تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

راهنمای خرید فرش کلاسیک کاشان

راهنمای خرید فرش کلاسیک کاشان

فرش کلاسیک چیست؟
انواع فرش کلاسیک و سنتی
خرید فرش کلاسیک جدید

فرش کلاسیک و سنتی با چه تراکمی بخریم؟

انواع مدل های فرش سنتی

خرید بهترین فرش کلاسیک

فرش کلاسیک چیست؟

همانطور که می دانید فرش های کلاسیک اصلی ترین عنصر در هر خانه می باشد که به خانه روح و جلوه می بخشد. این روز ها با پیشرفت تکنولوژی فرش های ماشینی با تنوع بسیار زیادی تولید می شوند که این فرش کلاسیک و سنتی خود شامل چندین زیر شاخه از فرش های ماشینی متنوع می شود. فرش کلاسیک با فرش مدرن تفاوت دارد و تفاوت این دو فرش کلاسیک و مدرن در نوع نقشه بافت آن ها می باشد. قبل از خرید فرش ماشینی شما باید ایتدا با انواع فرش های ماشینی آشنایی داشته باشید و بدانید کدام فرش ها کلاسیک و سنتی اند و کدام مدل فرش ها به فرش های مدرن مشهور می باشند، که بافت این فرش در فروشگاه فرش کاشان همواره با الیاف درجه یک و همچنین جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی انجام می شود و تفاوت آن در طرح و... می باشد که می توانید درباره اینکه فرش مدرن برای چه دکوراسیونی مناسب می باشد اطلاعاتی به دست بیاورید.
فرش های کلاسیک همان فرش های طرح سنتی می باشند که در بافت این فرش های ماشینی از طرح های سنتی قالی های قدیمی استفاده می شود. همانطور که می دانید فرش های قدیمی دارای طرح زمینه هایی شلوغ بوده اند که فرش های کلاسیک نیز همانند فرش های سنتی دارای طرح زمینه هایی شلوغ می باشند. در بافت فرش های کلاسیک از هنر اصیل ایرانی استفاده شده و اینجاست که با دیدن فرش های کلاسیک و سنتی متوجه تفاوت آن با فرش های فانتزی و مدرن می شوید. از ویژگی های فرش کلاسیک که باعث شده است جزء دسته فرش های سنتی قرار بگیرند استفاده از:
نقشه فرش های اصیل ایرانی و همچنین استفاده از رنگ های گرم در بافت فرش کلاسیک و سنتی می باشد.
• استفاده از نقش و نگار های شلوغ و جذاب که با تراکم های مختلفی فرش های کلاسیک سنتی بافته می شوند که رنگ و جلوه فرش ماشینی کلاسیک سنتی با تراکم های مختلف بیشتر نمایان می شود و از همه مهم تر ویژگی خاص و منحصر بفردی که فرش کلاسیک و سنتی دارد این است که دسته ای از این فرش های کلاسیک دارای طرح زمینه ای شلوغ می باشند اما ظرافت در بافت این فرش ها انقدر بالاست و بازی رنگ ها در بافت و تولید این فرش ها استفاده می شود که شما متوجه شلوغی طرح زمینه فرش کلاسیک و سنتی نمی شوید!

 

انواع فرش کلاسیک و سنتی

همانطور که می دایند فرش های دستباف هم از دسته فرش های کلاسیک سنتی می باشند که این فرش ها دارای قیمت بالایی هستند و دیگر کمتر کسی توان خرید فرش کلاسیک دستبافت را دارد. اما فرش کلاسیک جدید که به صورت ماشینی تولید می شود در کارخانه فرش کاشان با بهترین الیاف نخ آکریلیک اصل و درجه یک بافته می شود و دستگاه هایی که فرش های ماشینی درجه یک کاشان را با آن ها تولید می کنیم دارای گره هایی سفت و با کیفیت می باشد که این ها فقط تیکه ای از ویژگی های قالی اصیل کاشان می باشد.
چیزی که عامل پر فروش شدن و شناخته شدن فرش های کلاسیک در بین دیگر فرش های ماشینی دستبافتگونه شده این است که این فرش های کلاسیک و سنتی همیشه نقشه هایی به روز و جدید دارند و بافت این فرش ها اصلا یکسان و تکراری نیست که فرش های کلاسیک مدرن نیز از دسته فرش های کلاسیک می باشند و زیبایی خاص و منحصر به فردی دارند. انواع فرش کلاسیک و سنتی عبارتند از فرش های 700 شانه ماشینی کاشان، فرش 1000 شانه ماشینی درجه یک، فرش 1200 شانه ماشینی و فرش های 1500 شانه ماشینی جدید که فرش های کلاسیک سنتی با تراکم های بالاتر که به تازگی وارد بازار شده اند، با طرح های کلاسیک بافته می شوند.

 

فرش های کلاسیک و سنتی همانطور که گفته شد مانند فرش های سنتی و دستبافت اصیل دارای حاشیه های کنار فرش می باشند و از همه مهم تر در وسط و کنار فرش کلاسیک ترنج و لچک بافته شده است. مانند فرش های ماشینی طرح نایین، فرش طرح لچک و ترنج و بسیاری دیگر از فرش های ماشینی کلاسیک که می توانید به راحتی آن ها را از فروشگاه فرش کاشان مشاهده نمایید.
• مشهور ترین طرح های فرش کلاسیک جدید
اگر فرشی کلاسیک با طرح زمینه متفاوت از دیگر فرش های ماشینی درجه یک می خواهید، فرش ماشینی طرح شکارگاه، فرش ماشینی طرح ریز ماهی، فرش ماشینی هالیدی، فرش ماشینی حوض نقره و... که دارای طرح و نقش زمینه ای متفاوت و خاص می باشند را خریداری کنید.

راهنمای خرید فرش ماشینی 1000 شانه کلاسیک طرح افشان

 

خرید فرش کلاسیک جدید

کلا فرش های ماشینی با ابعاد و تراکم های متفاوتی بافته می شوند که قیمت فرش کلاسیک جدید و دیگر فرش های ماشینی با یکدیگر متفاوت می باشند. فرش های کلاسیک با ابعاد:
• فرش ماشینی 6 متری
• فرش ماشینی 9 متری
• فرش ماشینی 12 متری
فرش ماشینی کناره و دیگر ابعاد های کوچکتر بافته می شوند که هر چه ابعاد و متراژ فرش بیشتر شود، قیمت فرش بالا تر می رود. و دومین عامل در قیمت فرش کلاسیک تراکم فرش ماشینی است.
• فرش 700 شانه ماشینی
• فرش 1000 شانه ماشینی
• فرش 1200 شانه ماشینی ساده و یا فرش 1200 شانه گلبرجسته
• فرش 1500 شانه ماشینی ساده و یا فرش 1500 شانه گلبرجسته

از دیگر تراکم ها در فرش های کلاسیک می باشند که هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر برود، فرش دارای قیمت بشتری می شود که در مورد شانه و تراکم فرش باید قبل از خرید فرش های ماشینی اطلاعات بیشتری داشته باشید که فرش های تراکم پایین را به جای فرش های تراکم بالا به شما نفروشند.
سومین عاملی که در قیمت فرش های کلاسیک و سنتی تاثیر گذار است نخ بافته شده در فرش کلاسیک کاشان می باشد که تمامی فرش های کلاسیک و سنتی کاشان با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته می شوند که فعلا در بین نخ های ماشینی موجود نخ آکریلیک حرف اول را می زند و در بازار تولید فرش ماشینی بی رقیب می باشد. نخ آکریلیک اصل با انجام دادن عمل هیت ست کردن توسط تولید کننده نخی می شود که فرش ماشینی بعد از دو هفته دیگر پرز نمی دهد و کاملا پرز ها با جارو کشیدن مکرر از بین می روند.

از دسته ویژگی های نخ آکریلیک هیت ست شده: این نخ ویژگی های بسیار زیادی دارد که چند تا از مهم ترین های آن را بازگو می کنیم.
فرش های بافته شده با نخ آکریلیک هیت ست شده فرش کاشان هرگز دچار بیدزدگی نمی شوند.
• تعداد رنگ در فرش های بافته شده با آکریلیک هیت ست شده بالا می باشد که باعث تنوع رنگ در فرش ماشینی می شود.
• نداشتن بوی بد نفت، و از همه مهم تر این فرش ماشینی هیچگونه حساسیت و آلرژی برای کودکان و بزرگسالان به وجود نمی آورد.
مهم ترین ویژگی فرش های بافته شده با نخ آکریلیک هیت ست شده این است که ما به شما پیشنهاد می کنیم که فرش بافته شده با آکریلیک هیت ست شده را از فرش کاشان نخرید! چون انقدر مقاومت این فرش ها در برابر سایش و شستشو و... مقاوم است که اصلا کهنه و بعد سالها استفاده زشت نمی شود!

 

فرش کلاسیک و سنتی با چه تراکمی بخریم؟

فرش کلاسیک را با تراکم های بالا خریداری کنید به این دلیل که فرش کلاسیک جدید با تراکم بالا، ظرافت و زیبایی نقشه فرش را واضح تر و بسیار زیباتر جلوه می دهد و دارای نرمی و لطافت بی نظیری می باشد و هر چه تراکم فرش ماشینی بیشتر باشد فرش ریز بافت تر و تعداد گره های داخل فرش زیاد و فشرده شده و زیبایی فرش را زیاد می کند. اما فرش های کلاسیک 700 شانه به دلیل شانه و تراکم پایینی که دارند زیبایی فرش در آن ها زیاد دیده نمی شود و به اندازه فرش های 1200 و فرش 1500 شانه و تراکم های بالاتر برای منازل لوکس شیک و زیبا نمی باشند.
اگر فرشی زیبا و با دوام می خواهید، فرش های تراکم بالا را خریداری کنید که به فرش های دستبافتگونه سنتی نیز بسیار شبیه می باشند و همچنین مقاومت کمتری نسبت به فرش های تراکم پایین 700 شانه و فرش های 1000 شانه دارند.انواع مدل های فرش سنتی
1- فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه گلبرجسته از دسته فرش های کلاسیک جدید می باشند که با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته شده و از همه مهم تر از ابریشم مصنوعی در بافت این فرش های گلبرجسته کاشان استفاده می شود تا جلوه فرش دو چندان شود.
2- دسته دوم فرش های کلاسیک، فرش کلاسیک ترک می باشد که فرش های کلاسیک ترک دارای طرح زمینه های سنتی و در بافت فرش های ترک از تنوع رنگ بسیار بالایی استفاده می شود و همچنین تنوع رنگی در فرش های ترک بسیار خاص و با رنگ زمینه های روشن و تیره می باشد که فرش کلاسیک ترک با تمامی دکوراسیون به راحتی ست می شود.
3- فرش کلاسیک کهنه نما یا وینتیج همانطور که از اسم آن پیداست، فرش های کلاسیکی هستند که بافت آن ها همانند فرش های قدیمی و کهنه می باشد که به آن فرش کلاسیک پتینه نیز گفته می شود.
4- فرش های 1000 شانه تراکم 3000 کلاسیک هم مانند فرش های 1200 شانه دارای ظرافت و زیبایی زیادی می باشند و از همه مهم تر قیمت فرش 1000 شانه کلاسیک از فرش 1200 شانه کمتر است.

 

خرید بهترین فرش کلاسیک

فرش های کلاسیک و سنتی از دسته فرش های ماشینی هستند که هر چه بخواهیم نمونه های این فرش ماشینی را بیان کنیم باز هم کم گفته ایم. فرش های کلاسیک،فرش های بسیار مناسبی برای تمامی خانه ها و منازل می باشند اما شما بهتر است قبل از اینکه قالی کلاسیک کاشان را خریداری کنید بدانید که هر فرشی برای چه مکانی مناسب می باشد که در فروشگاه فرش کاشان انواع فرش کلاسیک ماشینی موجود می باشد که می توانید بهترین فرش های کلاسیک کاشان را به صورت مستقیم از خود تولید کننده خریداری کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی