تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چینش دکوراسیون منزل با فرش لاکی

راهنمای ست کردن فرش لاکی با دکوراسیون منزل

به چه نوع فرشی،فرش لاکی گفته می شود؟

راهنمای ست کردن فرش لاکی با دکوراسیون منزل

فرش لاکی با چه مبلمانی ست می شود؟

نکات مهم برای چینش دکوراسیون منزل با فرش لاکی

ست کردن فرش لاکی با دکوارسیون منزل

به چه نوع فرشی،فرش لاکی گفته می شود؟

فرش لاکی همیشه جزو پرطرفدارترین فرش ها بوده است که به اصطلاح به فرشی گفته می شود که رنگ زمینه ی آن قرمز باشد و در زمان قدیم برای فرش های دستبافت بیشتر استفاده می شده، اما با به روز شدن صنعت فرش و رفتن به سمت بافت فرش های ماشینی رنگ لاکی یکی از اصلی ترین رنگ ها برای این نوع بافت یعنی فرش های ماشینی شد. اما هنوزم زمانی که نام فرش ایرانی به میان می آید اولین تصویری که در ذهن نقش می بندد فرش زمینه ی لاکی است و یاد و خاطراتی را برای ما تداعی می کند.
خاطرات خانه ی پدربزرگ و مادربزرگ ها که همه اتاق های آن با فرش لاکی پوشیده شده بود و حس و حال دل نشینی را به خانه های زیبای قدیمی می بخشید.

 

راهنمای ست کردن فرش لاکی با دکوراسیون منزل

همانطور که در ابتدا گفته شد در یک دوره ی زمانی اکثر فرش ها به رنگ قرمز یا به اصطلاح لاکی رنگ بودند اما با گذشت زمان و پیشرفته تر شدن صنعت فرش و بافندگی، تنوع نقشه ها و رنگبندی آنها روز به روز متنوع تر و جدید تر و از طیف رنگی گسترده  تری داخل فرش ها استفاده شد.

و این اتفاق سبب شد در مقطعی از زمان به دلیل تغییر مد و تازگی سبک جدید برای مردم، کمی نگاه ها از روی فرش لاکی برداشته شود اما فرش لاکی رنگ همیشه طرفداران خاص خودش را داشته و هیچ موقع به طور کلی از مد نیفتاده است. به خصوص در این مدت اخیر فرش های ماشینی لاکی سبک جدید تر و خاص تری پیدا کرده اند که این تنوع، روح تازه ای به این سبک فرش بخشیده است و باعث شده کسانی که طرفدار سبک کلاسیک هستند و علاقه دارند که داخل منزلشان یک حس نوستالژیک را داشته باشند به سمت این نوع فرش روی بیاورند و از فرش لاکی سبک جدید استفاده کنند.

 

فرش لاکی با چه مبلمانی ست می شود؟

مسئله ای که همیشه در انتخاب فرش و سایر وسایل منزل، مهم و ضروری است شناخت رنگ هاست و اینکه بدانیم برای هر نوع فرش از چه مدل مبلمان و از چه طیف رنگی استفاده کنیم که ما درادامه ی مطلب به این موضوع مهم پرداخته ایم و سعی کردیم پیشنهاداتی خاص و کاربردی برای ست کردن فرش لاکی با مبلمان منزل به شما ارائه کنیم.
به طورکلی برای ست کردن مبلمان با فرش لاکی از چهار روش می توان استفاده کرد:

1.استفاده از رنگ های مکمل با فرش لاکی

2. ترکیب رنگ های خنثی با فرش لاکی

3.استفاده از رنگ های هم گروه با فرش لاکی

4.استفاده از رنگ های به کار برده شده در داخل فرش زمینه لاکی

1.استفاده از رنگ های مکمل با فرش لاکی

از رنگ های مکمل با فرش لاکی به خصوص فرش های ماشینی لاکی جدید می توان به رنگ های روشن مانند سفید،کرم،شیری،نسکافه ای و سبز اشاره کرد. برای استفاده از این رنگ ها در مبلمان، ترکیب فرش های لاکی جدید با مبلمان چرمی می تواند انتخابی مناسب و جذاب باشد به طور مثال ترکیب فرش لاکی با مبلمان روشن و کوسن های هم رنگ با فرش می تواند یک ترکیب خاص و زیبا باشد و هم چنین با توجه به اینکه رنگ لاکی یک رنگ گرم و پر هیجان است. ترکیب این رنگ با رنگ های روشن سبب می شود یک هارمونی خوب و جذابی از رنگ در دکوراسیون منزل شما شکل بگیرد.
 چینش دکوراسیون منزل با مبلمان روشن
حالا اگر انتخاب شما رنگ های روشن نیست می توان به سراغ رنگ سبز که یکی از بهترین رنگ های مکمل با رنگ لاکی است، برویم. رنگ سبز یکی از بهترین رنگ ها برای ست کردن فرش لاکی با مبلمان است زیرا به کارگیری از تضاد ها مثل تضاد سایه و روشن یا به کارگیری تضاد رنگ های مکمل می تواند جلوه ی فضا را تا حد زیادی افزایش بدهد.

2. ترکیب رنگ های خنثی با فرش لاکی

از جمله رنگ های خنثی مناسب با فرش لاکی می توان به رنگ طوسی اشاره کرد. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که چرک تاب بودن مبلمان برایتان اهمیت ویژه ای دارد می توانید برای ست کردن دکوارسیون منزل، از چینش فرش لاکی با مبلمان طوسی استفاده کنید زیرا رنگ طوسی یک رنگ خنثی محسوب می شود و رنگ های خنثی همیشه در زمانی که ترکیب رنگ ها مشکل می شود می تواند گره گشا باشد و ترکیب این رنگ با رنگ لاکی میتواند بسیار مناسب، زیبا و دلنشین باشد.

3.استفاده از رنگ های هم گروه با فرش لاکی

یکی دیگر از روش های ست کردن فرش لاکی با مبلمان این است که از طیف رنگ های هم خانواده و نزدیک به فرش استفاده کنیم و برای اینکار رنگ های گرمی مثل نارنجی و قرمز با تناژهای مختلف بسیار مناسب هستند.

برای مثال استفاده از مبلمان با رنگ زرشکی می تواند انتخاب بسیار خوبی برای ترکیب آن با فرش لاکی رنگ باشد و از آنجایی که رنگ های گرم انرژی بسیار زیادی به محیط می دهند و به اصطلاح فضا را شلوغ می کنند شما می توانید برای جلوگیری از شلوغ شدن بیش از حد فضای منزلتان در بخش های دیگر مثل پرده یا دیوارها از رنگ های روشن استفاده کنید و برای جذاب شدن و به دست اوردن هارمونی جذابی از رنگ ها، کوسن های روشن برای مبلمانتان به کار ببرید.

اما به دلیل نزدیکی زیاد این رنگ ها با رنگ زمینه ی فرش ما این سبک را به کسانی پیشنهاد می کنیم که علاقه مند به فضایی پرانرژی و پررنگ و لعاب هستند و اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به فضایی آرام و ملایم علاقه دارید ما این ترکیب رنگ را زیاد به شما پیشنهاد نمی کنیم.

4.استفاده از رنگ های به کار برده شده در داخل فرش زمینه لاکی

از انجایی که به دست اوردن ترکیب رنگی زیبا و مناسب منزل امری با اهمیت و بسیار سلیقه ای است، اگر شما هنوز هم برای انتخاب مبلمان مناسب با فرش لاکی ماشینی که تهیه کرده اید به جمع بندی نهایی نرسیده اید ما یک پیشنهاد ویژه ای برای شما داریم:
از رنگ هایی که در زمینه فرش به کار رفته است کمک بگیرید. برای مثال اگر گل های فرشتان به رنگ های دیگری مثل: گلبهی، سرمه ای، زرد یا نارنجی است می توانید یک یا دو مورد از آنها را انتخاب کنید و مبلمانتان را به آن رنگ تهیه کنید.

 

نکات مهم برای چینش دکوراسیون منزل با فرش لاکی

1- به طور کلی در دکوراسیون خانه های ایرانی سه جز اصلی وجود دارد که همه با آن اشنا هستیم یعنی: فرش، مبلمان و پرده که به طبع سایر وسایل منزل با توجه به این سه جز و بعد از خرید آنها انتخاب و تهیه می شود و این ترتیب خرید به دلیل گران قیمت بودن آن سه جز در زمان فعلی است که طبیعتا با این قیمت ها کمتر کسی حاضر می شود زود به زود دست به تعویض فرش، پرده و به مخصوص مبلمان بزند با این توضیحات نتیجه می گیریم که باید برای خرید این وسایل تمام دقت را به کار ببریم.

پس در ادامه توضیح می دهیم که چگونه با انتخاب های درست از خرج های اضافی و خرید های اشتباه جلوگیری کنیم.
- نقش پرده را در کنار مبلمان و فرش نادیده نگیرید.

- در ست کردن پرده پیشنهاد می شود که جنس،رنگ و طرح مبل با پرده همخوانی داشته باشد.

 - بیشتر سعی کنید پرده را از رنگ های خنثی انتخاب کنید تا فرش و مبلمان تان بیشتر جلوه داشته باشد یا رنگ و طرح پرده را با انها هماهنگ انتخاب کنید.
2- در نوع انتخاب سلطنتی بودن یا راحتی بودن مبلمان اجباری وجود ندارد اما با فرش لاکی ماشینی بیشتر مبلمان سلطنتی یا استیل ست می شود اما اگر علاقه داشتید از مبلمان راحتی و کاناپه ها با فرش لاکی استفاده کنید مانعی وجود ندارد و شما در واقع تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک رو به کار برده اید.
3- امروزه معمولا کسانی از فرش قرمز(لاکی) استفاده می کنند که علاقه مند به فضا های سنتی هستند و در سبک سنتی که با پهن بودن فرش لاکی همراه است استفاده از مبلمان و پرده یا پشتی پر نقش و نگار بلامانع است و این یک مورد کاملا سلیقه ای است.

اما باید به این نکته توجه داشت که استفاده از این سبک دکوراسیون در محیط های بزرگ فضا را پرشور و انرژی می کند و در فضاهای کوچک و کم جا نباید از رنگ های گرم و دکوراسیون پر نقش و نگار استفاده کرد چون در این صورت فضا از انچه که هست کوچک تر نشان داده می شود.

و اگر تصمیم دارید حتما در فضای کوچک از فرش قرمز استفاده کنید رنگ مبلمان، پرده و سایر لوازم را حتما از بین رنگ های روشن یا خنثی انتخاب کنید به این دلیل که استفاده از رنگ های گرم مثل قرمز، زرد و نارنجی در فضای کوچک موجب حس ترس و اضطراب می شود و هم چنین استفاده از رنگ های سرد مثل سرمه ای و آبی در محیط های بزرگ در انسان حس ترس، بی اعتمادی و وحشت را القا می کند.

 

ست کردن فرش لاکی با دکوارسیون منزل

به طور خلاصه متوجه شدیم که ست کردن دکوراسیون داخلی کاری کاملا سلیقه ای است، اما با ریزه کاری های زیاد که اگر آنها را رعایت نکنیم ممکن است تمام خرجی که انجام داده ایم هدر برود یا دکوراسیونی که چیده ایم آن چیزی که باب میلمان هست نشود. پس حتما قبل از خرید فرش لاکی، مدل ها و سبک های زیادی که برای ست کردن فرش لاکی با مبلمان و پرده در فضای مجازی هست را بررسی کنید تا در نهایت انتخابی دلنشین، زیبا وخاص داشته باشید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی