تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

راهنمای انتخاب فرش ماشینی با ابعاد مناسب و اصولی

راهنمای انتخاب فرش ماشینی برای فضا های مختلف منزل

ترتیب خرید وسایل منزل چگونه است؟

ابعاد مناسب برای انتخاب فرش ماشینی در قسمت پذیرایی

راهنمای انتخاب فرش آشپزخانه با ابعاد مناسب

راهنمای انتخاب فرش مناسب با فضای میز ناهار خوری

راهنمای انتخاب فرش مناسب برای اتاق خواب

راهنمای انتخاب فرش با ابعداد مناسب برای اتاق نوزاد و کودک

راهنمای کلی برای خرید فرش ماشینی درجه یک در ابعاد مناسب برای هر قسمت از منزل

یکی از مهم ترین و اصلی ترین عناصر دکوراسیون داخلی هر خانه فرش است؛ و فرش همیشه جز جدایی ناپذیر از خانه های ایرانی بوده است؛ اما امروزه به دلیل تغییر سبک خانه ها و همچنین متنوع شدن طرح و نقش فرش های ماشینی موجود در بازار انتخاب فرش برای خریداران بسیار سخت شده است؛ و نکته ای که بسیار باید به آن توجه کرد آن است که لزوما با خرید فرش و لوازم گران قیمت نمی توان دکوراسیون زیبا و جذابی داشت بلکه باید به این نکته توجه کرد که هر لوکیشن و فضایی نیاز به چه نوع وسایل و فرشی دارد چون ممکن است حتی گران قیمت ترین وسایل هم در فضای اشتباه آن کارایی و جذابیتی که باید را نداشته باشند.

انتخاب فرش ماشینی هم مانند سایر وسایل اصول و قواعد خاص خودش را دارد و باید با توجه نوع دکوراسیون و همچنین فضایی که قصد دارید فرش را پهن کنید انتخاب شود و نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است این است که پیش از آن که فرش را تهیه کنید باید بدانید که آن فرش را در چه فضا و محیطی می خواهید استفاده کنید چون فرشی که برای اتاق خواب و پذیرایی استفاده می شود از لحاظ جنس و طرح باهم متفاوت است.
ما در ادامه ی مطلب به بررسی نکاتی می پردازیم که لازم است در هنگام خرید فرش به آن توجه ویژه ای کنید.

 

ترتیب خرید وسایل منزل چگونه است؟

برای بسیاری از افراد در هنگام خرید وسایل منزل این سوال پیش می آید که برای اینکه چیدمان و انتخاب دکوراسیون خوب و مناسبی داشته باشند باید به ترتیب چه وسایلی را انتخاب کنند که گفتنی است برای این کار قانون یا دستور العمل قطعی وجود ندارد اما از نظرما اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل یا کلا خرید برای منزلی جدید را دارید بهتر است که ابتدا به دنبال تهیه فرش باشید؛ چرا که انتخاب فرش در ابتدای کار طراحی دکوراسیون را آسان تر می کند زیرا شما با انتخاب فرش تا حد بسیار زیادی سبک خانه خود را مشخص کرده اید و راحت تر می توانید به سراغ خرید سایر وسایل بروید.
متاسفانه امروزه در خرید فرش یک اشتباه بزرگ رایج شده است و اکثر افراد این اشتباه را مرتکب می شوند آن هم خرید فرشی است که برای اتاق پذیرایی بسیار کوچک است و به این مسئله اصلا توجه نمی شود که فرش در چیدمان خانه های ایرانی ابزاری است برای ایجاد وحدت و هماهنگی بین تمامی عناصر منزل و فرش با پیوند دادن مبلمان و کفپوش منزل باعث می شود فضا متحد و یک دست تر به نظر برسد و زیبایی و ابهت بیشتری به فضا منتقل کند که بسیاری از افراد امروزه به اشتباه با انتخاب فرش در ابعاد بسیار کوچک طوری فضا سازی می کنند که فضای منزل خالی و نا متناسب به نظر برسد.
اما یک نوع اشتباه دیگری که در خرید و انتخاب فرش وجود دارد و امروزه کمتر شاهد آن هستیم انتخاب فرش هم اندازه با محیط است به طوری که فرش کاملا فضا را کیپ تا کیپ پر بکند و می توان گفت انتخاب یک فرش 12 متری برای یک فضای 12 متری انتخابی بسیار اشتباه است.
اما برای اینکه دقیق و کامل تر با این موضوع یعنی انتخاب فرشی با ابعاد مناسب آشنا شوید تا آخر مطلب با ما همراه باشید.
به طورکلی می توان فضای خانه های امروزی را به سه قسمت اصلی تقسیم کرد:
1. پذیرایی
2. آشپزحانه
3. اتاق خواب

که انتخاب فرش مناسب با هرکدام از این فضاها قوانین و شرایط خاص خودش را دارد.

 

ابعاد مناسب برای انتخاب فرش ماشینی در قسمت پذیرایی

قسمت نشیمن یا همان پذیرایی را می توان به عنوان مهم ترین فضای منزل دانست زیرا در قسمت نشیمن میزان رفت و آمد به نسبت سایر مکان های منزل بالاتر است و به همین دلیل باید در هنگام خرید فرش ماشینی برای این قسمت توجه ویژه ای داشته باشید.
یکی از ابتدایی ترین نکات این است که با کمک یک فرش مناسب فضای ناهارخوری، پذیرایی و... منزل را از هم تفکیک کنید که البته اینکار در فضاها و نشیمن های کوچک یک مقدار مشکل است اما با کمک یک فرش مناسب می توان اینکار را به خوبی انجام داد.

- راهکار مناسب دیگری که می توان از آن استفاده کرد این است که علاوه بر مسئله تفکیک فضا ها سایز فرش را به گونه ای انتخاب کنید که پایه های جلوی مبلتان بر روی فرش و پایه های عقبی آن بر روی زمین قرار بگیرند. به طور مثال اگر شما فقط می خواهید از یک کاناپه بزرگ استفاده کنید فرش طویل تری انتخاب کنید یا مبل راحتی را کمی از لبه فرش بیرون بگذارید تا حس انتزاعی بیشتری به فضا انتقال بدهد.
- همانطور که در قسمت ابتدایی گفته شد پر کردن سرتا سر کف منزل با فرش بسیار غلط است زیرا کفش پوش ها کامل پوشانده می شوند و هم چنین از زیبایی و ارزش فرش شما می کاهد و آن را از حالت نقطه کانونی خارج می کند و به همین دلایل فرش شما دیگر جذابیت انچنانی را از خود به نمایش نمی گذارد.

- راهکار مناسب دیگری که برای انتخاب فرش پذیرایی با ابعاد مناسب وجود دارد این است که بهتر است در منزلی با ابعادی متوسط، دست کم چیزی حدود 45 تا 50 سانتی متر فاصله را بین فرش و دیوارها حفظ کرد این میزان فاصله در فضا های کوچک تر حتی تا 20 سانتی متر می تواند کاهش پیدا کند با اینکار هم به دنج بودن و گرمای فضا افزوده می شود و هم باعث می شود فرش شما زیبایی خود را به نمایش بگذارد.


راهنمای انتخاب فرش آشپزخانه با ابعاد مناسب

اولین سوالی که برای خرید فرش آشپزخانه پیش می آید این است که شما قصد دارید به صورت کامل فضای آشپزخانه را بپوشانید یا کل آن را؟
مناسب ترین حالت برای اینکار این است که اگر در آشپزخانه از فرش ماشینی استفاده می کنید بهتر است از کابینت هایی که سینک ظرف شویی و گاز روی آن ها تعبیه می شود استفاده شود.
و نکته مهم دیگر این است که اگر از میز ناهار خوری استفاده می کنید بهتر است فرش آشپزخانه در اندازه ای باشد که کاملا زیر میز و صندلی را بپوشاند و حتی از اطراف فضا به اندازه بیرون آمدن صندلی ها از کناره های میز هم باقی بماند.
و اگر در وسط آَشپزخانه فضای زیادی دارید می توانید در سمتی که گاز و سینک وجود ندارد فضا را خالی بگذارید و سایر فضای باقی مانده را فرش کنید و اما اگر علاقه مند هستید کل فضای آشپزخانه فرش بشود می توانید از دو تکه فرش شبیه به هم کمک بگیرید.

 

راهنمای انتخاب فرش متناسب با فضای میز ناهار خوری

امروزه فرش ماشینی به تعریف فضای ناهار خوری کمک زیادی کرده است و با کمک از آن می توان فضای قسمت ناهارخوری را از سایر قسمت ها تفکیک کرد در چنین شرایطی باید توجه داشت که میز و صندلی ناهارخوری به شکلی روی فرش قرار گیرد که حاشیه کافی را فراهم سازد و پایه عقبی صندلی نیز هنگام نشستن فرد روی آن ها از فرش خارج نشود و هم چنین باید توجه داشت که حداقل 50 سانتی متر اطراف پایه های عقبی باید حاشیه وجود داشته باشد.
گفتنی است که شما می توانید فرش ماشینی متناسب با مدل میز ناهارخوری خودتان تهیه کنید یعنی برای میز ناهار خوری های دایره شکل از فرش های دایره ای و برای میز ناهار خوری های مستطیلی از فرش های متناسب با همان ابعاد استفاده کنید که این کار می تواند در ایجاد یک پارچگی و یک دستی فضا بسیار موثر باشد.

 

راهنمای انتخاب فرش مناسب برای اتاق خواب

استفاده از فرش در اتاق خواب تا حد زیادی ضروری است و هم چنین مهم است که از چه نوع فرش و با چه ابعادی در اتاق خواب استفاده می کنید؛ این انتخاب به ابعاد اتاقتان و به ویژه به فضای موجود در پایین تخت بستگی دارد که ترجیحا فرش اتاق خواب باید فضای زیر تخت را کامل بپوشاند که این امر موجب می شود در زمستان در فضای تخت خود گرمای بیشتری را احساس کنید اما اگر به این کار علاقه ای ندارید باید فرشی انتخاب کنید که حداقل قسمتی از فضای زیر تخت خواب را بپوشاند به این صورت که زمانی که می خواهید از تخت خواب بلند شوید پاهایتان کاملا روی فرش قرار بگیرد و در کل اگر قصد استفاده از فرش ماشینی در داخل اتاق خواب دارید بهترین انتخاب در اکثر مواقع استفاده از فرش ماشینی است.

 

راهنمای انتخاب فرش با ابعداد متناسب برای اتاق نوزاد و کودک

خرید فرش ماشینی برای اتاق خواب کودک بسیار لذت بخش است زیرا فرش های اتاق خواب کودک و نوزاد بسیار متنوع و شاد هستند که این ویژگی زیبایی و جذابیت اتاق هارا دو چندان می کند و برای فرش کردن اتاق نوزاد و کودک بهتر است به دلیل آُسیب پذیر بودن جسمی آنها تمام اتاق فرش بشود تا خطری کودک و نوزاد شما را تهدید نکند.

 

راهنمای کلی برای خرید فرش ماشینی درجه یک در ابعاد متناسب

در مجموع برای اینکه فرش ماشینی در ابعاد مناسب و اصولی تهیه کنید ما به نکاتی ریز و ضروری پرداختیم که شما می توانید از این نکات با توجه به سلیقه ی خودتان استفاده کنید اما ممکن است هنوزم پس از مطالعه و فکر کردن راجع به این موضوع به نتیجه دلخواه و قطعی نرسیده باشید؛ که لازم است به شما بگوییم اصلا نگران نباشید زیرا کارشناسان ما برای راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما در دسترس هستند؛ و شما می توانید برای انتخابی بهتر و دقیق تر از آنها کمک بگیرید و سپس با مشاهده ی طرح ها و نقشه های فرش های ماشینی درجه یک کاشان در سایت، خریدی مطمئن و دلنشین را با ما تجربه کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی