تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

با فرش ترک خانه خود را بزرگتر کنید

متنوع ترین فرش ماشینی ترک با رنگ های شاد و جذاب

با فرش ترک خانه های خود را بزرگ یا کوچک کنید!

فرش ماشینی ترک، چگونه فرشی است؟

طرح و نقش فرش ترک

تولید فرش ترک

چه زمانی از فرش ترک استفاده کنیم؟

با فرش مناسب فضای خانه خود را بزرگ یا کوچک کنید!

رنگ فرش

طرح و مدل فرش 

پیشنهاد فرش

با فرش ترک خانه های خود را بزرگ یا کوچک کنید!

بیشتر افراد با توجه به این شرایط اقتصادی مدام در حال تعویض خانه های خود هستند یا مایوس از فضای کوچک خانه و وسایل شلوغ و حتی خانه های بزرگ با وسایل کوچک، اما چاره چیست؟ امروزه طراحان دکوراسیون توانسته اند نیاز اصلی مردم را برطرف کنند که این امری مهم است حال این نیاز چیست و راه حل آن چیست؟ 

برای پاسخ به سوالات نیاز است با ما همراه باشید تا به آنها پاسخ دهیم.

فرش از دیرباز مکملی کامل و خوب برای خانه هایمان بوده و هست و تا به امروز پیشرفت های فراوانی داشته است و تنوع زیادی در سبک و نوع بافت آن بوجود آمده است ولی موضوع این مقاله نوع فرش و بافت فرشها نیست موضوع این مقاله نحوه تاثیر فرش ماشینی ترک در خانه ها است.

فرش ماشینی ترک، چگونه فرشی است؟

فرش ترک یکی از فرش های ماشینی مطرح دنیا با کیفیتی بالا و الیاف ضد حساسیت است که با آمدن صنعت ماشین و ورود آن به فرش رونق بیشتری نسبت قبل گرفته و شروع به پیشرفت در اروپا شد.

در تولید فرش ترک ماشینی معمولا از 3 نخ استفاده می کنند که عبارتند از کتان، ابریشم و پشم و یا ترکیبی از این سه نوع نخ. یکی از فاکتور های مهم در فرش ترک جنس الیاف و نخ سازنده آن است که در قیمت آن هم دست دارد و حتی دستباف بودن یا ماشینی بودن آن هم تاثیری دارد که در این مقاله میخواهیم فقط در مورد فرش های ترک ماشینی صحبت کنیم.

فرش ماشینی ترک ابریشمی جنس بهتر و کیفیتی بالاتر نسبت به کتان یا پشم دارد که نفیس تر نیز می باشد. برای تولید فرش های ترک ماشینی از نخ ترک استفاده می کنند که در داخل ایران نیز تولید می شود و نام ترک آن نیز منوط به همسان بودن آن با فرش ترک می باشد. از مشخصات این نخ می شود به این اشاره کرد که این نخ در چند مرحله هیت ست می شود و پس از آن مقاومتش بالا می رود و از نظر ظاهری نیز بسیار لطیف و ظریف و نرم می شود که نظر مخاطبان را جذب می کند. این نخ نسبت به سایر نخ ها بدون پرز و با قابلیت بالای بدون حساسیت و بیماری است.

خاب این فرش را معمولا بین 11تا 15میلی متر می گیرند که فرش بسیار لطیف باشد. جالب است بدانید که فرش 500شانه ترک از فرش 700شانه آن بابت تراکم و خاب کمتر بهتر و نرم تر است که این امری مهم در انتخاب است.

 

طرح و نقش فرش ترک

اولین ویژگی جذابی که چشم را به سمت این فرش بر می گرداند وجود فرش با رنگ های روشن و طرح های ملایم است که کمتر فرشی توانسته این نیاز را به خوبی برطرف کند. رنگ فرش نکته مهمی است که شاید تاثیر در قیمت آن نداشته باش ولی در روح خانه بسیار تاثیر گذار است و میتواند اثراتی مثبت یا مخرب داشته باشد. رنگ های طبیعی بهتر از رنگ های مصنوعی هستند زیرا قابلیت بازگشت به طبیعت دارند و رنگ پریدگی آنها نیز کمتر است.

اگر بخواهیم فرش ماشینی ترکیه ای را با فرش ماشین ترک ایرانی بررسی کنیم در ظاهر به شباهت های زیادی بر می خوریم ولی تفاوت اینجاست که فرش های ترک ایرانی از رنگ های تند و تیره بیشتر استفاده می کنند ولی فرش های ترک از رنگ های روشن و ملایم بیشتر استفاده می کنند.

 

تولید فرش ترک

اولین تولید کننده فرش های ماشینی و دستباف ترک، ترکیه بوده است ولی لزوما تمام فرش های ماشینی و فانتزی ترک تولید ترکیه نیست و امروزه خیلی از کشور ها از جمله ایران توانسته است فرش های ترک همتراز با فرش ترک ترکیه تولید کند و وارد بازار کند. پس قبل از خرید باید به کشور تولید کننده آن توجه کنید. برا نمونه می توان به فرش 700 شانه ماشینی گل برجسته ترک ایرانی اشاره کرد.

 

چه زمانی از فرش ترک استفاده کنیم؟

استفاده از فرش ترک منوط به خانه با معماری خاصی نیست ولی اصول رایج در قرارگیری آن با فرش های ماشینی فانتزی دیگر متفاوت است مثلا فرش ماشینی ترکیه ای با توجه به رنگ ملایمی که دارد در محیط باعث بزرگتر شدن محیط و نورگیری بیشتر می شود.

این سبک از فرش ماشینی در 8 رنگ ملایم طراحی و بافته می شود. از نظر تراکم عرضی در دودسته فرش 500 شانه و فرش 700 شانه می شود و تراکم طولی آن بین 1200 تا 2100 می باشد.

 

با فرش مناسب فضای خانه خود را بزرگ یا کوچک کنید!

همانطور که توضیح نوشتار ما در خصوص فرش ترک بوده باید به این نکته نیز اشاره کرد چه فرشی می تواند فضای خانه را کوچک یا بزرگتر کند که در حال حاضر این موضوع اکثر خانواده های ایرانی است، حال راه حل این موضوع چیست؟ در خصوص این موضوع باید به چند اصل کلیدی توجه کنید:

رنگ فرش

فرش انواع مختلفی دارد که هر کدام مناسب محیطی است، لازم به ذکراست که رنگ فرش نیز تاثیر مهمی در بزرگ نمایی و حتی روح خانه دارد، در دکوراسیون داخلی خانه ها یک اصل وجود دارد و این اصل این است که انتخاب فرش تیره، خانه را کوچک تر و فرش روشن با رنگ ملایم خانه را بزرگتر از آنچه که هست نشان می دهد. بنابراین رنگ فرش در خانه های بزرگ باید تیره تر از مبلمان و پرده باشد تا جلوه کند اما در خانه های کوچک باید روشن باشد تا تاثیر داشته باشد. 

فرش های ماشینی ترک تیره برای اتاق هایی با نوردهی بالا مناسب است و می تواند خواب خوبی را به ارمغان بیاورد ولی اگر اتاق نور کافی نداشته باشد باعث تیرگی بیش از حد سطح اتاق می شود.

رنگ خانه شما نیز در تاثیر پذیری فرش اثر دارد زیرا فرش هایی با رنگ تند نباید در کنار دیوار هایی با رنگ تیره باشند زیرا علاوه بر بی حالی و بی حوصلگی میتواند آسیب به روح شما برساند.

فرش های رنگ خنثی مناسب برای خانه های بزرگ هستند اما بهتر است از این سبک رنگ در اتاق خواب ها و راهرو های باریک و پذیرایی کوچک پهن شود.

 

طرح و مدل فرش 

همانطور که اطلاع دارید فرش های ماشینی طرح و نقش شلوغ با رنگ های تند می تواند شلوغی زیادی را وارد خانه کند که انتخاب این سبک ها بیشتر برای خانه هایی خلوت تر یا ساده تاکید می شود ولی اگر تمایل به این سبک ها دارید باید به رنگبندی خانه و رنگ مبلمان نیز توجه کنید. بنابراین استفاده از فرش ماشینی فانتزی و ترک با طرح شلوغ در فضاهای کوچک می تواند به اصطلاح اغتشاش بصری ایجاد کند که این موضوع از نظر اکثر مخاطبان نامناسب است.

 

پیشنهاد فرش

طرح سحر، فرشی فراتر از خانه

فرش ماشینی ترک طرح سحر، طرحی جذاب و نسبتا شلوغ و ترک که با طرح جذاب و رنگ بندی شاد می تواند گزینه مناسب برای خانه های کوچک باشد که علاوه بر ملایم بودن رنگ و ضد حساسیت بودن آن می تواند خانه را در اندازه ای بزرگتر نشان دهد.

 

طرح سرامیک

فرش فانتزی و ماشینی ترکی است که با طرح ساده اش و رنگ ملایمش می تواند مکمل خوبی برای مبلمان شلوغ و پرده با رنگ های متفاوت باشد که علاوه بر مناسب نشان دادن خانه می تواند روح آرامش بخش به خانه هدیه کند. این طرح می تواند گزینه ای مناسب برای فرش ماشینی اتاق خواب نیز باشد زیرا به دلیل بدون حساسیت بوده و با طرح ساده اش میتواند خواب آرام را برای شما فراهم کند.

فرش ترک ماشینی سه بعدی

فرش ترک همانطور که بالاتر به آن اشاره کردیم فرشی زیبا و اصیل است که با صنعت ماشین آمیخته شده است از این ترکیب می توان به ترکیب اصالت و مدرنیزه فرش ماشینی ترک سه بعدی اشاره کرد که علاوه بر جذابیت توانسته زیبایی و اصالت را در یک قالب در خانه بیاورد.

از پیشنهادات ما برای شما در زمینه فرش ترک ماشینی، فرش ترک ماشینی گل برجسته است که علاوه بر بافت ترک آن دارای نقش های برجسته است که در زیر اقدام شما می تواند معجزه کند و شما را در دریای لطافت به اوج بکشاند که نظیر این را نمی توان در هیچ فرش دیگری دید.

فرش ترک 700 شانه گل برجسته طرح جدید : این محصول علاوه بر بافت ترک از نقش اصیلی نیز برخوردار است که در دل این فرش از راز هایی سخن می گوید که می تواند ساعت ها شما را در دل خودش به آرامش بکشاند یا همچون حضرت سلیمان به آسمان ببرد.

 

این پیشنهاداتی از جانب ما برای کمک در انتخاب صحیح فرش ماشینی ترک برای شماست ولی انتخاب شما باید مورد سلیقه شما نیز باشد.

امید است این مقاله توانسته باشد به خوبی نیاز شما را برطرف کرده باشد و راهنمای خوبی برای نیز شما باشد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی