تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مهمترین راز محبوبیت فرش های مدرن ماشینی

خرید فرش های مدرن ماشینی کاشان

راز محبوبیت فرش های مدرن چیست؟

فرش ماشینی مدرن

فرش شگی

فرش فریز

فرش شنل

فرش اتاق کودک

راز محبوبیت فرش های مدرن چیست؟

امروزه با گذر زمان و پیشرفت در چیدمان دکوراسیون داخلی و گرایش همگانی نسبت به چیدمان با سبک اروپایی و مدرن، کمتر کسی از معماری سنتی و طراحی قدیمی استفاده می کند و در این چند سال اخیر طرح های جذاب و خوش رنگ، رنگی خیره کننده به آپارتمان های بی روح بخشیده اند که با این حال تنوع فرش به گونه ای است که می توان به صراحت گفت که پاسخگوی تمامی سلایق می باشد. با این حال فرش های سنتی نیز با ابهت و طرح هایی زیبا و متناسب با فرهنگ ایرانی می باشد و داشتن یک تخته فرش سنتی در تمامی خانه ها جزء لاینفک زندگی شمرده می شود.

اما فرش های ماشینی مدرن که محور اصلی نوشتار ما هستند، بهره مند از جدیدترین طرح ها و رنگ هایی جذاب و تفاوتی فاحش با فرشهای سنتی است که جایگزینی زیبا و موافق با روح آپارتمانی است و جایگاه خود را در منازل ایرانیان پیدا کرده و به خوبی می درخشد و طرفدارانی سخت پسند مانند جوانان و نوجوانان یافته است که کمتر فرشی توانسته مورد پسند آنها باشد، اما دلیل این درخشش چیست؟ تفاوت فرش  ماشینی مدرن با فرش سنتی چیست؟ دلیل محبوبیت فرش های مدرن نسبت به فرش های سنتی چیست؟ همین سوالات کافی است تا ساعت ها در مورد فرش مدرن صحبت کنیم و مورد چالش قرار بگیریم. امیداست که این مقاله پاسخگوی تمامی سوالات شما در حیطه ی فرشهای ماشینی مدرن باشد.

 

فرش ماشینی مدرن:

فرش های ماشینی به دودسته فرش سنتی و فرش کلاسیک یا مدرن تقسیم بندی می شوند که دلیل تقسیم بندی این ها تفاوت در طرح و نقشه می باشد.

فرش های سنتی که همان فرش هایی با سبک و نقشه ای سنتی است که توسط استادکاران مطابق با آیین و اعتقادات و حتی رسوم منطقه از گذشته تا به حال در حال تولید است که از نمونه این طرح ها میشود به بته جقه اشاره کرد وجزء اولین طرح و نقش ها محسوب میشود. اما دسته دیگرکه فرش های مدرن یا کلاسیک نام دارد در طی چندسال اخیر توانسته است اکثر نگاه هارا به سمت خود برگرداند و خواسته ی مشتاقانش را برآورده کند و با ورودش به بازار توانسته علاوه بر استقبال ، رقبای خودش را هم کم کم از میدان خارج کند که این موضوع نوید از کنارگیری فرش های فانتزی نسبت به فرش های مدرن میدهد.

 

فرش مدرن ایرانی که خود نوعی از فرش ماشینی است توانسته است ترکیبی مدرنیزه برای ایرانیان باشد که این امر خود به تنهایی امری محال ولی درعین حال مطابق با خواسته ایرانیان است . فرش مدرن برخواسته از روح آپارتمانی و سبک های جدید معماری است که با بهرگیری از اشکال هندسی در کنار رنگ های شاد و متنوع افراد را جذب خود کرده که این از ویزگی های این سبک است.

از پرفروش ترین رنگ ها در فروشگاه های فرش ماشینی در میان فرش مدرن می توان به آبی آسمانی، زمینه صورتی، سفید، بنفش، قرمز و... نیز اشاره کرد .

فرش مدرن ماشینی نیز خود به چندین دسته تقسیم می شود که معروف ترین و محبوب ترین این ها که اتفاقا مورد پسند خریداران قرار می گیرد عبارتند از:

1. فرش شگی:

که یکی از معروفترین سبک از فرش مدرن است که با لطافت و پرز بلند است که نشست و برخاست روی این فرش بسیار آرامش بخش لذت بخش است. بیشتر موسوم است که این سبک فرش را در راهرو ها و اتاق خواب ها استفاده می کنند تا لطافت را به خوابتان هدیه کند. لازم به ذکر است که نگهداری این سبک از فرش کمی دشوار است زیرا به دلیل پرز های بلندی که دارد آلودگی را در درون خود حفظ میکند و پیشنهاد می شود از این فرش برای اتاق کودک استفاده نشود و از فرش کودک و عروسکی یا فرشی که مطابق با شرایط کودک طراحی شده استفاده کنید تا شست و شوی بهتری داشته باشد.

پرزهای این فرش مداوم نخواهند بود و بعد از مدتی لطافت نرمی آن هم از بین خواهد رفت.

 

2. فرش فریز:

این فرش بسیار معروف است و از روی ظاهر نیز می توان آن را تشخیص داد، این فرش شباهت به گلیم دارد و برخلاف فرش شگی فرشی بدون پرز و کمی خشن است که دلیل این میزان ضخامت، جنس الیاف تشکیل دهنده آن که الیاف مصنوعی است می باشد. دلیل محبوبیت این فرش نداشتن پرز و مقاومت بالای این فرش می باشد که تفاوتی فاحش با فرش های دیگر است. از این فرش به دلیل استقامت بالا می توان در جاهای پر رفت و آمد استفاده کرد. لازم به ذکر است که این نوع از فرش های ماشینی مدرن از دو نخ تار و پود تشکیل شده بنابراین پرزی ندارد که در گذر زمان معضلی باشد و از این رو مقاومت بالایی در شست و شو دارد و آسیب زیادی نمی بیند.

 

3. فرش شنل:

این فرش ازدسته فرش های مدرن و فانتزی بوده و دارای پرزهایی کوتاه و با تفاوتی جذاب است که این تفاوت نقش برجستگی است که نظر مخاطبان را به خود جذب می کند و این فرش نقش برجسته طرفدارانی زیادی هم دارد. اگر فرش های فانتزی را مشاهده کرده باشید متوجه می شوید که دو دستگی بین آنها می باشد که دسته ای از آنها برجستگی بیشتری نسبت به دسته دیگر دارند و مهمتراز آن لطافت و نرمی بیشتری نیز دارند و شباهتی با شنل و لطافت آن دارند و علاوه بر آن از راحتی بیشتری در شست و شوی برخوردارند.

 

4. فرش اتاق کودک:

که اصطلاحا فرش عروسکی نیز گفته می شود. برای انتخاب فرش ماشینی مدرن اتاق کودک باید حتما به معیارهایی توجه کرد تا سلامت کودک در معرض خطر قرار نگیرد، حال این معیار ها چیست؟

 

برای انتخاب فرش کودک باید بدانیم که فرش اتاق نقش موثرترین در جلوه اتاق دارد، رنگ فرش باید براساس جنسیت کودک و رنگی شاد برای تمام روز کودک و آرامش بخش برای شب باشد که خواب کودک که نقش مهمی در سلامت کودک دارد را تنظیم و تضمین کند. از این رو اکثر والدین رنگ فرش را مطابق با تخت و کمد و متناسب با عروسک های کودک و حدالامکان مطابق با علایق کودک انتخاب می کند. شاید امری مضحک باشد ولی این انتخاب می تواند روی آینده کودک شما تاثیر گذار باشد که بعدها تاثیرآن آشکار خواهد شد. بهتر است فضای اتاق را با فرش های رنگ روشن زیباتر و آرام تر بسازید تا شادی و نشاط را برای کودکتان به ارمغان بیاورد. 

جنس فرش کودک از مهمترین عواملی هست که باید به آن اشاره کرد، فرش اتاق کودک باید قابل شست و شو باشد و لطیف زیرا پوست بچه ها حساس است و نباید با فرش های زبر و خشن در تماس باشند تا آسیب نبینند و همچنین فرش کودک نباید پرز بدهد زیرا ریه کودکان نیز بسیار ضعیف در برابر این پرز ها هستند و باعث آلرژی می شود.

عامل مهم بعدی در انتخاب، مدل فرش هست که باید مدل فرش کودک مطابق با جنسیت کودک و تمایل کودک و در صورت تشخیص مورد علاقه کودک باشد که این قسمت بسته به علاقه و انتخاب شما دارد ولی اکثرا پسران از فرش ماشینی عروسکی پسرانه با طرح های فانتزی و ماشین و شخصیت های کارتونی از رنگ های پر انرژی مثل آبی، سبز، سفید و... استفاده می کنند و دختران از فرش عروسکی دخترانه و شخصیت های کارتونی با رنگ های صورتی و بنفش و... استفاده می کنند که مطابق سلیقه آنها است.

 

حال نکته اینجا است که راز محبوبیت مرموز ترین فرش چیست ؟

بعد از بررسی فرش ماشینی مدرن و انواع فرش مدرن و کلاسیک به نکات جالبی برای خرید و تفاوت های آنها رسیدیم که این کم دستاوردی نبوده است اما پرسش ما اینجاست چه چیزی توانسته فرش مدرن را جایگزین فرش سنتی کند؟

1. به دلیل تغییر شیوه معماری و رفتن به سوی فضای آپارتمانی

2. علاقه به دکوراسیون اروپایی

3. برآورده کردن نیاز مخاطب از طرح های متنوع فرش 

4. تکراری شدن طرح های فرش سنتی می باشد

 

امیدوارم از این مقاله کمال استفاده را کرده باشید و ما توانسته باشیم که سوالات و حتی نیاز شما را هم برطرف کرده باشیم.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی