تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چیدمان فرش ماشینی برای پذیرایی مربعی شکل

بهترین فرش ماشینی مناسب برای فضای مربعی

فرش مناسب برای فضای مربعی شکل

فرش مربع شکل

فرش غیر مرکز گرا

فرش گرد یا بیضی

فرش مرکز گرا

نحوه پهن کردن فرش در محیط مربعی شکل

در طراحی هر دکوراسیونی در هر محیطی غیر ممکن است فرش یکی از اجزای اصلی آن دکوراسیون نباشد. یکی از دلایل تنوع بالای انواع فرش در دنیا، اهمیت فرش در زیبایی دکوراسیون ها می باشد و تولید کنندگان فرش همیشه در تلاش اند، فرش هایی تولید کنند تا متناسب با هر نوع محیط و دکوراسیونی باشد. از فضاهای اداری تا فضاهای منزل شخصی در ابعاد مختلف.

بنابراین ما ابعاد و فضاهای مختلفی از فضا ها را ممکن است داشته باشیم، و دنیایی از طرح و رنگ و ابعاد فرش را هم داریم و نمیتوانیم ارتباط این دو مورد را در نظر نگیریم.

ما در زمان انتخاب نوع فرش دکوراسیون خود، باید به رنگ فرش و دیگر وسایل توجه کنیم و همچنین مناسب ابعاد و فضای محیط استفاده باشد.

همیشه برای انتخاب هر وسیله ای گفته می شود مطابق سلیقه خود انتخاب کنید و که آن را دوست داشته باشید. این سخن درست هست و حتی در مورد وسیله ای مهم در دکوراسیون که فرش می باشد هم صدق می کند اما ما نباید در کنار علاقه و سلیقه مواردی دیگر را فراموش کنیم.

برای هر محیط استانداردی باید فرش متناسب با آن محیط انتخاب شود و همچنین طرح و رنگ و ابعاد آن متناسب با سایر وسایل و دکوراسیون باشد. برای مثال ممکن است شما یک فرش گرد که نظر شما را جلب کرده است  را انتخاب کرده باشید اما محیطی که میخواهید از این فرش استفاده کنید یک فضای بزرگ و مستطیل شکل باشد و همان فرش زیبا دکوراسیون زیبایی را برای شما به وجود نیاورده باشد. بنابراین باید در کنار انتخاب فرش براساس علاقه خود، به نکاتی مانند ابعاد محیط استفاده و طرح و رنگ مناسب دکوراسیون نیز توجه کنیم. 

در این مقاله ما میخواهیم به شما کمک کنیم که فرشی متناسب با دکوراسیون ها و محیط های مربعی شکل پیدا کنید و در موقع خریدن فرش برای فضای مربعی شکل چه نکاتی را باید به آن توجه کنید.

 

فرش مناسب برای فضای مربعی شکل 

پیش از معرفی فرش های مناسب برای محیط مربعی باید این نکته را توجه کنید که محیط های مربعی شکل، یک نقطه ی مرکزی و کانونی دارند که توسط شما انتخاب می شود و آن نقطه جای تلویزیون و یا شومینه خواهد بود و سایر لوازم دکوراسیون منزل مطابق آن چیده خواهد شد. 

به طور معمول در فرش های استفاده شده در این محیط ها، اگر فضای محیط مربعی ما کوپک باشد حداقل فاصله لبه فرش با دیوار باید برای زیبایی فرش در دکوراسیون، باید 20 سانتی متر در نظر بگیرید اما اگر محیط مربعی شما بزرگ باشد این فاصله را تا 40 تا 50 سانتی متر هم در نظر بگیرید.

براساس اندازه محیط مربعی شکل شما و طرح و رنگ سایر وسایل محیط و نوع سلیقه شما، شما میتوانید از فرش های مرکز گرا، غیر مرکزگرا و گرد یا بیضی استفاده کنید که در ادامه به توضیحات هر کدام از این فرش ها می پردازیم.

 

فرش مربع شکل

یکی از فرش هایی که شما می توانید انتخاب کنید و متناسب با محیط و دکوراسیون شما باشد فرش هایی هستند که خودشان نیز مربع شکل هستند. این گونه فرش ها باید نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوپک باشند تا زیبایی محیط و سایر دکوراسیون به هم نخورد.

 

فرش غیر مرکز گرا

فرش های غیر مرکز گرا یکی از فرش هایی مناسب با این محیط مربعی است اما در زمان استفاده از این فرش باید در چینش سایر وسایل دقت داشته باشید.

فرش های غیر مرکز گرا، فرش هایی هستند که طرح های آن فرد را به مرکز فرش سوق نمی دهند و برای مثال فرش مستطیلی تا مرکز هم طرح های مستطیلی دارد و به سمت مرکز سوق داده نمی شود.

فرش هایی مانند فرش طرح خشتی از جمله این فرش ها هستند.

 

فرش 1200 شانه طرح خشتی سرمه ای

 

در زمان استفاده از این فرش برای محیط مربعی خود شما می توانید تلویزیون یا شومینه را در نقطه کانونی قرار دهید (نقطه کانونی نقطه اختصاصی مد نظر شما است طبق سلیقه شما) مبلمان خود را به صورت L و یا U  شکل دور تا دور فرش بگذارید و به نقطه کانونی دید داشته باشد.

 

فرش گرد یا بیضی

یکی از فرش های پر فروش برای محیط های مربعی شکل فرش های گرد یا بیضی است و فضای جالب و جدیدی را به دکوراسیون می بخشد. شما هنگام استفاده از این مدل فرش می توانید مبلمان خود را با توجه به نقطه کانونی خود دور تا دور فرش گرد بچینید و از فضایی جالب و دوست داشتنی که برای خود ساخته اید لذت ببرید.

هنگام انتخاب فرش گرد یا بیضی به ابعاد فرش متناسب با اندازه فضای مربعی حتما توجه کنید. فرش گرد انتخابی نباید بیش از اندازه کوچک باشد و محیط کمی از خانه را بگیرد و هم نباید بیش از اندازه بزرگ باشد تا زیبایی فرش از بین برود و در زیار تمام وسایل برود.

در ادامه به نحوه پهن کردن فرش هم توضیحاتی مختصر داده خواهد شد.

از فرش های گرد برای جدا کردن محیط نیز می توان استفاده کرد. برای مثال یک محیط مستطیلی شکل را می توان با پهن کردن فرش مربعی شکل در وسط، محیط را به دو فضای مربعی شکل تبدیل کرد و یک طرف را به عنوان پذیرایی و تلویزیون بهره برد و از طرفی دیگر برای میز غذا خوری استفاده کنید.

 

فرش مرکز گرا

پیشنهاد ما برای محیط های مربعی شکل فرش های مرکزگراست. برعکس فرش ها غیر مرکز گرا، فرش های مرکز گرا توجه را به مرکز فرش جلب می کند و شما چیدمان متناسب با این فرش، چیدمان انحنا دار است. مثلا به عنوان فرش ماشینی طرح تاج محل ، طرح اصیل ماهی،طرح باغ معلق از جمله فرش های طرح های مرکزگرا هستند.

 

فرش ماشینی 1000 شانه طرح الماس

 

نحوه پهن کردن فرش در محیط مربعی شکل

در زمان پهن کردن هر مدل فرش باید به چند نکته اساسی توجه کنید تا بتوانید محیط و دکوراسیونی زیبا را برای خود آماده کنید و از زیبایی وسایل خود به طور کامل بهره ببرید.

در پایین به چند نکته مهم اشاره می کنیم:

 1) ابعاد فرش و پهن کردن فرش را به گونه ای انتخاب و انجام دهید که فضای خالی زیادی در محیط وجود نداشته باشد و برعکس تمام محیط را نیز نپوشاند. مانند فرش های مستطیلی بزرگ خیلی مناسب این فضا نیست زیرا فضای زیادی را اشغال می کند.

2) هر فرش را که پهن کردید سعی کنید در مرکز محیط پهن کنید تا بتوانید از سایر وسایل در اطراف آن بهره ببرید و فضایی پرت و خالی نداشته باشید.

3) فرش و مبل باید به گونه ای در کنار هم استفاده شوند که فردی که بر روی مبل می نشیند، پای شخص بر روی فرش باید و روی زمین نباشد و از طرفی وجود مبل به طور کامل بر روی فرش از زیبایی محیط و فرش می کاهد بنابراین بهترین کار این است که پایه های جلویی مبل در مماس با لبه فرش یا بر روی مقدار کمی از فرش باشد و قسمت وسط و عقبی مبل بر روی فرش قرار نگیرد.

4) اگر میخواهی میز ناهار خوری در این محیط استفاده کنید باید فرشی را انتخاب کنید که از ابعاد میز و صندلی های آن در زمانی که شخصی روی آن نشسته است بزرگ تر باشد و کل محیط زیر میز و صندلی ها را پوشش دهد.

بنابراین با نکاتی که گفته شد، شما باید برای محیط های مربعی شکل خود به دو نکته توجه کنید. یک اینکه نوع فرش انتخابی مطابق سلیقه شما و سایر وسایل خونه باشد و رنگ آن در تضاد با رنگ غالب محیط نباشد.
مورد دیگر اینکه به گونه ای پهن شود که دکوراسیون را بهم نریزید و بتوان به بهترین نحو از تمام فضای باقی مانده برای لوازم دیگر استفاده کرد.
شما می توانید با مشاهده از سایت معتبر فرش کاشان، انواع فرش متناسب با محیط مربعی را همانطور که در بالا توضیح داده شد انتخاب کنید و خریداری کنید.
خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی