تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت میان فرش سنتی و فرش فانتزی

تفاوت میان فرش سنتی و فرش فانتزی

تفاوت میان فرش سنتی ایرانی با فرش فانتزی در چیست؟
تفاوت های مشهود در فرش سنتی دستباف گونه و فرش فانتزی چیست؟
تفاوت کیفیت و جنس فرش های سنتی جدید و فرش ماشینی فانتزی در چیست؟
اولین تفاوت فرش ماشینی سنتی با فرش ماشینی فانتزی
فرش های سنتی و فانتزی برای چه مکان هایی مناسب می باشند؟  
دومین تفاوت میان فرش ماشینی سنتی و فرش ماشینی فانتزی
فرش سنتی بخریم یا فرش فانتزی؟

تفاوت میان فرش فانتزی و فرش سنتی

از زمان های دور آوازه فرش های ایرانی در سراسر جهان پیچیده شده، تمامی جهانیان بلا استثنا از کیفیت و تنوع قالی های ایرانی شنیده اند و استفاده فرش ماشینی دستبافت گونه و یا فرش دستباف اصل در خانه، می تواند هویت ایرانی شما را تثبیت کند.

تفاوت میان فرش سنتی ایرانی با فرش فانتزی در چیست؟ 
چندین سال است که قالی های ماشینی کاشان در دو دسته فرش فانتزی و مدرن و همچنین فرش سنتی ماشینی تولید و عرضه می شوند. یکی از انواع قالی های ایرانی، فرش سنتی کاشان می باشد که روبه رو و متضاد فرش های ماشینی فانتزی از لحاظ طرح، رنگ، جنس نخ، تعداد شانه، تراکم فرش قرار دارند. فرش سنتی همان فرش های ماشینی 700 شانه، فرش 1000 شانه و فرش ماشینی 1200 شانه در نقشه های سنتی می باشند  و برگرفته شده از قالی های دستبافت اصیل ایرانی هستند که از محبوبیت بالایی برخوردارند.
فرش های سنتی با قیمت مناسب و فرش طرح سنتی جدید در بازار به فروش می رسند و به همین دلیل فرش های سنتی ایرانی از فروش بالایی برخوردار هستند.

 

تفاوت های مشهود در فرش سنتی دستباف گونه و فرش فانتزی چیست؟
نکته اینجاست که، در اولین قیاس بین فرش ماشینی سنتی با فرش ماشینی فانتزی، ابعاد فرش های مدرن و فانتزی از فرش های سنتی ماشینی کوچک تر می باشند. دومین تفاوت را می توان به طرح های آن ها اشاره کرد، به دلیل اینکه در فرش های سنتی همان طور که اکثرا می دانید از طرح هایی شلوغ مثل گل و بوته، شاخه و برگ و انواع حیوانات و... استفاده می شود ولی در فرش های فانتزی و مدرن 3 بعدی دیگر خبری از شلوغی و گل و بوته و... نیست و بیشتر از طرح ها و رنگ های کلاسیک و لایت و خطوط و اشکال هندسی استفاده می شود. سومین تفاوت مشهودی که در فرش های سنتی ایرانی با فرش های فانتزی می توان مشاهده کرد، رنگ به کار گرفته شده در این فرش ها می باشد. شاید ندانید اما بله رنگ های به کار رفته در این دو سبک فرش بسیار تفاوت دارند. در فرش های سنتی جدید و قدیمی از رنگ های تند و گرمی مانند قرمز، زرد، صورتی، نارنجی و... استفاده می شود نکته جالب اینجاست که فرش سنتی قرمز یکی از محبوب ترین های فرش سنتی در چند سال اخیر بوده است که این نوع سبک را مختص به خود کرده است. اما در فرش های مدرن و کلاسیک ماشینی از رنگ های لایت و روشن و آرامی استفاده می شود و این رنگ ها است که سبک فانتزی را در دکوراسیون های مدرنیته تجدید می کند.

 

تفاوت کیفیت و جنس فرش های سنتی جدید و فرش ماشینی فانتزی در چیست؟
به گفته کارشناسان فرش: فرش های سنتی از طول عمر بالا تری نسبت به دیگر فرش ها برخوردار هستند و به همین علت فروش و عمومیت بالاتری نسبت به فرش های فانتزی دارند. جنس نخ، تراکم، شانه، دستگاه های بافت فرش همه و همه در کیفیت یک فرش ماشینی تاثیر دارند و همه این هاست که فرش های سنتی را از فرش های فانتزی متمایز می کند.
حال اصلی ترین نکته ای که شما خریداران فرش قبل از خرید فرش ماشینی جدید باید بدانید را باید به شما عرض کنیم و آن هم جنس نخ خاب در فرش ماشینی سنتی کاشان و فرش ماشینی فانتزی می باشد.

اولین تفاوت فرش ماشینی سنتی با فرش ماشینی فانتزی: جنس الیاف و نخ بافته شده در فرش های ماشینی مخصوصا فرش های ماشینی سنتی کاشان، آکریلیک صد در صد تمام هیت ست شده می باشد در بالا به این نکته اشاره شد که فرش های ماشینی سنتی از عمر بالا تری برخوردار هستند و دلیل آن این است که جنس نخ به کار رفته در این فرش های ماشینی سنتی آکریلیک می باشد و از ویژگی های الیاف آکریلیک نیز مقاومت بالای آن است. از دیگر ویژگی های نخ اکریلیک مقاومت در برابر حرارت و گرمای غیر مستقیم، نرمی و لطافت، ضد حساسیت، جنس آن به پشم نزدیک است، از ثبات نوری و شستشوی بالایی برخوردار است و...همچنین جنس الیاف فرش های فانتزی پلی استر است. نخ پلی استر یا همان ( ابریشم مصنوعی) ویژگی های خاص خود را در فرش نشان می دهد مانند (براقیت با luster) زیرا جنس آن ابریشم مصنوعی است، (عدم پرز دهی) به هیچ عنوان بعد از استفاده های مداوم پرزدهی ندارد، (عدم حساسیت زایی) به هیچ عنوان به پوست های حساس، واکنش نشان نمی دهد، (ثبات شستشوی بالا) در هنگام شستشو مقاوم است و خاصیت خود را از دست نمی دهد، (ثبات نوری بالا) ، (ثبات سایشی بالا) ، (نرمی و لطافت) ، ( عدم رشد قارچ و باکتری) ، (ثبات بالای گرمایی و حرارتی) ، (مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی) و...!

 

فرش های سنتی و فانتزی برای چه مکان هایی مناسب می باشند؟  
مقاومت و ثبات فرش های ماشینی سنتی جنس آکریلیک، به هیچ عنوان قابل مقایسه با فرش های فانتزی نمی باشند و به گفته کارشناسان طراحی داخلی، برای مکان های پرتردد خانه مانند پذیرایی و آشپزخانه مناسب اند و می توانید از آن ها سالیان سال در منزل خود بهره ببرید. پس شما می تونید فرش مناسب آشپزخانه و فرش پذیرایی را از این نوع فرش های ماشینی کاشان تهیه کنید. همچنین فرش های فانتزی با جنس پلی استر مناسب مکان های کم ترددی مثل اتاق خواب و اتاق خواب کودک هست و شما می توانید فرش مناسب اتاق خواب کودک را از این نوع تهیه کنید.|

دومین تفاوت میان فرش ماشینی سنتی و فرش ماشینی فانتزی: تراکم و شانه فرش دومین تفاوتی هست که بین فرش های ماشینی سنتی با فرش فانتزی و مدرن وجود دارد.
به گفته کارشناسان فرش کاشان هرچه تراکم فرش ماشینی بالا تر باشد، از مقاومت بالا تری نیز برخوردار می باشد و هر چه تراکم فرش ماشینی پایین تر باشد، از مقاومت آن کاسته می شود و به همین دلیل است که می گوییم فرش های ماشینی سنتی با جنس آکریلیک از مقاومت بالایی برخوردار اند زیرا فرش های ماشینی در شانه ها  وتراکم های بالا تری بافته می شوند: فرش ماشینی 700 شانه، فرش ماشینی 1000 شانه، فرش ماشینی 1200 شانه، در تراکم های 2550،3000، 3600 در بازار موجود هستند. فرش های فانتزی نیز تنها با 400، 500، 700 گره عرضی و 960، 2550، 1000 گره طولی قابل تولید در بازار اند و تراکم پایین فرش های فانتزی است که باعث نرمی و لطافت آن ها شده است.


فرش سنتی بخریم یا فرش فانتزی؟
باید قبل از خرید فرش ماشینی جدید این تصمیم را بگیریم که فرش فانتزی برای منزل مان مناسب است یا گلیم فرش سنتی؟! قالی های ایرانی با انواع طرح ها و رنگ های خود جلوه چشم گیری را در دکوراسیون منزل شما ایجاد می کنند. امروزه دکوراسیون های منازل رو به مدرنیته شدن رفته اند و انتخاب فرش، باتوجه به اجزای وسایل منزل انتخاب می شوند.اگر در منزل شما از رنگ های لایت استفاده شده و یا به طور مثال اگر در منزل شما مبلمان و رنگ دکوراسیون سیاه و سفید است، بهتر است فرش های فانتزی و مدرن انتخاب شما باشد. نکته دیگر اینکه این فرش های فانتزی در دکوراسیون های با سبک قدیمی همخوانی ندارند اما برخی طراحان داخلی هستند که می توانند با به کار گیری مهارتی که دارند، دوسبک فانتزی و سنتی را با هم تلفیق کنند.
فرش های فانتزی
می توانند با انواع دکوراسیون هایی که شما در نطر دارید به راحتی ست شوند در واقع قابلیت ست شدن بالایی دارند. همچنین انواع فرش های فانتزی در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان موجود می باشد که معروف ترین های آن ها را برای شما بیان می کنیم:

گلیم فرش فانتزی

فرش فانتزی گبه 

فرش فانتزی ترک 

فرش فانتزی وینتیج 

فرش فانتزی شنل 

فرش فانتزی شگی یا شگی فلوکاتی

خرید آنلاین فرش ماشبنی
خرید فرش ماشینی به صورت آنلاین در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان امکان پذیر می باشد. شما می توانید با اعتماد به این فروشگاه معتبر فرش، خرید خود را با خیال راحت انجام دهید. این فروشگاه دارای انواع فرش های فانتزی مناسب اتاق خواب کودک و همچنین فرش ماشینی سنتی مناسب آشپزخانه است که تمامی این فرش ها دارای گرانتی و ضمانت نامه کتبی می باشند. فروشگاه آنلاین فرش به دلیل اینکه مشتریان اقدام به خرید فرش ماشینی ارزان قیمت می کنند و برای جلب اعتماد آنان تمامی سود های واسطه ای و نمایشگاهی را حذف، و فرش ماشینی ارزان را به عرضه می رساند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی