تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

ست کردن فرش آشپزخانه با کابینت و دیگر اجزای آشپزخانه

فرش آشپزخانه مدرن یا فرش آشپزخانه سنتی  | ست کردن فرش آشپزخانه و کابینت

چرا ست کردن فرش آشپزخانه و کابینت و دیگر اجزای آشپزخانه اهمیت دارد؟

فرش آشپزخانه با کابینت قهوه ای

فرش آشپزخانه با کابینت سفید

ست فرش آشپزخانه با پرده

فرش آشپزخانه برای انواع کفپوش ها

در این مقاله قصد داریم درباره ی ست فرش و کابینت (Carpet and Cabinet Set) و دیگر اجزای آشپزخانه صحبت کنیم. چرا که مهم ترین بخش هر خانه، آشپزخانه آن است. اگر زیبا ترین و گران قیمت ترین وسایل هم برای آشپزخانه و یا حتی خانه خریده شود، اما نسبت به یکدیگر تناسب و هماهنگی نداشته باشد و دکور خانه زیبا و چشم گیر نباشد، فضا بسیار نامطلوب و نامتعادل می شود.

 

چرا ست کردن فرش آشپزخانه و کابینت و دیگر اجزای آشپزخانه اهمیت دارد؟

مهم ترین و پر رفت آمد ترین قسمت خانه، آشپزخانه آن است. اعضای یک خانه، مخصوصا کد بانوی خانواده، بیشترین زمان خود را در آشپزخانه سپری می کند. بنابراین ست بودن اجزای آن، مخصوصا داشتن فرش آشپزخانه ای زیبا و مناسب درون آن، و ست فرش و کابینت و دیگر اجزای آشپزخانه، بسیار اهمیت دارد و می تواند باعث انتقال انرژی مثبت به افراد شود، و همچنین انتخاب فرش مناسب آشپزخانه می تواند فضای آن را بزرگ تر یا کوچک تر نشان دهد.

 

فرش آشپزخانه با کابینت قهوه ای

برای ست کردن فرش آشپزخانه با کابینت قهوه ای، با توجه به اینکه رنگ قهوه ای، رنگ سنگینی است و فضا را تا حد زیادی می تواند تیره کند، باید فرش آشپزخانه ای انتخاب شود که فضای تیره و سنگین آشپزخانه را آرام و متعادل کند.

به طور کلی رنگ قهوه ای یک رنگ خسته کننده و دلگیر است، و افرادی که به رنگ قهوه ای علاقه دارند، افراد محتاط و واقع بینی هستند. اما خوبی این رنگ این است که بسیار انعطاف پذیر است و می تواند با رنگ های متضادش، فضا را بسیار جذاب و مدرن کند، و انتخاب یک فرش آشپزخانه متناسب با کابینت قهوه ای، می تواند فضای آشپزخانه را بسیار دگرگون کند.

انتخاب یک فرش آشپزخانه مدرن یا یک فرش آشپزخانه فانتزی، با توجه به سبک دکوراسیون آشپزخانه، می تواند یک انتخاب خیلی عالی برای تغییر جو حاکی بر آشپزخانه باشد.

اگر رنگ فرش آشپزخانه زرد یا خردلی رنگ باشد، بسیار می تواند فضای آشپزخانه ی تیره را تغییر داده و این رنگ پر انرژی و شاد، فضای سخت ایجاد شده را کم کند؛ همچنین رنگ زرد، با رنگ قهوه ای یک ترکیب فوق العاده است که باعث می شود محیط مورد نظر بزرگ تر به نظر برسد.

رنگ فرش دیگری که می تواند فضا را آرام کند، و بسیار حال و هوای آشپزخانه ی قهوه ای و تیره را تغییر دهد، رنگ آبی آسمانی است. یک فرش آبی یا نیلی با کابینت قهوه ای، یک ترکیب فوق العاده است و فضا را بسیار آرامش بخش می کند.

به طور کلی بهتر است که رنگ فرش آشپزخانه تیره باشد تا در صورت کثیف شدن و لک دار شدن، زیاد مشخص نباشد، اما اگر رنگ کابینت ها و تم آشپزخانه قهوه ای بود، و لازم بود از رنگ روشن مثل آبی آسمانی و زرد، و یا حتی ترکیب این رنگ ها برای فرش آشپزخانه استفاده شود، بهتر است فرش آشپزخانه ای با طرحی پر، و ترکیب این رنگ ها باشد.

اگر در آشپزخانه با کابینت قهوه ای، میز نهار خوری هم وجود داشت، می توان از فرش آشپزخانه ای با رنگ قرمز استفاده کنیم، چرا که باعث لذت بخش بودن غذا بوده و به افزایش اشتها کمک می کند و ترکیب قرمز با قهوه ای هم، از ترکیب رنگ های جذاب است.

 

فرش آشپزخانه با کابینت سفید

ست کردن فرش آشپزخانه با کابینت سفید، نسبت به ست کردن فرش و کابینت قهوه ای، می تواند ساده تر باشد. چرا که سفید، یک رنگ خنثی بوده و می تواند با انواع رنگ های گرم مثل مشکی، قهوه ای و... سازگار باشد.

اگر رنگ کابینت های آشپزخانه سفید باشد، بهتر است از فرش آشپزخانه ای با رنگ هایی مثل قهوه ای و نقره ای و... جذابیت آشپزخانه را دو چندان کرد. چرا که رنگی مثل قهوه ای، یک رنگ گرم است و ترکیب آن با رنگ سفید، باعث ایجاد یک تعادل رنگ عالی و ایجاد یک فضای دل پذیر می شود و حالت یک نواختی به وجود آمده در آشپزخانه را از بین ببرد.

همچنین استفاده از یک فرش آشپزخانه مدرن با کیفیت، با رنگ تیره، برای آشپزخانه بسیار عالی تر از رنگ روشن است؛ زیرا امکان کثیف شدن فرش آشپزخانه، نسبت به دیگر فرش های خانه بیشتر است، و تیره بودن فرش این بخش، باعث می شود در صورت کثیف شدنش، خیلی واضح نباشد و لکه ها کمتر بتوانند روی فرش خود نمایی کنند.

بهتر است برای انتخاب فرش آشپزخانه با کابینت سفید، از رنگ سفید یا کرم استفاده نشود؛ زیرا استفاده ی زیاد از این طیف رنگ، باعث سردی، بی روحی و کسلی می شود و یک فضای کاملا خنثی به وجود می آید.

اگر کف پوش آشپزخانه هم از سرامیک یا حتی دیگر نوع از کف پوش ها باشد و رنگ آن مثل کابینت ها سفید باشد، بهترین راه تغییر دادن فضای آشپزخانه، و زیبا تر کردن و روح بخشیدن به آن، انتخاب یک فرش آشپزخانه مدرن با رنگ تیره است. 

 

ست فرش آشپزخانه با پرده

در برخی آشپزخانه ها، پنجره وجود دارد. ست کردن فرش آشپزخانه با پرده ها، بسیار می تواند جذابیت آشپزخانه را افزایش دهد و به دکوراسیون آشپزخانه جلا دهد.

با توجه به اینکه چنین آشپزخانه هایی دارای نور بیشتر هستند، انتخاب یک فرش آشپزخانه باکیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چون ممکن است در معرض نور مستقیم آفتاب باشد و سرعت خراب شدن فرش آشپزخانه را افزایش دهد.

اگر کابینت های آشپزخانه قهوه ای باشد، بهتر است رنگ فرش آشپزخانه و رنگ پرده، روشن باشد و طرحشان به یکدیگر نزدیک باشد.

اگر هم کابینت های آشپزخانه سفید یا به طور کلی روشن باشد، بهتر است برای رنگ فرش آشپزخانه و پرده، از رنگ تیره استفاده شود.

به طور کلی تضاد بین رنگ ها، باعث یک طراحی زیبا دکوراسیون خانه می شود، و یکنواختی را از بین می برد.

 

فرش آشپزخانه برای انواع کفپوش ها

اخیرا کف پوش آشپزخانه ها را با پارکت چوبی یا دیگر هم پارکت ها می سازند. پهن کردن یک فرش یا قالی آشپزخانه مدرن و متناسب با کف پوش، علاوه بر به وجود آوردن یک فضای زیبا، باعث راحتی بیشتر و بهتر هنگام قدم زدن بر روی آن است.

تضاد بین رنگ ها بسیار می تواند جذابیت ایجاد کند؛ برای مثال اگر کف پوش آشپزخانه رنگی تیره مثل قهوه ای باشد، می توان از فرش آشپزخانه با رنگ روشن استفاده کرد. این کار باعث می شود که فضای آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد و جلوه ی بیشتری هم داشته باشد.

 

به طور کلی فرش آشپزخانه باید با توجه به سبک و رنگ آشپزخانه انتخاب شود. برای مثال اگر دکوراسیون و طرح آشپزخانه سنتی و قدیمی باشد، باید از گلیم و جاجیم برای بهتر شدن فضا استفاده کرد؛ و اگر آشپزخانه دارای کابینت و طراحی مدرن است، می توان از فرش های آشپزخانه مدرن جذاب یا فرش آشپزخانه گل برجسته استفاده کرد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی