تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

اطلاعات طلایی برای فرش های وینتیج

قیمت فرش های وینتیج با کیفیت عالی

فرش وینتیج چیست

فرش وینتیج برای چه دکوراسیونی مناسب است

طرح و مدل های فرش وینتیج

ابعاد و قیمت فرش های وینتیج

جنس نخ و کیفیت فرش کهنه نما

روش های تولید فرش های وینتیج

مزیت های فرش وینتیج

وینتیج در لغت به معنی سبک قدیمی و سنتی است.فرش های کهنه نما یا وینتیج گونه ای جدید از انواع فرش های ماشینی هستند که همان طور که از سبک طراحی و نقش و نگار آن ها مشخص است دارای طراحی های سبک سنتی فرش های ایرانی و قدیمی را دارند که به فرش های کهنه نما معروف هستند، فرش هایی با سبک طراحی بافت قدیمی و اصیل ایرانی که با نگاه با آن ها این احساس به ما دست می دهد که مدت ها است از آن ها استفاده شده است بنابراین احساس ثبات و سنت به ما دست می دهد با استفاده از فرش های وینتیج دکوراسیونی جذاب و عالی خواهیم داشت چون نوع طراحی آن ها به گونه ایست که چشم هر بیننده ای را جذب خود می کند و به واسطه نوع طراحی خاص خود می توانند برای انواع دکوراسیون ها اعم از دکوراسیون های مدرن و کلاسیک استفاده شوند.

 

فرش وینتیج چیست؟

فرش وینتیج یا کهنه نما همان طور که از اسمش پیداست؛ فرشی با ظاهری شبیه فرش های استفاده شده است. فرش فانتزی وینتیج در دسته فرش های مدرن و جدید قرار می گیرد. این فرش، فرش کهنه نمای ماشینی را با نام فرش پتینه نیز شناخته می شود. این فرش ماشینی در طرح های کلاسیک و سنتی فرش های ایرانی نیز بافته می شوند که با نگاه کردن به آن ها احساس می کنید بافت اصیل ایرانی را مشاهده می کنید. فرش وینتیج برای دکوراسیون های مدرن امروزی طراحی و بافته شده است.

 

فرش وینتیج برای چه دکوراسیونی مناسب است؟

فرش وینتیج در دکوراسیون های مدرن و فانتزی زیبایی ویژه ای دارد و جلوه ای متفاوت و بی نظیر به فضای منزل می دهد. البته بسته به طرح بافته شده در این فرش های ماشینی می توانید آن را در انواع دکوراسیون کلاسیک نیز استفاده نمایید. با ترکیب به جا و ست کردن هوشمندانه رنگ ها در کنار این فرش ماشینی فضایی فوق العاده زیبا خواهید داشت. تفاوت چشم گیر دکوراسیون های مدرن با این فرش های ماشینی با فضاهایی که از فرش های ساده و کلاسیک در آن ها استفاده می شود. در نگاه اول نظر بیننده را به خود جلب خواهد کرد. فرش وینتیج ظاهری مانند فرش دستباف کهنه و قدیمی دارد. به همین دلیل فرش کهنه نما گفته می شود. دکوراسیون های مدرن امروزی ساده و خلوت هستند. در این دکوراسیون ها عناصر کم تعدادی استفاده شده است. هم چنین تنوع رنگی زیادی نیز در دکوراسیون های مدرن شاهد نیستیم. با این ویژگی باید فرش مورد استفاده در دکوراسیون مدرن نیز ساده و بی آلایش باشد. فرش فانتزی یا کهنه نما خریدی عالی برای این نوع دکوراسیون است. فرش وینتیج طرح و مدل های بسیار ساده ای دارد. در طرح های این فرش فانتزی مانند فرش های وینتیج ترک نقش های ساده ای دیده می شود. تنوع رنگ نیز در این فرش مدرن خیلی کم است و اغلب به 3 رنگ محدود می شود. در این فرش بیشتر از رنگ های مدرن و خنثی مثل نقره ای و متالیک استفاده می شود.

 

طرح و مدل های فرش وینتیج:

فرش های کهنه نما طرح ها و مدل های زیادی دارند. این فرش های فانتزی در سال های اخیر بسیار پر فروش بوده اند. به همین دلیل با طرح ها و مدل های متنوعی در کارخانه های فرش کاشان بافته می شوند. محبوب ترین این طرح ها شاید فرش وینتیج ترک باشد. در فرش های کهنه نما از طرح های کلاسیک و سنتی فرش ایرانی مانند طرح فرش افشان نیز استفاده زیادی می شود. با استفاده از این فرش ها می توانید هم اصالت فرش ایرانی را در دکوراسیون خود داشته باشید و هم جلوه فرش های مدرن و جدید.

 

ابعاد و قیمت فرش های وینتیج: 

فرش پتینه یا همان کهنه نما در سایز های متنوعی در کارخانه ها بافته می شوند. انواع فرش های 12 متری، فرش های 9 متری، فرش های 6 متری و فرش های 4 متری را می توان با طرح فانتزی و کهنه نما خرید نمود. البته در دکوراسیون های مدرن امروزی استفاده از فرش های با سایز کوچک مرسوم تر است. به همین دلیل قالی های وینتیج در این نوع دکوراسیون ها بیشتر دیده می شوند. قیمت ارزان تر فرش های وینتیج نیز مزیت دیگری نسبت فرش های کلاسیک است. این فرش قیمت ارزان تری نسبت به فرش های کلاسیک دارد. علت این موضوع شانه و تراکم کمتر این فرش است. همان طور که گفته شد فرش های کهنه نما طرح هایی ساده هستند. از این رو با شانه فرش و تراکم های پایین نیز جلوه ای زیبا دارند. این فرش ها اغلب فرش 700 شانه یا فرش 1000 شانه با تراکم 2550 یا 3000 هستند. حتی فرش های 500 شانه نیز با طرح های کهنه نما و وینتیج زیادی بافته می شوند.

 

جنس نخ و کیفیت فرش کهنه نما:

فرش های کهنه نما با الیاف مختلفی بافته می شوند. برخی از این فرش ها با نخ های اکریلیک و برخی فرش ها با نخ های پلی استر بافته می شوند. همان طور که می دانید الیاف اکریلیک مشابه فرش های دستباف هستند. فرش های بافته شده با الیاف پلی استر است. الیاف پلی استر نیز در بافت فرش های وینتیج استفاده زیادی دارد. این الیاف قیمت بسیار ارزان تری دارد. مزیت دیگر الیاف پلی استر بدن پرز دهی بدون آن است. نخ های اکریلیک پرز می دهند اما با عمل هیت ست پرز دهی آن ها کمتر می شوند. در سوی دیگر نز مقاومت و طول عمر رضایت بخشی نیز دارند.

 

روش های تولید فرش های وینتیج:
روش های مختلفی برای تولید فرش های وینتیج وجود دارد که در ادامه به آن پرداخته می شود:
1- یک روش طبیعی برای کهنه نما کردن فرش استفاده می شده است که رنگ اولیه فرش در زیر نور آفتاب یا پهن کردن آن در کوچه و محل های پر رفت و آمد تا آفتاب خوردگی و پا خوردن بیشتر فرش سبب کهنه جلو دادن آن گردد و ارزش بیشتری پیدا کند.

2- شست و شوی فرش با استفاده از ترکیب آب، چوبک و خاکستر که حالت قلیایی داشته و رنگ فرش را ملایم تر می ساخته است.

3- استفاده از ترکیب شیمیایی ماده ای به نام هیپوکلریت کلسیم یا نام تجاری پودر سفید گری برای کلرینه کردن فرش که تحت عنوان روش دواشور کردن شناخته می شود که با استفاده از ترکیبات شیمیایی سود باعث می شود الیاف و پشم فرش با از دست دادن فلس و رنگ خود حالت کهنه پیدا کند. البته از آنجایی که این ترکیب شیمیایی بوده باید در اندازه ای مناسب استفاده شود در غیر این صورت امکان آسیب به فرش وجود دارد. 

4- در سال های گذشته با پیشرفت صنعت تولید فرش ماشینی فرش کهنه نما تحت عنوان فرش وینتیج تولید و طرفداران خاص بسیاری را جذب کرده است. فرش های ماشینی وینتیج با تراکم های مختلف در رنگ بندی های مختلف و سایز های مختلف تولید می گردد.

5- اما تولید فرش ماشینی با تکنولوژی جدید کلاریس بدون هیچ گونه محدودیتی از نظر طرح و رنگ آمیزی به این صورت که ابتدا یک فرش معمولی با رنگ سفید بافت می گردد، سپس طرح و رنگ مورد نظر را از طریق دستگاه های پیشرفته و جدید نساجی، به فرش تزریق می شود.

 

مزیت های فرش وینتیج:

در عصر جدید استفاده از فرش های وینتیج در دکوراسیون های منزل بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کسانی که به دکوراسیون منزل بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کسانی که به دکوراسیون های کلاسیک علاقه مند هستند به طور معمول فرش های دستباف قدیمی یا کهنه نما را به سایر فرش ها ترجیح می دهند. استفاده از رنگ های روشن و تیر در کنار هم با کنتراست رنگی مناسب و همچنین تنوع در طرح باعث زیبایی و چشم نوازی این طرح های می گردد. این فرش ها در اندازه های مختلف تولید می شوند و به راحتی بدون هیچ محدودیتی از لحاظ سایز می توان با توجه به محل مورد نظر فرش خود را انتخاب کنید. قیمت بسیار مناسب فرش وینتیج ماشینی نسبت به فرش ماشینی دستباف قدیمی آن از دیگر مواردی است که علاقه مندان به دکوراسیون مدرن در کنار سبک قدیمی را به خرید فرش ماشینی وینتیج سوق می دهید. لازم به ذکر است وزن پایینی که این فرش ها دارند شست و شو حمل و نقل را برای خریداران راحت کرده است.
خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی