تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش 700 شانه یا 1200 شانه؟ کدام بهتر با دکوراسیون ست می‌شود؟

نام نویسنده: محمد مهدی غفاری مهابادی
فرش 700 شانه یا 1200 شانه؟ کدام بهتر با دکوراسیون ست می‌شود؟

ویژگی فرش 1200 شانه
ویژگی فرش 700 شانه
ضخامت فرش 700 شانه و فرش 1200 شانه
ست کردن فرش 1200 شانه با دکوراسیون منزل
ست کردن فرش 700 شانه با دکوراسیون منزل
فرش 700 شانه یا 1200 شانه؟
تشخیص فرش اصل
قیمت فرش 700 شانه و قیمت فرش 1200 شانه ماشینی

فرش اصلی ترین عضو بصری در منازل است که 80% زیبایی منزل را به خود اختصاص داده. در بین فرش های ماشینی موجود در بازار انواع فرش های ماشینی با تراکم ها و مدل های مختلف تولید شده اند که هر کدام از این انواع فرش های ماشینی به سلیقه، سبک زندگی و سبک چیدمان منازل افراد بستگی دارد. تفاوتی که بین فرش های 700 شانه ماشینی و فرش های تراکم بالاتر مثل فرش های 1200 شانه وجود دارد زیاد است که بهتر است قبل از خرید فرش ماشینی ببینید چه نوع فرشی به درد سبک دکوراسیون شما می خورد. فرش 700 شانه یا 1200 شانه؟ کدام بهتر با دکوراسیون ست می‌شود؟

 

ویژگی فرش 1200 شانه

با پیشرفت روز به روز تولید فرش‌ های ماشینی، بسیاری از کارخانه‌ها و تولیدکنندگان، فرش‌های بسیار با کیفیت و خوبی همراه با شانه و تراکم‌های مختلف و نیز طرح‌های متعدد و متنوع تولید و بافته اند و همیشه پیرو این هدف بوده‌اند که زیباترین و متنوع و به روزترین طرح‌ها را به نام خود ثبت کنند از جمله این بافت‌ها فرش های 1200 شانه است که از زمان تولید تاکنون رونق خوبی در بازار فرش داشته اند.

این بافت‌ها از نظر رنگ بندی متفاوت اند اما به طور معمول از 8 یا 10 رنگ متفاوت برخوردار هستند. نخ خاب به کار رفته در این بافت‌ها آکریلیک هیت ست شده است که از مرغوب‌ترین الیاف به حساب می‌آید و فوق العاده مقاوم و لطیف است پس اگر بافتی با این الیاف پرداخته شود هم بسیار لطیف بوده و هم عمر و دوام طولانی‌تری خواهد داشت. تنوع طرح و رنگ و زیر بافت بودن آنقدر در این بافت زیباست که به فرش دستبافگونه معروف شده است.

 

ویژگی فرش 700 شانه

در این قسمت می‌خواهیم به ویژگی‌های فرش 700 شانه بپردازیم و دلیل اینکه چرا با وجود فرش‌های 1500 شانه و 1200 شانه باز این بافت‌ها در بین فرش‌های ماشینی محبوبیت زیادی دارند و تاکنون جایگاه خود را از دست نداده است. در سال‌های گذشته به علت تنوع بسیار کم در تراکم و شانه، دسته بندی فرش‌ها بر اساس نقشه، طرح و رنگ بندی آنها بود و فقط بافت فرش‌های ماشینی در 350 شانه انجام می‌شد اما به تدریج و با پیشرفت تکنولوژی، شرکت‌ها و کارخانه‌های زیادی در این باره رقابت و فعالیت کردند و ملاک دسته بندی از نقش و طرح و رنگ بندی به شانه تغییر پیدا کرد که یکی از پرفروش‌ترین این تقسیمات به فرش‌های 700 شانه اختصاص دارد.

طرح‌های به کار رفته در این بافت از زیباترین و جدیدترین طرح‌هاست و رنگ بندی فوق العاده‌ای دارد با اینکه فقط از 8 تا 10 رنگ به کار گرفته می‌شود ولی چنان با طرح زیبایی بهم آمیخته شده اند که انگار دنیایی از رنگ در زیر پای شما قرار دارد و در هر سبکی نیز بافته می‌شود تا مناسب برای هر مکان و دکوراسیون باشد.

این فرش‌ها نیز با انواع الیاف بافته می‌شود ولی در گروه تجاری کاشان برای تولید آنها از نخ با کیفیت و مرغوب آکریلیک هیت شده استفاده می‌شود که در عملیات هیت ست کردن آن پرزدهی نخ بسیار کاهش پیدا کرده و عوامل حساسیت و آلرژی زا به کل از بین می‌رود تا افراد در همه‌ی سنین در تماس با این بافت دچار هیچ خارش و حساسیت نشوند و نیز شست و شوی آنها با هر شوینده و نیز با دفعات زیاد راحت باشد.

 

ضخامت فرش 700 شانه و فرش 1200 شانه

فرش های 700 شانه ماشینی دارای تراکم 2550 هستند یعنی در یک متر از عرض فرش های 700 شانه واقعی، 700 گره و باز در یک متر از طول آن 2550 گره بافته شده است. این تعدد گره به این معنی است که تراکم فرش 700 شانه کم هست و فرش با نقشه ای تو خالی و تعداد گره کم بافته شده است فرش های 1200 شانه تراکم 3600 نیز در عرض آن ها 1200 گره و در طول فرش 1200 شانه، 3600 گره بافته می‌شود؛ و تراکم فرش بالا می‌رود.

حالا هر چه تراکم فرش بالاتر می‌رود، فرش دارای ضخامت کمتری می شود و دلیل آن این است که تعداد گره بافته شده در فرش های 1200 شانه بیشتر است و به همین دلیل نخ خاب فرش کوتاه‌تر در نظر می‌گیرند تا نقشه فرش بهتر نمایان شود. زمانی متوجه تفاوت در ضخامت آنها می‌شوید که روی این بافته راه بروید در این صورت تفاوت ضخامت این بافت‌ها برای شما مشهود خواهد شد.

همچنین فرش های 1200 شانه در دو نوع ساده و گل برجسته تولید می‌شوند که فرش 1200 شانه گل برجسته به دلیل برجسته بودن، بعضی از قسمت های این فرش ماشینی ضخامت کمتری را دارد و از نظر قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته گران‌تر است. فرش های 1200 شانه با منازل لوکس و لاکچری بهتر ست می‌شوند و برای آن دسته از منازل مناسب تر هستند ولی فرش‌های 700 شانه با توجه به ضخامت زیادی که دارند برای منازل خیلی لوکس گزینه مناسبی نیستند و جلوه منزل را آنقدر زیاد نمی کنند.

اما شما قبل از خرید فرش ماشینی مناسب برای منزل خود باید به سبک زندگی که دارید توجه کنید و اگر از دسته افرادی هستید که دارای خانواده های پر جمعیت هستید، فرش های 1200 شانه چندان انتخاب خوبی برای شما نیستند! به طور معمول این بافت‌ها برای رفت و آمد و نشستن مناسب نیستند؛ درست است که فرش های 1200 شانه با نخ آکریلیک اصل تولید و بافته می‌شوند و نخ آکریلیک از دسته نخ هایی است که حرف اول را می زند، ولی چون فرش‌های تراکم بالا ضخامت کمی دارند با پاخور زیاد و شسشتوی زیاد بعد چند سال از شکل و قیافه می افتند و برای خانواده و افرادی انتخاب درستی است که بیشتر از میز ناهارخوری و مبلمان استفاده می‌کنند.

 

ست کردن فرش 1200 شانه با دکوراسیون منزل

فرش های 1200 شانه با توجه به ظرافت بالا و ضخامت کمی که دارند فرش هایی بسیار زیبا و لوکسی هستند و هر چه تراکم فرش‌ها بالاتر می‌رود مثل فرش های 1500 شانه و... زیبایی این طرح‌ها چشمگیرتر می‌شود ولی از طرفی هم به مواظبت زیادی احتیاج دارند. فرش های 1200 شانه ماشینی با 8 رنگ در نقشه بافته می‌شوند و همچنین دارای رنگ زمینه هایی بسیار زیبا و جذابی هستند.

این بافت‌ها از جدیدترین و پرفروش‌ترین فرش‌های ماشینی درجه یک فروشگاه فرش کاشان است و به نوعی می‌توان حد وسط فرش‌های ماشینی محسوب کرد. اگر برای دکوراسیون منزل خود به دنبال یک فرش ماشینی خوب می‌گردید و از نظر مالی مشکلی ندارید ما به شما پیشنهاد می کنیم که با توجه به سبک زندگی که انتخاب کردید بافت‌های 1200 شانه را خریداری کنید مانند: فرش 1200 شانه طرح افشان، فرش 1200 شانه طرح نایین، فرش 1200 شانه طرح هالیدی و...

و از دسته فرش‌های ماشینی هستند که با تراکم های مختلفی بافته می‌شوند و همچنین جزء محصولات پر فروش فرش 1200 شانه درجه یک به حساب می‌آیند؛ فرش‌ های مدرن 1200 شانه ماشینی یکی از زیباترین فرش‌های ماشینی هستند که با دکوراسیون منزل به راحتی ست می‌شود و از همه مهم تر فرش 1200 شانه مدرن طرح جدید از دسته بافت‌هایی است که ترند و مد سال شده. این روزها فرش های مدرن بسیار پرفروش شده اند که فرش 1200 شانه مدرن با توجه به ضخامت متوسطی که دارد دکوراسیون منزل شما را بی عیب و نقص می کند.

ست کردن فرش 1200 شانه با دکوراسیون منزل

 

ست کردن فرش 700 شانه با دکوراسیون منزل

فرش های 700 شانه ماشینی با 8 رنگ، 10 و 14 رنگ بافته می شوند که از فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه دارای طرح زمینه متفاوت‌تر و زیباتری هستند. اما در فرش های 700 شانه این ضخامت زیاد باعث شده است تا آنقدر زیبایی این فرش به چشم نیاید. این بافت‌ها به دلیل اینکه دارای تعدد گره بیشتری هستند؛ توانسته اند با تعداد رنگ بالاتری بافته شوند و همچنین به دلیل اینکه فرش های 700 شانه با تنوع رنگ بالایی تولید می‌شوند شما می‌توانید با توجه به رنگ گل‌هایی که در بافت فرش ماشینی وجود دارد رنگ مبلمان و رنگ پرده خود را انتخاب کرده و به راحتی فرش 700 شانه را با دکوراسیون منزل ست کنید و اگر با اصول ست کردن فرش با پرده در چینش دکوراسیون منزل آشنا باشید می‌توانید مناسب ترین فرش ماشینی را برای ست کردن دکوراسیون منزل خود داشته باشید.

 

فرش 700 شانه یا 1200 شانه؟

هر دو این بافت‌ها ویژگی های خاص و منحصر به فرد خودشان را دارند و با توجه به اینکه در کارخانجات فرش کاشان این فرش های ماشینی با بهترین نخ تار و پود تولید می‌شوند ما نمی توانیم بگوییم کدامیک از این بافت‌ها بهترند. فرش‌های 700 شانه و فرش‌های 1200 شانه با بیش از صدها طرح و نقشه‌های متفاوت تولید می‌شوند و برای افرادی که تنوع زیاد طرح و تنوع رنگ را دوست دارند.

و نیز می‌خواهند دکوراسیون منزل خود را با رنگ‌های به کار رفته در بافت ست کنند، فرش های 700 شانه انتخاب خوبی هستند و در دکوراسیون منزل جلوه زیبا و خوبی دارند و از همه مهم تر از استحکام بسیار زیادی برخوردارند که برای خانه های پر رفت و آمد فرشی با دوام و کیفیت بالاست. فرش 1200 شانه دستباف گونه برای ست شدن با دکوراسیون منازل ویلایی و لوکس انتخابی بسیار خوبی است و رنگ زمینه اصلی بافته شده در این فرش های ماشینی 1200 شانه درجه یک و با کیفیت به گونه ای است که به راحتی با رنگ پرده‌ها و مبلمان منزل شما هماهنگی پیدا می کند.

 

تشخیص فرش اصل

تشخیص فرش اصل، اصلا کار سختی نیست و شما به سادگی می‌توانید متوجه شوید که فرشی که قصد خرید آن را دارید اصل و با کیفیت هست یا خیر؟ تنها کافی است شمار گره‌هایی که در 10 سانتی‌ متر از عرض آن قرار دارد را در عدد 10 ضرب کرده و محاسبه کنید اگر با عددی که در برچسب آن درج شده مطابقت داشت فرش شما اصل است و همین طور در مورد تراکم، شمار گره‌هایی که در 10 سانتی متر از طول فرش قرار دارد را در عدد 20 ضرب کرده و محاسبه کنید و تطابق آن را با عدد درج شده در برچسب فرش مشاهده کنید.

 

قیمت فرش 700 شانه و قیمت فرش 1200 شانه ماشینی

هر چه شانه و تراکم فرش ماشینی پایین‌تر باشد، فرش دارای قیمتی ارزان‌تر است. فرش های 700 شانه ماشینی از دسته فرش های ماشینی ارزان قیمت و با کیفیت عالی هستند. قیمت فرش 1200 شانه ماشینی از فرش‌هایی که شانه و تراکم پایین‌تری نسبت این بافت دارند بیشتر است به دلیل اینکه مقدار تار و پود مصرف شده در بافت فرش ماشینی 1200 شانه بیشتر بوده و از دستگاه های جدیدتری برای بافت آن استفاده می شود.

برای خرید فرش 1200 شانه ماشینی و اطلاع از قیمت فرش 1200 شانه 12 متری، 9 متری و 6 متری آن و نیز اطلاع از قیمت فرش 700 شانه ماشینی و هر کدام از ابعاد آن می‌توانید توسط فروشگاه فرش کاشان از قیمت فرش های ماشینی درجه یک دستباف گونه اطلاع پیدا کنید و مناسب ترین فرش ماشینی کاشان را به صورت مستقیم و از درب کارخانه خریداری نمایید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی