تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نکاتی که قبل از خرید فرش آشپزخانه باید بدانید

خرید فرش آشپزخانه | تمام نکاتی که قبل از خرید فرش آشپزخانه باید بدانید

مزیت داشتن فرش آشپزخانه

انواع فرش های آشپزخانه

ابعاد و اندازه فرش مناسب آشپزخانه

ویژگی های یک فرش مناسب در آشپزخانه

قیمت فرش آشپزخانه

مواد تشکیل دهنده فرش آشپزخانه

ایمنی فرش آشپزخانه

نگهداری از فرش آشپزخانه

رنگ فرش آشپزخانه

بین فرش آشپزخانه ایرانی و فرش آشپزخانه ترکیه مانده ام؛ کدارم را انتخاب کنم؟

مدل فرش آشپزخانه عروس

قلب هر خانه، آشپزخانه آن است؛ و یکی از مهترین وسایل آن، که اگر اهمیتش بیشتر از وسایلی چون گاز و یخچال و... نباشد، کمتر هم نیست، فرش آشپزخانه (Kitchen Rugs) است. فرش و گلیم آشپزخانه در انواع طرح ها و رنگ ها و اندازه های مختلف وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم شما را با این موارد آشنا کنیم.

 

مزیت داشتن فرش آشپزخانه

داشتن یک فرش آشپزخانه با کیفیت و درجه یک بسیار می تواند در حال ما تاثیر گذار باشد، چرا که پر رفت و آمد ترین قسمت خانه، آشپزخانه است؛ خیلی از خانواده ها غذای خود را در آشپزخانه سرو می کنند. بنابراین زیبایی این بخش از خانه بسیار اهمیت دارد، مخصوصا اگر فرشی مناسب و جذاب، متناسب با سبک آشپزخانه انتخاب شود، بسیار می تواند چشم نواز باشد و جلای بیشتری به این بخش از خانه بدهد.

 

انواع فرش های آشپزخانه

فرش آشپزخانه دارای مدل های مختلفی است. یکی از انواع آن، فرش آشپزخانه فانتزی است که برای آشپزخانه های مدرن پیشنهاد می شود و می تواند فضای شیک و جذابی را به وجود آورد.

فرش آشپزخانه سه بعدی که در ابعاد و اندازه های مختف به تازگی وارد بازار شده است، از فرش های آشپزخانه مدرن است. این سبک فرش به علت داشتن طراحی سه بعدی و پرسپکتیو، ظاهری گول زننده دارد و باعث می شود که شما فکر کنید طرح های آن در فضای واقعی هستند.

فرش آشپزخانه ترکیه هم از دیگر انواع فرش ها است که به علت داشتن الیاف خیلی خوب، دارای کیفیت بالا بوده. الیاف نخ اکریلیک صد در صد هیت و الیاف پلی استر موادی است که در فرش آشپزخانه ترکیه به کار رفته است.

فرش های آشپزخانه ترکیه تنوع طرح با رنگ های گوناگون دارد.

 

ابعاد و اندازه فرش مناسب آشپزخانه

ابعاد و اندازه فرش آشپزخانه و انتخاب فرش مناسب برای آن، سلیقه ای است و انتخاب ها کاملا متفاوت است. برخی ممکن است فرش 4 متری آشپزخانه را تهیه کنند که فقط برای زیبایی این بخش است و یا فقط قسمت زیر میز نهار خوری را پوشش دهد؛ برخی هم فرشی تهیه می کنند که کل کف آشپزخانه را پوشش دهد. اما هرچه فرش یا قالی آشپزخانه کوچکتر باشد، تمیز کردن آن راحت تر است.

اگر در آشپزخانه از میز نهار خوری استفاده می شود، باید فرشی انتخاب شود که زیر میز و صندلی ها را به خوبی پوشش دهد. همچنین فرش های آشپزخانه به غیر از حالت مستطیلی، به صورت دایره شکل هم می باشد.

فرش های آشپزخانه 4 متری، یا به طور کلی فرش یا قالی های 4 متری دو نوع هستند. یا 2.25 متر در 1.5 متر است که برابر 3.375 متر می باشد و معروف به فرش 4 متری هستند، و فرش آشپزخانه 4 متری بیشتر برای آشپزخانه های کوچک مورد استفاده است.

حالت بعدی برای فرش های آشپزخانه 4 متری، 1 متر در 4 متر است که بیشتر برای آشپزخانه های طویل تر مورد استفاده است.

 

ویژگی های یک فرش مناسب در آشپزخانه

در یک فرش آشپزخانه مناسب هرچه تراکم فرش انتخاب شده بیشتر باشد بهتر است، چرا که احتمال ریختن مواد خوراکی ریز و کوچک مثل نمک و شکر و یا خرده نان بیشتر است، بنابراین باید فرشی باشد که اگر این مواد بین بافت فرش رفت به راحتی خارج شود، نه که بین آن باقی بماند و نتوان آن ها را خارج کرد.

از طرفی فرش آشپزخانه کاشان با داشتن تراکم بالا می تواند انتخاب خوبی برای فرش آشپزخانه باشد، چرا که به علت ضخامت بالا و خاب بلند، بافت نرم و لطیفی دارد که هنگام قدم زدن بر روی آن حس خوبی را به فرد منتقل می کند. همچنین به علت داشتن وزن کمتر، شستشو و جا به جایی آن راحت تر است.

نکته مهم دیگر برای فرش آشپزخانه این است که به گونه ای بافته شود و از نخی استفاده شود که تا جای ممکن پرزدهی نداشته باشد. 

 

قیمت فرش آشپزخانه

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید فرش آشپزخانه باید به آن توجه داشت، قیمت آن است. شرایط آشپزخانه به شکلی است که فرش آن بیشتر در معرض اتفاقات گوناگون از قبیل پارگی یا سوختن است. بنابراین در صورت انتخاب فرش گران قیمت برای آشپزخانه ضرر مالی بالایی می تواند وارد شود.

همچنین به علت اینکه نسبت به دیگر فرش های خانه بیشتر شسته می شود، استهلاک آن بیشتر است و در بازه های زمانی کوتاه تر نیاز به تعویض دارد. پس انتخاب فرش آشپزخانه ارزان ولی با کیفیت بسیار حائز اهمیت است.

قیمت فرش 4 متری آشپزخانه نسبت به فرش 6 متری آشپزخانه ارزان تر است؛ اما فاکتور قیمت، به موارد دیگری همچون مواد به کار رفته و یا رنگ و طرح آن هم وابسته است.

 

مواد تشکیل دهنده فرش آشپزخانه

برای پیدا کردن یک فرش خوب آشپزخانه، باید به موادی که در آن به کار رفته است توجه داشت. چرا که علاوه بر بالا تر بودن رطوبت نسبت به دیگر بخش های خانه، از انواع مواد غذایی در این بخش استفاده می شود و باعث کثیف شدن بیشتر فرش می شود.

فرشی که در آشپزخانه استفاده می شود باید به شکلی باشد که به راحتی کثیف نشود و اگرهم کثیف شد، به راحتی به توان آن را تمیز کرد. برخی از فرش های آشپزخانه از جنس پلی استر است؛ پلی استر هم از نظر جنس شبیه پشم است و حس خوبی به فرد منتقل می کند. اما در صورت کثیف شدن و لک دار شدنش، تمیز کردن آن سخت است. ولی از آنجا که پلی استر مقاومت بالا و وزن کمی دارد، می توان به راحتی برای شستشو جا به کرد. همچنین فرش های بافته شده با نخ پلی استر، فرش های آشپزخانه ارزان تری هستند.

برخی دیگر از فرش های آشپزخانه، از جنس پلی پروپیلن هستند که از الیاف ساخته شده توسط انسان ها است. این الیاف بسیار قوی بوده و در برابر کشیدگی و پارگی بسیار مقاوم است. همپنین این نوع الیاف لک نمی گیرد و در برابر شستشوی زیاد مقاوم بوده و رنگ خود را به راحتی از دست نمی دهد.

 

ایمنی فرش آشپزخانه

فرش آشپزخانه با فرش قسمت های دیگر خانه متفاوت است. کف آشپزخانه بسیاری از خانه ها از کاشی می باشد. پس فرشی باید روی زمین آن پهن شود که جلوی خطراتی مانند لغزش و لیز خوردن را بگیرد. امروزه فرش های ضد لغزش زیادی تولید شده است و یک انتخاب عالی برای فرش آشپزخانه است؛ چرا که از لغزش فرش بر روی انواع سطوح جلوگیری می کند.

اما اگر فرشی دارای پشتی لغزشی نباشد، حتما باید در زیر آن از بالشتک ضد لغزش استفاده شود تا نیروی اصطکاکی بوجود آود و جلوی لیز خوردن فرش روی کاشی یا دیگر سطوح را بگیرد.

 

نگهداری از فرش آشپزخانه

نگهداری از فرش آشپزخانه کار ساده ای است. اما حتما باید به جنس و نوع آن توجه داشت. شستشوی هر فرش متناسب با جنس آن تغییر می کند؛ برخی از قالی ها یا فرش های آشپزخانه به راحتی می توان جمع کرد و با استفاده از ماشین لباسشویی آن را تمیز کرد.

گروهی دیگر هم با لکه بر ها، نیمه سفید کننده ها، جاروبرقی و یا حتی یک دستمال مرطوب، به سادگی می توان تمیز کرد.

 

رنگ فرش آشپزخانه

رنگ فرش آشپزخانه باید با دکوراسیون آشپزخانه همخوانی داشته باشد و به سبک دکور آشپزخانه بیاید.

همچنین آشپزخانه مکانی پر تردد است و احتمال کثیف شدن فرش نسبت به دیگر قسمت های خانه بیشتر است. اگر رنگ فرش آشپزخانه روشن باشد، ممکن است به راحتی نتوان لکه ها و یا کثیفی های ایجاد شده را تمیز کرد. بنابراین بهتر است تا جایی که ممکن است رنگ فرش آشپزخانه تیره تر باشد.

اگر آشپزخانه خانه کوچک است و خواهان فرشی روشن برای آن هستید تا بزرگ تر جلوه کند، بهتر است فرش روشنی انتخاب شود که طرح های پر تر و بیشتر به همراه نقش و نگار بیشتر باشد.

همچنین اگر کف آشپزخانه تیره باشد، بهتر است فرش آشپزخانه روشن باشد، و اگر کف پوش روشن بود، بهتر است فرش هم تیره باشد.

 

بین فرش آشپزخانه ایرانی و فرش آشپزخانه ترکیه مانده ام؛ کدارم را انتخاب کنم؟

قبل از هر چیز این مورد را بدانید که تمامی فرش های نام برده شده ی ترک، در همین ایران تولید می شود و تعداد فرش های ماشینی تولید شده در ترکیه بسیار کم اتفاق می افتد که در ایران به فروش برسد.

اما قطعا انتخاب فرش ایرانی خیلی بهتر است. چون هم از نظر کیفیت و هم از نظر زیبایی و طرح و رنگ فرش های تولید شده در ایران بهتر از ترکیه است و حتی در خود ترکیه هم تولید نمی شود.

در نتیجه فرش های آشپزخانه سه بعدی و فرش های آشپزخانه فانتزی، می تواند انتخاب خوبی برای آشپزخانه باشد.

 

مدل فرش آشپزخانه عروس

مدل فرش آشپزخانه عروس باید تا جایی که می تواد شاد باشد و معمولا فرش هایی انتخاب می شود که در آن از رنگ های گرم استفاده شده باشد.

با توجه به انواع سلیقه ها، فرش های آشپزخانه ی جدید، گوناگون و با طرح های مختلفی در بازار عرضه شده است که می توان از آن ها برای تهیه جهیزیه عروس استفاده کرد که می تواند با جلوه و جلای زیبایش در آشپزخانه، حس و حال خوبی ایجاد کند.

 

در این مقاله سعی شد ویژگی های یک فرش مناسب، خوب و درجه یک برای آشپزخانه به بهترین شکل گفته شود. با خرید یک فرش آشپزخانه خوب با توجه به نکات گفته شده در بالا، می توانید فضای آشپزخانه و خانه خود را دگرگون کرده و زیبایی زیادی به خانه دهید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی