تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مقایسه انواع مدل های پرفروش فرش ماشینی مدرن کاشان

فرش مدرن کاشان | پرفروش ترین فرش فانتزی

انواع رنگ فرش های مدرن 

انواع فرش مدرن موجود در فرش کاشان

فرش 500 شانه مدرن تراکم 2100 (طرح ترک)

فرش ماشینی مدرن 500 شانه

فرش مدرن کلاریس 700 شانه

فرش مدرن سه بعدی

فرش ماشینی مدرن 1200 شانه

فرش چهل تکه

فرش بامبو

فرش وینتیج یا کهنه نما

فرش مدرن یکی از فرش های پر طرفدار این روزها شده است و کم تر کسی را پیدا می کنید که فرش های مدرن مورد پسندش نباشد.

فرش به طور کلی به عنوان یک تقارن جذاب چهار طرفه یاد می شود و بسیاری زیبایی منحصر به فرد فرش ها را در تقارن آن ها می بینند اما در فرش های مدرن، طراحان این تقارن را اکثرا کامل حدف کرده اند اما نه تنها از زیبایی آن ها کم نکردند لکه به زیبایی آن نیز گاهی افزوده است.

پرفروش بودن و پر طرفدار بودن اتفاقی نیست و همه ریشه در تنوع و زیبایی بالای این فرش دارد.

فرش های مدرن نیز مانند فرش های دیگر و حتی بیشتر از بقیه فرش ها در تراکم و مدل های مختلف بافته می شود.

در این مقاله می خواهیم با انواع رنگ فرش های مدرن و مدل های مختلف فرش مدرن کاشان موجود در فروشگاه معتبر فرش کاشان آشنا شویم.

 

انواع رنگ فرش های مدرن 

فرش های مدرن بر خلاف بقیه فرش ها، دارای رنگ های زمینه ای متفاوت نمی باشد. در واقع فرش های مدرن اصلا رنگ زمینه خاص و قابل تغییری ندارند.

منحصر به فرد بودن و خاص بودن هر طرح این فرش، باعث شده که آن را مدرن بنامند و فانتزی و مدرن بودن آن به دلیل ترکیب رنگ های فوق العاده زیبای آن ها است.

در واقع بهتر است اینگونه بگوییم که فرش های مدرن از یک ترکیب رنگ خاص، با طرح های فانتزی و زیبا خلق شده و صرفا تفاوت فرش های مدرن در تنوع و تفاوت طرح آن ها است نه تعداد رنگ و رنگ زمینه آن.

 

انواع فرش مدرن موجود در فرش کاشان

 

فرش 500 شانه مدرن تراکم 2100 (طرح ترک)

این نوع فرش مدرن که به فرش ماشینی ترک نیز معروف می باشد، پرفروش ترین مدل فرش ماشینی مدرن به حساب می آید.

فرش های طرح ترک از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند و از ترکیب 6 رنگ، طرح های خاص زیبایی خلق شده است.

فرش های عادی 500 شانه معمولا با تراکم 1500 بافته می شود اما فرش مدرن 500 شانه با تراکم 2100 بافته می شود که باعث به وجود آمدن یک فرش فانتزی جذاب با ریزه کاری های فراوان و جزئیات منحصر به فرد تولید شود.

فرش های مدرن طرح ترک علاوه بر ایران، در کشور های دیگر نیز طرفداران زیادی دارند و در واقع باید گفت که یکی از فرش های صادراتی پر طرفدار ایرانی نیز می باشد.

 

فرش 500 شانه مدرن تراکم 2100

 

 

 

فرش ماشینی مدرن 500 شانه

در این مدل فرش ماشینی مدرن در طرح های متنوع بافته می شود. تراکم این مدل فرش فانتزی 500 شانه برخلاف فرش مدرن طرح ترک، با تراکم 1600 بافته می شود.

در اکثر فرش های مدرن 500 شانه تراکم 1600، با 8 رنگ واقعی بافته می شود.

در واقع میزان شانه این فرش ها 480 است اما به طور معمول به آن 500 شانه گفته می شود.

طراحی فانتزی و مدرن این دسته از فرش ماشینی مدرن 500 شانه سبب گشته تا استفاده از این فرش را مناسب برای مکان هایی مانند فرش اتاق خواب یا آشپزخانه باشد.

 

فرش ماشینی مدرن 500 شانه

 

فرش مدرن کلاریس 700 شانه

فرش های فانتزی نیز مانند بقیه فرش ها، علاوه بر اینکه به صورت بافت تولید می شود، به صورت چاپ نیز تولید و عرضه می شوند. 

همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد، فرش های چاپی به دو صورت کلاریس و سابلیمیشن ، بر روی فرش خام سفید چاپ می شوند و فرش های مدرن فانتزی نیز از این قاعده مستثنا نیستند و اتفاقا به دلیل تنوع و ترکیب رنگ فوق العاده بالای دستگاه های چاپ، دست طراحان برای تولید و خلق طرح های فانتزی زیبا باز است.

میزان تراکم این فرش ها چون بر روی فرش خام 700 شانه انجام می شود، 700 شانه است و جنس نخ این فرش ها نخ آکرلیک 100 درصد هیت ست شده می باشد و طرح های متنوع به زیبایی روی این فرش ها می نشیند.

 

فرش مدرن کلاریس 700 شانه

 

فرش مدرن سه بعدی

یکی از مدل های پرطرفدار و منحصر به فرد فرش های مدرن و فانتزی، فرش های سه بعدی می باشد. که به دو صورت بافت و چاپی بافته و عرضه می شود.

 

فرش مدرن سه بعدی به صورت بافت 

در بافت این فرش ها از ترکیب رنگ های خاص و طبیعی استفاده می شود و به گونه ای طراحی و بافته شده است که سه بعد تصویر را دارا است.

فرش های مدرن سه بعدی با شانه 320 و تراکم 700 بافته می شوند و در ابعاد شش متری ، نه متری ، دوازده متری ، چهار متری ، پادری به فرو می رسند.

در تصور عموم فرش های سه بعدی، برجسته بافته شده اند اما اینگونه نیست، فرش های سه بعدی، طرح سه بعدی دارند و با استفاده از خطای دید و بکار رفتن رنگ های طبیعی در فرش باعث ایجاد تصور سه بعدی از فرش در ذهن بیننده می شوند.

به این نمونه فرش های مدرن، گلیم فرش مدرن نیز گفته می شود.

 

فرش مدرن سه بعدی به صورت بافت

 

فرش مدرن سه بعدی چاپی (کلاریس)

در این مدل فرش مدرن سه بعدی، طرح های سه بعدی مورد نظر بافته نمی شوند بلکه به صورت کلاریس چاپ می شوند.

فرایند چاپ این مدل فرش با فرش های کلاریس دیگر مشابه است و تفاوت فقط در طرح و مدل سه بعدی طرح چاپ شده خلاصه می شود.

از صنعت چاپ در فرش های فانتزی سه بعدی استفاده شد چون همانگونه که در مقاله های قبلی در مورد چاپ توضیح دادیم، چاپ، دست طراحان و تولید کنندگان را برای استفاده از انواع رنگ باز می کند و طراحان طرح های خاص و متنوع را می توانند با استفاده از طیف رنگ گسترده تری اجرا کنند.

چاپ فرش مدرن سه بعدی کلاریس به صورت 700 شانه و تراکم 2550 بافته می شود. دلیل تراکم بالای این فرش، فرش خام و سفید استفاده شده اولیه در چاپ کلاریس می باشد.

 

فرش سه بعدی کلاریس700شانه

 

فرش ماشینی مدرن 1200 شانه

فرش های مدرن مانند فرش های سنتی با تراکم متفاوتی بافته می شوند. هر چه تراکم بافت بیشتر باشد ریز بافتی و ریز نقشی طرح فرش می شود و فرش فانتزی با طرح های دقیق  تر و ریز تر را نیز دارا هستند و افراد می توانند متناسب با سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار خود اقدام به انتخاب طرح مورد پسند نمایند.

در فرش های فانتزی 1200 شانه، مانند فرش های مدرن 500 شانه، با ترکیب 8 رنگ بافته می شوند اما با تراکم 3600 و در سه سایز استاندارد 6 متری، 9 متری و 12 متری بافته و به قیمت کارخانه در فروشگاه فرش کاشان به فروش می رسد.

 

فرش ماشینی مدرن 1200 شانه

 

فرش چهل تکه

فرش چهل تکه از زیر شاخه های فرش مدرن است که طرح آن به صورت چهل تکه بهم چسبیده طراحی شده است. خانه های یک اندازه و حالت چهار خونه زیبایی منحصر به فردی به فرش داده اند و این مدل فرش مدرن یک نوع فرش خاص هست که افراد خاص آن را می پسندند.

نقش های استفاده شده در طراحی های فرش مدرن طرح چهل تیکه از مناظر طبیعی گرفته شده مانند گل و برگ و حیوانات تا طرح های خشتی دارای نقوش چند ضلعی می باشد و رنگ های استفاده شده در طراحی نقش های فرش چهل تکه ماشینی مدرن، بسیار شاد و جذاب است و بیشتر حس فانتزی بودن را به بیننده می دهد.

از کاربرد این محصول می توان به فرش آشپرخانه، فرش اتاق خواب و حتی فرش پذیرایی اشاره کرد و این مدل هم بسیار خاص و زیبا است و هم از لحاظ قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه است.

 

فرش چهل تکه کاشان

 

فرش بامبو

فرش بامبو یکی از فرش های مدرن می باشد که با الیاف طبیعی بامبو تولید می شود. فرش بامبو کاشان در واقع یک نوع فرش گیاهی می باشد و یکی از ویژگی های بارز آن لطیف بودن و روشن و شفاف بودن می باشد که علت آن الیاف طبیعی بامبو می باشد.

استفاده از الیاف طبیعی در این فرش سبب قیمت بالای این فرش می شود اما فرش بامبو با تراکم های متنوع در طرح و رنگ بندی های مختلف، متناسب با سلیقه های متفاوت افراد تولید و ارائه می گردد و مشتریان خاص خود را دارد. اصولا سبک های مدرن برای تولید فرش بامبو با رنگ بندی لایت بسیار مناسب می باشد که علاوه بر زیبایی، از سبکی جدید نیز برخوردار می باشد.

 

فرش وینتیج یا کهنه نما

وینتیج به طور کلی به وسایلی گفته می شود که به نوعی عتیقه محسوب شده و از قدمت بسیار بالایی برخوردار باشند.

به همین دلیل به طور کلی به فرش هایی که تازه تولید می شوند اما طرح های سنتی و کهنه فرش های قدیمی دارند، فرش وینتیج گفته می شود.

بعضی از بافت طرح های فرش های وینتیج به دلیل طرح های خاصی که دارند و ترکیب رنگ های منحصر به فرد برای دادن طرح کهنه به فرش، به فرش مدرن وینتیج نیز شناخته می شود که این نام پارادوکسی است که فرش بسیاز زیبا و جذاب را از خود به جا میگذارد.

البته باید توجه کنید که همه فرش های وینتیج، مدرن محسوب نمی شوند.

 

برخی از فرش های مدرن وینتیج یا کهنه نما کاشان

 

پرفروش ترین فرش های وینتیج نیز از مدل های طرح مدرن می باشد و فرش مدرن وینتیج ترکیب مدرنیته و هنر سنتی انسان است.

برای مثال شما به طرح زیبای این فرش وینتیج یا کهنه نما نگاه کنید که هم زمان توجه شما را به مدرن بودن خود جلب می کند.

 

فرش مدرن قهوه ای کهنه نما

 

 

این موارد، فرش های مدرن مطرح و معروف فرش های فانتزی پرفروش در ایران و دنیا هستند که شما با مطالعه موارد بالا به راحتی می توانید طرح و مدل های مختلف را با هم مقایسه کنید و بهترین انتخاب و خرید فرش مدرن و فانتزی را داشته باشید.

ممنون از همراهی شما عزیزان. امیدوارم که مطالب این مقاله انتخاب شما را راحت کرده باشد.

 

برای خرید فرش های مدرن کاشان به قیمت کارخانه و مقرون به صرفه، می توانید به فروشگاه آنلاین فرش کاشان مراجعه کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی