تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

کیسی فرش چیست و راه حل های رفع کیسی فرش

کیسی فرش چیست و راه حل های رفع کیسی فرش

شکستگی فرش چیست؟
برطرف کردن شکستگی فرش
اصلی ترین دلیل شکستگی فرش
کیسی فرش چیست؟
علت های ایجاد کیسی فرش
کیسی فرش در قالی ماشینی و دستباف
اهمیت بر طرف کردن کیسی فرش
نکات کاربردی برطرف کردن کیسی فرش

فرش در زیبایی دکوراسیون منزل تاثیر به سزایی دارد و هنگام خرید فرش باید در انتخاب فرش مناسب دقت بسیار زیادی داشته باشید، که فرش مشکلی نداشته باشد و اگر فرشی را که خریداری کردید مشکل یا عیبی دارد آن را در ابتدا برطرف کنید. مخصوصا کیسی فرش یا چین و چروک ها که در کناره های فرش به وجود می آید و انواع مختلفی دارد که در این مقاله به آن می پردازیم.
اگر فرش را هم خریداری کردید و برای مدتی حتی چند ساعت می خواهید تا بزنید و پهن نکنید، بهتر است فرش را لول کنید وگرنه به فرش خود آسیب می زنید، تا زدن فرش برای مدتی باعث چین خوردگی فرش می شود و اگر فرش شما مشکلی دارد که باعث شد زیبایی فرش از بین برود هرچه سریع تر آن را برطرف کنید که در ادامه به این موارد می پردازیم.

 

اشتباه متداولی که در بین افراد هنگام خرید فرش اتفاق می افتد و آن این است که شکستگی فرش را با کیسی یا چین خوردگی یک جور در نظر می گیرند، ولی هر دو آن ها با هم متفاوت هستند که ما در این مقاله سعی نموده ایم تا در مورد عواملی که باعث شکستگی و یا کیسی فرش می شوند توضیح دهیم که با انجام ندادن یکسری کار ها با دست خودتان فرش های ماشینی و فرش های دستباف را نابود نکنید و اگر هم فرش هایتان دچار کیسی یا شکستگی شده اند با روش هایی که ذکر کرده ایم می توانید این مشکل را حل کنید.

 

شکستگی فرش چیست ؟

شکستگی فرش یعنی، بین ریشه های فرش باز می شود و در فرش هایی که شانه و تراکم بالایی دارند یا در اصطلاح پر هستند اتفاق می افتد. در واقع فرش با میزان تراکم فرش رابطه ی مستقیم دارد، و هرچقدر تراکم فرش بیشتر باشد احتمال شکستگی فرش نیز بیشتر می شود. رفوی فرش در فرش های تراکم بالا سخت تر و پرهزینه تر هست ولی در فرش های تراکم رفو آسان تر و دارای هزینه پایین تری می باشد و شکستگی کمتر رخ می دهد زیرا الیاف آن از جنس کنف بسیار نازکی هستند مانند: فرش های 500 شانه و انواع فرش های 700 شانه که شکستگی فرش در آن ها کمتر دیده شده و برای کسب اطلاعات بیشتر، در مورد شکستگی و رفع چین و چروک انواع فرش ماشینی می توانید مطالب دیگر فرش کاشان را مطالعه نمایید.
اگر فرشی را که برای منزل خریدید و فرش بزرگتر از محدوده ی متراژ خانه باشد، آن قسمت از فرش که اضافی هست را معمولا تا می زنید که این کار باعث شکستگی فرش می شود و به مرور به فرش آسیب می رساند و بیشتر شکستگی های فرش به خاطر تا زدن فرش می باشد.

 

برطرف کردن شکستگی فرش

برای رفوی شکستگی فرش باید به سراغ افراد حرفه ای و توانمند در این حوزه بروید، تا با ابزار های مخصوص و توانایی که دارند شکستگی فرش شما را رفع کنند و کاری نیست که خودتان به تنهایی بتوانید در خانه انجام دهید مگر اینکه اطلاعاتی در مورد بافتن فرش داشته باشید و همچنین برای افراد عادی رفو شکستگی فرش امکان پذیر نمی باشد و باید به سراغ رفوگران خبره و حرفه ای رفت.

 

اصلی ترین دلیل شکستگی فرش

احتمالا این اتفاق برای شما هم پیش آمده که برای جابجایی فرش های منزل خود به جای اینکه آن ها را لوله کنید، روی هم تا می زنید که همین اصلی ترین عامل در شکستگی فرش می باشد، حدالامکان از این کار دوری کنید چون به الیاف فرش آسیب جدی وارد می کند. درحالت کلی بیشتر شکستگی ها در فرش های ماشینی اتفاق می افتد تا فرش های دستبافت! ولی در برخی از فرش های ماشینی به هیچ عنوان شکستگی رخ نمی دهد و دلیل آن هم این است که کنف در این نوع فرش ها بسیار کلفت می باشد و در فروشگاه فرش کاشان کارخانجات تولید کننده فرش های ماشینی از الیاف اصل و همچنین بهترین مواد برای بافت فرش های ماشینی درجه یک استفاده می کنند و تمامی فرش های کاشان را به قیمت درب کارخانه به فروش می رسانند.

 

کیسی فرش چیست؟

زمانی که در کنار فرش یا حاشیه فرش حالت برجستگی، چین خوردگی یا جمع شدگی را مشاهده می کنید، یعنی در فرش کیسی یا چین خوردگی رخ داده است. و در این هنگام شما زیبایی فرش خود را ازدست می دهید و پس از مدتی فرش دچار ساییدگی و فرسایش می شود و در قسمت هایی که کیسی یا چین خوردگی وجود دارد زودتر اتفاق می افتد و به مرور پرز های فرش از بین می رود و فرش حالت نخ نما پیدا می کند که این حالت بیشتر در فرش هایی که سفت هستند اتفاق می افتد و فرش های تک پود دچار این مشکل نمی شوند.

 

علت های ایجاد کیسی فرش

1) کیسی از ایرادات زمان بافت فرش می باشد و از معایب فرش محسوب می شود که در زمان بافت از مواد نامرغوب استفاده می کنند و مرغوبیت نداشتن مواد باعث کیسی فرش می شود.
2) همچنین هنگام ساده بافی احتمال دارد چله ها جمع شوند و کیسی به وجود آید و یا زمانی که فرش دستبافتگونه را از دار به پایین می کشند ممکن است در بین تار های فرش پرز های اضافی باشد و فرش دچار کیسی شود.
3) شستن غیر اصولی فرش هم باعث کیسی می شود، مخصوصا در زمان های قدیم که فرش ها در خانه شسته می شدند! و اگر در زمان شستن فرش نگران هستید که فرش دچار کیسی شود این کار را به قالیشویی ها بسپارید. پس در هنگام خرید فرش لطفا دقت فرمایید تا فرش دچار کیسی نشده باشد و تمامی نکات گفته شده را بررسی کنید.

 

کیسی فرش در قالی ماشینی و دستباف

کیسی فرش در هر نوع فرش ماشینی یا دستبافت ممکن است به وجود بیایید.
- فرش های ماشینی در طولانی مدت دچار کیسی و بالا زدگی می شوند و اگر کیسی آن برطرف نشود به مرور زمان دچار پارگی شده و موجب کاهش عمر فرش می شود.
- کیسی در فرش های با تراکم بالا به دلیل سنگینی فرش و توپر بودن آن بیشتر دیده می شود و در فرش های با تراکم پایین کیسی کمتر هست زیرا ازکنف در بافت استفاده می کنند.
اگر در فرش های ماشینی، حاشیه فرش چرم دوزی شود کمتر دچار کیسی می شوند.
اگر قالی هایی با تراکم بالا را اصولی جمع کنید و فرش را زیاد تا نکنید از چروک شدن و کیسی آن جلوگیری می کنید.
پس هنگام خرید فرش ماشینی تمامی جوانب را بسنجید و همچنین می توانید برای خرید فرش به سایت فروشگاه کاشان نگاهی بیاندازید و مطمئن باشید که حاشیه های فرش ماشینی چرم دوزی شده و فرش ها اصولی لول شده، و دچار کیسی هنگام بافت نباشند، که تمامی مراحل کنترل کیفیت توسط کارشناسان فروشگاه فرش کاشان انجام می شود و بعد از آن فرش ها برای فروش به انبار فرستاده می شوند.

 

اهمیت برطرف کردن کیسی فرش

انتخاب فرش با کیفیت بسیار مهم است چون عمر زیادی خواهند داشت، ولی اگر در همان ابتدا فرش بی کیفت و بافته شده با مواد نامرغوب را خریداری کنید، به احتمال زیاد دچار کیسی می شود و عمر فرش کاهش پیدا می کند. پس هر موقع چین خوردگی در فرش دیدید در صدد برطرف کردن هرچه سریع تر آن باشید وگرنه منجر به ساییدگی فرش می شود.

 

نکات کاربردی برطرف کردن کیسی فرش

اگر کیسی زمان بافت زیاد نباشد، می توان با رول کردن فرش به صورت بر عکس کیسی فرش را برطرف کرد و می توان از نوار فرش یا نوار چسب دوطرفه با چسبندگی بالا در قسمت هایی از فرش یا قالی که کیسی دارند مخصوصا کناره های فرش استفاده کرد. همچنین می توان نوار های لینولئوم را با نخ و سوزن مخصوص به کناره های فرش بدوزید و با پارچه مرطوب به همراه اتو لوله ها را صاف کنید که اگر فرش را هم نمی خواهید پهن کنید حتما آن را لوله کنید، دقیقا مثل زمانی که فرش ماشینی درجه یک را از کارخانه تحویل گرفتید.


سخن پایانی
هنگام خرید فرش ماشینی حتما به تمامی نکات توجه کنید و اگر با کیسی روبرو شدید نگران نباشید و هرچه سریع تر آن را برطرف کنید، برای خرید فرش ماشینی با تراکم پایین و کیفیت بالا و همچنین در طرح و رنگ های متنوع به صورت نقد و اقساطی و همچنین حضوری یا غیر حضوری می توانید از فروشگاه فرش کاشان به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم خرید خود را انجام داده که آماده کردن سفارشات شما با بالاترین سطح کیفی صورت می گیرد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی