تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد لطافت و نرمی فرش که باید قبل از خرید فرش ماشینی بدانید

فرش نرم | فرش لطیف | فرش خاب بلند

فرش ماشینی نرم و لطیف
فرش ماشینی کاشان دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی می باشد و از این رو شهرت جهان دارند. شرکت های تولید کننده قالی کاشان محصولاتی را تولید می کنند که علاوه بر کیفیت بالا، دارای نرمی و لطافت زیادی باشد.  

نرمی و لطافت قالی کاشان یکی از مزیت های این فرش های ماشینی ایرانی است که طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است. نرمی و لطافت از اولین نشانه های کیفیت فرش است که در هنگام خرید به ان توجه بسیاری می شود.

در حین لمس فرش ماشینی با کیفیت هیچ گونه اصطکاک و چسبندگی وجود ندارد و فرش لطافتی همچون فرش دستباف دارد. قالی کاشان از خاص ترین و لطیف ترین نوع فرش ایرانی است که توانایی پوشش دهی هر نوع مکانی را دارا می باشد.

عوامل موثر بر لطافت و نرمی قالی ماشینی
لطافت فرش ماشینی
از تعداد شانه و تراکم فرش و همچنین نوع نخ خاب به وجود می آید و قالی ماشینی که با تراکم بالاتر بافته شده باشد لطافت و نرمی کمتری دارد.
به طور کلی به مجموع ریشه های موجود در یک متر مربع عرضی فرش، شانه و به مجموع گره های موجود در یک متر مربع طولی فرش، تراکم گفته می شود.
افزایش تراکم در فرش باعث می شود تا ارتفاع نخ خاب فرش کاهش یابد و در نتیجه فرش نرم تر و لطیف تر شود.
پس نرمی فرش بسته به طول نخ خاب است و ربطی به کیفیت فرش ندارد.
لطیف بودن هر فرش ماشینی مربوط به ضخیم بودن فرش است و به علت بالا بردن مقاومت فرش باعث می شود تا فرش های ضخیم نرم کاشان با دوام تر و نرم تر از فرش های نازک تراکم بالا باشند.

با این تفاسیر می توان گفت که برای انتخاب فرش ماشینی نرم باید به دنبال فرش های ضخیم ماشینی بود.  تراکم بالا در فرش ماشینی موجب می شود تا ارتفاع نخ خاب فرش کمتر و در نتیجه ظرافت فرش بیشتر شود.
در حال حاضر بالاترین میزان ظرافت فرش ماشینی مربوط به قالی های ماشینی لوکس 1500 شانه است. در این محصولات از تراکم طولی 4500 گره استفاده شده و فرش شباهت زیادی به فرش دستباف دارد.
فرش های هزار و پانصد شانه نرم کاشان
به خاظر داشتن طرح های دستبافگونه و ریز بافتی و همچنین ارتفاع کم نخ خاب برای تزیین دکوراسیون های لوکس و مجلل کلاسیک و مدرن کاربرد بیشتری دارند و عمدتا برای اتاق های نشیمن کاربردی ندارند.

از ان جا که قالیهای ماشینی 1200 شانه و فرش 1500 شانه از ریز بافت ترین قالی های کاشان هستند به خاطر تراکم بالا، نرمی و لطافت فرش ۷۰۰ شانه را ندارد. غالبا فرش های تراکم بالا با نخ خاب تمام اکرولیک بافته می شوند که این نخ ها طی فرایند هیت ست قرار گرفته و ظرافت و لطافت بالایی پیدا می کنند.
نخ اکریلیک بالاترین میزان لطافت را در میان الیاف مصنوعی دارد. نخ های نرم و لوکس اکرولیک ظاهری برابر با نخ پشم دارند و در برابر بید خوردگی و همچنین حرارت نور خورشید بسیار مقاوم می باشند. قالی ماشینی اکریلیک بسیار نرم است و در برابر چین و چروک مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهد.

انواع قالی ماشینی نرم کاشان
1- قالی های هزار شانه تراکم 3000 کاشا
ن با نرمی و لطافت فرش 700 و ظرافت قالی 1200 شانه بافته می شود. نرمی و لطافت قالی ماشینی هزار شانه کاشان از فرش 1200 شانه بیشتر ولی از فرش هفتصد شانه کمتر است. در طراحی این نوع قالی لوکس ماشینی سعی شده ضمن اولویت دادن به ظرافت فرش، نرمی و لطافت فرش نیز حفظ شود.

2- فرش های لوکس ماشینی به اندازه فرش های 700 شانه، برای نشستن یا دراز کشیدن، نرم نمی باشند و بیشتر جنبه تزیینی و زیبا سازی دکوراسیون خانه را دارند. قالی نرم و لطیف 700 شانه اصل اکرولیک هیت ست شده بدون پرز است و به دلیل بافت با نخ پود پنبه دارای لطافت بیشتری می باشد. 
فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2550 کاشان یکی از نرم ترین فرش های خاب بلند ماشینی است که با نخ صد در صد اکرلیک و پنبه خالص بافت و عرضه می گردد. در بافت فرش هفتصد شانه اصل کاشان از نخ های بسیار ظریف و نازک استفاده می شود و با خاب 10 میلی متری دارای نرمی خاص است.
این محصولات خاب بلند فرش ماشینی کاشان برای مکان هایی که رفت و آمد در انجا بسیار زیاد است مناسب می باشند و هنگام راه رفتن بر روی آن ها احساس راحتی به فرد منتقل می شود.
علت اول نرمی و لطافت فرش 700 شانه، فشردگی کمتر گره‌های فرش است و علت دوم نیز بلند بودن پرز یا خاب فرش می باشد.

3- فرش های 500 شانه ماشینی کاشان با تراکم 1000 بافته می شوند و بسیار نرم و لطیف می باشند. ارتفاع نخ خاب در این فرش ها برابر با 12 میلی متر بوده و فرش دارای بالاترین میزان کیفیت و نرمی می باشد.
به همین دلیل از فرش 500 شانه ماشینی نرم اصل کاشان علاوه بر منازل، برای مفروش کردن حسینیه‌ها و مساجد نیز استفاده می گردد.

4- قالی های ماشینی شگی از پرطرفدارترین قالی های ماشینی نرم هستند که قابلیت تطبیق با دکوراسیون های کلاسیک و مدرن امروزی را دارا می باشند. این محصولات از نظر شکل و فرم بافت با قالی های ماشینی سنتی متفاوت بوده و دارای نرمی بالایی می باشند. الیاف به کار برده شده در این فرش نرم شگی خاب بلند از اکریلیک، پلی استر، پلی پروپیلن و حتی پشم است. فرش های پرز بلند شگی نرم کاشان با اندازه پایل 30 میلیمتری بافته می شوند و به همین خاطر نرمی و لطافت بالایی دارند.


خرید فرش ماشینی نرم و لطیف اصل کاشان
با مطالعه دقیق این مقاله می توانید در مورد لطافت و نرمی فرش ماشینی اصلاعات کاملی را به دست آورده و در هنگام خرید فرش ماشینی نیازی به تخصصی خاص نداشته باشید.

سایت فرش کاشان از نمایندگی های پخش انلاین قالی اصل نرم کاشان است که جدیدترین و با کیفیت ترین قالی های ماشینی را به صورت مستقیم از کارخانه عرضه می دارد و تمامی واسطه های فروش قالی کاشان را حذف نموده و فرش را با نازلترین قیمت عرضه می دارد.
ارسال رایگان و همچنین گارانتی معتبر از خدمات فروشگاه انلاین کاشان برای عرضه اینترنتی فرش نرم درجه یک است که به صورت 24 ساعت شبانه روز در اختیار عموم قرار دارد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی