تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

جدیدترین فرش های مدرن در سال 1400

فرش مدرن جدید سال 1400

معرفی فرش های فانتزی

انواع فرش های مدرن و فانتزی

فرش ماشینی فانتزی شگی

فرش مدرن شگی

فرش فانتزی شنل

فرش ماشینی مدرن گبه

فرش ماشینی مدرن کودک

 گلیم فرش ماشینی مدرن

فرش مدرن وینتیج

فرش مدرن ماشینی ترک

دلایل محبوبیت و فروش بیشتر فرش های مدرن در چند سال گذشته

در گذشته معماری و دکوراسیون خانه ها به صوت سنتی و قدیمی بود به گونه ای که فرش های سنتی شکل و شمایل خاصی به خانه می آفریدند و فرش های دستبافت در بیشتر خانه ها می توان مشاهده کرد ولی در گذشت زمان باعث شده است که تمدن حال به سمت تمدن های اروپایی نیز سوق داده شود و مردم را مدرنیته کند که موجب توجه بیشتر مردم و عموم واقع شده است. یکی از این تمدن های اروپایی جایگزین، فرش های مدرن یا همان فرش فانتزی با فرش های سنتی و کلاسیک است که باعث شده شکل و شمایل جدید تری به خانه ها دهد و فضای خانه را جدید و کلاسیک نشان دهد و فرش های سنتی نیز رفته رفته در اپارتمان ها کمرنگ تردیده شود.

 

معرفی فرش های فانتزی:

در گذشته با اینکه فرش های دستبافت زیبا و توسط استادان بافته و عرضه می شد ولی با آمدن فرش های مدرن توجه به نوع بافت محصول تفاوت چشم گیری با فرش های سنتی دارد. فرش های ماشینی مدرن با طرح های جذاب و شاد و با الهام گرفتن از اشکال هندسی مورد توجه تر است.

یکی از دیگر از دلایل محبوب بودن فرش های فانتزی و مدرن داشتن طرح و نقش های هایی است که هر فرد را به مجاب به خرید می کند.

 

انواع فرش های مدرن و فانتزی 

از انواع فرش های مدرن می توان به فرش مدرن شگی، فرش مدرن شنل، فرش گبه، فرش وینتیج یا کهنه نما، فرش مدرن ترک، فرش کودک و گلیم فرش های مدرن اشاره کرد.

 

فرش ماشینی فانتزی شگی:

فرش مدرن شگی که با نام (Shaggy) و به فرش پرز بلند نیز معروف است که دلیل داشتن اسم گذاری این فرش ماشینی، داشتن پرز های بلندی است که دارد، جنس این نخ از پلی استر است که در برابر نور خورشید و حرارت بالا مقاومت بالایی دارد. فرش مدرن شگی طرفداران زیادی دارد و در رنگ بندی های فرش شگی تک رنگ و فرش شگی سه بعدی عرضه می شود.

 

فرش مدرن شگی به دلیل داشتن پرز کم، غبار کمتری به خود جذب کرده و در عین حال دیرتر کثیف می شود ولی با این حال اگر دچار کثیفی شود بعد از شست و شو جنس اولیه خود را از دست می دهد پس بهتر است در مکان هایی که نظافت و تمیزی بالاتری دارد و رفت امد در آنجا کمتر انجام می شود، مورد استفاده قرار گیرد. در ضمن راه رفتن روی این فرش فانتزی با کیفیت حس خوشایندی به فرد می دهد.

 

فرش فانتزی شنل:

فرش مدرن شنل که به فرش بلژیکی نیز مشهور است، بیشتر از جنس پلی استر و پروپیلن است و برای بافت این فرش از نخ شنل نیز استفاده می شود که در زمان بافت به گونه ای است که متن ها و طرح های فرش مدرن به صورت برجسته نشان داده می شود.

این محصول که در دسته فرش های مدرن ماشینی قرار دارد در انواع تراکم فرش مدرن 500 شانه و فرش مدرن 700 شانه در بازار عرضه می شود. اغلب بافندگان و تولید کنندگان فرش ماشینی سعی می کنند در هنگام بافت فرش از پالت 6 رنگ استفاده کنند تا به سادگی امکان هماهنگی را با دکوراسیون خانه هماهنگ کند.

در بافت فرش فانتزی شنل به دلیل سه بعدی بودن، از رنگ های شاد و براق استفاده می شود که این به معنای نبود رنگ‌های خنثی نیست و از رنگ های سرخابی زرد قرمز نیز برای جلب توجه بیشتر استفاده می شود.

به دلیل آپارتمانی شدن خانه ها بهترین گزینه برای انتخاب فرش فانتزی شنل است که برای محیط خانه می باشد، زیرا می توان با طرح های شاد و خنثی مانند کرم ، قهوه ای نسکافه ای و... با وسایل و محیط خانه نیز ست کرد.

 

فرش ماشینی مدرن گبه:

گبه فرش های ماشینی، همانند فرش های دستبافت، ضخیم تر و سنگین تر می باشند. طرح های این فرش مدرن ماشینی از قالیچه های عشایری الهام گرفته است، ولی تفاوت این فرش های ماشینی مدرن با فرش های دستبافت در این است که در بافت آنه ها کاملا از ماشین های بافندگی استفاده می شود.

گبه فرش ها در دو مدل گبه فرش ممتاز و گبه فرش ساده بافته می شود و در تراکم گبه فرش مدرن 500 شانه و گبه فرش های مدرن 1000 شانه نیز عرضه می شود و از طرفی که بافت آن را کمی متمایز می کند در نوع بافتش است که گره های فرش را شل می بافند که نرمی نسبتا بالای را پدید می آورد.

نخ استفاده شده در فرش گبه از نخ های آکریلیک هیت ست شده که بالا ترین کیفیت است و نخ های پلی استر از کیفیت کمتر و قیمت کمتری برخوردار است استفاده می شود.

از گبه فرش مدرن می توان در مکان های پر رفت و امد مثل فرش اتاق خواب، فرش مدرن آشپزخانه و پادری استفاده کرد، که اگرهم آسیبی دید می توان فرش را تعویض کرد و نگران قیمتش هم نبود.

 

فرش ماشینی مدرن کودک:

در گذشته به دلیل نبود فرش مناسب برای کودکان از فرش های معمولی یا موکت نیز استفاده می شد اما والدین سلامت پوست فرزندانشان برایشان مهم بود پس فرش مدرن، فرش هایی را ارائه کردند که متناسب با پوست کودکان طراحی شود و شکل و شمایل شان به گونه ای باشد که طرح های این فرش به صورت کودکانه و کارتونی باشد و محیط را برای کودک بسیار صمیمانه شاد، دلنشین و عدم حساسیت این فرش های مدرن درجه یک را نشان دهد و کیفیت آن طوری است که به کودک اسیب نرساند.

جنس فرش مدرن کودک با سایر فرش ها متمایز است و به گونه ای طوری طراحی شده است که اگر کودک فرش را کثیف کند قابلیت شست و شویی دارد و آلوگی را به خود کمتر جذب می کند.

نکته قابل توجهی که بسیار در خرید فرش مدرن ماشینی کودک مهم است، حتما فرشی را خریداری کنند که سلامت فرزندان خود را به خطر نیاندازد و از خرید فرش هایی با پرز بالا و الیاف نامرغوب اجتناب کنند زیرا پوست کودک حساس است و پرز های فرش در ریه و مجاری تنفسی کودک وارد می شود و یا اسباب بازی خود را بر روی فرش می گذارند و بعد آن را در دهان خود قرار می دهند.

 

 گلیم فرش ماشینی مدرن:

گلیم فرش یا فرش فریز که تشابه بالایی با گلیم دارد، یکی از سبک ترین انواع فرش مدرن درجه یک کاشان است که در مناطق ترکمن، ترک و قفقاز نیز یافته می شود و از نوع فرش نقش برجسته می باشد و تفاوت این فرش با فرش مدرن شگی در این است که بر خلاف پرز های بلند فرش شگی، هیچ پرزی ندارد که اثر رفت و امد تخت شود.

این فرش بدون نخ خاب را می توان در مکان های پر رفت و آمد نیز استفاده کرد و به دلیل داشتن مقاومت بالا در هنگام شست و شو آسیب چندانی نمی بیند.

جنس استفاده شده در این فرش  فانتزی از بی اس اف (BSF) است. یک ویژگی دیگر گلیم فرش های فانتزی، در شست و شو می باشد. اگر می خواهید از گلیم فرش های فانتزی برای اتاق کودک استفاده کنید گزینه مناسبی نمی باشد زیرا که فرش مورد استفاده در اتاق کودک باید نرم باشد که کودک آسیب نبیند ولی گلیم فرش بر خلاف این موضوع عمل می کند و باعث صدمه رساندن به کودک می شود.

با اینکه از این فرش های ماشینی فانتزی در اتاق کودک استفاده نمی شود ولی برای آشپزخانه بهترین انتخاب می تواند باشد زیرا در اشپزخانه که مکانی پر از چربی و آلودگی می باشد به دلیل نداشتن پرز الودگی را جذب نمی کند.

نکته قابل توجه این است که در هنگام خرید گلیم فرش مدرن، از ارزان بودنش اطمینان حاصل کنیم زیرا اگر در محیط اشپزخانه دچار سوختگی شود هزینه جبران آن بالا است.

 

فرش مدرن وینتیج:

فرش مدرن وینتیج  یا فرش کهنه نما از جمله فرش های ماشینی فانتزی پر طرفداری است و هر چه قدمت بیشتری دارد پا خور بیشتری دارد.

تغییر روش زندگی و کوچک تر شدن خانه ها باعث شده است که مردم در فضای کوچک تری زندگی کنند و از فرش هایی با رنگ های بسیار تند که زود چشم را خسته می کند استفاده کند، پس فرش وینتیج این مشکل را با رنگ های روشن و رنگ پریده درست کرده است ارزش و قیمت این فرش فانتزی بالا است ولی به دلیل قیمت بالا که نمی توان آن را تهیه کرد، فرش های نو را به فرش های قدیمی تبدیل می کنند که به آن وینتیج می گویند.

فرش ویننیج به دلیل اصالت، زیبایی و داشتن قیمت خوب و مناسب برای دکوراسون های کلاسیک بسیار خوب است و یک دلیل دیگران، وزن پایینش که قابلیت شست و شو نیز دارد. 

 

فرش مدرن ماشینی ترک:

 فرش ترک یا آناتولی که در کشور ترکیه از یک طرف در همسایگی ایران و از طرف دیگر در همسایگی کشور های اروپایی قرار دارد و با استفاده از اصالت ایران و تکنلوژی اروپا محصولات جدیدی را به وجود آورده که به این فرش مدرن، فرش ترک نیز گفته می شود که حتی اروپا هم مقصد مناسبی برای فرش های ترک ماشینی است.

انچه که نظر همگان را در فرش های ترک جلب می کند در طرح های بی نظیر فوق العاده ای که در این فرش فانتزی به وجود می آورد، طرح های زیبایی به رنگ های شاد ، درخشان و روشن، ترکیب این فرش، ملون و لایت هستند که بیشتر از رنگ های آبی ، صورتی و کرم در بافت آن استفاده می شود که انسان حس شادابی و نشاط می دهد و فرد از  این فرش مدرن دل زده نمی شود 

جنس فرش فانتزی ترک معمولا از 3 نخ طبیعی کتون، ابریشم و پشم و یا ترکیبی از این 3 استفاد می شود.

معمولا قیمت این فرش های ترک با هم متفاوت است مثلا قیمت فرش ترکی که با الیاف ابریشم بافته شده با کتون و الیاف پشم خیلی متفاوت تر و قیمتش بیشتر است و این فرش های مدرن درخشش بیشتری دارند.

 

خرید فرش مدرن درجه یک از شهر فرش کاشان

برای خرید فرش مدرن یشنهاد می شود که از فرش کاشان خریداری کنید زیرا دارای حمل رایگان، خدمات پس از فروش است و زمانی که فرش ماشینی فانتزی مورد نظر خود را خریداری کردید اگر دچار عیب و نقصی بود میتوان فرش را تعویض کنید.

شما می توانید تنسبت به خرید عمده فرش ماشینی فانتزی از سایت فرش کاشان اقدام کنید و از امکان ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان ممکن، بهره مند شوید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی