تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

روش تشخیص خاب فرش هنگام پهن کردن فرش

نحوه پهن کردن فرش های ماشینی

نحوه پهن کردن فرش در انواع مکان های خانه

تشخیص خاب فرش ماشینی

تشخیص خاب فرش ماشینی به شما چه کمکی خواهد کرد؟

کسانی که به چیدمان دکوراسیون منازل علاقه وافری نشان می دهند و می خواهند به سوالاتی که در ذهنشان به وجود آمده پاسخ دهند و تخصص این کار را به دست آورند، باید بدانند که بخشی از این کار انتخاب فرش با توجه به نوع دکوراسیون و نحوه پهن کردن فرش ماشینی می باشد. در این مطلب درباره نحوه پهن کردن فرش های ماشینی و هم چنین روش تشخیص خاب فرش هنگام پهن کردن کمی اطلاعات به شما می دهیم تا زمانی که قصد پهن کردن فرش را دارید به شما کمک کند. زیرا مهم است زمانی که فرش را پهن می کنید به خاب فرش ماشینی توجه داشته باشید. خاب فرش، نخ ها و الیاف اصلی در فرش هستند که در فرش ماشینی، نقش اساسی را ایفا می کند و جلوه و جذابیت فرش بسته به نخ خاب فرش است که حس نرمی و لطافت را به سر انگشتانتان هدیه می کند. در مقالات قبلی درباره نمره خاب فرش ماشینی توضیحات قابل توجهی داده شده است که درباره نخ خاب، نخ تار، نخ پود، نخ ریشه، نخ زیگزاگ نیز اطلاعاتی در آن وجود دارد.

 

نحوه پهن کردن فرش در انواع مکان های خانه
اول از همه فضای خانه خود را در نظر بگیرید تا متوجه شوید کدام فرش ماشینی برای کدام قسمت از منزلتان مناسب است.
مثلا خرید فرش های 500 شانه، خرید فرش 700 شانه برای منزل از انتخاب های شما می باشد. پهن کردن فرش های 500 شانه و فرش های 700 شانه برای منزل گزینه نسبتا خوبی است به دلیل نرمی و لطافتی که دارند، برای مکان های شلوغ و پر رفت آمد مناسب می باشند. این فرش ها را در ابعاد و مدل های متفاوت تولید و عرضه می کنند به دلیل اینکه بتوان آن را به عنوان فرش راه رو، فرش راه پله، فرش سالن پذیرایی و... استفاده نمود. فرش های 500 شانه، ارتفاع خاب آنها بلند می باشد و به این دلیل هنگام راه رفتن و دست کشیدن بر روی آن، حس نرمی و راحتی را به فرش منتقل می کند. ما بغیر از فرش های پانصد شانه، فرش های طرح 700 شانه را نیز داریم که آنها همان فرش های 500 شانه ای هستند که در طرح ها و مدل های فرش های 700 شانه بافته می شوند. فرش های 700 شانه واقعی نیز ارتفاع نخ خاب آن ها بلند است و از گزینه نرمی و لطافت فرش، مستثنا نیست و بسیار برای مکان های پر رفت و آمد مناسب است. نحوه پهن کردن این نوع فرش ها بسیار کار راحتی می باشد. ما با در نظر گرفتن فضای پهن کردن فرشمان، انتخاب می کنیم کدام یک از فرش های موجود در بازار مناسب منزلمان می باشد. برای مکان های پر رفت آمد چه فرشی مناسب است؟ برای اتاق خواب و مکان های کم رفت و آمد چه فرشی مناسب است؟ و سوالات دیگری که در ذهن افراد پیش می آید.

 

چند نکته و قانون درباره پهن کردن فرش و چیدمان مبل:
- برخی از افراد این نظر را دارند که خانه خود را از فرش پر کرده و بپوشانند. اما در طراحی های داخلی حال حاضر این نکته اشتباه است. پس به اندازه از فرش در منزل خود استفاده کنید. این نکته ای بود که لازم دانستم عرض کنم. و اما چند نکته: زمان پهن کردن فرش و چیدمان مبل شما چند راه پیش رو دارید، نکته اول پایه های عقب مبل روی زمین و پایه های جلو مبل بر روی فرش باشد؛ نکته دوم هر چهار پایه مبل بر روی فرش باشد؛ نکته سوم پایه هیچ کدام از مبلمان روی فرش نباشد. سعی کنید هنگام پهن کردن فرش ماشینی آن را حدود 45 سانتی متر از دیوار فاصله ایجاد کنید این باعث جلوه بهتر فرش می شود.

 

تشخیص خاب فرش ماشینی
برخی از افراد نخ تار و پود فرش را با خاب فرش به اشتباه متوجه شده اند اما تار و پود فرش بخش دیگری از اجزای تشکیل دهنده فرش می باشند که با نخ خاب فرش، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، تفاوت دارند. 

تشخیص انواع اجزای تشکیل دهنده فرش

همچنین نکته اصلی که در این مطلب ما قصد داریم به شما منتقل کنیم، تشخیص خاب فرش ماشینی می باشد که خیلی از افراد به آن توجه ندارند و بعد از چند مدت و بعد از پهن کردن فرش تازه به این مشکل برخورد می کنند و کار خود را دو برابر خواهند کرد.
برای پهن کردن فرش های ۵۰۰ شانه و فرش های 700 شانه و همچنین فرش هایی که ارتفاع خاب کم تری هم دارند، مانند فرش های 1000 شانه، فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه، باید در منزل نکته ای که رعایت شود و آن نیز خاب فرش ها است. برای تشخیص خاب فرش ۵۰۰ شانه، فرش های ماشینی 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه، کافی است قبل از پهن کردن کامل فرش، به روی آن دست بکشید. زمانی که این کار را انجام دادید کاملا متوجه خاب‌ فرش خواهید شد که در کدام یک از دو‌ سر فرش، خاب‌ فرش قرار دارد. 

 

تشخیص خاب‌ فرش به شما چه کمکی خواهد کرد؟
فرش را طوری بندازید که خاب آن رو به پایین اتاق باشد. شما این را می دانید که برای راحت تر جارو کردن، جارو برقی را در جهت خاب فرش می کشید.
این کار شما را در جارو کردن فرش کمک میکند، همچنین هنگام شستشوی‌ خانگی فرش، تشخیص خاب‌ فرش، به شما کمک میکند که شستشوی‌ راحتی داشته باشید. پس برای اینکه‌ فرش ماشینی خود را تمیز نگه دارید، تشخیص خاب‌ فرش کمک شایانی به شما خواهد کرد. 

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی