تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

آنچه که باید در مورد فرش های ماشینی فانتزی و مدرن قبل از خرید بدانید

خرید فرش ماشینی مدرن و خرید فرش ماشینی فانتزی

فرش های فانتزی یا مدرن

انواع فرش های مدرن

فرش شگی

فرش فریز

فرش شنل یا فرش بلژیکی

فرش اتاق کودک

فرش های فانتزی یا مدرن:
فرش از جمله های وسیله های است که زیبایی بخش هر خانه ای از گذشته تا کنون بوده و هست. فرش ها در انواع طرح ها و نوع های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود.
از گذشته تا کنون صنعت قالی بافی به صورت دستی در بسیاری از شهر های ایران رواج داشته است. این هنر به مرور زمان و با مدرن تر شدن صنعت و پیشرفت روزافزون آن جای خود را از فرش های دستباف به فرش های صنعتی و ماشینی داده است. به نحوی که جایگاه این فرش ها روز به روز ارتقا یافته و با افزایش عرضه و تقاضا، جایگاه ویژه ای در بین خریداران پیدا کرده است.
هرچند تا کنون هیچ فرشی نتوانسته جایگاه فرش های دست باف و اصیل ایرانی را بگیرد اما با توجه به بالا بودن کیفیت این فرش ها و نیز تولید آن در طرح ها و رنگ های مختلف، به خوبی توانسته پاسخ گوی نیاز مردم و همچنین جایگزین مناسبی برای فرش های دستباف باشد.


قبل از هر چیزی باید توجه داشت که با توجه به آنکه فرش های صنعتی از طریق دستگاه های مدرن بافندگی فرش تولید و روانه بازار می شود. استفاده از هر نوع رنگ و به هر کارگیری هر نوع سلیقه ای در طرح و نقش آن ممکن است. از جمله فرش های فانتزی و مدرن که در آن می توان از طیف گسترده ای از رنگ ها استفاده نمود. استفاده از انواع رنگ های شاد و طرح های دلنشین در این گونه فرش ها می تواند برای مشتری و مخصوصا خاص پسندان جالب توجه بوده و تاکنون رضایت گسترده ای از آن ها را به همراه داشته است.


فرش ماشینی فانتزی یا مدرن از جمله فرش هایی است که می تواند کاربرد گسترده ای در مفروش کردن اتاق خواب به دلیل تنوع بالای رنگ و نقش خود داشته باشد. باز هم این نکته را خاطر نشان میکنیم که به دلیل باز بودن دست تولیدکننده در طراحی نقش و نگاره های گسترده این فرش و در نظرگیری سلیقه مشتری به ویژه جوانان تولید روزانه این محصول در حال گسترش بوده و همچنین خرید آن از نمایشگاه های فروش فرش و نیز سایت های فروش اینترنتی فرش در حال گسترش است.


امروزه غالب افراد به در از هر گونه تجمل گرایی تمایل دارند که زندگی خود را به صورت مدرن طراحی کنند به همین دلیل از طراحی دکوراسیون های مدرن استقبال چشمگیری شده است. چراکه مشتری می تواند با توجه به رنگ زمینه ی منزل خود، این فرشها را انتخاب کند. در نظرگیری سلیقه ی جوانان در طراحی و تولید این گونه فرش ها نیز نقش بسزایی در جای گیری آن در صنعت فرش ماشینی شده است.

 

چرا که طیف گسترده ی این محصول نه تنها سبب شده برای دکور منزل شما مناسب باشد، بلکه از لحاظ قیمتی نیز بسیار مقرون و با صرفه تر از فرش های کلاسیک و دستباف می باشد. باید این نکته را نیز در نظر داشت که برای طراحی دکوراسیون های کلاسیک و قدیمی منزل، استفاده از این فرش ها را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم.
استفاده از فرش های فانتزی و مدرن در اتاق خواب، فرش مدرن آشپزخانه، اتاق خواب عروس و... کاربرد داشته و همچنین طراحی آن در انواع نقش های دخترانه و پسرانه جایگاه این فرش را در صنعت فرش ماشینی دو چندان کرده است.

انواع فرش های مدرن:
در حال حاضر فرش های فانتزی و مدرن در انواع نام های مختلف و نیزانواع طرح ها، با برندهای گوناگون، چه از طریق نمایشگاه های فروش فرش و چه از طریق فروشگاه های اینترنتی فرش به فروش می رسد. این فرشها باتوجه با بافتی که دارند متفاوت می باشند. فرش های مدرن در نوع های شگی (پرز بلند)، فرش فریز و فرش شنل طراحی و تولید می شود.

فرش شگی:

این نوع فرش ها به فرش های پرزبلند موسوم است که استفاده از آن در منازل بسیار لذت بخش می باشد که دلیل آن هم نرمی و لطافت بالای آن است. این گونه فرش ها به دلیل آنکه پرز بلند است به سرعت کثیف شده و کثیفی، گرد و غبار و... در لابلای پرزهای آن جای می گیرد. لذا باید در نگهداری آن دقت بسیاری داشت. قاعدتا با توجه به ویژگی هایی که از این فرش ذکر شد، این فرش ها بیشتر قابلیت تزئینی دارد. فرش شگی بسیار سبک بوده و در سایزهای کوچک طراحی و تولید می شود. ضمنا این فرش ها قابلیت شست و شوی بالایی نداشته و باید از آن در محیط هایی استفاده شود که پاخور کمتری دارد چراکه پرزهای آن خیلی زود کنده شده و نیز خیلی زود تخته می شود و نرمی و لطافت خود را از دست می دهد. مانند فرش اتاق خواب!

فرش فریز:
در نقطه ی مقابل فرش های شگی، فرش فریز قرار دارد. در این فرش ها از نخ تار و پود استفاده شده و در آن الیاف مصنوعی به کار رفته است. این فرش ها فاقد الیاف پرز بلند بوده و قابلیت شست و شوی بسیار بالایی هم دارد. در واقع این فرش ها بسیار شبیه به گلیم می باشد. این فرش ها برای مکان های پر رفت و آمد در منزل بسیار مناسب بوده و نیز در محیط های اداری و تجاری می توان از آن بهره برد و به دلیل آنکه پرزی ندارد تخته نمی شود. لذا آسیب پذیری این فرش ها نسبت به فرش های شگی کمتر می باشد.

فرش شنل یا فرش بلژیکی:
فرش های شنل یا بلژیکی دارای پرزهای کوتاه است و به اصطلاح فرش نقش برجسته هم نامیده می شود. نخ های به کار رفته در آن از نوع پلی‌استر، پلی‌پروپلین و اکریلیک می باشد. به دلیل کوتاهی پرزهای آن، تخته نمی شود و کثیفی به ندرت در آن جای می گیرد. لذا قابلیت شست و شوی مناسبی داشته و در هر مکانی از منزل می توان از استفاده نمود. درمورد فرش هایی شنل شاید اصطلاحی به گوش شما خورده باشد تحت عنوان فرش های درصد دار! اما فرش درصددار چیست؟ گاهی در تولید فرش های شنل از چند نوع الیاف به طور همزمان استفاده می شود که به آن فرش درصد دار گفته می شود.

فرش اتاق کودک:
یکی از کاربرد های مهم فرش های مدرن استفاده از آن در اتاق کودک می باشد. اصطلاحا به فرش های اتاق کودک فرش های عروسکی نیز گفته می شود که در چند سال اخیر جالب توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در انتخاب این فرش نخست باید تم اتاق کودک را در نظر گرفت.

 

این که کمدهای اتاق کودک چه رنگی دارد؟ رنگ پرده و تخت خواب اتاق کودک چه رنگی است؟ دیوارهای آن چه رنگی است؟ فضای کلی اتاق چه طرح و نقشی را کم دارد؟ و اینکه فرش مورد نظر دخترانه یا پسرانه باشد؟ تا در نهایت بتوانیم یک انتخاب مناسب برای اتاق کودک خود داشته باشیم.

 

به دلیل لطافت بالا و حساسیت پوست کودک، باید در انتخاب این فرش بسیار دقت نمود و باید فرشی انتخاب کنیم که نرم و لطیف باشد. ضمنا فرش اتاق کودک به دلیل آنکه پاخور بسیار زیادی دارد باید یک فرش مناسب باشد و همچنین به دلیل آنکه دائما در معرض کثیفی است، قابلیت شست و شوی بالایی هم داشته باشد. ضمنا باید از انتخاب فرش هایی که پرز می دهند به شدت پرهیز کرد! چرا که ممکن است سبب آلرژی و حساسیت کودک شما گردد! غالبا در طرح های تولیدی این فرش ها از شخصیت های کارتونی و رنگ های شاد استفاده می شود تا کودک شما از وجود چنین فرشی در اتاق خواب خود لذت ببرد!

و اما یک جمع بندی کلی:
همان طور که گفتیم، فرش ها در انواع کلاسیک (دستباف یا طرح های گل دار قدیمی) و همچنین مدرن (فانتزی) در بازار عرضه می شود. برای طراحی دکوراسیون های مدرن قاعدتا استفاده از فرش های فانتزی مناسب تر از فرش های کلاسیک می باشد. فرش های فانتزی طیف گسترده ای از رنگ ها را در برمی گیرد و لذا می تواند پاسخ گوی هر نوع سلیقه ای باشد. در طراحی فرش های مدرن و فانتزی از پیشرفته ترین دستگاه های بافندگی فرش روز دنیا استفاده شده که می تواند طرح های مختلفی را در بر گیرد.

این گونه فرشها در میان جوانان رونق بسیار داشته و طرح های گسترده فانتزی آن دلیل این موضوع می باشد. از مهم ترین کاربرد این فرش های ماشینی استفاده از آن در اتاق خواب کودک می باشد. این فرش ها همچنین از لحاظ اقتصادی بسیار با صرفه بوده و بسیار ارزان تر از سایر فرش ها می باشد. در انواع شگی، فریز و شنل تولید و روانه بازار می شود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی