تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد تبدیل عکس به تابلو فرش چاپی قبل از سفارش

تبدیل عکس به تابلو فرش چاپی | سفارش تابلو فرش چاپی

تابلو فرش ها نقش اساسی و مهمی در دکوراسییون منازل دارند. همواره داشتن اتاقی زیبا و دکوراسیونی فوق العاده دغدغه ذهنی بانوان خوش سلیقه ایرانی است.  تابلو فرش ها وقتی روی دیوار ها نصب می شوند حال و هوای فضا را تغییر می دهند و جذابیت منحصر به فردی دارند. این نوع فرش ها بیانگر خاطرات خوب در طول دوران زندگی هستند و یک نوع حس زندگی به انسان ها می دهند.

پس لطفا حتما قبل از سفارش بافت با چاپ تابلو فرش و خرید تابلو فرش چاپی یا تبدیل عکس به تابلو فرش چاپی متن زیر را به صورت کامل مطالعه نمایید.

انواع تابلو فرش از نظر نوع بافت
ایران از بزرگترین تولیدکنندگان فرش و تابلوفرش در جهان به شمار می رود. از نظر بافت تابلو فرش ها به دوسته تقسیم می شوند :
1- تابلوفرش های دستبافت
این تابلو فرش ها با استفاده از دارهای قالی ساده و با دست هنرمندان این آب و خاک (به دو صورت کارگاهی و خانگی) بافته شده  و ارزش بسیار بالایی را دارا هستند. سردرود تبریز پایتخت تابلو فرش جهان به شمار می رود. در سردرود انوع تابلوفرش ها با نقشه های متفاوتی بافته می شود
گه اکثر آنها را  نقشه های پرتره، اعم از مینیاتور، مناظر طبیعی، طرح های برجسته، طرح های با اصالت ایرانی و پرتره شخصی تشکیل می دهند.  

2- تابلوفرش های ماشینی
امروزه اکثر تابلوفرش ها، طرح های کامپیوتری و دیچیتالی هستند. طرح تابلوفرش ها در گذشته توسط اساتید مجرب طراحی می شد، اما با ورود تکنولوژِی این طرح ها درقالب طرح های کامپیوتری اراِئه می شود. طراحی کامپیوتری تابلو فرش ها این هنر اصیل را از حالت سنتی به مدرنیته برده است .

تابلو فرش های ماشینی توسط ماشین آلات کامپیوتری مدرن نظیر شونهر، تحت نظر تکنولوژی کشور آلمان بافته می شوند. شهرستان کاشان یکی از بزرگترین تولیدکننده های تابلو فرش ماشینی در ایران است و در این زمینه سرآمد است .

تابلو فرش های ماشینی را نیز می توان به دو صورت تولید کرد:
•    روش بافت ماشینی روی فرش   
در این دسته تصویر مورد نظر ابتدا به نقشه فرش تبدیل شده و سپس توسط دستگاه بافته می شود. در این روش که به صورت پشت و رو به صورت معکوس و نامتوازن بافته می شود یک طرف فرش توسط کاتر قطع می شود پرت و دورریز دارد .

•    تبدیل عکس به تابلو فرش چاپی
در این روش که به  تابلو فرش های کلاریس یا دیجیتالی نیز شهرت دارد از دستگاه های چاپ تصویر روی فرش استفاده می کنند. به این صورت که ابتدا فرش به ابعاد دلخواه باتوجه به تصویر مورد نظر چهت چاپ، به رنگ سفید یا کرم بافته شده، سپس تصویر مورد نظر با حرارت و فشار بالا توسط دستگاه سابلیمیشن با طیف رنگی بالا و با کیفیت بی نظیر روی تابلو فرش خام چاپ می شود .

مشخصات تابلو فرش های چاپی
ابعاد تابلو فرش های چاپی
 ابعاد مورد استفاده در این نوع  تابلو فرش ها متداول ترین آنها  50*70 ، 70*100 و 50*100 با توجه به نقشه و طرح مورد نظر به صورت افقی یا عمودی به کار می روند. در فروشگاه فرش کاشان شما به صورت حضوری و آنلاین می توانید تابلو فرش های چاپی با ابعاد دلخواه و طرح مورد نظرتان را سفارش داده و در اسرع وقت تحویل بگیرید.

نخ تابلوفرش های چاپی
یک سری نخ رنگی و زاپاس در فرش های ماشینی وجود دارد که حین بافت کاربردی ندارد و اگر نخی کم بیاید از این نخ ها استفاده می شود که اصطلاحا به آنها نخ خاب گفته می شود.  نخ خاب مورد استفاده در این تابلو فرش ها نخ پلی استر (ابریشم مصنوعی) است که باعث افزایش کیفیت و در عین حال دوام محصول می گردد. نخ پود مورد استفاده در تابلو فرش های چاپی، از الیاف با کیفیت استفاده شده است .

تراکم و شانه پرینت تابلو فرش

آنچه که در انتخاب فرش ها و تابلو فرش ها از اولویت بالایی برخوردار است، میزان تراکم آنهاست. هر چه تراکم آنها بیشتر باشد ظرافت بیشتری را دارا می باشند و به تابلو فرش های دستبافت نزدیک تر می شوند. تراکم تابلوفرش های بافت ماشینی نسبت به نوع چاپی بیشتر  است. تابلو فرش های ماشینی چاپی در انواع 1000، 1200 و 1500 شانه به تولید می رسند.

 

مزایای تابلو فرش چاپی نسبت به تابلو فرش های ماشینی
 در این بخش می خواهیم به نکاتی که قبل از خرید یا سفارش تابلوفرش باید به آن توجه شود بپردازیم :
1- کیفیت چاپ مثل تصویر

سریع ترین حالت چاپ تصویر روی تابلو فرش ها حالت سابلیمیشن (حرارتی) می باشد.
در این حالت عکس سفارشی با استفاده از پرینتر های مخصوصی که اصطلاحا به آنها کلندر گفته می شود روی کاغذ روغنی مخصوص چاپ شده، سپس این کاغذ روی فرش از پیش بافته شده روی دستگاه سابلیمیشن قرار می گیرد.
از مهم ترین مزیت هایی که تابلو فرش های چاپی نسبت به ماشینی دارند می توان به کیفیت چاپ عالی آنها اشاره کرد.

2- طیف رنگی بالا
  به خاطر اینکه در تولید تابلو فرش های ماشینی محدودیت رنگی وجود دارد، طرح های مورد استفاده در آنها نیز محدود هستند. در حالی که در تولید تابلو فرش های چاپی این مشکل وجود ندارد و هر طرحی به سلیقه مشتریان  با انواع ترکیبات رنگی متفاوت قابل چاپ است. این مزیت باعث می شود طرح های جذاب تر با ترکیب رنگی بالاتری را شاهد باشیم.

3- سرعت در تولید انبوه و آماده سازی
 در انواع تابلو فرش های تولیدی به صورت بافت، همانند روش های کلاسیک و سنتی سرعت تولید پایین است و این امر باعث صرف زمان زیادی برای بافت یک تابلو فرش می شود اما در تابلو فرش های چاپی، تولید با سرعت بسیار بالایی انجام می شود و همین امر باعث افزایش سودآوری تولید کننده شود به همین دلیل تابلو فرش های چاپی محبوبیت بالایی در بین تولیدکنندگان داراست.
* نکته مهم: اگرچه سرعت تولید در تابلوفرش های چاپی نسبت به تابلو فرش های دستبافت و تابلو فرش های ماشینی بافت بالاتر است اما این موضوع سبب افت کیفیت آنها  نمی شود .

4- ضمانت رنگ و قیمت رقابتی  محصولات

در تابلو فرش های چاپی رنگ ها به تابلو فرش تزریق شده به طوریکه وقتی دست لا به لای تار و پود فرش می کنید اصلا رنگ سفید بافت اولیه را مشاهد نمی کنید. در عین حال این تابلو فرش ها دارای ضمانت رنگ 10 ساله از سوی شرکت تولید کننده هستند.
قیمت تابلو فرش ها به عوامل گوناگونی همچون ابعاد، تراکم و تعداد شانه و جنس الیاف مورد استفاده و مواد اولیه مورد استفاده  در آنها بستگی دارد. طبیعتا هر چه ابعاد تابلو فرش ها بزرگتر شود قیمت آن نیز افزایش می یابد.
همچنین انتخاب قاب برای تابلو فرش نیز درتعیین قیمت آن تاثیر دارد زیرا قاب ها جنس های متفاوتی دارند.

5- یافت سفارش تکی و عمده تابلو فرش های آیات مبارک قرآنی و طرح دلخواه به سفارش مشتریان
آیات  منور قرآنی یک نوع آرامش و زیبایی خاصی در وجود خود دارند و روی دیواره های خانه های اکثر مسلمانان هستنند و به عنوان یک هدیه ماندگار جلوه خاصی به منازل می دهند. در ادامه چند نمونه از این آیات قرآنی رو می توانید مشاهده فرمایید.
شما مشتریان عزیز نیز می توانید طرح دلخواه و مورد نظر خود را قبل از خرید سفارش داده و با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت  در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. هم چنین تصویر چهره های ماندگار و  تصاویر منظره های طبیعت در ابعاد مختلف به سفارش مشتریان عزیز قابل ارائه می باشد .

 

خرید اینترنتی تابلو فرش چاپی و تابلو فرش ماشینی بافتی
فروشگاه اینترنتی فرش کاشان از جمله فروشگاه های عرضه تابلو فرش ماشینی و دستبافت با کیفیت بالا و تنوع طرح و رنگ بندی بالا در عین حال با مناسب ترین قیمت است چرا که تابلو فرش و فرش ها به صورت مسقیم و به قیمت کارخانه به مشتریان عرضه می شود. این فروشگاه با ارائه تابلو فرش های نفیس در سبک ها و موضوعات مختلف مناسب تمام سلیقه ها، رضایت مشتریان را به خود جلب نموده است. شما کاربران عزیز می توانید با مراجعه به این لینک نمونه تابلوفرش های بافت و چاپی را مشاهده کرده و یا طرح دلخواهتان را سفارش دهید.

* جمع بندی
تابلوفرش ها به عنوان یک هدیه نفیس و ماندگار برای همه با ارزش هستند و به خاطر زیبایی و طراحی متفاوتی که دارند دست ما را در انتخاب مدل های مختلف آن، باز گذاشته اند.
به طور کلی تابلو فرش ها به طرح های گوناگونی همچون آیات قرانی، تابلو فرش پرتره چهره (عکس شخصی) یا مشاهیر، تابلو فرش های مناظر طبیعت و... بر می گردد. خرید و انتخاب طرح تابلو فرش کاملا به سلیقه شخصی و نیاز شما عزیزان برمی گردد. اینکه می خواهید تابلو فرش را در کدام قسمت خانه قرار داده یا به عزیزانتان هدیه دهید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی