تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

شش نکته ای که باید قبل از خرید فرش فانتزی و مدرن ماشینی بدانیم

خرید انواع فرش های فانتزی و مدرن با رنگ ها و طرح های متنوع

نکاتی موثر که باید قبل از خرید فرش فانتزی و مدرن بدانیم!

فرش فانتزی ماشینی چیست؟

فرش شگی چیست؟

فرش شنل چیست؟

6 نکته ای که قبل از خرید فرش فانتزی و مدرن ماشینی باید به آن دقت کنیم

نکاتی موثر که باید قبل از خرید فرش فانتزی و مدرن بدانیم!

چندین سال از ورود پرقدرت فرش های فانتزی ماشینی می گذرد ولی با این حال هیچ کدام از رقبا به خود اجازه رقابت با این سبک را نداده اند.

اما فرشی با روحی همسان در محیط آپارتماتی و رنگی روشنی بخش بر فضای تاریک آپارتمان ظهور کرد و بعد با روحیه ای لطیف و هم رنگ با قدمت ایران و ذهن گسترده استادکاران و طراحان، سبکی به نام فرش مدرن ایرانی وارد عرصه رقابت شد و چندی نگذشت تا طلسم قدرت فرش فانتزی ماشینی شکسته شد و این فرش ماشینی کم رنگ شد ولی با این حال هنوز هم هوادارانی دارند. موضوع این نوشتار چگونگی و دلیل خلق فرش مدرن و فانتزی ماشینی نیست بلکه ما در این مقاله سعی بر این داریم تا حقایقی را آشکار کنیم که باید قبل از خرید فرش فانتزی و مدرن ماشینی بدانید.

امید است این مقاله پاسخگوی سوالات شما در زمینه فرش مدرن و فانتزی ماشینی و مفید برای شما باشد.

 

فرش فانتزی ماشینی چیست؟

فرش فانتزی ماشینی فرشی است نو اما با طرفدارانی و با طرح های متنوع تر از طرح های فرش سنتی با رنگ هایی جذاب و شادتر طراحی شده است.

فرش فانتزی و مدرن ماشینی بدون حساسیت است زیرا پرز و الیاف به کار رفته در این فرش اغلب الیاف پلی استر بوده و این ویژگی، خود امتیازی مثبت است. فرش های فانتزی ماشینی از دوام و مقاومت بیشتری نسبت به بقیه فرش ها برخوردار است و محافظ سلامتی شما می باشد.

از فرش فانتزی مدرن می توان در آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق نشیمن نیز استفاده کرد که جذابیت خانه شما را دو چندان کند. شما اکثرا فرش فانتزی با اشکال هندسی دیده اید ولی این سبک، از فرش با طرح اسلیمی با رنگ هایی مطابق طرح هم برخوردار است و از دسته های پرفروش این سبک میتوان به فرش فانتزی ماشینی اتاق خواب، فرش فانتزی ماشینی آشپزخانه و فرش فانتزی ماشینی اتاق کودک نیز اشاره کرد که طرفداران این قسمت ها بیشتر بوده و مشتریان مشتاق به این عناوین از سبک بوده اند.

 

فرش مدرن و فانتزی ماشینی خود به چند دسته تقسیم می شود: فرش شگی، فرش فریز، فرش شنل، فرش اتاق کودک می باشد که درهنگام خرید آنها نیز باید به برخی نکات دقت فرمایید.

 

فرش شگی چیست؟

فرشی است با خاب بلند که جالب است بدانید که کلمه شگی به معنای دراز مو است و همسان با نوع فرش گفته شده ولی نکاتی باید قبل از خرید این فرش مدرن فانتزی بدانید این است که این فرش دارای پرز بلند و سست است و مناسب با اتاق کودک یا فرش آشپزخانه نیست زیرا این فرش به دلیل پرز های بلندی که دارد مقاومت کمی در برابر شست و شو دارد و به مرور زمان پرز های آن کنده شده و می تواند مضر برای سلامتی شما باشد که این مسئله مهمی برای خریدار است ولی این فرش مناسب برای مکان های کم رفت و آمد می باشد و در این مکان ها طبیعتا از عمر بیشتری هم برخوردار خواهد بود.

جنس نخ به کار رفته در این سبک از فرش فانتزی و مدرن ماشینی، پروپلين، آکريليک، پلي استر یا پشم می باشد و لازم به ذکر است که این فرش به دلیل ساختار متفاوتش قابلیت شست و شوی کمتری دارد.

 

فرش فریز چیست؟

نوعی دیگر از دسته فرش های مدرن ماشینی است که به فرش پرز بریده نیز معروف است که مقاومت بیشتری نیز دارد و دلیل آن تراکم بالا و تابیدگی بالای نخ ها است.

فرش فریز معمولا با رنگ های جذابتری بافته می شود و روشنی زیبایی بخشش کاری میکند که کمتر کسی دل به طرح دیگری ببندد. لازم به ذکر است این فرش مناسب ترین فرش ماشینی مدرن جدید برای مکان های پر رفت و آمد است.

 

فرش شنل چیست؟

فرش شنل یا فرش بلژیکی، نوعی دیگر از دسته فرش های مدرن و فانتزی است. اگر بخواهیم فرش سبک و نرم همچون شنل داشته باشیم این گزینه بهترین و مقاوم ترین گزینه است که علاوه بر لطافت از رنگ گیرا نیز برخوردار است. پشت این سبک از فرش ماشینی مدرن را لاتکس قرار می دهیم تا مانع از لیز خوردن بر روی سرامیک و... شود. لازم به ذکر است که فرش شنل از نخ با جنس پلی‌استر، پشم، پلی‌پروپلین و اکریلیک می باشد و در تنوع رنگ ها به سلیقه شما وجود دارد که از تمام نظر جنس آکریلیک آن بهتر و دارای لطافت بیشتری است. بعضی از فرش های این سبک را با ترکیب از چند الیاف می بافند که به این فرش ها، فرش درصد دار نیزمی گویند و با شست و شو دچار آب رفتگی می شوند.

 

حال که نکات مهم این سبک ها را فهمیدیم به سراغ موضوع اصلی این نوشتار می رویم...

 

6 نکته ای که قبل از خرید فرش فانتزی و مدرن ماشینی باید به آن دقت کنیم!

برای خرید فرش قبل از شال و کلاه کردن یا بازکردن لپ تاپ و سر زدن به فروشگاه خرید آنلاین فرش باید به چند نکات کلیدی دیگر نیز دقت کنید:

 

1. فرش را برای چه محیطی مدنظر دارید؟

در قدم اول شما باید انتخاب کنید که برای کدام بخش از خانه یا اداره فرش نیاز دارید تا برای همان مکان فرشی متناسب با آن محیط انتخاب کنید زیرا فرش متناسب برای اداره با فرش مورد نیاز آشپزخونه یا فرش اتاق کودک از تمام نظر متفاوت است.

 

2. طرح و نقش فرش به چه صورت باشد؟

در قدم دوم طرح و نقش را باید مناسب انتخاب کنیم تا با دکوراسیون و سبک طراحی معماری داخلی خانه یکسان باشد و حتی رنگ آن نیز مکمل محیط باشد. برای مثال از فرش شگی برای اتاق کودک یا آشپزخانه استفاده نمی کنند ولی برای اتاق نشیمن یا جایی کم رفت وآمد مناسب است. به نکته دیگری که باید دقت کرد این است که خانه های کوچک را باید با فرش های ساده تر آراست زیرا سادگی فرش مسبب بزرگنمایی محیط خانه می شود. پس اگر خانه شما کوچک است یا حتی اسباب خانه شما طرحش شلوغ است از فرش هایی با طرح های اندک یا بدون هیچ طرحی استفاده کنید ولی در خانه هایی با اتاق نشیمن بزرگ نباید از فرش های ساده استفاده کرد زیرا این سادگی به شما تلقین این را می دهد که خانه شما خالی است.

 

در انتخاب فرش برای اتاق نیز باید به همین امر توجه کرد زیرا اگر اتاقی با محیط محدود دارید پس سراغ فرش زمینه روشن و مناسب با شرایط نورگیری اتاقتان و آرامش بخش خوابتان بروید، زیرا اگر پس زمینه خیلی تند باشد می تواند نقش مهمی بر روی خواب شما بگذارد و به عبارتی شما را بی خواب کند ولی باز تاکید بر انتخاب و سلیقه شما داریم.

پیشنهاد ما به شما فرش هایی با رنگ های خاکستری، صورتی ملایم، بژ و هر رنگ روشن ملایم است تا محیط در اختیار شما را بزرگ نشان دهد.

 

3. جنس فرش فانتزی و مدرن چه باشد؟

همان گونه که قبل تر هم گفته شد فرش های فانتزی و فرش های مدرن از جنس های متفاوتی تولید می شوند و باید مناسب با مکان مورد نظر را انتخاب کنید تا خدایی نکرده مضر بر روی سلامتی شما نباشد.

همان طور که اشاره کردیم یکسری از فرش ها پرز بلند هستند و یکسری پرز کوتاه و بدیهی است که پرز بلند ها آلودگی و گرد غبار بیشتری را در خود نگه می دارد و مناسب برای فضای خواب شما یا آشپزی نیست. بهتر است در اتاق نشیمن و اتاق خواب از فرش های پرز کوتاه استفاده کنید و حتی الامکان برای اتاق کودک از فرش فانتزی اتاق کودک استفاده کنید. گفتنی نیست اما قیمت هم روی جنس و الیاف فرش هم تاثیر دارد پس اگر کمی سر کیسه را شل کنید و پول بیشتری خرج کنید عمر و سلامتی کودک و خودتان را حفظ کرده اید. فرشی که از جنس الیاف آکریلیک تهیه شده باشد، جنس خوبتر و البته قیمت بالاتری هم دارد. فرش فانتزی و مدرن با ابریشم مصنوعی هم در رنگ‌های مختلف و با پرزدهی کمتری تولید می‌شود که میتواند مناسب باشد.

 

4. تناسب کفپوش و فرش به چه صورت است؟

فرش های فانتزی و مدرن در طرح ها و نقش ها و حتی ابعاد متفاوت و مناسب با نیاز شما تولید می شود و این نگرانی پوشیده نشدن کف ساختمان را ندارید چون همانطور که گفته شد این فرش در ابعاد مختلفی وجود دارد و اگر شما هم مشتاق به پوشش کف ساختمان هستید دیگر با فرش هایی با ابعاد 9 و 12 متری نگرانی در دل خود راه ندهید. راستی فقط بحث پوشش کف نیست بلکه فرش های فانتزی و مدرن ماشینی روی موکت هم جذابیت فوق العاده ای دارند. 

 

5. اندازه فرش مناسب

همانطور که در موارد بالا اشاره کردیم فرش های فانتزی و مدرن از ابعاد متنوعی برخوردارند که این موضوع مهمی است ولی باید بدانید که ابعاد فرش بر روی محیط تاثیر دارد برای مثال اگر شما مبلی برای اتاق نشیمن نیاز دارید نباید فرشی با ابعاد کوچک انتخاب کنید شما فرض کنید روی مبل نشسته اید و پایتان را روی سرامیک یا لمینیت سرد میگذارید، چهرتان قابل تصور است پس فرشی باید انتخاب کنید که پایه مبل ها را هم دربر بگیرد. همین موضوع برای میز غذاخوری و اتاق خواب هم صدق می کند.

فرش اتاق خواب باید به صورتی باشد که هنگامی که از خواب برخاستید پایتان روی فرش قرار بگیرد تا پاها خواب را به فرش هدیه کنند. البته روی هم رفته بازهم این موضوع کاملا سلیقه‌ ای است و ما تنها اصول طراحی دکوراسیون در انتخاب فرش های متنوع ماشینی را برای شما شرح می دهیم.

 

6. برای خرید فرش چقدر هزینه باید کرد؟

از نظر بعضی از مخاطبان این مورد مهم ترین مورد است ولی خب علاوه بر مهمی این موضوع باید به 5 نکات دیگر هم توجه کرد تا خریدی مطمئن داشته باشیم.

(این کار، کار ترکه) شاید شما هم به این جمله برخورده باشید و این موضوع را هزاران بار فروشنده های فروشگاه فرش ماشینی برایتان بازگو کرده باشند درست است فرش های ماشینی ترک کاری بسیار عالی است اما کار ایرانی ها هم جای حرفی نمی گذارد و از کیفیت بالایی برخوردار است.

قیمت ها بسته به جنس الیاف، نوع فرش، نوع نخ، شرکت و کلی فیلتر دیگر بستگی دارد که هر کدام را باید مورد بررسی قرار بدید تا فرش مناسب برای خود انتخاب کنید.

در بازار برند هایی وجود دارد که با فرش های ماشینی ترک رقابت می کند و توانسته اند عناوین بزرگی هم در این عرصه کسب کنند که هر کدام قابل بحث هستند و شما باید با توجه به بودجه خودتان انتخاب کنید.

 

این بود تمامی نکات مهم برای انتخاب فرش فانتزی و مدرن ماشینی صحیح و مناسب با شرایط شما، امید است از این مقاله کمال استفاده را برده باشید و به نیاز اصلیتان رسیده باشید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی