تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت بافت و نخ فرش های گل برجسته با عادی

نام نویسنده: مهدیه زارع
تفاوت بافت و نخ فرش های گل برجسته با عادی

فرش هایبالک گل برجسته چیست؟
فرش گل برجسته بهتره یا ساده؟
انواع فرش های گل برجسته
خصوصیات فرش ماشینی ساده یا عادی
فرش گل برجسته بخریم یا فرش ساده
خرید فرش گل برجسته و ساده

همانطور که می دانید در چند سال اخیر بافته هایی با نام فرش های گل برجسته به تولید می رسیدند که عمدتا بافت فرش های گل برجسته را شما تنها در فرش های ۱۲۰۰ شانه و فرش های ۱۵۰۰ شانه گل برجسته مشاهده می کردید چرا که این دو نوع فرش ماشینی تراکم بالا به دلیل نازک بودن، بافت گل های برجسته با وضوح و زیبایی بی نظیری دیده می شدند. در درجه اول چیزی که در ابتدا در زمان خرید بهترین فرش ماشینی نظر هر کسی را به خود جلب می کند، زیبایی و ظرافت بالای فرش های ماشینی گل برجسته می باشد که باید توجه داشته باشید تنها فرش های گل برجسته تراکم بالا برای مکان های مختص به خود مناسب می باشند و انتخاب خوبی برای مکان های پر رفت و آمد نمی باشند.

در ادامه ما به تفاوت بافت و نخ فرش های گل برجسته با عادی پرداخته ایم تا شما بتوانید مناسب ترین فرش ماشینی را برای منازل خود بخرید و با توجه به سبک و نوع زندگی که دارید بهترین قالی ماشینی بافت ساده و یا گل برجسته را خریداری کنید تا بافته ای با دوامی بالا در برابر پاخور داشته باشید که هیچوقت ظاهر خود را نیز از دست ندهد.

 

فرش هایبالک گل برجسته چیست؟

فرش هایبالک گل برجسته، فرشی است که وقتی به سطح این فرش ماشینی نگاه می کنید گل های برجسته و قسمت های فرو رفته ابریشم نمایی را مشاهده می کنید که براق نیز هستند. فرش های گل برجسته بر خلاف فرش های ماشینی بافت ساده، علاوه بر اینکه با نخ آکریلیک بافته می شوند در کنار نخ آکریلیک نیز از نخی با نام هایبالک نیز استفاده می کنند که این نخ براق بوده و باعث می شود تا فرش گل برجسته ظاهری براق و جذاب نیز به خود بگیرد.

دلیل استفاده از نخ هایبالک در بافت قالی های گل برجسته این است که نخ هایبالک قابلیت جمع شوندگی را در خود دارد که فرش های گل برجسته نیز مانند فرش های ساده با نخ آکریلیک و هایبالک بافته می شوند و در زمان آهار حرارت سبب جمع شدن نخ هایبالک می شود که استفاده از فرش های گل برجسته در مکان های عمومی دارای محدودیت هایی می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

نحوه آهار فرش گل برجسته هایبالک

بعد از جدا سازی از دستگاه های فرش، برای تکمیل قالی نقش برجسته از حوضچه های آهار عبور داده می شود و در مرحله آهار برای دوام فرش نوعی چسب مخصوص به پشت فرش ماشینی زده شده و فرش کاملا خیس به مرحله بعد می رود. در این مرحله برای خشک کردن قالی ماشینی برجسته از حرارت استفاده می شود و در این زمان است که الیاف هایبالک به حرارت ناشی از خشک کن واکنش نشان می دهند و نقش های فرش گل برجسته را به وجود می آورند. حرارت دادن فرش های گل برجسته سبب عدم بازگشت پذیری نخ شده و بر خواص فیزیکی و جلوه بصری فرش نیز تاثیر می گذارد که در این مرحله نمره نخ هایبالک که اندازه نخ فرش را تعیین می کند، کاهش می یابد و این کاهش دلیل اصلی نازکی و ظرافت فرش است که این موضوع معایب و محاسنی دارد.

از الیاف هایبالک بیشتر در گل و بوته طرح های فرش استفاده می شود و دیگر نقاط فرش از جنس نخ تمام آکریلیک هستند. مزایای آهار و حرارت دادن فرش های ماشینی گل برجسته که از نخ هایبالک استفاده می شود را می توان افزایش مقاومت فرسایشی فرش، افزایش وضوح بیشتر نقشه فرش و زیبایی بیشتر و کاهش پرزدهی فرش بیان کرد و در عین حال نیازی به هزینه اضافی برای تولید کردن گل برجسته نیست و تولید کنندگان صرفا با استفاده از نخ هایبالک می توانند از این مزایا استفاده کنند و هزینه اضافه تری پرداخت نکنند. تولید این فرش های ماشینی علاوه برحفظ کیفیت و استحکام تار و پود فرش باعث افزایش ظرافت، جذابیت و زیبایی فرش ماشینی نیز شده است.

 

فرش گل برجسته بهتره یا ساده؟

همیشه باید قبل از خرید هر چیزی سوالاتی را در باب آن شی و وسیله در نظر داشته باشید. همانطور که می دانید فرش های ماشینی از مهم ترین وسیله های داخل هر منزلی هستند که اتفاقا اگر فرش مناسب منزل خود را خریداری نکنید قطعا فرش آسیب خواهد دید. شما باید قبل از خرید فرش ماشینی از فروشنده بپرسید فرش گل برجسته بهتره یا ساده؟ فرش گل برجسته برای چه مکان هایی مناسب است؟ فرش گل برجسته چند شانه خوب است و... این ها از دسته سوالاتی هستند که باید به آن ها توجه داشته باشید و کلا فرشی برای منازل خود بخرید که دارای دوامی بالا باشند و بعد از مدتی دچار تغییر حالت و دفورمگی نیز نشوند.

شما باید قبل از خرید فرش های گل برجسته به شانه و تراکم بافته نیز توجه داشته باشید چرا که فرش های گل برجسته تراکم بالایی همچون فرش گل برجسته ۱۵۰۰ شانه و فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته تنها برای منازل و سالن های پذیرایی کم رفت و آمد مناسب می باشند چرا که ضخامت در فرش های تراکم بالا کم می باشد و اگر بافت گل های برجسته در فرش های ماشینی تراکم بالا نازک در معرض پاخور زیادی قرار داده شود و زیاد آن را بشویید الیاف هایبالک بافته شده در قسمت های فرو رفته فرش آسیب می بینند و نخ های خاب ممکن است ظاهر جذاب خود را از دست بدهند، اما اگر به دنبال خرید فرش شیک سالن پذیرایی هستید، فرش های گل برجسته بهترین انتخاب برای منازل لوکس و خاص و کم رفت و آمد می باشند.

مراحل آهار فرشهای گل برجسته با نخ هایبالک

فرش های بافت ساده نیز از دسته فرش هایی هستند که همیشه مرسوم بوده اند و در ظاهر این فرش های ماشینی ساده تنها با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته می شوند. قطعا مقاومت و کیفیت فرش های ماشینی ساده ای که با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته می شوند بالاتر از دیگر بافته ها می باشند چرا که در بافت فرش های عادی قسمت های بر آمده و فرو رفته ای مشاهده نمی کنید و سطح فرش ها کاملا صاف و یکدست می باشند. فرش ماشینی عادی به دلیل اینکه سطحی یکدست دارند و با نخ های درجه یک بافته می شوند برای سالن های پذیرایی شلوغی که رفت و آمد در آن جا زیاد است و همچنین فرش ها زیاد شسته می شوند تنها این فرش های ماشینی ساده مناسب می باشند.

همانطور که می دانید نخ آکریلیک از بهترین نوع الیاف و نخ هایی می باشد که دارای مقاومتی بالا و بی نظیر نیز بوده است و همچنین نخ هایبالک از درجه کیفی پایین تری برخوردار می باشد و آنقدر قابلیت برگشت پذیری خوبی نداشته اند و به همین دلیل تنها از نخ هایبالک برای بافت قسمت های فرو رفته استفاده می کنند. اینکه فرش گل برجسته بهتر است یا ساده کاملا وابسته به مکانی است که شما می خواهید از فرش ها استفاده کنید به همین دلیل به سبک زندگی خود توجه کنید و اگر می بینید که سالن های پذیرایی لوکس و کم ترددی دارید حتما فرش های گل برجسته جدید را برای زینت بخشیدن به خانه خود خریداری کنید چرا که این قالی های ماشینی گل برجسته بافته هایی همانند فرش های دستباف می باشند.

ویژگی های فرش گل برجسته

همانطور که می دانید فرش های ماشینی دارای تنوع بالایی از سبک و طرح های مختلف می باشند. فرش های گل برجسته با سبک سنتی، کلاسیک، مدرن نیز بافته می شوند و شلوغ ترین بوم های زمینه فرش های تراکم بالا ماشینی با بافت گل برجسته جلوه و نمایی خاص به خود می گیرند که یکسری از ویژگی های فرش گل برجسته را ذکر نموده ایم تا بیشتر با این فرش های لوکس و گران قیمت آشنا شوید.

  • فرش های گل برجسته سبک کلاسیک جزء پر فروش ترین فرش های ماشینی لوکس می باشند که اغلب فرش های گل برجسته سبک کلاسیک طرح افشان، بته جقه، فرش طرح اسلیمی گل برجسته و فرش گل برجسته طرح خشتی از پر فروش ترین بافته های برجسته بوده اند چرا که بافت گل های برجسته به فرش نمایی خاص می بخشند.
  • فرش های گل برجسته با شانه و تراکم های مختلفی به تولید می رسند که زیباترین فرش های گل برجسته تراکم های ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه می باشند که این بافته ها برای منازل لوکس، کاخ و ویلاهای شکیل مناسب می باشند.
  • وجود سطحی ناهموار و ناصاف سبب شده است تا این بافته ها بسیار زیبا و خاص شوند و همچنین باعث شده است تا فرش گل برجسته با دیگر فرش های عادی تفاوت داشته باشد.
  • قسمت های برجسته و فرو رفته در قالی های گل برجسته حدود یک میلی متر و حداکثر سه میلی متر می باشد که این تفاوت ارتفاع نخ خاب تنها در فرش های تراکم بالا که نازک هستند بیشتر نمایان می شود.
  • فرش های گل برجسته به دلیل اینکه با دو نوع نخ خاب بافته می شوند باید برای بافت این قالی ها از جدیدترین دستگاه های به روز استفاده نمود که دستگاه بافت فرش های ماشینی گل برجسته HCIX2 و HCPX2 می باشد که این دو نوع دستگاه برای بافت فرش های ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته هر کدام به نوبه خود مناسب می باشند.
  • فرش های گل برجسته در کنار زیبایی خاص و بی نظیری که دارند، فرایند بافت و تولید این فرش های گل برجسته لوکس باعث شده اند تا در زمان تولید و بافته شدن با دستگاه سریع و روز و همچنین عملیات آهار قسمت گل های برجسته، مقاومت بافته بسیار افزایش پیدا کرده و فرش های ضد حساسیت، بدون هیچگونه پرزدهی نیز می شوند.

انواع فرش های گل برجسته

به دلیل استقبال خریداران از فرش های گل برجسته، این بافته ها با تراکم های مختلفی نیز بافته می شوند. همانطور که گفتیم تفاوت بافت و نخ فرش های گل برجسته با فرش عادی تنها وابسته به نخ هایبالک می باشد که انواع فرش های گل برجسته تولید شده در کارخانجات فرش کاشان با نخ آکریلیک هیت ست شده فاقد پرزدهی بافته می شوند و تنها از آن ها در قسمت های فرو رفته فرش استفاده می کنند. از جمله دلایلی که سبب آن شده تا فرش های تراکم پایین نیز به صورت بافت برجسته در بیایند، قیمت گران فرش های گل برجسته ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه بود که هر کسی نمی توانست خرید این فرش های تراکم بالا گل برجسته را خریداری کند.

فرش ۷۰۰ شانه گل برجسته و فرش ۱۰۰۰ شانه گل برجسته از دسته فرش های برجسته ای هستند که برای مکان های پر رفت و آمد نیز مناسب می باشند اما به دلیل اینکه ارتفاع نخ خاب در فرش گل برجسته ۷۰۰ شانه بیشتر از تراکم های بالاتر می باشد، مسلما زیبایی آن به اندازه فرش های نازک نخواهد بود.

فرش ۱۲۰۰ شانه نیز به صورت گل برجسته و ساده بافته می شود و فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته، تنها با بافت برجسته به تولید می رسند که این دو نمونه فرش به دلیل شانه و تراکم بالا به ترتیب دارای ضخامتی کم می باشند که این ضخامت کم سبب شده است تا بافت گل های برجسته با زیبایی بی نظیری به چشم بیایند و مانند فرش دستباف گونه به نظر خواهند رسید و زمانی که روی سطح فرش دست می کشید حالتی ابریشمی را زیر دستان خود حس خواهید کرد. جدیدترین فرش ۱۵۰۰ شانه بافته هایی هستند که نمایی سه بعدی در خود دارند چرا که فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ با ۱۵۰۰ گره در عرض و ۴۵۰۰ گره در طول بافته می شود که این بافته به دلیل داشتن شانه و تراکمی بالا دارای استحکام و همچنین بافتی بسیار ظریف تر از دیگر فرش ها می باشد.

 

خصوصیات فرش ماشینی ساده یا عادی

قطعا در کنار زیبایی هایی که فرش های گل برجسته دارند، خصوصیات فرش ماشینی ساده یا عادی می تواند بیشتر از بافته های برجسته باشد چرا که فرش های ماشینی ساده دارای قیمتی ارزان تر از فرش های گل برجسته می باشند و همچنین شستن فرش های ساده ای که گل برجسته نیستند بسیار راحت و آسان نیز خواهد بود و شما نگرانی از بابت آسیب ها در برابر بافت گل های برجسته نخواهید داشت همچنین اگر شما فرشی با دوام و پاخوری بالا می خواهید که تا 10 سال نیز برای شما مثل روز اول باقی بماند انواع فرش ۷۰۰ شانه می تواند از بهترین نوع بافته ها باشد چرا که این فرش ها دارای تنوع بی نظیری از انواع سبک و طرح های مختلف بوده است و دست شما برای انتخاب و خرید فرش مناسب پذیرایی و اتاق خواب ها باز خواهد بود.

گرد و غبار و آلودگی ها نیز به بافت فرش های ماشینی عادی هیچگونه آسیبی وارد نمی کنند و همچنین اجسام نوک تیز نمی توانند به بافت فرش های ساده آسیبی وارد کنند و فرش های عادی در برابر حرارت و شستشو بافته هایی مقاوم تر نیز می باشند چرا که تنها با نخ آکریلیک بافته می شوند ولی فرش های گل برجسته چون با نخ هایبالک بافته می شوند شما حتی قابلمه داغ را نیز نباید چند دقیقه هم روی فرش گل برجسته قرار دهید.

 

فرش گل برجسته بخریم یا فرش ساده

فرش گل برجسته بخریم یا فرش ساده؟ این یکی از پر تکرار ترین سوال هایی است که مشتریان بسیار آن را می پرسند و همانطور که ذکر کردیم این انتخاب کاملا وابسته به استفاده و سبک زندگی شما می باشد. همانطور که می دانید فرش های گل برجسته جزء گران ترین فرش های ماشینی می باشند چرا که سبک تولید این فرش های گل برجسته با فرش ساده یا عادی کاملا متفاوت می باشد.

دستگاه آهار فرش ماشینی

برای تولید فرش های گل برجسته همانند فرش های عادی نخ آکریلیک و هایبالک را در کنار هم می بافند و در زمان آهار حرارت باعث جمع شدن نخ هایبالک می شود و قسمت های فرو رفته در فرش ها به وجود می آیند، اما ایجاد قسمت های فرو رفته و برجسته در زمان آهار نیازمند افراد متخصص و کار بلد می باشد که باید دائما در زمان آهار فرش را چک کنند تا تمامی قسمت های برجسته و فرو رفته به صورت یکسان ایجاد شوند. با توجه به قیمت گران تر قالی های گل برجسته جدید و با توجه به سبک زندگی که دارید می توانید فرش گل برجسته و یا ساده را خریداری کنید که قطعا برای منازل شلوغ تنها فرش های عادی مناسب بوده اند و دوام خوبی نیز از خود نشان می دهند.

معایب فرش گل برجسته

از سری معایب فرش های گل برجسته را ذکر کرده ایم تا بتوانید تشخیص دهید که فرش گل برجسته برای منازل خود بخرید و یا فرش ساده. با توجه به معایب ذکر شده خودتان باید بسنجید که آیا فرش گل برجسته برای منازلتان مناسب هستند یا نه چرا که هر محصول جدیدی که تولید می شود در مرحله آزمون و خطا قرار می گیرد که فرش های گل برجسته نیز امتحان خود را پس داده اند!

  • اولین عیب فرش گل برجسته این است که هر چه شانه و تراکم در این بافته ها افزایش پیدا کند میزان متریال مصرفی برای بافت قالی های برجسته نیز بیشتر مصرف می شود و قیمت فرش گل برجسته نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
  • فرش های گل برجسته کاشان به دلیل داشتن قسمت های فرو رفته باید با دقت بالایی جارو شوند مخصوصا اینکه اگر تراکم بالایی داشته باشند، کار جارو کشیدن آن ها قطعا سخت خواهد بود چرا که هیچگونه آلودگی نباید در بافت تار و پود قالی های برجسته رخنه کند.
  • شستشو فرش های گل برجسته نیز سخت می باشد و تنها باید این فرش ها را برای شستن به قالیشویی های معتبر بسپارید.
  • اگر مایعات و یا لکه ای روی فرش های گل برجسته ایجاد شد باید آن را با دستمال مرطوب تمیز کرده و هرگز جلوی نور مستقیم آفتاب نباید قالی های گل برجسته را پهن کنید.

خرید فرش گل برجسته و ساده

فروشگاه فرش کاشان یکی از تولید کنندگان خبره در تولید جدیدترین فرش های ماشینی لوکس و خاص می باشد که در بیش از ۱۰ سال سابقه فروش اینترنتی و فروش حضوری انواع فرش های ماشینی را دارد. با توجه به اینکه قیمت فرش های گل برجسته گران تر از فرش های ساده می باشد و همچنین فرش های گل برجسته تراکم بالا از دسته فرش های بسیار گران می باشند، شما می توانید خرید این بافته های گران را به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام دهید. عکس فرش های گل برجسته و ساده تماما در سایت فرش کاشان قرار داده شده است که می توانید با دیدن عکس فرش گل برجسته نوع بافتشان را از نزدیک ببینید. فروشگاه فرش کاشان ارائه دهنده جدیدترین نوع فرش های ماشینی می باشد که می توانید خرید فرش گل برجسته و ساده را بدون واسطه به قیمت درب کارخانه خریداری کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی