تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز درباره انواع شکل فرش که باید قبل از خرید اینترنتی یاحضوری بدانید

انواع شکل های فرش ماشینی و دست باف

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا مشتری با انواع شکل فرش آشنا شود و چند مورد را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم:
در صنعت فرش ماشینی، قالی هایی با طرح و نقش های مختلف از نظر، جنس،رنگ، و از همه مهم تر با اشکال و سایز های مختلف و سفارشی بافته شده است، به طور مثال فرش های مربع، مستطیل، دایره یا بیضی، ۲۴ متری و... .
چیزی که در حال حاضر در منازل ایرانی ها جا افتاده و استفاده می شود استفاده از فرش های مستطیلی می باشد که این فرش ها طرفداران بسیار زیادی هم دارند که فرش های مستطیلی در ابعاد 6و 9و 12 متری بافته می شوند و با فرش های مستطیلی کل خانه را می پوشانند، که در استفاده از فرش های مستطیلی بهتر است فرش را در مرکز قرار داده و مبلمان و... اطراف فرش چیدمان کرد تا فضایی جذاب تر و زیبا تر به وجود بیاید.
اما در زندگی، انسان همیشه در حال دادن تغییر و تحول به سبک زندگی خود است و انسان یک موجود تنوع طلب است پس یکبار امتحان کردن فرش هایی با شکل و اندازه های مختلف می تواند از نظر بصری با توجه به چیزی که به منزل می آید دکوراسیونی شیک به وجود بیاورد.

• فرش بیضی یا دایره ای شکل:
فرش های دایره ای یا بیضی کاشان، فرش هایی هستند که باید قبل از خرید آن، توجه کرد به مکانی که از این فرش ماشینی می خواهید استفاده کنید. این فرش ها اغلب برای مکان هایی که فضای کافی در آنجا وجود دارند مناسب اند و یا اتاق های کوچک چرا؟ چون دایره ای هستند و زمانی که در مرکز اتاق پهن می کنید باعث ایجاد خطای دید با گوشه های دیوار می شوند و فرش دایره ای یا بیضی باعث می شوند که اتاق بزرگ تر به نظر برسد و باعث ایجاد فضایی مینیمال و صمیمی می شود.
فرش ماشینی گرد برای میز ناهار خوری های گرد یا مستطیلی هم مناسب است به شرطی که اندازه فرش را طوری در نظر بگیرید که وقتی صندلی میز را به عقب می کشید هم چنان صندلی روی فرش باشد.
برای محیط هایی به شکل منحنی، داشتن مبلمان بصورت منحنی و ... و هر آن چیزی که شما خودتان فکر می کنید که فرش های دایره ای یا بیضی می توانند فضایی مناسب را به وجود بیاورند، و در فرش کاشان می توانید قالی دایره ای کوچک و بزرگ و دیگر فرش ها را با قیمت ارزان وسایز های سفارشی و مورد نظر خود را سفارش دهید و از خرید خود مطمئن باشید. فرش های دایره ای یا بیضی شکل برای فضاهایی که دارای ابعاد غیر استاندارد هستند انتخابی بی نظیر هستند.

• فرش مربعی شکل:
گاهی پیش می آید که فرش های مستطیلی چاره ساز چیزی که ما در نظر داریم نیستند پس دو راه جلوی شما قرار می گیرد ۱-فرش های دایره ای یا بیضی ۲- فرش های مربعی
فرش مربعی شکل فرشی است که بیشتر برای بزرگ جلوه دادن اتاق های مربعی کار آمد تر است و فرش ماشینی مربعی و بیضی شکل برای درست کردن محیط های خاص انتخاب خوبی هستند که باتوجه به دکوری که دارید می توانید تصمیم درست را بگیرید به عنوان مثال اتاق خواب به شکل مربع و داشتن میز مربع شکل فضایی زیبا درست می کند یا اتاق خواب به شکل منحنی با میز مدل دایره ای و پهن کردن یک فرش دایره ای یا فرش بیضی شکل باعث در آمیخته شدن و درست شدن فضایی شیک می شود که همه اندازه ها و طرح های انتخابی خود را می توانید از فرش کاشان سفارش دهید، فرش ماشینی و دستباف مربعی برای ایجاد فضاهای گفتمان خصوصی و... نسبت به دایره ای مناسب تر هستند.

• فرش 24 متری:
فرش های24 متری اغلب فرش هایی هستند که دو برابر فرش 12 متری می باشند و از نظر قیمت هم دو برابر فرش 12 متری هستند. فرش ماشینی 24 متری کاشان از آن دسته فرش هایی هست که اغلب برای مکان های خیلی بزرگ مثل موزه، کاخ و مساجد و... مورد استفاده قرار می گیرد و جلوه و زیبایی زیادی هم به مکان های بزرگ می بخشند.
فرش های24 متری ماشینی اغلب مثل فرش های6و 9و 12 متری که سایز های استاندار برای منازل هستند، نیستند از این رو باید این دسته از فرش های سایز بزرگ را از فروشگاه فرش کاشان با ابعاد مورد نظرتان یا خرید به صورت حضوری از قبل سفارش دهید.
فرش ماشینی 24 متری با طول و عرض های مختلفی طراحی و تولید می شوند مثلا عرض 4 متر و طول 6 متر، یا عرض 3 و طول 8 متر در نظر گرفته می شود.

• فرش رو پله ای:
فرش های رو پله ای، فرش هایی هستند که برای پوشاندن پله ها استفاده می شوند در هنگام خرید فرش منزل مورد دیگری که مهم است پله های یک خانه می باشد که تاثیر زیادی در دکوراسیون می گذارد و باید سعی شود تقریبا هم رنگ با فرش های منزل باشد تا زیبایی بیشتری ایجاد شود.
دسته اول رو پله ای ها که قبلا استفاده می شد به صورت نخ های آکریلیک مانند قالی ها هستند، گبه ها که مانند گلیم اند ولی خاب و وزن بیشتری دارند، ومورد بعدی رو پله ای های گلیمی خیلی مناسب هستند هم از نظر قیمت و زیبایی و هم دارای طرح های مدرن و فانتزی و... می باشند و جارو کردن و تمیز کردن شان هم آسان تر هست این دسته از فرش های گلیمی به دلیل وزن سبکی که دارند و با توجه به اینکه پله ها در معرض کثیفی و آلودگی های زیادی هستند برای شست و شو هر چند ماه یکبار مناسب تراز انواع دیگر روپله ای ها هستند و در دو نوع رولی و روپله ای در فرش کاشان موجود می باشد.
قبلا که بیشتر برای پوشاندن راه پله ها از فرش و موکت و... بیشتر استفاده می شد و مشکل جمع شدن شان را داشتند خوشبختانه این مشکل با بکار گیری ترمز فرش حل شد.

• فرش کناره:
فرش های کناره به فرش هایی گفته می شود که دارای طول زیاد و عرض کم می باشند این دسته از فرش ها اغلب برای کسانی که فرشی با ابعاد بزرگ پهن می کنند اما هم چنان فضای پذیرایی شان باز است بهترین گزینه می باشد.
که باز این دسته از فرش های کناره هم مستلزم به اندازه گیری و سفارش است، فرش های کناره می توانند گزینه خوبی برای راه رو ها، فضاهای باریک مثل بالکن و... هرجایی که دارای طول زیاد و عرض کم است باشند.

• فرش ابریشم بلژیکی چیست؟
فرش بلژیکی فرشی است که با توجه به شکل زیبا و جنس نرمی که دارد در چندسال اخیر همه گیر شده است اما بهتر است اول کار بگوییم که فرش بلژیکی از کیفیت پایینی برخور دار است و فرش های آکریلیک بهترین گزینه برای خرید فرش ها می باشد اگر به دنبال خرید یک فرش برای همیشه هستید.
کسانی که خواهان فرش ماشینی هستند یکی از گزینه هایی که ممکن است توجه شان را جلب کند فرش های بلژیکی هستند و اغلب فرش بلژیکی قیمت بسیار پایینی نسبت به فرش های دیگر دارند.
فرش بلژیکی فرشی با ابریشم مصنوعی و از جنس ویسکوز و پلی استر می باشد که این فرش ها نازک هستند و پشت فرش بلژیکی از لاتکس استفاده شده است که لاتکس باعث چسبیدن فرش به روی زمین (سرامیک و یا ...) می شود که زمانی که می خواهید فرش را بشویید ممکن است به مشکل بخورید.
فرش ماشینی بلژیکی فرشی بسیار حساس است و نباید آن را با پودر لباسشویی و مواد شوینده سرخود شست چون باعث آسیب رسیدن به جنس فرش می شود و ممکن است رنگ های فرش با هم قاطی شود پس باید از مواد شویند مخصوص خود این فرش استفاده کرد.
فرش های بلژیکی به دلیل اینکه نازک و ظریف هستند بهتر است در جایی پهن شوند که پاخور زیادی ندارد به این دلیل که فرش با گذشت زمان حالت اولیه خود را از دست می دهد و به قول معروف از چشم می افتد.
از مزایایی که فرش بلژیکی دارد: زیبایی، نرم بودن، بدون پرز بودن این فرش می باشد.

 

برای دیدن انواع شکل فرش های بیشتر از فروشگاه فرش کاشان کلیک نمائید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی