تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تاثیر رنگ زمینه فرش در میزان نظافت فرش

راهنمای انتخاب زمینه رنگی فرش با توجه به نظافت فرش

رنگ فرش ‌های ایرانی

رنگ های فرش های ماشینی ایرانی و شرقی

رنگزای به کار برده شده برای رنگ کردن پشم یا پنبه

تعداد رنگ ‌های مورد استفاده در فرش‌ های ایرانی

راهنمای انتخاب رنگ زمینه فرش

بهترین رنگ فرش مخصوص خانه چیست؟

انواع رنگ فرش ماشینی

رنگ یکی از مهم ‌ترین نکاتی است که هنگام انتخاب فرش به آن توجه می ‌شود. رنگ فرش تاثیر انکار ناپذیری بر ظاهر و جو اتاق دارد و رنگ مناسب می‌تواند به فضا جان ببخشد. فرش ‌های دستباف و فرش های ماشینی در تنوع بی‌ نظیری از رنگ و طرح تولید می‌شوند. رنگ فرش کل اتاق را تحت الشعاع قرار می‌دهد، بنابراین دقت کنید که رنگ فرش را با دقت و هوشمندانه انتخاب کنید. به علاوه هر رنگ فرش معنایی را در خود نهفته دارد. استاد کاران رنگرز پشم را قبل از تحویل دادن به هنرمندان فرشباف رنگ می‌کنند. پیش از مطرح شدن رنگزاهای مصنوعی از مواد معدنی و گیاهی برای درآوردن پشم به طیف وسیعی از الوان چشم‌نواز استفاده می ‌شد.

ریشه روناس یک رنگزای قوی را در خانواده قرمز به دست می‌داد و به همین دلیل یک منبع مناسب و پرطرفدار برای رنگ کردن پشم نخ‌ ریسی شده محسوب می‌شد. عشایری که مبدعان تکنیک ‌های پیچیده‌ ی فرشبافی ایران به شمار می‌آیند، از انواع موجودات دریایی، حشرات و گیاهان بومی و وارداتی برای خلق رنگ ‌های چشم ‌نواز استفاده می‌کردند. حلزون، سوسک، انواع گل و بذر، از قرمزدانه گرفته تا انار خشک شده برای آفرینش رنگ‌ های مسحورکننده ی قالی های پرنقش و نگار به کار برده می ‌شد.

 

رنگ فرش ‌های ایرانی

رنگ علاوه بر تاثیر بر جو اتاق، بر روحیه‌ی ساکنان نیز اثر می‌گذارد، بنابراین هنگام خرید فرش دقت کنید که می‌خواهید اتاق ‌تان چه حال و هوایی داشته باشد. رنگ ‌های خنثی، فرش های ماشینی سبز و فرش های ماشینی آبی‌ خانه را مملو از آرامش می‌کنند و برای اتاق خواب، اتاق کار یا گوشه‌ های خانه مناسب هستند، حال آن که فرش ‌هایی با رنگ ‌های زنده و روشن، اتاق نشیمن و اتاق بازی کودکان را شاداب و با طراوت می‌کند. فرش‌ های دستباف ایرانی با رنگ‌ های سحر انگیز و جذاب، چشم هر بیننده صاحب ذوقی را به خود خیره می‌کنند. فرش های ماشینی لاکی، فرش های لوکس گردویی، فرش های زمینه خاکی و فرش های مدرن آبی لاجوردی از جمله رنگ‌ های غالب در فرش ‌های اصیل ایرانی هستند.

 

رنگ های فرش های ماشینی ایرانی و شرقی

یکی از جذاب ‌ترین جنبه ‌های فرش ایرانی ترکیب رنگ گرم و روح ‌بخش آن است. اکثر فرش ‌های ایرانی با استفاده از گیاهان بومی رنگرزی می‌شود که در کوه‌ ها و دشت ‌های ایران رشد می‌کند. رنگبندی و ترکیب رنگ فرش ‌های ماشینی ایران و قالی ‌های ماشینی ایرانی یکی از معیارهای تعیین کننده ‌ی ارزش فرش ایرانی است. هنگام انتخاب رنگ فرش باید به عامل ‌های متعددی توجه کنید.

 

رنگزای به کار برده شده برای رنگ کردن پشم یا پنبه

رنگزاهای شیمیایی

اکثر فرش‌ های مناسب قیمت با مواد شیمیایی رنگ می‌شوند، چون رنگرزی با مواد شیمیایی سریع‌ تر و ارزان‌ تر است.

 

رنگزاهای گیاهی

فرش‌ های رنگ شده با مواد گیاهی امروزه بسیار کمیاب‌ هستند، اما اگر خوش‌ شانس باشید، می‌ توانید این نوع فرش‌ های زیبا را در میان فرش ‌های روستایی ایران یا فرش های عشایری ایران پیدا کنید. هنر رنگرزی قدمتی به اندازه تاریخ بشر دارد. انسان‌ها از دیرباز از مواد مختلفی برای رنگ کردن خانه‌ ها و حتی بدن ‌های خود استفاده کرده ‌اند.

 

تعداد رنگ ‌های مورد استفاده در فرش‌ های ایرانی

هرچه رنگ‌ های بیشتری در فرش به کار برده شده باشد، فرش گران‌ تر می‌شود. در بعضی فرش‌ های نفیسی که به دست فرشبافان ماهر بافته شده و در موزه‌ها نگهداری می‌شود، قریب به 250 رنگ در فرش دیده می‌شود. آفرینش فرشی با چنین ترکیب رنگ پیچیده‌ای به سال‌ها تجربه و دانش نیاز دارد.

 

راهنمای انتخاب رنگ زمینه فرش

اگر می‌خواهید اتاق را بزرگتر نشان بدهید؛ فرش ‌های روشن‌ فضا را بزرگتر نشان می‌دهد، این ویژگی، مطلوب بسیاری از مالکان خانه ‌های کوچک تا متوسط است. بالعکس اگر می‌خواهید اتاق را دنج و راحت نشان دهید، بهتر است فرش هایی با رنگ ‌های تیره ‌تر انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید لکه‌ ها دیده نشود؛ اگر بچه کوچک دارید، در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کنید یا اهل مهمانی دادن هستید، احتمال لک شدن فرش‌ تان زیاد است. سوال این است که بهترین رنگ فرش برای پنهان کردن لکه ‌ها کدام است؟ اگر می‌دانید که لک شدن سرنوشت محتوم فرش ‌تان است، بهتر است فرش هایی با زمینه رنگی تیره انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید گردو غبار دیده نشود؛ شاید از خودتان بپرسید که پنهان کردن لکه یا گرد و غبار چه تفاوتی دارد؟ این دو کاربرد از جهتی به هم شبیه‌ هستند، اما یک تفاوت اساسی نیز با هم دارند. لکه در اثر ریختن چیزی روی فرش ماشینی ایجاد می‌شود، اما گرد و غبار و آلودگی ناشی از جمع شدن چربی، سایه ‌ای تیره و قهوه ‌ای رنگ به کل فرش ماشینی می‌دهد. فرشی که لکه ها را به خوبی می‌ پوشاند، لزوماً گزینه مناسبی برای خاک نگرفتن و نشان ندادن گرد و غبار نیست. بنابراین اگر می‌خواهید فرش ‌تان به مرور کثیفی و گرد و غبار را نشان ندهد، یک فرش چند رنگ با طرح شلوغ انتخاب کنید تا گرد و خاک کمتر دیده شود و معلوم نباشد که فرش تا چه حد به شستشو نیاز دارد.

 

بهترین رنگ فرش مخصوص خانه چیست؟

رنگ زمینه فرش یکی از مهم ترین نکاتی است که قبل از خرید فرش باید به آن به آن توجه کنید. زیرا رنگ فرش تأثیر بسزایی در ظاهر اتاق و احساسات افرادی دارد که در فضا رفت و آمد می کنند. امروزه فرش ماشینی در تنوع رنگ و طرح، طراحی می شود و می تواند کل دکوراسیون و دکوراتیو اتاق منزل شما را تحت الشعاع خود قرار دهد. پس باید دقت زیادی در هنگام خرید فرش خود داشته باشید، تا بتوانید یک فرش با زمینه رنگی مناسب فضای خود انتخاب و خریداری کنید.

 

انواع رنگ فرش ماشینی

اگر یک نگاه کلی به فرش بیندازید می‌توانید ترکیب بسیاری از رنگ ‌ها را در آن مشاهده کنید که در نهایت ظرافت در کنار هم قرار گرفته‌اند. هر کدام از این رنگ ‌ها بر اساس طرح و نقشه فرش انتخاب می ‌شوند و با بیشترین دقت ممکن در محل خود قرار می‌ گیرند. با این حال به یاد داشته باشید که هر فرشی دارای یک رنگ زمینه مشخص است که تقریبا نیمی از فرش را فراگرفته است. این رنگ دارای پیام و مفهوم زیادی است.

 

فرش‌ های ماشینی سرمه ‌ای رنگ

فرش زمینه سرمه ‌ای یک تلفیق فوق‌العاده از چندین رنگ است که شباهت زیادی به فرش ماشینی بنفش دارد. مهم‌ ترین خصوصیت این رنگ آرامش‌ بخش بودن آن است که باعث محبوبیت خاص آن می‌گردد. تحقیقات نشان می‌دهد که نگاه کردن به فرش زمینه سرمه ‌ای باعث ایجاد آرامش در بدن می‌شود و علایم حیاتی مانند ضربان قلب به ثبات می‌رسد. زمانی‌ که فرد یک روز سخت و پراسترس را پشت سر گذاشته است، پس از وارد شدن به خانه و دیدن فرش‌ حس خوبی پیدا می‌کند. سرمه‌ ای در بین رنگ‌ های سرد دسته بندی می‌شود که به همین علت خونسردی را به فرد مقابل منتقل خواهد کرد.

اگر می‌خواهید از فرش با طرح‌ های مدرن در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید، فرش سرمه‌ ای برای شما بسیار مفید است زیرا در این مورد گستردگی زیادی در اختیارتان می‌گذارد. با توجه به تیره بودن این رنگ، ارتفاع خانه کمتر از میزان واقعی خود نشان داده می‌ شود که این امر برای خانه ‌هایی با سقف بلند فوق‌ العاده مناسب است. همچنین این فرش ‌ها دیوارها را به هم نزدیک ‌تر نشان می‌ دهد که باعث ایجاد یک جو صمیمی در داخل اتاق مورد نظر خواهد شد. با توجه به ویژگی گفته شده در اتاق ‌های دوستانه می‌توان از این فرش های زیبا سرمه ای استفاده کرد.

 

فرش‌ های زمینه آبی رنگ

فرش های ماشینی آبی در بین رنگ ‌های اصلی طبیعت قرار می‌گیرد و آن را در به صورت وسیع می‌توان مشاهده کرد. به صورت کلی این رنگ معنویت زیادی دارد و کسانی که به دنبال رشد ذهنی و معنوی بالا هستند می‌توانند از این رنگ کمک بگیرند. چنانچه فرش های آبی پر رنگ باشد ذهن شما را برای انجام کارهای بزرگ به چالش می‌کشد و اگر فرش آبی کم ‌رنگ دیده شود حس آرامش را به فرد مقابل القا می‌کند. اگر شما فرش با زمینه آبی داشته باشید از تمامی مزیت ‌هایی که شمرده شد بهره مند خواهید شد. وجود رنگ آبی در فرش باعث بیشتر نشان داده شدن فضا می‌شود و آن بیشتر از چیزی که واقعا هست نشان می‌دهد.

از آنجایی که رنگ آبی سرد محسوب می‌شود بهتر است که آن را در حد متوسط در دکوراسیون مورد استفاده قرار داد. اگر سایر اجزای خانه رنگ‌ های گرمی داشته باشند با میزان سردی رنگ فرش را کمتر می‌کنند و شرایط ایده‌آل می‌گردد. معمولاً در کنار رنگ کلی آبی، رنگ‌های جزئی مانند زرد استفاده می‌شوند که زیبایی آن را دوچندان خواهد کرد. خوشبختانه طیف رنگی آبی در فرش ‌ها بسیار گسترده است و هر کس می‌تواند با توجه به نوع سلیقه خود فرش مورد نظر را انتخاب کند. میزان فروش بالای این فرش ‌ها به خوبی محبوبیت آن در بین مردم را مشخص می‌کند.

 

فرش ‌های ماشینی گردویی رنگ

اگر شما نیز عاشق طبیعت هستید و دوست دارید فضای آن را در خانه به وجود بیاورید به شما فرش ‌های رنگ گردویی را پیشنهاد می‌کنیم. این رنگ زیبا دارای طبیعت گرم و مطبوع است که حس آرامش فوق ‌العاده‌ای را به افراد می‌دهد. با توجه به طبیعی بودن این رنگ بهتر است که از سایر اجزای طبیعی مانند گل‌ها، حصیر و پوستین در کنار آن استفاده کرد. قرار گرفتن فرش گردویی در کنار وسایل خاکستری و بژ می‌تواند یک شاهکار خلق کند و نهایت هماهنگی در این شرایط به وجود خواهد آمد. رنگ گردویی پیام ‌آور ثبات فکری و اصالت است و به همین علت افراد آرمان‌ خواه و جدی آن را می‌پسندند و معمولاً فرش خانه خود را با این رنگ انتخاب می‌کنند.

وجود گرما و دوستی در بین اعضای خانواده بسیار مهم است که فرش‌ های ماشینی گردویی می‌توانند این حس زیبا را به افراد منتقل کنند. بر اساس تحقیقات انجام شده دکوراسیون منزل به صورت مستقیم بر روی خلق و خوی افراد خانه تاثیرگذار است پس باید حساسیت زیادی به خرج داد. فرش های زمینه گردویی را می‌توان در محیط ‌های مختلفی استفاده کرد ولی پذیرایی به دلیل قرار گرفتن مبلمان در آن بهترین مکان ممکن است. قرار دادن یک فرش گردویی در اتاق نیز ‌می‌تواند گرمای خاصی به جو آن ببخشد و احساس خوبی برای فرد ایجاد کند.

 

فرش‌ های زمینه قرمز رنگ

بخش زیادی از فرش هایی که در بازار مشاهده می‌کنید دارای زمینه قرمز رنگ است. این محصولات دارای طیف رنگی کم رنگ تا پر رنگ هستند و هر کسی می‌تواند علایق خود را خریداری کند. فرش قرمز به معنای احترام زیاد به مهمان است و به همین علت در زیر پای مهمان آن را پهن می‌کنند. این رنگ خاص باعث ایجاد یک فضای سلطنتی می‌شود و جدیت زیادی به محیط می‌بخشد. اگر در خانه خود از مبلمان سلطنتی استفاده می‌کنید، بهترین راهکار خرید فرش قرمز رنگ است زیرا بیشترین تناسب ممکن را با آن دارد و دکوراسیون فوق ‌العاده‌ای را ایجاد خواهد نمود.

در فرش‌ های زمینه قرمز معمولاً سایر نقاط فرش رنگ آبی تیره و فرش رنگ کرم را دارند و طرح ‌های مختلف با این رنگ‌ ها اجرا شده است. برای این ‌که فرش قرمز جذابیت بیشتری در دکوراسیون داشته باشد بهتر است که رنگ دیوار سفید یا کرم باشد. بهتر است وسایل اطراف فرش دارای رنگ ‌های متفاوتی باشند زیرا این تضاد می‌تواند زیبایی خانه را چند برابر کند. در حال حاضر این فرش ‌ها از تنوع گسترده ‌ای بر خوردارند که هر ساله طرح ‌های جدید تری از آن وارد بازار می‌گردد.

 

فرش‌ های ماشینی کرم رنگ

در بعضی از خانه ‌ها میزان نورگیری به دلیل کم بودن پنجره ها پایین است و باید از راه‌ های مختلف برای حل این مسئله کمک گرفت. فرش کرم رنگ دارای یک زمینه روشن است که باعث ایجاد روشنایی در فضای خانه می‌گردد و تا اندازه ‌ای این دغدغه را رفع خواهد کرد. خوشبختانه این رنگ با تمامی رنگ ‌های دیگر هماهنگ است که همین موضوع کار شما را برای خرید سایر وسایل خانه راحت ‌تر می‌کند. با توجه به روشن بودن زمینه فرش، طرح ‌های موجود در آن مثل گل‌ ها به خوبی به چشم می‌آیند و وضوح بالایی نیز دارند.

فرش ماشینی قرمز فضای داخلی خانه را شادتر می‌کند زیرا رنگ کرم باعث ایجاد روحیه مثبت در درون افراد می گردد. از این رو فرش ‌های کرم رنگ انتخاب مناسبی برای اتاق بچه ‌ها هستند. اگر دوست دارید محیط خانه بزرگ ‌تر از چیزی که هست نشان دهد حتماً به سراغ این محصول بروید. در کنار تمامی مزیت ‌ها نباید فراموش کنید که لکه ‌ها به سرعت بر روی این فرش زیبا نیز نمایان می‌شوند پس برای نظافت آن برنامه ریزی لازم را به انجام برسانید. به صورت کلی این محصول برای خانه ‌های کوچک ایده ‌آل است و اکثر زوج‌ های جوان برای شروع زندگی خود فرش ماشینی کرم رنگ را انتخاب می‌کنند. امروزه در بیشتر خانه‌ ها می ‌توان فرش زمینه کرم را دید زیرا همیشه تازگی خود را حفظ می‌ کند و قدیمی نمی‌ شود. سادگی و زیبایی بهترین شاخصه‌ های فرش های زمینه قرمز که به همین علت طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است.

همچنین شما مشتریان عزیز می توانید بهترین قالین ایرانی را خریداری کنید تا از طرح ها و نقوش زیبا ایرانی در فرش خود استفاده شده باشد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی