تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نکات و هشدارهای طلایی فرش های خوب و مرغوب

مقاله ی فرش های خوب و مرغوب

از نشانه های فرش خوب

هشدار هایی در مورد خرید فرش خوب و مرغوب 

فرش خوب و مرغوب را از کدام برند معتبر بخریم؟

فرش ماشینی ایرانی بهتر است یا ترک و بلژیکی؟

یکی از آیتم های بسیار مهم در هنگام خرید فرش های ماشینی مناسب قیمت، توجه به کیفیت فرش است. همه به دنبال خرید فرش مرغوب و با کیفیت هستند تا سالیان متمادی بتوانند از آن استفاده کنند. فرش های خوب و مرغوب نکات ها و هشدار هایی دارند که در ادامه به آن ها توضیح داده می شوند. 

 

از نشانه های فرش خوب

1- جنس نخ خاب را بررسی کنید:

جنس نخ خاب مهم ترین عامل در تعیین کیفیت فرش است، چون 70 درصد وزن یک فرش را نخ خاب که به آن نخ پرز هم می گویند؛ تشکیل می دهد. دقت کردن این موضوع خیلی مهم است. از نخ برای بافت گره های رنگ استفاده می شود و کیفیت آن ارتباط مستقیمی با قیمت و منادگاری این محصول دارد. بهترین فرش، فرشی است که 100 درصد آن از نخ خاب آن الیاف اکریلیک باشد. این الیاف مصنوعی، گرم و سبک هستند و حالت پشمی دارند. این نوع فرش وقتی آلودگی روی آن باشد به سادگی پاک می شود.

دست ما نباید وقتی روی فرش می کشیم بچسبد و باید سر بخورد. شما نباید بوی مواد فرش را احساس کنید. این محصول رنگ را شفاف و سرزنده نشان می دهد. هر چه درصد استفاده از الیاف اکریلیک پایین‌تر باشد به همان میزان کیفیت و قیمت فرش هم کاهش پیدا می‌کند. 

 

2- در مورد هیت ست شدن فرش اطمینان حاصل کنید:

هیت ست فرآیندی است که قبل از بافت یک فرش ماشینی و بر روی الیاف انجام داده می شود. در این فرآیند الیاف با بخار آب گرما داده می شود. این فرآیند کیفیت فرش را زیاد می کند و مشتریان توجه زیادی به این موضوع دارند چون احتمال پارگی فرش کمتر می شود و نرم تر می شود. این عمل طرح و نقش را بهتر نمایش می دهد. خوبی این نوع فرش این است که وقتی برای بار اول فرش شسته می شود؛ فرش حالت خود را از دست نمی دهد. این یک مزایای خوب است.

 

3-  تعداد گره های عرضی و طولی را بشمارید:

یکی از اصلی ترین عوامل تعیین قیمت فرش و بهترین فرش تراکم آن است. ما 2 نوع تراکم داریم. تراکم عرضی ( شانه فرش ) تراکم عرضی یک فرش با شمارش تعداد گره‌ها در عرض آن بدست می‌آید و تراکم طولی تراکم طولی یک فرش که با شمارش تعداد گره‌ها در طول فرش محاسبه می‌شود.

 

هشدار هایی در مورد خرید فرش خوب و مرغوب 

1- گول فرش های طرح را نخورید:

فرش هایی که با عنوان « فرش طرح 700 شانه »، « فرش طرح 1000 شانه » و ...... در بازار فرش یافت می شوند، در واقعیت همان فرش 500 شانه معمولی هستند اما کمی طرح آن جدید تر است.

 

2- فرش تبدیلی نخرید:

هر دستگاهی نمی تواند فرشی را با تراکم بالا و ظاهری متفاوت ببافد. برای همین فرش 700 شانه تبدیلی را با دستگاه 500 شانه می بافند یعنی تغییراتی را در دستگاه 500 شانه اعمال می کنند. 

یک فرش 700 شانه واقعی حداقل باید تراکم 2550 باشد ولی با این کار فرش 700 شانه ما تراکم 1500 دارد.

 

3- هر فرش اکریلیکی خوب نیست:

الیاف اکریلیک هم مثل همه ی اجناس دیگر کیفیتی متفاوت دارند. به طور مثال بهترین فرش ماشینی را با الیاف کشور آلمان می بافند که نسبت کشور ترکیه و تایوان کیفیت بالایی دارد.

 

فرش خوب و مرغوب را از کدام برند معتبر بخریم؟

بهترین برند های فرش های ماشینی:

از مهمترین نکاتی که در خرید قالی خوب و مرغوب می توان گفت، برند و شرکت محصول ما است. یک برند فرش ماشینی در انتخاب مواد اولیه دست از تلاش بر نمی دارد. از بروز ترین دستگاه ها استفاده می کند. این کار ها باعث می شود کیفیت فرش افزایش پیدا کند.

 

نباید سراغ برند های متفرقه رفت:

در سال های گذشته کشور ایران در فرش ماشینی رشد زیادی داشته است؛ به خصوص فرش ماشینی کاشان که به همین خاطر کارخانه های کوچک و بی کیفیت تعطیل شده است یا به برند های بزرگ و معتبر واگذار شده است. این موضوع باعث شده تا برند های نا معتبر نسبت به گذشته کمتر شوند، با این حال باز هم برند های نا معتبر وجود دارند.

 

علت تخفیف را بپرسیم:

از قدیم گفتند هیچ ارزانی، بی دلیل نیست. اگر در تبلیغات تلویزیونی تخفیفی شما را تعجب زده کرد حتما علت تخفیف را بپرسید. مسلما ما بهتر می دانیم که هیچ فروشنده ای به فکر ما نیست و اول به فکر خودش است تا شما. گاها بعضی از تخفیفات این است که فرش در انبار مانده و به فروش نرسیده و کیفیت آن پایین آمده است و فروشنده ناچار تا آن را تخفیف بزند و بفروشد.

 

خرید از مغازه یا نمایشگاه های فرش:

اگر برای خرید فرش اقدام کرده اید حتما سری به دو قشر فرش فروش بزنید. به فکر این نباشید چون آن مغازه خودش فرش ها را خریده و حالا با سود آن ها را می فروشد گران تر است. گاه ممکن فرشی که می از مغازه ها می خرید با کیفیت تر و ارزان تر از نمایشگاه های فرش باشد. پس به این نکته توجه کنید.

 

گارانتی:

گارانتی یکی از مهم ترین نکته ها است که ما باید به آن توجه کنیم. یکی از مزیت هایی که در این سال ها مطرح شده است گارانتی است. گارانتی به شما کمک می کند که اگر آن فرش به دلیل ضعیف بافتن فرش مشکلی برایش پیش آمد با گارانتی آن را تعمییر کنیم. این یک راهکار خوب و اطمینان بخش برای مشتری است و قطعا بین فرش گارنتی دار و فرش بدون گارانتی با قیمت یکسان فرش گارانتی دار را انتخاب کنید. نتیجه این موضوع این است که گارانتی با قیمت مناسب خوب است.

 

فرش ماشینی ایرانی بهتر است یا ترک و بلژیکی؟

قطعا فرش ایرانی بهتر از فرش ترکی و فرش بلژیکی است. فرش ماشینی ایرانی توسط برند های خوب و مرغوب تولید می شود. آن قدر با کیفیت است که شما را از خرید فرش ترکی و خرید فرش بلژیکی بی نیاز می کند. فرش های مشابه خارجی در ایران تولید می شود که ارزان تر است. فرش مدرن ترک و بلژیکی به دلیل واردات با دلار و یورو کم یاب و گران هستند. به همین دلیل نیازی نیست پول اضافی بدهید. تنها مزیتی که فرش های خارجی دارد این است طراحی و رنگ بندی زیبایی دارد. برخی شرکت های ایرانی با کپی کردن از طرح های ماشینی ترک ها و بلژیکی ها با قیمت های گران می فروشند که باید در هنگام خرید به این موضوعات توجه کنیم. پس بهتر از فرش های ماشینی کشور خودمان را بخریم و از کارکنان کشورمان حمایت کنیم.

 

اگر ما به یک فروشگاه معتبر و با سابقه بروید دیگر نیازی به رعایت همه ی این نکات بالا نیست چون به آن فروشگاه اطمینان دارید ولی بلعکس اگر شما به یک فروشگاه نا معتبر و  بی سابقه بروید حتما باید به این نکات توجه کنید چون داشتن یکی از موارد بالا باعث مشکل برایتان می شود. لزوما اطلاعات فرشی که می خواهید خریداری کنید با دقت بدهید چون یکی از اطلاعات آن را اشتباه بگویید فرش مورد نظر خود را دریافت نخواهید کرد.

 

در آخر باید گفت برای خرید مطمئن و امن باید از فروشگاه معتبر کشورمان خرید کنیم تا هم از کارکنان کشورمان حمایت کنیم و هم از خرید فرش مان که از کشورمان ایران خرید کرده ایم راضی باشیم.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی