تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

رونق صنعت چاپ، تابلو فرش چاپی را خلق کرد!

نام نویسنده: زینب انتخابی
رونق صنعت چاپ، تابلو فرش چاپی را خلق کرد

از فرش چاپی چه می‌دانید؟
فرش های خام مخصوص چاپ چه ویژگی های دارند؟
تابلو فرش چاپی چیست؟
چاپ عکس روی فرش چگونه انجام می‌شود؟

شایعه های رایج در مورد فرش چاپی
خرید اینترنتی بی دردسر تابلو فرش چاپی را تجربه کنید!

امروزه شاهد رشد روزافزون علم و تکنولوژی در سراسر رشته ها هستیم که این موضوع در صنعت چاپ و تاثیر آن بر روی فرش های ماشینی پیوسته به چشم می‌خورد؛ به طوری که رونق صنعت چاپ، تابلو فرش چاپی را خلق کرد و امروزه تقاضای آن در بازار به ویژه برای کسانی که به دنبال طرحی خاص هستند و عمدتا به دنبال عکس های خانوادگی و تصاویری هستند که به صورت تابلو فرش درآمده، بالا برده است و همین امر منجر به این گشته تا تولیدکنندگان فرش ماشینی دست به تولید فرش خام یا همان فرش سفید رنگ بزنند که امکان چاپ طرح سفارشی بر روی آن وجود دارد.

معمولا فرش ها و تابلو فرش هایی که بدین شکل تهیه می‌شوند در غالب فرش های سابلیمیشن چاپی و فرش های کلاریس در بازار ارائه می‌شوند که موضوع قابل بحث ما در این زمینه مربوط به فرش خام مخصوص چاپ سابلیمیشن است که با کلاریس متفاوت بوده و معمولا در تولید تابلو فرش چاپی به نوعی بیشتر از نوع شیوه چاپ سابلیمیشن است که استفاده می‌نمایند.

با این توضیحات حال بهتر است بحث خود را پیرامون فرش خام و فرش سفیدی که جهت چاپ و تولید فرش ها و تابلو فرش های چاپی بافته می‌شود، بکشانیم. این دسته از فرش های ماشینی بسیار پر کاربرد هستند و طرفداران زیادی را به خود جلب کرده اند. در حال حاضر بهترین فرش جهت تولید تابلو فرش هایی که با طرح خاص مد نظر شما در خانه خوش بدرخشند، فرش سابلیمیشن چاپی است که امکان چاپ روی فرش یا قالیچه و دیگر ابعاد را امکان‌پذیر کرده است.

فرش خام سفید برای چاپ قابل استفاده در دستگاه سابلیمیشن است و امکان چاپ انواع طرح های چهره، منظره، آیات، روی این فرش های سفید خام را داراست. رنگ پذیری بالای این فرش های سفید از خصوصیات اصلی آن است و بدین صورت، زیباترین طرح ها و واقعی ترین چهره ها روی آن می‌تواند به نمایش گذاشته شود.

 

از فرش چاپی چه می‌دانید؟

به منظور ارائه تابلو فرش در بازار بود که فرش های چاپی تولید و روانه بازار شدند و پس از آن به جهت کارایی های چون ارائه کفپوش منازل استفاده از این نمونه از فرش خام مخصوص چاپ بود که رایج گشت؛ اما این موضوع تنها در باب این که از فرش چاپی چه می‌دانید، کافی نیست و در این باره می‌توان به دیگر مواردی به مثال زیر اشاره نمود:

این نوع فرش ها یا تابلو فرش های چاپی، بافته ای سفید و خام بافته شده و از دستگاه خارج می‌شود و اصل کار آنجایی است که بافته خام وارد دستگاه چاپ می‌گردد تا طرح از پیش داده شده به دستگاه چاپ بر روی فرش خام نقش ببندد. در این شیوه تولید تابلو فرش یا فرش های چاپی زمان کمتری برای ارائه محصول صورت می‌گیرد و همین خود می‌تواند از مزیت این چنین فرش چاپی به شمار رود که در قیاس با نوع تابلو فرش های ماشینی با شیوه بافت که به صورت زیر و رو تولید می‌شوند و قیمت بالایی دارند و تولید آن زمان بر است، اشاره داشت.
در اصل قیمت مناسب، زمان کمتر تولید و امکان تولید تنها به صورت یک رو از فرش از مزایای این نمونه فرش چاپی به نسبت نوع بافتی است که در باب این چنین محصولی می‌توان بیان کرد.

 

فرش های خام مخصوص چاپ چه ویژگی های دارند؟

به طبع نوع چاپی تصویر بر روی فرش یا همان پرینت فرش و این که وضوح آن به خوبی با رنگ پذیری مناسب مشخص باشد خود سبب شده تا فرش خام تولیدی را با یک سری از ویژگی ها همراه سازد که در باب آن می‌توان به این که فرش های خام مخصوص چاپ چه ویژگی های دارند، به شرح زیر اشاره داشت:

  • جنس نخ بافت این سری از فرش های چاپی که در ابتدا به صورت سفید و خام تولید می‌شوند باید از سری الیاف های مقاوم باشد که در برابر با حرارت برای چاپ از بین نرود و این که فرش چاپی باید دارای ثبات رنگ‌پذیری باشد؛ یعنی علاوه بر پذیرفتن هر رنگی برای چاپ بدون تغییر آن را بر روی خود حفظ نماید که این موضوع میسر نیست مگر با استفاده از سری الیاف های چون پلی استر هیت ست شده یا نخ های پلی اوژن که نوع فراوری شده پلی استر هستند و در این چنین فرش های خامی به کار می‌روند.
  • از دیگر ویژگی های که برای فرش های خام مخصوص چاپ می‌توان بیان نمود تولید با هر تراکم و ابعادی است که این خود از مزیتی است که دست خریدار را برای انتخاب یک تابلو فرش با ظرافت و زیبایی بیشتر در ابعادی متفاوت باز نگه می‌دارد. شما می‌توانید علاوه بر ابعاد تابلوفرش از فرش های چاپی با سایز قالیچه نیز در تراکم های عرضی 700، 1200 و 1000 بسته به نیاز و در نظر گرفتن بودجه ای که برای خرید نگه داشته اید، اقدام به تهیه این سری از فرش های خام مخصوص چاپ سابلیمیشن نمایید و سپس طرح مورد نظر را برای چاپ سفارش دهید.

 

تابلو فرش چاپی چیست؟

همان طور که در ابتدا به این موضوع اشاره شد با رونق صنعت چاپ بود که تابلو فرش چاپی خلق شد و این سؤال برای هموطنان مطرح گشت که تابلوفرش چاپی چیست، که در پاسخ بدان می‌توان بدین موضوع اشاره داشت که در گذشته به بافته های کوچک که با قاب های تزیینی احاطه می‌‍شده اند و برای زیباسازی فضای منازل از آن بهره می‌بردند، تابلو فرش می‌گویند که معمولا یا به صورت دستباف یا به شکل بافت ماشینی تولید شده است و امروزه با شیوه‌ی جدید روش چاپ بود که تابلو فرش چاپی روانه بازار گشت.

با روی کار آمدن صنعت چاپ و دستگاه های چاپی و تولید سری فرش های خام بود که تابلو فرش چاپی تولید شده اند به طوری که ابتدا فرش خام یا همان فرش سفید رنگ با تراکم مشخص در ابعاد معین بافته شده و سپس این فرش تولیدی وارد دستگاه های چاپ سابلیمیشن گشتند که توسط حرارت بالا در کمترین زمان طرح و رنگ را بر روی فرش خام چاپ یا به عبارتی پرینت نموده است.
تولید این شکل از تابلو فرش های چاپی بود که توانست زیبایی طرح و رنگ این محصولات را حتی در صورت سفارشی بودن و چاپ عکس های خانوادگی به خوبی نشان دهد و این رسم دیرینه هدیه دادن و هدیه گرفتن را که رواج دارد با این نمونه از محصولات خاص تر نماید. به طور مثال شما می‌توانید با چاپ روی فرش ماشینی، عکس شخصی عروس و داماد را پرنیت نمایید و به این زوج جوان این هدیه خاص را تقدیم کنید.

تابلو فرش چاپی با عکس شخصی فروشگاه فرش کاشان

 

چاپ عکس روی فرش چگونه انجام می‌شود؟

در باب این که چاپ عکس روی فرش چگونه انجام می‌شود، می‌توان این گونه گفت که همان طور که می‌دانید به منظور استفاده از صنعت چاپ سابلیمشن برای چاپ روی قالیچه یا فرش و ابعاد تابلو فرش ابتدا نیاز به یک فرش خام مخصوص چاپ سابلیمشن داریم که حتما از جنس پلی استر باشد و رنگ آن سفید تا بتواند طرح و رنگ را به خوبی به صورت چاپی بر روی خود حفظ کند.
در ابتدا ابعاد مورد نظر شما برای تابلو فرش و با در نظر گرفتن دستگاه چاپ یا پرینت است که مشخص می‌شود و سپس فرش سفید با این ابعاد است که به منظور دریافت طرح و رنگ چاپی وارد دستگاه چاپ می‌شود.
البته باید بدانید که قبل از این مرحله عکس دلخواه یا طرح مورد نظر شما برای سفارش به فروشنده داده شده و پس از تایید نهایی عکس و تنظیم اندازه پیکسل های آن برای چاپ روی فرش با ابعاد مشخص تصویر به دستگاه پرینتر یا همان دستگاه چاپ داده شده و بدین جهت چاپ عکس روی فرش انجام می‌گردد و شما می‌توانید به طرح دلخواه خود دست یابید.

 

شایعه های رایج در مورد فرش چاپی

به قطع در خرید هر فرش یا تابلو فرش چاپی یک سری از شایعات وجود دارد و رایج شده که همین موضوع کمی سردرگمی و تردید را برای خریداران به همراه دارد که در این زمینه به شایعه های رایج در مورد فرش چاپی اشاره نموده ایم که اصلا صحت و سقم نداشته و با خیالی راحت بوده که می‌توانید اقدام به خرید این محصولات نمایید.

فرش خام مخصوص چاپ یا همان فرش چاپی داوم زیادی ندارد

برخلاف تصور که می‌گویند این سری از محصولات بعد از مدتی استفاده رنگ خود را از دست می‌دهند و دوام مناسبی ندارند و با شستشو امکان درهم ریختگی رنگی در آن مشاهده می‌شود اصلا این گونه نیست و با خیالی آسوده از ثبات رنگی و دوام بالای این محصولات به جهت استفاده از نوع نخ پلی استر است که می‌توانید این چنین فرش های چاپی را خریداری نمایید و از آن استفاده کنید و حتی با شستشو بدون استرس به نظافت محصول خود بپردازید.

تنوع طرح و نقش در فرش های چاپی وجود ندارد

شاید در ابتدای رونق صنعت چاپ استفاده از طرح و نقشه های ساده برای تولید فرش های چاپی به کار برده می‌شد؛ اما امروزه پیشرفت صنعت چاپ و تکنولوژی امکان ارائه متنوع ترین طرح و نقش ها را فراهم نموده است و این موضوع از تولید تابلو فرش های ماشینی با سری طرح های سفارشی کاملا مشهود است و این موضوع را تکذیب می‌کند.

امکان استفاده از مواد شیمایی باعث از بین رفتن فرش های چاپی می‌شود

به طبع استفاده از مواد شیمیایی و سفید کننده ها حتی در نوع فرش های غیر چاپی یا همان بافت باعث وارد شدن آسیب به فرش می‌شود و به همین دلیل استفاده از مواد شیمیایی برای هر نوع فرش چاپی و غیر چاپی مضر خواهد بود و در نهایت باید از شوینده هایی استفاده نمود که مناسب نظافت این محصولات هستند.

 

خرید اینترنتی بی دردسر تابلو فرش چاپی را تجربه کنید!

گروه تجاری فرش کاشان، با تولید فرش سفید چاپی و فرش خام مخصوص چاپ، زمینه را برای تولید راحت انواع فرش های سابلیمیشن و تابلو فرش های چاپی فراهم کرده است. این فرش های خام که مخصوص چاپ تولید می‌شود در ابعاد مختلف برش داده شده و با تراکم مشخص بافته می‌شوند و به مشتری با ریشه یا بدون ریشه عرضه می‌شود.

حتی به غیر از خرید فرش خام، خرید فرش چاپی یا حتی خرید فرش سابلیمیشن برای خریداران عمده امکان سفارش طرح و رنگ شما برای داشتن یک فرش چاپی یا تابلو فرش سابلیمیشن نیز در این مجموعه مهیا است؛ به طوری که می‌توانید با سفارش طرح مورد نظر خود یا ارسال عکس خانوادگی برای چاپ روی فرش اقدام نمایید و خرید اینترنتی بی دردسر تابلو فرش چاپی را تجربه کنید.

اگر طرح خاصی را مد نظر دارید به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان رفته و از بین محصولات موجود آنچه را می‌خواهید، انتخاب کنید. قطعا طرح مد نظر شما در فروشگاه اینترنتی، موجود خواهد بود مگر آنکه طرح هایی مانند عکس های خانوادگی و... را در نظر داشته باشید. در این صورت گزینه ثبت سفارش به کار شما می‌آید. طبق راهنمای ثبت سفارش در کم‌ترین زمان ممکن محصولی به عالی ترین کیفیت را در قیمت ارزان خواهید داشت. فرش ها و تابلو فرش های سابلیمیشن چاپی از جمله بافته های ارزان و زیبا هستند که در حال حاضر بهترین نوع به جهت نمایش گذاشتن طرح های خاص به حساب می‌آیند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی