تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

راهنمای خرید بهترین گلیم فرش مخصوص آشپزخانه

راهنمای خرید بهترین گلیم فرش مخصوص آشپزخانه

بهترین مدل های گلیم فرش برای آشپزخانه
جنس گلیم فرش مخصوص آشپزخانه باید چگونه باشد؟

گلیم فرش یکی از هنرهای دستی زیبا و با ارزش در قدیم بوده است که امروزه کارخانه فرش کاشان، این مدل از گلیم فرش های ایرانی را در غالب گلیم فرش ماشینی و با استفاده از دستگاه های به روز و پیشرفته تولید می کند. گلیم فرش آشپزخانه مدل های متنوع و طرح های مختلفی دارد که با توجه به ویژگی های عمده ای که این محصولات دارند، برای آشپزخانه مناسب هستند و بیشتر در این قسمت از منزل استفاده می شوند که در ادامه در مورد انواع گلیم فرش برای آشپزخانه، بررسی ویژگی های بهترین گلیم فرش های مخصوص آشپزخانه و همچنین اهمیت استفاده از گلیم فرش در آشپزخانه می پردازیم.

 

بهترین مدل های گلیم فرش برای آشپزخانه

گلیم فرش از آن دسته فرش های ماشینی است که به دلیل طرح ها و مدل های متنوعی که دارد انتخاب را برای خریداران سخت می کند و برای خرید و استفاده از گلیم فرش ماشینی، شما باید اطلاعاتی را در مورد طرح های مختلف آن، مدل های جدید این دسته از گلیم فرش های با کیفیت و جنس های مرغوب گلیم فرش ماشینی برای آشپزخانه اطلاعاتی را کسب کنید که در ادامه با چند مورد از بهترین مدل های گلیم فرش برای آشپزخانه آشنا می شوید.

از پرفروش ترین گلیم فرش های مخصوص آشپزخانه می توان به گلیم فرش آشپزخانه فانتزی اشاره داشت که طرح های مختلفی از آن وجود دارد مثل گلیم فرش طرح خشتی، گلیم فرش طرح ترنج دار، گلیم فرش آشپزخانه طرح گل و انواعی دیگر از طرح های سنتی مثل، گلیم فرش طرح بلوچ مناسب آشپزخانه، گلیم فرش ترکمن، گلیم فرش ماشینی طرح عشایری و... که هرکدام ویژگی ها و سبک های خاص خودشان را دارند و بسته به نیاز و سبک دکوراسیون آشپزخانه، می توانید به استفاده از گلیم فرش در دکوراسیون آشپزخانه بپردازید.

گلیم فرش فانتزی طرح خشتی، از بهترین مدل های گلیم فرش مناسب آشپزخانه منزل است و جنس این گلیم فرش ماشینی به این گونه است که از ضخامت بالایی برخوردار است و برای بافت گلیم فرش فانتزی آشپزخانه، از الیاف آکریلیک مرغوب هیت ست شده به کار گرفته شده است. همچنین جنس تار و پود مورد استفاده در بافت گلیم فرش آشپزخانه طرح خشتی، نخ های پلی استر و پنبه است که دلیلی بر نرمی و لطافت گلیم فرش طرح خشتی است و ثابت کننده ی کیفیت بالای این مدل گلیم فرش مخصوص آشپزخانه است.

اگر بخواهیم از جنس گلیم فرش فانتزی آشپزخانه عبور کنیم و به طرح و زیبایی گلیم فرش های مناسب آشپزخانه بپردازیم می توانیم به رنگارنگ بودن و رنگ های با کیفیت و متنوعی که در بافت آن ها به کار گرفته شده است اشاره کنیم که باعث می شود طرح خاصی را برای این مدل از گلیم فرش ها به وجود بیاورد و آن ها را از تمام گلیم فرش های مخصوص آشپزخانه متمایز کند.

مدلی دیگر از گلیم فرش های آشپزخانه جدید که از جنسی مرغوب و با کیفیتی برخوردار است گلیم فرش طرح گل است؛ در این سبک از گلیم فرش مخصوص آشپزخانه، با طرح گل رز از محبوبیت و زیبایی زیادی برخوردار است و به نوعی معروف ترین طرح در بین تمام طرح های مطرح گلیم فرش ماشینی است که جنس نخ و تار و پود آن بی سی اف و پلی پروپیلن است که یکی از مزایای مهمی که این نوع از گلیم فرش های ماشینی دارند این است که پرزدهی اصلا ندارند و دلیلی بر کیفیت بالا و مجاب کردن مشتری ها هنگام خرید گلیم فرش برای آشپزخانه است.

یکی از بهترین مدل های گلیم فرش برای آشپزخانه، گلیم فرش طرح بلوچ مناسب آشپزخانه است که در دسته ی گلیم فرش های ماشینی سنتی قرار می گیرد. یکی از نکات مهم که مشتریان برای خرید گلیم فرش بلوچ مناسب آشپزخانه دست به انتخاب میزنند این است که استفاده از گلیم فرش ماشینی طرح بلوچ، دکوراسیون و فضای آشپزخانه را اصیل نشان می دهد، یا اینکه به خاطر اشکال هندسی زیادی که در بافت این فرش ماشینی به کار رفته است طرح جالب و زیبایی را برای گلیم فرش بلوچ ایجاد کرده است.

برای بیان کیفیت خوب گلیم فرش ماشینی بلوچ می توان به ویژگی هایی مثل اینکه شست و شوی آسانی دارد و از ضخامت بالایی برخور دار است اشاره داشت، که اکثر گلیم فرش ها وزن سبکی دارند و ضخامت زیادی ندارند و همین هم باعث می شود از طول عمر گلیم فرش بکاهد ولی گلیم فرش سنتی بلوچ مخصوص آشپزخانه از ضخامت بالایی برخوردار است و باعث تمایز این طرح از گلیم فرش سنتی با سایر گلیم فرش های ماشینی می شود.

نمونه ای دیگر از طرح های پرفروش گلیم فرش مخصوص آشپزخانه، گلیم فرش ماشینی طرح برجسته است. در گذشته این گلیم فرش های زیبا به صورت دستی بافته می شد و یک گلیم فرش دستباف به حساب می آمد ولی در چند سال اخیر با و پیشرفت تکنولوژی در تولید گلیم فرش، گلیم فرش ماشینی برجسته هم تولید می شود که از لحاظ ظاهری و جنس بافت، از بهترین گلیم فرش های مخصوص آشپزخانه است که امروزه در خانه های ایرانی از آن استفاده می شود.

 

جنس گلیم فرش مخصوص آشپزخانه باید چگونه باشد؟

شاید تا به حال این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا از گلیم فرش برای پوشش کف آشپزخانه استفاده می شود؟

گلیم فرش ماشینی به دلیل طرح های سنتی و اصیل و همچنین طرح های امروزی و مدرنی که دارد در آشپزخانه منزل بیشتر استفاده می شود و مانند فرش های ماشینی کلاسیک در ابعاد مختلفی هم موجود هستند اما چیزی که مشتری را برای استفاده از گلیم فرش در آشپزخانه قانع می کند این مسائل نیست؛ بلکه جنس گلیم فرش مخصوص آشپزخانه است که باعث می شود در آشپزخانه منزل استفاده شود. برای اینکه بدانید جنس گلیم فرش مخصوص آشپزخانه باید چگونه باشد، با ما همراه باشید.

به دلیل اینکه در آشپزخانه منزل، پخت و پز زیادی می شود و در اکثر منازل غذا داخل آشپزخانه سرو می شود، فرش آشپزخانه نسبت به فرش پذیرایی بیشتر کثیف می شود و به همین دلیل هم باید فرش ماشینی مورد استفاده در آشپزخانه از قابلیت شست و شوی آسان و راحت و کیفیت و مقاومت بالایی در برابر شستشو برخوردار باشد که گلیم فرش های ماشینی این ویژگی مهم را دارا هستند و همین طور طرح های شلوغ و سنتی که در آن ها دیده می شود باعث می شود کثیفی و آشغال های موجود بر روی گلیم فرش به چشم نیایند.

یکی دیگر از معیارهای مهم انتخاب گلیم فرش ماشینی برای آشپزخانه این است که در تولید آنها تراکم بالایی به وجود آمده است و در صورت خیس شدن، در مقابل پوسیدگی مقاومت زیادی نشان می دهند و به راحتی از بین نمی روند. دلیل وجود این معیار برای انتخاب گلیم فرش مناسب آشپزخانه این است که آشپزخانه محل شستشوی ظرف بوده و امکان خیس شدن فرش آشپزخانه در طول روز وجود دارد.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که گلیم فرش پرزدار برای آشپزخانه مناسب نیست و گلیم فرش های ماشینی امروزه معمولا از جنس BCF هستند که از پرزهای کوتاه تشکیل شده اند و همین طور ضد حساسیت هم هستند. جنس الیاف و تار و پود به کار گرفته شده در تولید گلیم فرش ماشینی باعث سبک بودن آن نسبت به فرش های پذیرایی و سایر فرش ها می شود که این هم از نکات حائز اهمیت درباره ی انتخاب گلیم فرش مخصوص آشپزخانه است.

با توجه به خصوصیات و ویژگی های ذکر شده بهترین فرش برای کف آشپزخانه منزل، گلیم فرش ماشینی است. البته باز هم به سلیقه و علاقه ی شخصی شما بستگی دارد. هنگام خرید گلیم فرش مخصوص آشپزخانه باید این نکته را در نظر داشته باشید که دکوراسیون آشپزخانه شما مدرن است یا کلاسیک؟ چون استفاده از هر نوع گلیم فرش برای آشپزخانه مناسب نیست و اهمیت دادن به نکات گفته شده و نام طرح های ذکر شده، به شما در انتخاب یک گلیم فرش ماشینی مخصوص آشپزخانه، کمک زیادی می کند.

هم چنین یکی از فاکتور های مهم هنگام انتخاب گلیم فرش مناسب آشپزخانه، توجه به قیمت محصول نیز است. توجه داشته باشید که به دلیل عرضه مستقیم و بی واسطه گلیم فرش های ماشینی در فروشگاه فرش کاشان، کلیه محصولات و گلیم فرش آشپزخانه قیمت مناسب تری نسبت به سایر فروشگاه های ایننترنتی داشته و با قیمت کارخانه در این فروشگاه خدمت مشتریان عزیز عرضه می شود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی