تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

ضخیم ترین فرش ماشینی یا سنگین ترین قالی ماشینی 700 شانه

نام نویسنده: مهدیه زارع
ضخیم ترین فرش ماشینی یا سنگین ترین قالی ماشینی 700 شانه

انواع قالی ماشینی ۷۰۰ شانه
ضخامت فرش ماشینی و نقش آن در کیفیت فرش ها
فرش ماشینی نازک بهتره بخریم یا فرش ضخیم؟
معایب فرش نازک تراکم بالا و فرش ضخیم
ضخامت استاندارد انواع قالی های ماشینی
مکان مناسب برای استفاده از فرش ضخیم
خرید قالی نازک یا ضخیم

با تولید فرش های ماشینی در سال 1351 که ابتدا بافت و تراکم های فرش های ماشینی از فرش های 350 شانه و فرش های 440 شانه شروع شد و جزء اولین تولیدات فرش های ماشینی بودند که ضخامت در این فرش ها بسیار زیاد و تنوع طرح و رنگ به وضوح با تنوعی بالا در این بافته ها دیده نمی شد. ضخیم ترین فرش ماشینی یا سنگین ترین قالی ماشینی 700 شانه؟ هر یک از انواع فرش ها وابسته به نوع سیستم تراکم و بافت وابسته هستند و بسته به نوع جنس اولیه ضخامت های متفاوتی دارند که به دلیل تولید مستقیم و بدون واسطه با نازل ترین قیمت و جدید ترین طرح ها در فروشگاه فرش کاشان موجود است.

 

انواع قالی ماشینی ۷۰۰ شانه

قالی ماشینی ۷۰۰ شانه یکی از جدیدترین نمونه های انواع فرش های ماشینی بسیار پر فروشی است که به دلیل داشتن شانه و تراکمی مناسب و همچنین ضخامتی خوب کیفیت این فرش بر همگان ثابت شده است و جزء فرش هایی هستند که از کهنه نشدن آن ها خسته خواهید شد به شرطی که بتوانید قالی اصل را از فرش تقلبی تشخیص بدهید. قالی ۷۰۰ شانه به دلیل اینکه جزء پر فروش ترین بافته ها است، به همین دلیل با تراکم های مختلفی همچون فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۱۰۰، ۲۲۵۰، ۲۷۰۰، ۲۵۵۰ و ۳۰۰۰ نیز بافته می شوند که پر فروش ترین آن ها فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ است که طرافداران و خریداران بسیار زیادی نیز دارد.

قالی ۷۰۰ شانه بافته ای است که به دلیل بافته شدن با تعداد گره عرضی پایین با طرح و نقشه های متنوعی بافته می شود و هر چه تراکم بافته ها افزایش پیدا کند، فرش ۷۰۰ دارای استحکام و مقاومتی بالا نیز خواهد شد. هر چه شانه و تراکم در بافت قالی های ماشینی افزایش پیدا کند به دلیل استفاده از تعداد گره بیشتر برای بافت آن ها باید ضخامت فرش ها را نیز کمتر در نظر بگیرند تا بوم زمینه و طرح آن با وضوح و زیبایی بالاتری به چشم بیاید که ظرافت طرح بوم فرش ها وابسته به تعداد گره بافته شده در عرض فرش های ماشینی دستباف گونه است. همان طور که گفتیم فرش های ۷۰۰ شانه به دلیل پر فروش بودن با تنوع بالایی نیز بافته می شوند که در ادامه به معرفی انواع قالی ماشینی ۷۰۰ شانه پرداخته ایم:

قالی ۷۰۰ شانه واقعی

قالی ۷۰۰ شانه واقعی بافته ای است که با دستگاه HCIX2 بافته می شوند و این دستگاه از جدیدترین دستگاه های بافت فرش های ۷۰۰ شانه هستند و اصل این بافته با ۷۰۰ گره واقعی و تراکم های مشخص شده بافته می شود. شما باید در زمان خرید قالی ۷۰۰ شانه توجه داشته باشید که فرش ۷۰۰ شانه واقعی با تعداد گره بالاتری نسبت به قالی ۷۰۰ شانه تبدیلی بافته می شوند و به همین دلیل وضوح بوم و طرح زمینه فرش ۷۰۰ شانه واقعی بیشتر از تبدیلی است چرا که هر چه تعداد گره در بافت فرش بیشتر شود فرش ماشینی با وضوحی جذاب تر به چشم خواهد آمد.

مسلما قیمت قالی ۷۰۰ شانه واقعی و اصل از قیمت فرش طرح ۷۰۰ و تبدیلی نیز بیشتر است که با ۸ تا ۱۰ رنگ نیز بافته می شوند. ارتفاع نخ خاب در فرش های هفتصد شانه برابر با ۱۱ میلی متر بوده است که باعث شده تا فرش ۷۰۰ شانه با نام فرش ضخیم مطرح شود. نمره نخ خاب بافته شده در آن ها ۱۸ سه لا و ۲۱ است که فرش ۷۰۰ شانه واقعی به دلیل داشتن بافتی ریز تر دارای لطافت و نرمی بیشتری نیز هستند. از نظر طرح و نقشه در بافت هر کدام از این فرش های ماشینی می توان از طرح هایی یکسان استفاده نمود اما در بافت قالی ۷۰۰ شانه اصل می توان از ۱۰ رنگ نیز استفاده نمود که بوم زمینه بسیار زیبا و با وضوحی دو چندان به چشم خواهد آمد.

قالی ۷۰۰ شانه تبدیلی

قالی ۷۰۰ شانه تبدیلی از دسته فرش هایی هستند که با دستگاه فرش های ۵۰۰ شانه بافته می شوند اما با تغییراتی که در این دستگاه های قدیمی داده اند، قالی ۷۰۰ شانه بافته می شود و تنها تفاوتی که با فرش های ۷۰۰ شانه اصل دارند در این است که از لحاظ کیفی، کیفیتی پایین تر از فرش ۷۰۰ واقعی خواهند داشت و همچنین دارای قیمتی کمتر نیز هستند.

این فرش ها زمانی که از دستگاه خارج می شوند با تعداد ۵۰۰ گره در عرض هستند و برای تبدیل به قالی های ۷۰۰ شانه روانه مرحله آهار می شوند که در اصل فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی دارای تراکمی پایین تر از بافته های ۷۰۰ شانه هستند و با تنوع رنگ زمینه کمتری بافته می شوند که مسلما ضخامت فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی بیشتر از بافته قالی ۷۰۰ شانه واقعی است.

فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی از نظر کیفی بهتر از فرش های ۵۰۰ شانه هستند و همچنین قیمت فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی نیز کم بوده و از طرفی قیمت فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی از بافته های ۵۰۰ شانه گران تر و با کیفیتی بیشتر نیز است. تراکم طولی این فرش دارای ۱۵۰۰ گره بوده و اکثرا با تعداد ۷ رنگ به بازار عرضه می شوند.

قالی طرح ۷۰۰ شانه

قالی طرح ۷۰۰ شانه از دسته فرش هایی هستند که با دستگاه ۵۰۰ شانه و همچنین با شانه و تراکم فرش های ۵۰۰ شانه نیز بافته می شوند و در اصل با طرح فرش های ۷۰۰ شانه واقعی بافته می شوند. برای بافت فرش طرح ۷۰۰ شانه از رنگ های تک رنگ استفاده می کنند و شما حتما باید در زمان خرید فرش ۷۰۰ شانه واقعی توجه داشته باشید که شانه و تراکم ذکر شده در بافت فرش ها درست باشند چرا که فروشندگان نامعتبر اتیکت های تقلبی را به فرش های طرح ۷۰۰ شانه می زنند و و به جای قالی ۷۰۰ شانه اصل می فروشند که شما می توانید به ضخامت بافته نیز نگاه کنید و تا حدی اصل بودن آن را تشخیص دهید چرا که فرش ۵۰۰ شانه ضخامت خیلی زیادی دارد.

 

ضخامت فرش ماشینی و نقش آن در کیفیت فرش ها

از مهم ترین اصولی که در زمان خرید فرش از اهمیت بالایی برخوردار است، ضخامت فرش ماشینی و نقش آن در کیفیت فرش ها است چرا که هر چه شانه و تراکم در بافت فرش های ماشینی افزایش پیدا کند، ضخامت فرش کم شده و همچنین از تعداد گره بییشتری برای بافت آن ها استفاده می شود که ظرافت و زیبایی بالا را در قالی ها رقم می زنند.

اینکه قالی ۷۰۰ شانه جزء پر فروش ترین فرش های ماشینی است به این دلیل است که شانه و تراکم مناسب، ضخامت استاندارد سبب شده اند تا کیفیت فرش در برابر پاخور و شستشوی زیاد افزایش پیدا کند و به همین دلیل فرش ۷۰۰ شانه را اغلب برای مکان های پر رفت و آمد خریداری می کنند چرا که شانه و تراکم پایین موجب شده است تا ریشه ها فشرده در کنار یکدیگر بافته نشده باشند و زمانی که فرش در برابر پاخور زیاد قرار داده می شود نخ خاب آن قابلیت برگشت پذیری بسیار خوبی دارند.

 

فرش ماشینی نازک بهتره بخریم یا فرش ضخیم؟

بسیاری از مشتریان زمانی که برای خرید از فروشگاه تخصصی فرش کاشان اقدام می کنند می پرسند کدام فرش ماشینی بهتر است و یا فرش نازک بهتره یا ضخیم؟ باید بگوییم اینکه کدام یک از فرش های ماشینی بهتر هستند اول وابسته به نوع نیاز و مکانی است که شما می خوهید از آن فرش ماشینی استفاده کنید، بعد از آن نیز خرید بهترین فرش ماشینی ضخیم و یا نازک وابسته به بودجه خودتان است. باید توجه داشته باشید اگر فرشی می خواهید که روی آن بنشینید و یا بخوابید مسلما بافته ای برایتان مناسب خواهد بود که دارای ضخامتی مناسب و استاندارد باشد تا علاوه بر حفظ زیبایی، راحتی را نیز برای شما فراهم کند.

اما از طرفی هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی افزایش پیدا می کند، تعداد گره ها در بافت فرش بیشتر و فشرده می شوند و ضخامت بافته ها نیز کمتر می شوند و در اصطلاح با نام فرش دستباف گونه به دلیل وضوح طرح زمینه مطرح می شوند. اگر به دنبال خرید فرش لوکس و شیک برای سالن های پذیرایی مجلل و یا کاخ و... هستید که فرش در معرض پاخور زیادی نیز قرار نمی گیرد پس فرش های تراکم بالا نازک می تواند انتخابی خاص و بی نظیر برای مکان های پر رفت و آمد باشد که شما روی این فرش های نازک علی الخصوص فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته حتی اجسام سنگینی مثل مبل ها را نیز نباید قرار دهید چون بافت فرش آسیب می بیند.

فرش هایی که ضخامت کمتری دارند بسیار نرم و لطیف هستند و زیبایی خاصی نسبت به فرش های ضخیم نیز دارند که همین اصل باعث می شود که این فرش ها خوش نقش و زیبا تر جلوه کنند. این دسته از فرش های ماشینی اصولا برای زیبایی در خانه ها استفاده می شوند و فرش های ۱۲۰۰ شانه و قالی ۱۵۰۰ شانه از دسته فرش های نازک هستند که برای خانه های لوکس و مبله مناسب تر اند و انواع فرش های ضخیم و نازک در فرش کاشان موجود است که برای خرید فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه از فرش کاشان با خرید بافته مبلغ بالای پنج میلیون تومان می توانید از ارسال رایگان قالی ماشینی بهره مند شوید.

 

معایب فرش نازک تراکم بالا و فرش ضخیم

عده ای از مردم بر این باورند که فرش های نازک دارای وزنی بسیار کم هستند و همچنین فکر می کنند لبه های فرش تراکم بالا دچار تا خوردگی، دفورمگی و در زمان شستشو فرش های نازک دچار پارگی می شوند که این تصورات کاملا غلط هستند چرا که اگر شما فرش ماشینی تراکم بالا و یا تراکم پایین را از مکان های معتبر خریداری کنید قطعا با جدیدترین دستگاه های روز و بهترین نخ آکریلیک بافته و به درستی آهار می‌شوند و کیفیت و مقاومت هر کدام از فرش ها بالا خواهد رفت که طول عمر فرش وابسته به استفاده خود شما خواهد بود.

اینکه عده ای می گویند فرش های تراکم پایین مثل فرش های ۷۰۰ شانه دارای وزنی زیاد هستند هم اشتباه است چرا که این فرش های ۷۰۰ شانه با تعداد گره کمتری بافته شده اند و ضخامتشان زیاد بوده و از طرفی فرش های تراکم بالا نازک نیز با تعداد گره بالا بافته می شوند و ضخامت کمی نیز دارند که در هر دو نمونه این فرش ها وزن استاندارد بافته ها حفظ شده است.

عده ای فکر می کنند چون قیمت فرش هفتصد شانه کمتر از فرش های ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ است، کیفیت قالی ۷۰۰ شانه نیز پایین است که این تصوری کاملا غلط است چرا که قیمت فرش های ماشینی در کنار شانه و تراکم وابسته به میزان متریال مصرفی بافته شده در آن ها نیز است که فرش ۷۰۰ شانه به دلیل بافته شدن با متریال مصرفی کمتر، دارای قیمتی مناسب نیز است که کیفیت، ظرافت بی نظیر سبب آن شده است تا از این بافته بتوانید در مکان های پر رفت و آمد و به عنوان فرش جهیزیه عروس و یا فرش شیک سالن پذیرایی استفاده کنید.

 

ضخامت استاندارد انواع قالی های ماشینی

در ادامه به بیان ضخامت استاندارد انواع قالی های ماشینی پرداخته ایم. همان طور که می دانید با پیشرفته شدن تکنولوژی امروزه انواع فرش های ماشینی با شانه و تراکم های مختلف، ضخامت های کم و یا زیاد و همچنین با وزن های مختلف و استانداردی بافته می شوند که شما با توجه به نیاز و سبک زندگی که دارید می توانید بهترین فرش ماشینی را خریداری کنید.

  • فرش ماشینی ۵۰۰ شانه با ارتفاع خاب ۱۲ میلی متری است که در حال حاضر در بازار این قالی ماشینی بیشترین ضخامت را دارا است.
  • فرش ماشینی ۷۰۰ شانه که دارای ارتفاع نخ ۱۰ میلی متری است.
  • فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه که دارای ارتفاع خاب ۸ میلی متری است.
  • فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه که دارای ارتفاع خاب ۶ میلی متری است.
  • فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه که دارای ارتفاع خاب ۵ میلی متری است.

 

مکان مناسب برای استفاده از فرش ضخیم

اینکه ضخیم ترین فرش ماشینی یا سنگین ترین قالی ۷۰۰ شانه برای کدام مکان مناسب است کاملا وابسته به نیاز خودتان است که قطعا فرش های ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه گل برجسته برای مکان های پر تردد اصلا مناسب نیستند. فرش های ضخیم به دلیل برخورداری از خابی نرم و لطیف غالبا برای مکان های شلوغ و پر رفت و آمد انتخابی ایده آل هستند چرا که قابلیت برگشت پذیری بسیار خوبی دارند و همچنین فرش های ضخیم به عنوان عایقی بی نظیر برای فصل سرما هستند که شما برای استفاده از فرش های ضخیم یا فرش های ۷۰۰ شانه درگیر محدودیت هایی مثل قرار ندادن اجسام سنگین و... نخواهید شد.

اگر از آن دسته افرادی هستید که نشستن بر روی فرش را به روی مبل ترجیح می دهید و منزل خود را سراسر با فرش می پوشانید پس بهتر است که از قالی های ضخیم استفاده نمائید. در مکان هایی مانند مساجد و نمازخانه بهتر است فرش های ضخیم بیندازید چون همه روی زمین می نشینند و کلا فرش هایی که برای مساجد و نمازخانه ها و... بافته می شود اکثرا ۵۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه هستند. در فروشگاه ها و کارخانه های تولید فرش ماشینی به عنوان مثال یک فرش ۱۲ متری تراکم ۳۶۰۰، ۱۲۰۰ شانه مثلا ۳۹ کیلوگرم است و در یک کارخانه تولیدی همان قالی را با ارتفاع نخ خاب بیشتری در نظر می گیرند که مثلا وزن فرش ۴۰ کیلوگرم می شود ولی دقیقا همان فرش با همان شانه و تراکم است.

 

خرید قالی نازک یا ضخیم

فروشگاه فرش کاشان با در دست داشتن نماد اعتماد و نماد ضمانت پرداخت و ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهترین فرش های ماشینی را تولید می کند که تولیدات قالی های بافته شده در فرش کاشان، همه قالی ها استاندارد بافته شده اند ولی اگر مشتری خواهان فرشی با خاب بلند تر و سنگین تر باشد می تواند فرش مورد نظر خود را سفارش دهد و سفارش خود را با بالاترین کیفیت از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان در یافت نماید.

گروه تولیدی فرش کاشان از نمونه تولیدکنندگان به نام و برتر در زمینه عرضه و فروش انواع فرش های ماشینی و همچنین انواع فرش های ۷۰۰ شانه است. شما می توانید به راحتی از طریق سایت فروشگاه فرش کاشان تنوع بالا و بی نظیری از فرش های ۷۰۰ شانه واقعی، فرش طرح ۷۰۰ شانه و فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی را با بالا ترین درجه کیفی و با ارزان ترین قیمت خریداری کنید و صاحب بهترین بافته ها شوید. با خرید بدون واسطه و مستقیم از درب کارخانه می توانید از کیفیت و اصل بودن فرش ۷۰۰ شانه واقعی اطمینان پیدا کنید و راهنمایی های لازم را در جهت خرید قالی نازک یا ضخیم از کارشناسان فروش ما دریافت کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی