تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

روش های برطرف کردن زردی فرش بعد از شستن

روش های برطرف کردن زردی فرش بعد از شستن

علت زرد شدن فرش بعد از شستن
زرداب باقی مانده در فرش
شوینده های اسیدی قاتل فرش ها
از بین بردن گرد و خاک و غبار
فرش خیس را آویزان نکنید!
4 نکته کاربردی برای پاک کردن زردی فرش بعد از شستن فرش
چیکار کنیم فرش بعد از شستن زرد نشود؟

علت زرد شدن فرش بعد از شستن

زرد شدن فرش بعد از شستن معظلی است که همه آنهایی که فرش های ماشینی خود را در خانه می شویند با آن مواجهه می شوند که علت زرد شدن فرش یا زرد شدن ریشه فرش به دلیل شستشوی نادرست فرش های ماشینی و همچنین باقی ماندن آب در فرش ها می باشد. تا جایی که برایتان امکان دارد فرش های خود را برای شستشو به قالی شویی ها ببرید و یا اگر در منزل می خواهید شستن فرش ها را انجام دهید و بعد از شستشوی فرش با مشکل زرد شدن ریشه فرش و زرد شدن فرش مواجه شدید باید راهکار هایی را بلد باشید تا بتوانید این مشکلات را حل کنید.
نکته: شستن نادرست فرش و باقی ماندن آب در فرش های درجه یک می تواند به مرور زمان به فرش ماشینی و فرش دستبافت شما آسیب وارد کند و طول عمر فرش های تان کم شود که اگر خواستید در منزل فرش های خود را شستشو دهید از بهترین مواد شوینده برای فرش استفاده کرده و روش های شستشوی درست فرش را بلد باشید و بعد اقدام به شستن فرش ها نمایید.

 

زرداب باقی مانده در فرش

شما زمانی که فرش ماشینی را می شویید ممکن است آب های کثیف و آلوده در قسمت هایی از فرش باقی بماند و خشک شود که ریشه و زمینه فرش زرد می شود. شما باید روی فرش را به درستی پارو بکشید و تمامی آب های باقی مانده در فرش را کنار بزنید و دست آخر که فرش را جمع می کنید، ریشه ها را کاملا مجدد بشویید. فرش هایی که دارای ضخامت زیاد تراکم پایینی هستند، مانند فرش های 500 شانه ماشینی، فرش های 700 شانه ماشینی و فرش های 1000 شانه ماشینی زدودن آب کثیف در آن ها سخت تر از فرش های تراکم بالا می باشد.

 

شوینده های اسیدی قاتل فرش ها

استفاده از شوینده های اسیدی بسیار قوی و همچنین استفاده از شوینده هایی مثل تاید ها که آنزیم قوی دارند به بافت تار و پود فرش های ماشینی آسیب وارد می کنند و باعث تغییر رنگ فرش و زرد شدن قسمت هایی از فرش ماشینی شما می شوند. فرش های ماشینی 700 شانه دارای کیفیتی بسیار بالا می باشند که تمامی فرش های سنتی و کلاسیک فروشگاه فرش کاشان با نخ آکریلیک بافته می شود که این فرش ها مقاومت زیادی در برابر شستشوی زیاد و مواد اسیدی دارند و شکل و ظاهر خود را به راحتی از دست نمی دهند اما فرش های 1200 شانه ماشینی و فرش های 1500 شانه ماشینی به دلیل ضخامت کمی که دارند و به فرش های دستبافتگونه معروف اند، و فرش های حساسی هستند و اصلا این فرش ها را در منزل نشویید که پشیمان می شوید!

 

از بین بردن گرد و خاک و غبار

امروزه که در منازل از مبلمان زیاد استفاده می شود و همچنین ازهمه مهم تر اگر مبلمان مدرن نیز استفاده شود به مرور زمان گرد و خاک همه نقاطی از منزل که ما نمیبینیم می نشیند و به مرور زمان همین گرد و غبار ها عامل به وجود آمدن زردی و لکه روی فرش می شوند که شما باید تمامی نقاط منزل که مبلمان و وسایل خود را قرار داده اید را هر چند وقت یکبار جاروبرقی بکشید. زمانی که تصمصم به شستن فرش ها می گیرید حتما باید با جارو برقی و یا از همه بهتر، با چوب به فرش بزنید تا خاک های روی آن از بین برود چون اگر شما همان فرش را بدون اینکه گرد و خاکش را ازبین ببرید خیس کنید آب گلی روی فرش درست می شود و نمی توانید به راحتی گل ها را از فرش خارج کنید.

فرش خیس را آویزان نکنید!

علت زردی ریشه در فرش ماشینی معضلی است که با آویزان کردن فرش خیس به وجود می آید. چگونه؟ وقتی فرش را می شویید، فرش ماشینی را لوله کنید و بگذارید آب فرش کاملا خارج شود و تا زمانی که آب از فرش خارج نشود و شما فرش را آویزان کنید، آب در فرش باقی می ماند و ریشه فرش ماشینی زرد می شود و از همه مهم تر با باقی ماندن آب در فرش ها، فرش ها بوی بدی به خود می گیرند.

 

4 نکته کاربردی برای پاک کردن زردی فرش بعد از شستن فرش

شستن مجدد فرش

زمانی که فرش را پهن می کنید و می بینید که زرداب داخل فرش مانده و فرش شما زرد شده است، تا جایی که برایتان امکان دارد فرش را مجدد بشویید و سعی کنید تمامی آب های کثیف را از فرش بیرون کرده و بعد از آن که آب از داخل فرش رفت آن را پهن کنید.

تمیز کردن فرش با محلول سرکه و آب نمک

همانطور که می دانید از سرکه برای تمیز کردن جاهای زیادی استفاده می شود و وابسته به استفاده ای که می خواهید از سرکه داشته باشید. ترکیب محلول سرکه با نمک و آب می تواند تا حد زیادی به رفع زردی فرش کمک کند به طوری که یک شیشه نوشابه خانواده را می توانید بردارید و داخل آن آب بریزید و دو قاشق چایخوری نمک و سرکه اضافه کنید و بگذارید محلول کاملا یکدست شود و بعد از آن با یک ابر یا لیف می توانید روی لکه های زرد فرش بکشید.

تمیز کردن فرش با محلول سرکه و جوش شیرین

در روش قبلی محلول آب و سرکه و نمک بود که شما می توانید جوش شیرین را جایگزین نمک کرده که از محلول قبلی قوی تر و کاربردی تر می باشد و همچنین رنگ ریشه های زرد فرش را با این روش می توانید از بین ببرید.

تمیز کردن فرش با شوینده های اسیدی ضعیف

شوینده هایی با اسیدیته پایین مانند شامپو فرش، تاید های بدون آنزیم، صابون های رختشویی و... بهترین گزینه ها می باشند. یک کاسه آب کنید و یکی از این شوینده ها را در آن حل کنید و با یک ابر روی لکه های زرد فرش ماشینی بکشید. برای پاک کردن و تمیز کردن فرش ها از ابر استفاده کنید، ابر یا اسفنج ها به طور معجزه آسایی تمامی لکه های روی فرش را از بین می برند و از فرچه بهتر می باشند به این دلیل که، فرچه چون زبر است به ریشه فرش آسیب وارد می کند.

 

چیکار کنیم فرش بعد از شستن زرد نشود؟

این سوالی است که افراد زیادی همیشه می پرسند و در صدد بر طرف کردن لکه های زرد روی فرش اقدام می کنند. در حالت کلی:
• قبل از شستن فرش ماشینی حتما گرد و خاک و غبار روی فرش را با قدرت مکش بالای جاروبرقی از بین ببرید و اگر می بینید که خیلی خاک روی فرش نشسته و جاروبرقی پاسخگو نیست با چوب به فرش بزنید و سعی کنید تمام خاک ها را از فرش دور کنید.
• انتخاب یک شوینده مناسب بسیار مهم می باشد تا به بافت فرش آسیبی وارد نکند و از همه مهم تر اگر فرش را در منزل می شویید باید آنقدر پارو بکشید که آب کاملا از فرش خارج شود و زمانی که فرش را پهن می کنید تا خشک شود مجد آب روی فرش نگیرید.
• اگر فرش ماشینی شما رنگ می دهد اصلا آن ها را در منزل نشویید و قبلا از شستن فرش یک دستمال سفید خیس کنید و گوشه فرش بکشید، و ببینید دستمال سفید رنگی می شود یا خیر!

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی