را دارند. در هر یک از این قسمت‌ها که فضای کمی در اختیار دارید می‌‌توانید با استفاده از یک فرش گرد، بر محدودیت‌‌های ناشی از ابعاد کوچک محیط غلبه کنید. فقط باید در انتخاب ابعاد فرش گرد دقت لازم به خرج دهید. در واقع فرش را به صورتی انتخاب کنید که تناسب میان ابعاد کل اتاق با فرش بهم نریزد. همچنین بهتر است وسایل روی فرش گرد قرار نگیرند. بنابراین اندازه فرش باید طوری باشد که نه وسایل و لوازم کناری مانند مبلمان، کمدها و … روی آن قرار بگیرند و آنقدر کوچک باشد که تنها وسط اتاق را پر کند و بخش زیادی از فضا خالی بماند.

فرش گرد یک فرش مناسب فضای کوچک

انتخاب فرش براي منازل بزرگ

اگر منزل‌تان بزرگ است و به چشمتان خیلی یکنواخت به نظر می‌رسد بهترین انتخاب فرش‌هایی با رنگ تیره و شلوغ است که فضا را کوچک‌تر و شلوغ نشان می‌دهند و باعث به وجود آمدن فضایی گرم و صمیمی می‌شوند و با فرش‌های رنگ تیره به راحتی می‌توان پرده، مبلمان و وسایل را ست کنید و محیطی دنج و زیبا را فراهم کنید. اگر فضای بزرگ‌تری در اختیار دارید و مبلمان‌تان هم بزرگ هستند فرش را به گونه‌ای انتخاب کنید که پایه‌های جلویی مبل روی لبه فرش قرار بگیرد و فرش زیر مبل نرود. این کار مبل و فرش را در محدوده تعریف شده نشیمن ربط می‌دهد و یک فضای بزرگ را هم پر می‌کند بدون این که لازم باشد فرش بزرگ‌تری بخرید. معمولاً فرش 6 یا 9 متری برای فضاهای بزرگ کافی است. در یک اتاق نشیمن که خود دارای محدوده و مشخص است، بهتر است یک فرش بزرگ خاص پهن کنید. در این فضا همه مبلمان روی فرش قرار گرفته‌اند و همچنان فضای زیادی پیرامون آن برای حرکت وجود دارد.

نتیجه‌گيري:

انتخاب رنگ فرش در درجه اول به سلیقه‌ مشتري بستگي دارد و در درجه دوم دارای نکاتی است که باید به آن‌ها توجه کنیم. در انتخاب رنگ فرش تیره یا روشن بايد دقت كافي را به عمل آوريد تا بعد از چند سال از خرید خود پشیمان نشوید. با فرش‌های رنگ تیره به راحتی می‌توان پرده، مبلمان و وسایل را ست کنید و محیطی دنج و زیبا را درست کنید و با فرش‌هاي رنگ روشن مي‌توانيد محيط شاد و جذاب‌تري را طراحي نماييد. در فروشگاه آنلاین فرش کاشان بیش از صدها مدل و طرح و رنگ وجود دارد که شما می‌توانید حتی فرش رنگ روشن را با تنوع‌های بسیار زیاد و چرک‌تاب بودن از نظر شلوغ بودن و به‌کار بردن رنگ‌های مکمل تیره به راحتی انتخاب و خریداری کنید.

 

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی