تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

عوامل موثر بر ارزان بودن فرش های کاشان

نام نویسنده: مهدیه زارع
عوامل موثر بر ارزان بودن فرش های کاشان

عوامل فنی مؤثر بر کیفیت و قیمت فرش کاشان
آیا طرح و سبک فرش روی قیمت آن تاثیر گذار است؟
دلایل ارزان بودن فرش کاشان
خرید اینترنتی فرش ارزان قیمت کاشان

بسیاری از فروشگاه ها هستند که عرضه کننده فرش های ارزان قیمت هستند ولی خریدار نمی داند که آیا کیفیت خوبی دارند یا نه؟ این مبحث راهنمای کامل در مورد عوامل موثر بر ارزان بودن فرش های کاشان است که خریدار با خواندن این مقاله پی می برد که چگونه فرش ارزان را با کیفیت عالی خریداری کند. در بازار فرش و قالی برای خرید یک تخته فرش ماشینی با آیتم های مختلفی مواجه هستیم، آیتم هایی که هر کدام در خرید ما تأثیر گذاشته و با توجه به نوع و کاربرد فرش باید در نظر گرفته شوند پهن کردن فرش ماشینی برای پوشاندن کف خانه، حفاظت در برابر حشرات، عایق کردن در برابر سرما و گرما از قدیم کاربرد داشته است اما ظاهر فرش و استفاده از آن به عنوان عنصری زیبا ساز چندی است که به نیازمندی خانه ها و کاربردهای محصولات اضافه شده است.

بازار داغ فرش خصوصا فرش هایی که با برند کاشان عرضه می شوند، فرش ماشینی کاشان آنقدر متنوع و گسترده است که نیاز همگان را با هر سبک سلیقه، هر توان مالی و هر نیازی پاسخ خواهند داد. همانطور که اشاره شد توان مالی خریداران هم از المان های موثر در انتخاب است. به یاد داشته باشید که فرش های ماشینی به علت قیمت ارزانی که نسبت به فرش های دستبافت داشتند تا این اندازه محبوبیت یافته و جایگزین خوبی برای بافته هایی شدند که با هنر دست خلق می شده اند که در تعیین قیمت یک تخته فرش ماشینی ارزان قیمت عوامل زیادی دخیل هستند از قسمت طراحی و نقشه کشی گرفته تا عرضه و نحوه فروش همگی می توانند در ارزان یا گران قیمت بودن فرش دخالت مستقیم و غیر مستقیم داشته باشند.

 

عوامل فنی مؤثر بر کیفیت و قیمت فرش کاشان

فرش های کاشان شهرت جهانی دارند و دسترسی به آن ها در سراسر دنیا امکان پذیر است. کیفیت بالا، زیبایی ظاهر، طرح و مدل های مد روز و قیمت مطلوب ویژگی های کلی هستند که محبوبیت فرش ها را به دنبال دارند. هنگامی که از کیفیت و قیمت محصولات صحبت می شود، اولین موردی که در اذهان متبادر می گردد مواد اولیه است که تولید کنندگان برند فرش کاشان به علت اهمیت کیفیت و دوام و ماندگاری در فرش های ماشینی استفاده از مواد اولیه مرغوب و ناب را محور اصلی فعالیت خود قرار داده اند.

با توجه به این نکته که مواد اولیه با کیفیت از مواد اولیه کم کیفیت اختلاف قیمت دارند، داشتن قیمت بالاتر در فرش های درجه یک نسبت به فرش های درجه دو و سه توجیه پذیر خواهد بود. الیاف آکریلیک هیت ست نخی است که کارخانه فرش کاشان و تمام تولید کنندگان فرش های درجه یک در تولیدات خود بکار برده و نسبت به نخ های پلی استر و پلی پروپلین مرغوبیت بیشتری دارد.

تیم تولید متخصص هم دیگر موردی است که تا حد زیادی در قیمت موثر است. هر تخته فرش ماشینی برند کاشان علاوه بر الیاف و نخ خاب و تار و پود از تیم تولید به عنوان عوامل تولید استفاده می نماید. به هر میزان که دستمزد و هزینه آموزش تیم تولید بیشتر شود قیمت فرش بالاتر رفته و هزینه تمام شده گزاف تری به همراه خواهد داشت.

موارد مطرح شده تا اینجا همگی بر تعیین قیمت فرش توسط تولید کننده بررسی شده اند اما فرش پس از آنکه به دلالان فروخته می شود تا در فروشگاه ها و بازار های سنتی عرضه شود دچار تغییرات غیر منطقی قیمت می شود و این مهم ترین قسمت در تعیین قیمت فرش های ماشینی است که در بازار های سنتی عرضه می شود. تفاوت قیمت بین بهای کارخانه و بهای فرش در بازار های سنتی به علت همین تغییرات قیمتی است که از هنگام خروج از کارخانه تا رسیدن به فروشگاه انجام می شود.

 

تاثیر شانه و تراکم

همانطور که می دانید یکی از عوامل اصلی که بر کیفیت و قیمت فرش ماشینی تاثیر گذار است، میزان شانه و تراکم و جنس نخ تار و پود بافته شده در قالی است که در کنار زیبایی، کیفیت بالا را مسلما در بافته رقم می زند. در بررسی عوامل فنی مؤثر بر کیفیت و قیمت فرش کاشان باید بگوییم که میزان شانه و تراکم تعیین کننده زیبایی بالاتر بافته ها هستند؛ چرا که هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی درجه یک افزایش پیدا کند مسلما بافته را می توان با طرح هایی شلوغ بافت و از طرفی به دلیل داشتن بافتی فشرده، دارای استحکام و مقاومتی بسیار بالا نیز خواهند شد. با توجه به تکنولوژی روز، امروزه فرش های ماشینی 1500 شانه، 1600 شانه و شانه و تراکم های بالاتر نیز به تولید می رسند که به فرش دستباف گونه نیز مشهور هستند.

همانطور که می دانید هیچ ارزانی بی دلیل نیست پس حتما برای خرید بهترین فرش کاشان این را در نظر داشته باشید که حتما برند در زمان خرید مطرح نیست؛ چیزی که بر کیفیت و قیمت مناسب بافته ها تاثیر گذار است خرید کردن از مکان های معتبر خواهد بود که ضمانت و خدمات پس از فروش را نیز برای کالا های خود در نظر می گیرند.

قطعا قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 بسیار گران تر از قیمت فرش 700 شانه تراکم 2550 است چرا که برای بافت این نمونه قالی کاشان از جدیدترین دستگاه های روز بافت استفاده می کنند و از همه مهم تر از میزان نخ تار و پود بیشتری برای بافت فرش های تراکم بالا در بافت طول و عرض قالی ها باید استفاده نمود که مسلما بر روی قیمت و کیفیت فرش ها تاثیر می گذارند.

تاثیر جنس نخ

از تاثیر جنس نخ بافته شده در فرش ها نیز نمی توان غافل شد چرا که جنس نخ از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر کیفیت و قیمت فرش های ماشینی هستند که جنس نخ بافته شده در قالی های کاشان علاوه بر اینکه نرمی و لطافت را هر کدام به نوبه خود به بافته ها می بخشند، باعث بالا رفتن مقاومت فرش های ماشینی نیز می شوند که هر کدام از نخ های تار و پود دارای ویژگی ها و معایب مختص به خود نیز هستند. به گونه‌ای که بهترین نخ، نخ آکریلیک هیت ست شده است که از نظر ظاهری و کیفی همانند نخ پشم طبیعی بوده و در هر فرشی که بافته شود، وابسته به شانه و تراکم و نوع استفاده ای که از آن ها می کنید ویژگی های مختص به خود را خواهند داشت و طول عمری بالای ده سال نیز دارند.

فرش های بافته شده با نخ پلی استر ظاهری براق و ابریشم نما به فرش های ماشینی می بخشند و نخ آکریلیک آن براقیت نخ های پلی استر را ندارد و از همه مهم تر اینکه توجه داشته باشید مسلما نخ های پلی استر کیفیت پایینی داشته اند و نخ های پلی پروپیلن، پلی اوژن هر کدام مشکلات نخ های پلی استر را حل نموده اند.

همانطور که می دانید برای بافت گلیم فرش، فرش های فانتزی از نخ های پلی استر و... استفاده می کنند چرا که این فرش ها جزء فرش های ارزان قیمت هستند و اگر در معرض پاخور زیادی قرار بگیرند و زیاد شسته شوند ظاهر و لطافت خود را از دست می دهند و نخ های خاب بعد چند سال روی یکدیگر قرار می گیرند و مسلما قیمتی ارزان تر و دوامی پایین تر از نخ های آکریلیک دارند.

تاثیر سایز

یکی دیگر از عوامل مهمی که روی قیمت فرش های ماشینی تاثیر گذار هستند، سایز و ابعاد بافته ها بوده که عده ای از مشتریان این سوال برایشان پیش می آید که قیمت فرش ها بر چه اساسی محاسبه می شوند؟ باید بگوییم که قیمت فرش های ماشینی بعد از جنس نخ تار و پود، میزان شانه و تراکم در آخر بر اساس متراژ تخمین زده می شوند که مبنای بدست آوردن قیمت فرش ها را بر اساس سایز فرش 12 متری به دست می آورند؛ به این صورت که ابتدا مساحت فرش را با توجه به ابعاد آن به دست می آوریم و قیمت در هر متر فرش ضرب می کنیم.

پس الزاما هر چه سایز فرش ها افزایش پیدا کند مسلما قیمت آن ها نیز افزایش پیدا می کند که بافته ها با سه سایز استاندارد فرش 6 متری، 9 و 12 متری به تولید می رسند و دیگر سایز های کوچکتر نیز با ابعاد قالیچه و پادری نیز بافته می شوند که مسلما قیمت پایین تری نیز خواهند داشت.

 

آیا طرح و سبک فرش روی قیمت آن تاثیر گذار است؟

قطعا در زمان خرید فرش های ماشینی زمانی که به فروشگاه های اینترنتی و یا حضوری فرش های ماشینی مراجعه می کنید اولین چیزی که در درجه اول نظر شما را به خود جلب می کند، زیبایی طرح و نقشه نگاره های بوم زمینه فرش های ماشینی است. درسته که میزان شانه و تراکم روی قیمت فرش ها تاثیر می گذارند ولی زیبایی و طرح فرش ها نیز تاثیر بالایی در فروش دارند و به همین دلیل امروزه تولید کنندگان در صدد آن بر آمده اند تا انواع بهترین فرش های ماشینی را با سبک و طرح های خاص به تولید برسانند و همین امر سبب ایجاد رقابتی تنگاتنگ بین تولید کنندگان کاشانی شده است چرا که تنوع محصولات بالا رفته و قیمت بافته ها نیز بسیار مناسب تر می شوند، بر سر این رقابت سالم!

امروزه افراد برای منازل خود فرش های ماشینی را با توجه به سبک دکوراسیونی که دارند خریداری می کنند که انواع سبک ها عبارتند از سبک مدرن، کلاسیک و سنتی که هر کدام از این سبک ها با طرح های مختلفی به تولید می رسند که پر فروش ترین بافته ها فرش های وینتیج، فرش طرح افشان، خشتی هستند که نظر عموم را به خود جلب کرده اند.

در بیان اینکه آیا طرح و سبک فرش، روی قیمت آن تاثیر گذار است باید بگوییم که خیر چرا که طرح و سبک هیچ تاثیری روی قیمت فرش های ارزان و با کیفیت نمی گذارند و در واقع چیزی که روی قیمت فرش با کیفیت تاثیر گذار است میزان شانه و تراکم و... است اما توجه داشته باشید که فرش های گل برجسته مسلما از فرش بافت ساده خود گران تر هستند چرا که با تولیدی خاص بافته می شوند و از نظر ظاهری نیز متفاوت از فرش های ساده هستند.

 

دلایل ارزان بودن فرش کاشان

اگر خواهان خرید یک تخته فرش ماشینی ارزان هستید باید موارد مختلف موثر بر قیمت را بررسی کرده تا متوجه این سوال شویم که چرا برند های نامی و مشهور می توانند فرش های ماشینی را به قیمت ارزان و با کیفیت بالا عرضه کنند؟ فروشگاه فرش کاشان از همان مرحله اول با سایر برند ها تفاوت هایی دارد. تیم تولید کننده به خوبی می داند که اگر نخ خاب آکریلیک هیت ست شده را مستقیما از صادر کننده خریداری نماید تا حد زیادی در قیمت و هزینه تمام شده محصول صرفه جویی کرده و می تواند علاوه بر خرید مواد اولیه مرغوب ارزان قیمت از کیفیت آن هم مطمئن شود که بازدهی بالای عوامل نیروی کار فروشگاه فرش کاشان تولیداتی را عرضه می کنند که کم ترین خطای انسانی و کم ترین میزان ریسک را به همراه دارد. این مورد یعنی تولید فرش های با کیفیت و ناب که متضمن فروش بالا و سود زیاد هستند.

طراحان و نقشه کشان برند فرش کاشان و همچنین نیروهای متخصص خط تولید نیازی به آموزش ندارند چرا که غالب بودن صنایع نساجی و فرش بافی در کاشان موجبات تخصصی شدن نیروی کار را فراهم می آورد. جالب است بدانیم بالغ بر 50 درصد سرمایه و نیروی کار در شهر کاشان در صنایع نساجی مشغول فعالیت بوده و بدین لحاظ کارخانجات نیازی به هزینه برای آموزش نیروی کار ندارند. از طرفی فرش های 1000 شانه و فرش های 1200 شانه که به فرش های شبه دستبافت شهرت دارند و نسبت به فرش های 700 شانه و فرش 500 شانه فروشگاه فرش کاشان گران تر هستند.

عرضه مستقیم فرش

یکی از عواملی که سبب شده است تا فرش های کاشان از دسته پر فروش ترین و مطرح ترین بافته ها شوند، عرضه مستقیم فرش از کارخانه است. شهر کاشان از بزرگترین شهر هایی هست که بیش از 1500 کارخانه تولیدی فرش ماشینی در آن در حال فعالیت هستند که گروه تجاری فرش کاشان یکی از فروشندگان مستقیم فرش های ماشینی درجه یک است که تمامی بافته ها را با قیمت مناسب درب کارخانه به فروش می رسانند.

همانطور که می دانید اگر بخواهید فرش را از نمایشگاه های فرش بخرید این فرش توسط دلال از کارخانه با قیمت عمده خریداری می شود و بعد از آن ممکن است چند واسطه بخورد تا بافته به دست مغازه دار برسد، بعد از آن نیز کسی که نمایشگاه فرش دارد مالیات، حقوق کارکنان و... را روی قیمت فرش ها می کشاند و بافته ها را با قیمت بالا به فروش می رسانند.

اما در این میان یکی از دلایل ارزان بودن فرش های کاشان در این است که بافته ها به صورت مستقیم و بدون واسطه به دست مشتریان می رسند به این صورت که شما یا می توانید خرید خود را از درب کارخانه و به صورت حضوری انجام دهید و یا فرش ارزان کاشان را به صورت اینترنتی از فروشگاه های اینترنتی معتبر خریداری کنید تا با حذف واسطه ها به دستتان برسند.

فروش فرش های استوک

اصطلاح فرش استوک می دانید مثل چیست؟ مثل لباس های تک سایز شده داخل یک فروشگاه لباس که تخفیف خورده و با قیمت ارزان تری نیز به فروش می رسند! فرش استوک یا فرش ته انباری نیز نمونه ای از فرش های مناسب قیمت هستند که تولید آن ها متوقف شده، از آن طرح استقبال نشده، دستگاه مناسب بافت آن دستگاه وجود ندارد و دیگر عواملی که سبب شده اند تا بافت فرش به توقف بخورد را به آن ها فرش ته انباری می گویند.

فرش استوک از دسته فرش ارزان اما با کیفیت های بسیار بالا بوده که در انبار هستند و اغلب با شانه و تراکم های مختلفی از فرش 700 شانه تا فرش 1500 شانه گل برجسته به تولید رسیده اند و با 10 درصد تا 30 درصد تخفیف نیز اغلب به فروش می رسند که نیاز عده زیادی را این بافته ها رفع می کنند.

البته توجه داشته باشید که به دلیل اینکه فرش های استوک دارای قیمت مناسب و کیفیتی بسیار بالا هستند، اغلب کارخانجات تنها فرش ته انباری را به صورت عمده و یکجا به فروش می رسانند و فروش تکی را اغلب برای فرش های استوک انجام نمی دهند مگر اینکه بتوانید فرش استوک را از فروشگاه هایی خریداری کنید که موجودی محدودی از این بافته ها در نمایشگاه خود و یا روی رگال هایشان داشته باشند، که با این سبک خرید می توانید بهترین فرش را با قیمت ارزان خریداری کنید.

فرش تراکم بالا بافته شده با نخ ورژن

امروزه اغلب فرش های ماشینی که شانه و تراکمی پایین دارند را با نخ هایی مثل ورژن به تولید می رسانند که این نخ دارای قیمتی پایین تر نسبت به نخ آکریلیک دارد اما توجه داشته باشید که فرش های ماشینی تراکم پایین و فانتزی که برای آشپزخانه، اتاق خواب و نشیمن هستند اغلب با این نخ ها بافته می شوند چرا که اگر در فرش های تراکم پایین بافته شوند هر چه نخ های خاب در معرض پاخور قرار بگیرند، نخ ها به دلیل تعداد کم شانه و تراکم قابلیت برگشت پذیری خوبی نیز خواهند داشت اما اگر با شانه و تراکم بالا بافته شوند بعد از مدتی بافته تخته خواهد شد.

فرش تراکم بالا بافته شده با نخ ورژن، پلی استر و... مسلما اصلا کیفیت خوبی ندارند و ارزش خرید آن ها نیز بسیار پایین است که اگر به دنبال فرش شیک پذیرایی هستید و بافته ای با کیفیت درجه یک می خواهید، پس فرش تراکم بالا آکریلیک خریداری کنید. با توجه به اینکه این نخ بسیار نرم و رنگ پذیری خوب نیز دارد اگر در فرش ها بافته شوند، وزن آن ها نیز کاهش پیدا می کند که انتخابی ایده آل برای فرش ارزان آشپزخانه و اتاق خواب ها خواهند بود.

 

خرید اینترنتی فرش ارزان قیمت کاشان

هرگاه در مورد خرید و فروش اینترنتی فرش های ماشینی صحبت می شود، داشتن قیمت ارزان و اطمینان از اصالت محصول به عنوان مهم ترین مزایای خرید اینترنتی مطرح است. دلیل اصلی ارزان بودن فرش های ماشینی در خرید اینترنتی، کوتاه شدن مسیر عرضه و خرید مستقیم از تولید کننده است مانند آنکه صاحب خانه ها به جای دلالان به کارخانه رفته و فرش را به قیمت تولیدکننده خریداری نمایند.

در روش خرید و فروش سنتی، دلال و واسطه گر پس از خرید محصول مبلغی تحت عنوان هزینه های نمایشگاهی و ارزش افزوده به فرش اضافه کرده و به فروشندگان بازار، می فروشند؛ فروشندگان هم درصدی از قیمت محصول را تحت عنوان هزینه آب و برق و کارگر و... اضافه کرده و فرش را عرضه می کنند. حال آنکه گاها دست به دست شدن ها بین واسطه گران و رسیدن فرش از کارخانه تا فروشگاه بسیار بیشتر بوده و در هر مرحله مبلغی به فرش اضافه خواهد شد.

جهت خرید اینترنتی فرش ارزان قیمت کاشان می توانید از طریق گروه تولیدی فرش کاشان بهترین فرش های ماشینی را با بالاترین کیفیت و پایین ترین قیمت خریداری کنید چرا که فروشگاه فرش کاشان با حذف واسطه ها و دلالان از نمونه سایت های مطرحی است که چند سالی است فروش اینترنتی فرش با کیفیت را با قیمت مناسب در نظر گرفته است تا تمامی افراد بتوانند بهترین بافته ها به صورت مستقیم از درب کارخانه به صورت حضوری و یا اینترنتی خریداری کنند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی