تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

آموزش پاک کردن جای چای و قهوه از روی فرش

نحوه پاک کردن لکه چای و قهوه از روی فرش

فرش یکی از وسایل پرکاربردی در خانه است که معمولا در دو مدل فرش ماشینی و فرش دستباف در بازار موجود است. فرش ماشینی ایرانی در شهر های زیادی تولید می شود ولی فرش ماشنی کاشان از با کیفیت ترین و نامی ترین قالی های ماشینی جهان است که امروزه به دلیل قیمت ارزانتر و کیفیت بالا مورد توجه خریداران زیادی قرار دارد.
شانه و ترام و جنس نخ خاب از مهمترین خصوصیات و ویژگی های فرش ماشینی کاشان می باشد. فرش کاشان با شانه و تراک های مختلفی از جمله: فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2550، فرش هزار شانه تراکم 3000، فرش 1200 شانه تراکم 3600، فرش 1500 شانه تراکم 4500 بافته می شود.

مواد اولیه به کار رفته در محصولات ماشینی کاشان از جنس های مختلفی هستند که عموما با الیاف اکریلیک و پلی استر و پلی پروپلین بافت و عرضه می گردند. در هر فرش ماشینی از سه نوع نخ استفاده می شود که نخ خاب مهمترین نقش را در دوام و کیفیت فرش ایفا می کند.
تفاوت اصلی نخ خاب با نخ تار و پود فرش در جنس آن می باشد و معمولا در ظاهر فرش مشخص نیست و بیشتر نقش نگاه داشتن الیاف خاب فرش را به عهده دارند. نخ خاب قالیهای ماشینی به صورت گره ای محکم بر روی پود فرش پیاده می شوند و و در دوام و زیبایی فرش نقش مهمی دارند.
نخ خاب اکریلیک هیت ست از با کیفیت ترین الیاف به کار رفته در قالی های ماشینی است که دارای خصوصیاتی زیادی می باشد.
عدم پرزدهی و ضدلک بودن از ویژگی های مهم فرش ماشینی تمام اکریلیک است که می تواند شست شوی فرش را راحت تر کرده و دوام و کیفیت فرش را تضمین کند.
چای و قهوه از نوشیدنی های محبوب هستند که لکه های ایجاد شده توسط این دو نوشیدنی بر روی فرش ظاهری ناخوشایند و ناراحت کننده را به وجود می آورد. لکه های چای و قهوه بر روی رنگ قالی های ماشینی تاثیر بدی دارند و باعث تغییر رنگ فرش می شوند.
پاک کردن این لکه از روی فرش باید به صورت اصولی انجام شود تا به بافت آنها آسیب وارد نگردد و از طول عمر و زیبایی ان کاسته نگردد. بنابراین برای پاک کردن لکه چای و قهوه از روی فرش های ماشینی بهتر است سریع تر اقدام نمود تا لکه بر روی فرش تثبیت نگردد. راه های پاک کردن فرش ماشینی بسته به جنس فرش و نوع لکه ایجاد شده با هم متغیر است و ممکن است در برخی از موارد به مواد شوینده قوی و یا بخار شو نیاز باشد.

خوشبختانه پاک کردن لک از روی فرش اکریلیک کار آسان تری نسبت به پاک کردن لکه چای از روی فرش ها پلی استر و بی سی اف است.
برای پاک کردن چای و یا قهوه از روی قالی ماشینی اکریلیک باید دارای سرعت عمل بود زیرا در صورتی که لکه بر روی فرش باقی بماند پاک کردن آن سخت تر می شود. برای پاک کردن چای از روی فرش نباید تحت هیچ شرایطی دستمال یا هر جسمی دیگر را برروی فرش کشید زیرا این کا باعث پخش شدن مایع بر روی فرش می شود و تمیز کردن ان را بسیتار سخت می کند.


ترفندهای خانگی برای پاک کردن جای لکه چای و قهوه از روی فرش ماشینی
پاک کردن لکه چای و قهوه از روی فرش با سرکه سفید و نمک
پاک کردن جای لکه چای و قهوه از روی فرش با جوش شیرین
پاک کردن چای و قهوه از روی فرش با مایع ظرفشویی
پاک کردن جای قهوه و چای از روی فرش با پودر ذرت
پاک کردن جای چای و قهوه از روی فرش با بوره
پاک کردن لکه چای از روی فرش با پودر شوینده آنزیم دار
پاک کردن لکه قهوه از روی فرش با ماست
پاک کردن جای چای و قهوه از روی فرش با شامپو فرش10 روش موثر برای پاک کردن لکه چای و قهوه از روی قالی ماشینی
1- شما می توانید پیش از استفاده از هر گونه ماده ای از یک پارچه خشک و تمیز استفاده نمایید و مایع را از از بافت فرش خارج کنید. سپس مقدارکم آب بر روی لکه ریخته و با استفاده از موادی مانند نمک، جوش‌شیرین یا سرکه، به راحتی لکه چای را از بین ببرید.

2- برای درست کردن یک ترکیب خوب برای پاک کردن لکه قهوه یا چای از روی فرش می توانید از یک دوم پیمانه آب سرد به اضافه یک دوم پیمانه سرکه سفید استفاده کرده و چنانچه لکه بزرگ باشد این مقدار را به دو تا سه برابر افزایش دهید.

3- ترکیبب جوش شیرین با سرکه یکی دیگر از مواد شوینده قوی و موثر برای پاک کردن جای قهوه و یا چای از روی فرش اکریلیک است. برای این کار بهتر است مقدار سه بر یک از جوش شیرین و سرکه را با هم مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را بر روی فرش پخش نمایید. این ترکیب پس از دو تا سه دقیقه به عمق پرزهای قالی ماشینی نفوذ می کند و سخت ترین لکه ها را از بین می برد.

4- برای پاک کردن جای چای و یا قهوه از روی فرش ماشینی می توان از ترکیب آب و سرکه سفید نیز استفاده نمود. واکنش شیمیای میان سرکه و آب باعث می شود تا لکه چای از میان پرزهای فرش خارج شود و به راحتی سبب پاک شدن لکه شود. 

5- ترکیب مایع ظرفشویی با سرکه و آب از دیگر راه های موثر در پاک کردن جای چای و قهوه از روی فرش ماشینی است. برای درست کردن این ترکیب باید از یک قاشق غذاخوری سرکه مقطر، دو پیمانه آب سرد و یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی استفاده کنید. سپس پارچه ای خشک و تمیز را درون محلول کرده و آن را بر روی لکه های پراکنده چای و یا قهوه بمالید. برای خشک کردن فرش باید از پارچه ای خشک استفاده نمود.

6- برای پاک کردن جای چای و قهوه از روی انواع قالی ماشینی حتی فرش های پلی استر می توان از مقداری پود بوره استفاده نمود. این پودر در مراکز پخش مواد شوینده موجود است و به راحتی لکه های فرش را بر طرف می کند. برای این کار باید مقدار مورد نیاز از پودر را بر روی لکه ریخته و با پارچه تمیز و مرطوب تمیز نمود.
 
7- ماء الشعیر یکی از بهترین مواد پاک کننده جای چای و قهوه از روی فرش ماشینی است که می توان آن روی را بروی سطح آلوده فرش ریخته و با دستمالی مرطوب خشک کرد. این کار باید طی چند مرحله انجام شود تا لکه به خوبی از سطح فرش محو شود.

8- زمانی که لکه چای و قهوه بر روی فرش خشک و یا قدیمی شدند نیز می توان آن ها را به وسیله موادی چون پودر ذرت پاک نمود. برای پاک کردن لکه چای و قهوه از روی قالی ماشینی با پودر ذرت، باید ابتدا لکه را توسط دستمالی مرطوب نمود و سپس مقداری از مخلوط پود ذرت و سرکه را روی آن ریخت.

9- جوش شیرین یکی دیگر از راهکارهای عالی خانگی برای پاک کردن جای لکه چای و قهوه از سطح فرش است. شما می توانید برای این کار ناحیه لک شده فرش را با آب سرد شسته و سپس آن را با جوش شیرین بپوشانید. این کار مستقیما جای چای را از بین می برد و فرش را تمیز می کند.

10- برای تمیز کردن قالی ماشینی لک شده می بایست از آب سرد استفاده کرد. اب داغ موجب تثبیت بیشتر لکه چای شده و پاک کردن ان را دشوار و وقت گیر می کند. برای از بین بردن لک چای از روی فرش با آب سرد می توانید از پارچه ای تمیز استفاده کنید و صبر کنید تا فرش بر اثر جریان هوا خشک شده و پس از این کار با جارو برقی محل را جارو بکشید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی