تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

ناگفته های قبل از خرید فرش ۷۰۰ شانه ماشینی

خرید اینترنتی فرش 700 شانه با کیفیت و درجه یک

شانه و تراکم فرش ماشینی (Reeds and Density)

جنس نخ فرش (Carpet Yarn Material)

ابعاد و اندازه فرش ماشینی (Dimensions and Size of Machine Carpet)

طرح و نقش فرش (Carpet Design and Role)

رنگ فرش (Carpet Color)

نکات طلائی در هنگام خرید فرش ماشینی

همه کسانی که می خواهند فرش خریداری کنند حتما باید شناخت در مورد فرش و ویژگی های فرش ماشینی (machine woven carpet) خوب داشته باشند. و اینکه امروزه با ورود به دنیای جهانی اینترنت به راحتی افراد می توانند از فرشی که می خواهند خریداری کنند اطلاعات جامع و کامل را جمع آوری کنند و با شناخت کامل و دیدی باز خرید خود را انجام دهند.
همه ما حتما برایمان پیش آمده است که به عنوان مثال فرشی را خریداری کرده ایم و فقط چیزی که در اولویت اول در نظر داشته ایم تراکم و رنگ و قیمت فرش بوده است و بعد از گذشت زمان و استفاده از فرش ماشینی هر از گاهی موردی به ذهنمان خطور می کند که اگر این فرش فلان بود بهتر می شد، چرا زمانی که می خواستم این فرش ماشینی را بخرم به این مورد فکر نکرده ام؟
پس بهتر است قبل خرید قالی ماشینی اول همه جوانب فرش را بررسی کنیم و شناخت خوبی پیدا کنید تا بعد از مدت ها استفاده از فرش پشیمانی برایتان پیش نیاید و از خرید خود راضی باشید و بهترین برند فرش ماشینی را خریداری کنید.


1) شانه و تراکم فرش (Reeds and Density)
در صنعت قالی بافی دو اصطلاح شانه فرش (عرضی) و تراکم فرش (طولی) وجود دارد. شانه فرش عرضی به اصطلاح ساده یعنی تعداد گره های به کار رفته در عرض فرش ماشینی به عنوان مثال فرش 1200 شانه یعنی در عرض این فرش ماشینی 1200 گره بافته شده است. و یکی از تفاوت های بین فرش های 500 شانه، فرش 700 شانه و فرش 1000 شانه و فرش ماشینی 1200 شانه می باشد.

تفاوت شانه و تراکم فرش ماشینی و فرش دستبافت

تراکم فرش و شانه فرش یکی از ویژگی های اصلی در مبحث فرش ماشینی دستبافتگونه می باشد. تراکم فرش به اصطلاح به معنای تعداد گره هایی که در طول فرش و در هر متر طول فرش بافته شده است می گویند و هر چه تراکم فرش بیشتر باشد فرش محکم تر و سفت تر خواهد بود. به طور مثال زمانی که می گوییم فرش با تراکم 1200 می باشد یعنی در تراکم طولی فرش 1200 گره بافته شده است.

زیبایی فرش وابسته به شانه و تراکم است؟ باید بگوییم بله!
هر چه تراکم فرش بیشتر باشد
فرش دارای استحکام زیاد و متقابلا وزن فرش هم سنگین می شود و دوام فرش هم بیشتر می شود.
• هر چه تعداد گره و تراکم فرش بیشتر می شود فرش ظرافت و زیبایی منحصر بفردی به خود می گیرد.
شانه فرش به ریزی و نقشه فرش مربوط می شود و هر چه شانه فرش بالا برود فرش به فرش دستبافتگونه بیشتر نزدیک می شود.
• هر چه تراکم با شانه فرش ماشینی نزدیک تر باشد فرش با کیفیت تر خواهد شد.
بالاترین تراکم در فرش های ماشینی، فرش 1500شانه می باشد که معادل تراکم 4500 می شود.
انواع تراکم های فرش ماشینی که وجود دارد فرش ماشینی 700شانه که معادل تراکم 2550می باشد ، فرش ماشینی 1200شانه که معادل تراکم 3600 می باشد و فرش ماشینی 1500شانه که معادل تراکم 4500 می باشد. و تفاوت این سه نوع فرش ماشینی ضخامت و ظرافت و ریز بافتی و تفاوت در قیمت هایشان می باشد. فرش های 700 شانه ماشینی یکی از انتخاب های عالی و مناسب برای منازل می باشد و فرش 700 شانه باکیفیت هم از قیمت پایین تری نسبت به دیگر تراکم ها برخوردار است و هم از وزن مناسبی بهره مند می باشد. فروش فرش 700 شانه با کیفیت با انواع مدل و نقشه ها و رنگبندی های متنوع در فرش کاشان به صورت آنلاین امکان پذیر می باشد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد شانه و تراکم بدست آورید می توانید مقاله تراکم فرش را مطالعه نمائید.


2) جنس نخ فرش (Carpet Yarn Material)
جنس نخ فرش هم یکی دیگر از عوامل مهم در فرش ماشینی و فرش دستبافت می باشد. که در فرش کاشان برای بافت فرش های ماشینی درجه یک از بهترین الیاف تار و پود استفاده شده است. نخ فرش، همان الیافی است که سطح فرش را کامل می پوشاند و باعث زیبایی و استحکام فرش می شود. جنس نخ های بافته شده در فرش های ماشینی متفاوت می باشد و هر چه جنس نخ بافته شده در قالی ماشینی بهتر باشد فرش با کیفیت تر و خوش نقش تر می شود. در قالی های ماشینی درجه یک که با نخ خوب بافته می شوند قالی ماشینی شبیه به قالی پشمی و دستبافتگونه می شود و انواع جنس نخ هایی که در قالی های ماشینی استفاده می شوند عبارتند از: آکریلیک، پلی استر و پلی پروپلین.
بهترین و با کیفیت ترین نخ بافته شده در قالی های ماشینی که خریداران زیادی دارد و مورد توجه عموم قرار گرفته است نخ آکریلیک (Acrylic yarn) می باشد که این نخ از لحاظ کیفیت، مقاومت، رنگ پذیری، شبیه شدن قالی ماشینی به فرش دستبافتگونه می باشد، چند ویژگی که فرش های ماشینی آکریلیک دارند:
• مقاومت زیاد فرش و قابلیت پوشانندگی
• قابلیت برگشت پذیری
• مقاوم در برابر پاخوردگی
• مقاوم در برابر حرارت و نور مستقیم آفتاب
• ضد حساسیت برای پوست
• پرزدهی بالا: پرزدهی بالای فرش های آکریلیک نشان از بی کیفیتی فرش می باشد، فرش آکریلیک اگر اصل و بافته شده با نخ باکیفیت اصل نباشد پرزدهی خیلی زیاد و همیشگی خواهد داشت اما فرشی که با آکریلیک اصل و باکیفیت بافته شده باشد فقط در چند هفته اول پرز دارد که با چند بار جارو کشیدن این مشکل پرزدهی فرش ماشینی حل می شود.


3) ابعاد و اندازه فرش ماشینی (Dimensions and Size of Machine Carpet)
قبل از اقدام به خرید فرش ماشینی دستبافتگونه بهتر است ابتدا محیطی که در آنجا می خواهید فرش بیاندازید را بررسی کنید و ببینید چه فرشی برای محیط منزل و یا محل کار و... مناسب می باشد و بعد اقدام به خرید فرش کنید. از آنجایی که فرش جلوه و زیبایی خاصی به منزل می بخشد و در مرکز دید قرار دارد پس بهتر است انتخابی درست داشته باشید.
ابعاد فرش های ماشینی و فرش دستبافت به این صورت است: فرش 6 متری ماشینی، فرش 9 متری ماشینی، فرش 12 متری ماشینی می باشد که این ابعاد جزء ابعاد اصلی فرش های می باشد و دیگر ابعاد فرعی و سفارشی که در فرش های ماشینی داریم و در کارخانه فرش کاشان می توانید ابعاد مختلف و سفارشی فرش را با پرداخت بیعانه سفارش داده و اگر طرح و مدل دلخواهی هم مد نظر مشتریان باشد ما در فرش کاشان آماده ارائه هرگونه خدمات به مشتریان می باشیم و کارشناسان ما در زمان خرید فرش ماشینی اطلاعات لازم را به مشتریان عزیز فرش کاشان ارائه می دهند.
دیگر ابعاد فرش های ماشینی که جزء ابعاد اصلی می باشند: فرش ماشینی (1*1/5)، فرش ماشینی (1*2) 2 متری، فرش ماشینی (1*3) 3 متری، فرش ماشینی (1/5*2/25) 4 متری، فرش ماشینی (1*4) 4 متری، فرش ماشینی (50*80)، فرش ماشینی (50*100).


4) طرح و نقش فرش (Carpet Design and Role)
از همه اصول هنگام خرید فرش که بگذریم مهم ترین چیزی که در نگاه اول نظر مخاطب و خریدار فرش ماشینی با کیفیت را جلب می کند طرح و نقش و رنگ و لعاب فرش ماشینی می باشد که فرش های ماشینی به دو دسته مدرن و سنتی تقسیم می شوند فرش های سنتی سعی شده که شبیه به قالی های طرح سنتی و دستبافت قدیمی باشند و فرش های مدرن که امروزه بیشتر مورد استقبال خریداران فرش قرار گرفته اند که فرش هایی با سبک های جدید و متفاوت از یکدیگر هستند. در خرید اینترنتی فرش مزیتی که حائز اهمیت است این است که فرش های ماشینی با ابعاد و رنگ هایی که موجود می باشد در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان قرار داده می شوند و زمانی که مشتریانی که می خواهند فرش را خریداری کنند به راحتی می توانند انواع رنگ بندی فرش و مدل های فرش را بدون هیچ محدودیتی و هر زمان که خواستند ببینند و انتخاب کنند. در فروشگاه فرش کاشان بیش از صد ها مدل طرح و رنگ فرش ماشینی قرار داده شده است و عکس های گرفته شده از فرش های بدون هیچ ادیت و نورپردازی می باشند و فرش 700 شانه طرح جدید هم در سایت فرش کاشان همه روزه قرار داده می شود. نکته مهمی که در خرید فرش 700 شانه باید به آن دقت کنید این است که فرش های 700 شانه در دو نوع واقعی و طرح هفتصد شانه می باشند که با هم تفاوت دارند که برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت این دو قالی ماشینی را بخوانید.

فرش 700 شانه گلبرجسته هم یکی از با کیفیت ترین فرش های ماشینی پرفروش می باشد و این فرش گلبرجسته به گونه ای بافته شده است که هر قسمت از فرش که می خواستند توجه بیشتری را به آن قسمت جلب کنند برجسته و پر تر از قسمت های دیگر فرش بافته شده است و قیمت فرش گل برجسته 6 متری، قیمت فرش گل برجسته 9 متری، قیمت فرش گل برجسته 12 متری در فرش کاشان زیر قیمت بازار به دلیل فروش بدون واسطه قالی ماشینی به فروش می رسد.

 

5) رنگ فرش (Carpet Color)
رنگ فرش هم بهتر است با توجه به سبک دکور منزل یا محل کار و... انتخاب شود و اگر منزل شما کوچک است بهتر است که از رنگ فرش روشن استفاده کنید چون رنگ های روشن باعث بزرگ نشان دادن فضا می شوند و اگر محیط منزل شما بزرگ است بهتر است از رنگ فرش تیره استفاده کنید که فضا را کوچک تر و گرم تر شان می دهد. در فرش های ماشینی 1500 شانه تنوع رنگ بسیار زیاد می باشد، البته رنگ فرش ماشینی به نقشه و تراکم فرش هم وابسته است هر چه نقشه و تراکم بهتر باشد رنگ فرش هم بهتر نشان داده می شود و رنگ فرش سال و رنگ فرش جدید هم یکی از ترند های هر ساله در صنعت فرش ماشینی با کیفیت می باشد. فرش 700 شانه واقعی با 8 رنگ و یا 10 پالت رنگی بافته می شود.

 

فرش ماشینی 700 شانه 8 رنگ با کیفیت

نکات طلائی در هنگام خرید فرش ماشینی
رنگ فرش حتما نباید هم رنگ با مبلمان و اشیاء باشد، بهتر است از رنگ های مکمل استفاده کنید تا زیبایی و جلوه خوبی به منزل شما ببخشد.
• به مکانی که فرش را می خواهید در آنجا پهن کنید دقت نمائید اگر در مسیر پر رفت و آمد می خواهید فرش را پهن کنید بهتر است که فرشی با استحکام و مقاومت زیاد انتخاب کنید و همچنین از رنگ تیره استفاده کنید.
• اگر نرمی و لطافت فرش ماشینی برای شما مهم است به خاب فرش دقت کنید.
• در خانه هایی که در رفت و آمد زیاد می باشد و شلوغ است بهتر است از فرش های رنگ تیره استفاده کنید که کثیفی را کمتر نشان می دهند.

خرید فرش هم مانند هر کالایی دیگر نیازمند یکسری حساسیت ها می باشد که باید همه جوانب خرید فرش را در نظر بگیرید که بعد از خرید فرش ماشینی پشیمان نشوید و خریدی از روی نارضایتی نداشته باشید. در خرید اینترنتی فرش ماشینی با کیفیت و ارزان، در فرش کاشان این امکان فراهم شده تا مشتری همه اطلاعات لازم در مورد فرش ماشینی را بخوانند و ریز و درشت همه مشخصات فرش در سایت قرار گرفته شده است تا مشتری خریدی از سر رضایت داشته باشد و فرش کاشان را به دیگران هم معرفی نمایند. فروشگاه اینترنتی فرش کاشان دارای نماد اعتماد الکترونیک و نماد پرداخت بانکی و... می باشد و در صورت نارضایتی مشتریان فرش خریداری شده در صورتی که بر خلاف سفارش مشتری باشد عودت داده می شود و خرید های بالای پنج میلیون تومان شامل ارسال رایگان فرش می شود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی