تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت فرش های درجه یک با فرش های درجه دو و پایین تر

تفاوت فرش های درجه یک با فرش های درجه دو و پایین تر

معیار های سنجش درجه بندی فرش ماشینی
فرش ماشینی درجه یک کاشان
فرش ارزان قیمت با کیفیت

فرش ماشینی درجه یک و نیم کاشان

فرش ماشینی درجه دو کاشان

فرش ماشینی درجه سه کاشان

فرش ماشینی درجه چهار کاشان

فرش ماشینی درجه پنج کاشان

معیار های سنجش درجه بندی فرش ماشینی

در این مقاله سعی کردیم شما را با درجه بندی انواع فرش های ماشینی آشنا کنیم، تا بتوانید در انتخاب خود بهترین تصمیم گیری ممکن را داشته باشید و از فرش کاشان بهترین خرید را انجام دهید. فرش های ماشینی از نظر کیفیت، در یک درجه نیستند و بر اساس بافت و کیفیت به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که اگر می خواهید از انتخاب و خرید خود رضایت مندی کامل را داشته باشید، پس فرش درجه یک را از فرش کاشان تهیه کنید.

درجه بندی فرش های ماشینی در کارخانه هایی که تولید کننده فرش هستند، توسط افراد کارشناس صورت می پذیرد و در نتیجه داخل جدول درجه بندی فرش ماشینی ثبت می شود. در کارخانه ها معمولا بر طبق نقصی که بیشترین اثر منفی را در فرش ایجاد کرده باشد درجه و کیفیت فرش مشخص می شود. برای تشخیص فرش درجه یک ماشینی این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

فرش ماشینی درجه یک کاشان یا (S)

از جمله عواملی که در کیفیت فرش های ماشینی تاثیر گذار هستند، می توان به این موارد اشاره داشت: تعداد تراکم و تعداد شانه های بکار رفته در تولید فرش ماشینی درجه یک و با کیفیت بسیار با اهمیت است به صورتی که هر چه تعداد تراکم و تعداد شانه ها در فرش های ماشینی افزایش یابد، کیفیت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. فرش های ماشینی از نظر تعداد شانه عبارتند از فرش های 700 شانه تراکم 2550، فرش های 1000 شانه تراکم 3000 و فرش های 1200 شانه تراکم 3600، فرش های 1500 شانه تراکم 4500. بنابراین فرش های 1200 شانه با تراکم 3600 نسبت به دیگر فرش ها از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. البته شایان ذکر است که الیاف بکار رفته در آن ها دارای اهیمت بسیار زیادی می باشد، برای مثال تفاوت فرش های 700 شانه ای که بافته شده با الیاف آکریلیک می باشند، نسبت به فرش های ماشینی 1200 شانه ای که با الیاف پلی استر بافته شده اند، دارای کیفیت بهتری می باشند. اما در بین فرش های آکریلیک، فرش های 1200 شانه را می توان فرش درجه یک دانست و همچنین دیگر فرش های بافته شده با آکریلیک اصل را. در بافت فرش های ماشینی درجه یک از نخ های تمام آکریلیک هیت ست شده استفاده می شود که هیت ست به فرایندی می گویند که روی فرش ماشینی با کیفیت انجام می گیرد و ویژگی های عالی را روی قالی ماشینی اعمال می کند که از این ویژگی ها می توان به بالا رفتن کیفیت در فرش ماشینی، دوام و ماندگاری بالا و عدم پرزدهی اشاره نمود.

بهترین فرش 1500 شانه ماشینی درجه یک و با کیفیت عالی و بی نظیر


از اساسی ترین خصوصیات یک فرش ماشینی درجه یک می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

کامل و بدون ایراد بودن اندازه نقشه ی فرش و در مقابل آن ارتفاع سطح قالی باید یکسان باشد، خوب بودن زیردست فرش و عدم تکرار سیلندر، عدم وجود تیغ خوردگی و بدون عیب و نقص بودن ریشه و زیگزاگ های فرش.

این موارد نباید در فرش های ماشینی درجه یک وجود داشته باشد: خاب سوختگی و پارگی نخ خاب سرتاسری، پارگی تار، کسری خاب، هرگونه پارگی و سوراخ و همچنین نخ خاب اضافی نیز در فرش های ماشینی درجه یک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که باید تک تک این ویژگی ها را مورد بررسی قرار دهید.

 

سایر ویژگی های فرش ماشینی درجه یک:

- نباید قلاب خوردگی در پشت فرش وجود داشته باشد.
-رفو شدگی های کمتر از ۵ سانتی متر که حتما غیر قابل رؤیت باشند.
-اختلاف ارتفاع خاب بین ۱۰%± باید باشد.
-میزان آهار مصرفی در هر متر مربع قالی با استانداردهای تعریف شده باید تطابق داشته باشد.
-اختلاف طول فرش در مقایسه با استاندارد های فرش نهایتا در حد ۵% باشد.
چند نمونه از فرش های ماشینی درجه یک کاشان 1200 شانه تراکم 3600 را می توانید با خیال راحت و با اطمینان از کیفیت این محصولات از فرش کاشان تهیه کنید. فرش 1200 شانه 8 رنگ طرح افشان سلطنتی، فرش 1200 شانه گل برجسته طرح افشان افشاری، فرش 1200 شانه گل برجسته لوکس نقره ای، فرش ماشینی 1200 شانه گل برجسته طرح رویال که پر فروش ترین محصولات این روز های فرش های درجه یک 1200 شانه گلبرجسته و فرش 1500 شانه گلبرجسته جدید می باشند و برای اطلاع از قیمت فرش درجه یک 1200 شانه و قیمت فرش درجه یک 1500 شانه می توانید با ما در ارتباط باشید و انواع فرش ماشینی با کیفیت درجه یک را از فروشگاه فرش کاشان خریداری کنید.


الیاف آکریلیک به کار رفته در فرش های ماشینی

فرش ماشینی درجه 1، که در آن ها از الیاف آکریلیک استفاده شده است جزء پر فروش ترین فرش های ماشینی کاشان می باشند. این نوع الیاف در بین تمامی الیاف بکار رفته در فرش های ماشینی با کیفیت تر می باشند. الیاف آکریلیک بسیار شبیه به الیاف طبیعی مثل پشم می باشد و به همین دلیل لطافت و نرمی بالایی هم دارند. از سایر ویژگی های الیاف آکریلیک می توان به مقاومت بالا در برابر نور و گرما اشاره داشت به گونه ای که این فرش ها می توانند به مدت پنج تا ده دقیقه گرمای اتو و یا قابلمه داغ را تحمل کنند، بدون این که دچار سوختگی و یا تغییر رنگ بشوند. ضد حساسیت هستند، دارای طول عمر بالا، با دوام و مقاوم می باشند. فرش های ماشینی که از این الیاف در تولید آن ها استفاده شده باشد، جزء فرش های درجه یک ماشینی محسوب می شوند و دارای قیمت بالاتری نسبت به فرش های ماشینی با سایر الیاف هستند.

فرش های ماشینی که در آن ها از الیاف پلی استر استفاده شده، دارای درخشندگی هستند و همین درخشندگی و زیبایی در آن ها باعث شده است که زیبایی چشم گیر و بی نظیری داشته باشند. قیمت این نوع از فرش ها به نسبت فرش های آکریلیک مناسب تر می باشد. الیاف پلی استر قابلیت رنگ پذیری به شدت بالایی دارند به نسبت دیگر فرش های ماشینی آسیب پذیرتر می باشند و همچنین طول عمر کمی دارند. این نوع از فرش های ماشینی برای مکان های کم رفت و آمد پیشنهاد می شوند. اما این ها باعث نمی شود که بگوییم فرش های بافته شده با نخ پلی استر و نخ پلی پروپیلن بی کیفیت یا درجه دو هستند! خیر فرش های بافته شده با نخ پلی استر و نخ پلی پروپیلن، فرش های ماشینی بسیار زیبا و با کیفیت هستند که این فرش ها برای اتاق خواب و فرش اتاق کودکان بسیار مناسب می باشند که ویژگی های خاص خود را دارند، اما از نظر کیفیت نخ آکریلیک کیفیتی بیشتر و بیشترین قیمت را در بین فرش های ماشینی بافته شده با دیگر نخ ها دارد.

فروش بهترین مارک فرش اتاق کودک با کیفیت درجه یک

 

فرش ارزان قیمت با کیفیت

در فروشگاه فرش کاشان، فرش های درجه دو، فرش های درجه سه و... تولید نمی شوند و به هیچ وجه به فروش نمی رسند. اما در این مجموعه فرش هایی تولید می شوند با عنوان فرش های bcf ارزان یا فرش های بافته شده با الیاف ورژن و پلی استر! این فرش ها به هیچ عنوان زدگی و دیگر مشکلات فرش های درجه دار را ندارند اما با توجه به نخ و الیافی که در آن ها بافته شده است با قیمت ارزان تر به فروش می رسند. اما قصد ما در این مقاله بر این مبنا می باشد که بدانید فرشی که خریداری می کنید اصل است یا خیر و فرش خریداری شده از دسته فرش های درجه خورده ماشینی نباشد و می توانید فرش ماشینی مناسب قیمت را از فرش کاشان خریداری کنید!

 

فرش ماشینی درجه یک و نیم کاشان یا (S1)

 فرش ماشینی درجه یک کاشان با فرش ماشینی درجه یک و نیم در بعضی از خصوصیات شباهت دارند، مانند: اندازه و نقشه فرش بدون ایراد و کامل می باشد، خوب بودن زیردست، اختلاف در طول قالی، استاندارد بودن مقدار آهار مصرفی در متر مربع فرش، داشتن اختلاف ارتفاع خاب و… مواردی هستند که فرش های درجه یک کاشان را از فرش های ماشینی درجه یک و نیم متمایز می سازند از این دسته هستند، حداکثر یک سانتی متر بودن تکرار سیلندر، در بخشی از سطح پشت فرش قلاب خوردگی وجود دارد که حداکثر ۳ ردیف خرابی کارت ساده در بافت فرش وجود دارد و وجود پارگی نخ خاب سرتاسری نهایتا تا ۴ ردیف! اختلاف در خاب سطح فرش تا ۲۰% و کسری خاب حداکثر ۳ میلی متر در خصوص فرش هایی که زمینه ساده تری دارند و حداکثر ۵ میلی متر در فرش های دارای زمینه های شلوغ! خصوصیت دیگر در مورد فرش ماشینی درجه یک و نیم در مورد اشتباهات و نواقص طراحی می باشد که هرگونه اشتباه طراحی در فرش های این رتبه فقط تا ۳ ردیف مورد قبول است.

 

فرش ماشینی درجه دو کاشان یا (S2)

فرش های ماشینی درجه دو خصوصیات مشابهی با فرش های درجه یک و فرش های یک و نیم دارند، که مهم ترین آن ها عبارتند از: کم بودن جا به جایی ها در نقشه، تیغ خوردگی بسیار ناچیز، اختلاف ارتفاع خاب تا نهایتا ۴ میلی متر، زیردست در حد قابل قبول، وجود رو زدگی آهار اما به میزان کم، عیب و ایرادهایی کم در قسمت ریشه و زیگزاگ ها، پارگی های نخ تا حد ۵ سانتی متر و وجود رفو تا حداکثر ۱۵ سانتی متر، وجود خاب سوختگی های ناچیز، داشتن نخ خاب اضافی و سرتاسری تا ۵ خط، عدم یکنواختی ارتفاع خاب سطح قالی تا ۵۰% دانست.

 

فرش ماشینی درجه سه کاشان یا (S3)

فرش های درجه سه تفاوت های زیادی با فرش هایی دارند که در مرتبه بالاتری مثل فرش ماشینی درجه یک و فرش درجه یک و نیم هستند، از شاخص ترین ویژگی های فرش ماشینی درجه سه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: قابل قبول بودن زیردست قالی، وجود اختلاف ارتفاع خاب نهایتا تا ۴ میلی متر، تیغ خوردگی کم، جابجایی زیاد نقشه، وجود بیش از هفت ردیف پارگی نخ خاب سرتاسری، خاب سوختگی های زیاد، رفو شدگی بیشتر از ۱۵ سانتی متر، وجود وصله اما در حد کم و ناچیز، عیب و ایراد های کم در قسمت ریشه و زیگزاگ، کسری خاب بیشتر از یک سانتی متر، وجود قلاب خوردگی در تمام پشت فرش، وجود رو زدگی آهار ، عدم یکنواختی ارتفاع نخ خاب سطح قالی از اشتباهات در طراحی.

 

فرش ماشینی درجه چهار کاشان یا  (S4)

فرش های ماشینی درجه چهار اصطلاحا به فرش هایی گفته می شود که اختلاف طول آن ها از ۲۵ %± تجاوز کند. این قالی ها به شکل پادری و پشتی هستند که یکسری سایز های رایج به شکل زیر دارند:
۷۰ ×۹۰ سانتی متر

۷۵×۷۵ سانتی متر

۷۵×۱۰۰ سانتی متر

۷۰×۷۰ سانتی متر

 

فرش ماشینی درجه پنج یا (S5)

فرش هایی که عرض آنها ۵ سانتی متر و یا بیشتر با استاندارد اصلی اختلاف داشته باشد را درجه ۵ می نامند. این دسته از فرش ها کاربرد مفیدی نخواهند داشت و معمولا جزو ضایعات محسوب می شوند.
اگر قصد خرید فرش ماشینی دارید، ما پیشنهاد می کنیم که فرش درجه یک را خریداری کنید، و یکبار برای خرید فرش پول بدهید اما فرشی باشد که تا سال های زیاد پاسخگوی نیاز های شما باشد و حالا با توجه به هزینه ای که می خواهید پرداخت کنید، فرش ماشینی را که با نخ های مختلف درجه یک بافته می شوند از فروشگاه فرش کاشان تهیه نمایید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی