تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

گلیم فرش بهتر است یا موکت؟

گلیم فرش بهتر است یا موکت؟

گلیم فرش و موکت چیست و چه تفاوت هایی با هم دارند؟
در کدام بخش از خانه گلیم فرش یا موکت استفاده کنیم؟
خرید گلیم فرش با قیمت مناسب

گلیم فرش بهتر است یا موکت؟ امروزه این سوالی است که ذهن خیلی ها را به خودش مشغول کرده است و افراد را برای انتخاب بین گلیم فرش یا موکت مردد کرده است که کدام برای منزل مناسب تر بوده و طول عمر بهتری نسبت به دیگری دارد و یا اینکه بین گلیم فرش یا موکت، کدام متناسب با دکوراسیون و فضای خانه است؟ ما در این مقاله سعی داریم به شما کمک کنیم با مقایسه گلیم فرش و موکت به راحتی تصمیم گیری کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

گلیم فرش و موکت چیست و چه تفاوت هایی با هم دارند؟

همان طور که می دانید موکت یک نوع کف پوش است که دارای حالت و ساختار سخت و زبری هست ولی گلیم فرش دقیقا بر عکس موکت می باشد به این خاطر چون دارای حالت و ساختار نرم تری نسبت به موکت می باشد و دلیل این حالت نرمی و لطافت گلیم فرش نسبت به موکت، داشتن بافت لوپی است که باعث شده گلیم فرش نسبت به موکت نرمی و لطیف بودن خوبی داشته باشد و احساس بهتری نیز به شما منتقل کند. البته تفاوت های گلیم فرش و موکت به این چند مورد خلاصه نمی شود. در ادامه تفاوت های گلیم فرش و موکت را مورد بررسی قرار می دهیم تا هنگام خرید انواع گلیم فرش ماشینی یا موکت برای منزل مشکلی نداشته باشید.

 

تفاوت گلیم فرش و موکت از نظر انواع طرح ها و رنگ های مختلف

در این قسمت تفاوت گلیم فرش و موکت از نظر انواع طرح و رنگ ها را مورد بررسی قرار می دهیم که در موکت می توان گفت طرح های مختلف و ساده ای وجود دارد و همه ی موکت ها دارای رنگ های مختلف ولی یک دست هستند ولی در مورد گلیم فرش می توان گفت که نه تنها دارای طرح های مختلف و جذابی مانند گلیم فرش برجسته، انواع گلیم فرش فانتزی و گلیم فرش سنتی می باشد و رنگ های بسیاری هم شامل می شود که با داشتن طرح های جذاب گلیم فرش نسبت به موکت، دست شما را برای انتخاب بازتر می گذارد.

 

بررسی تفاوت های گلیم فرش و موکت از نظر قیمت و ارزش خرید

در بحث تفاوت قیمت و ارزش خرید که دو معقوله ی جدا از هم است که باید توجه داشت هر چقدر هم تفاوت قیمت وجود داشته باشد مبنای خرید، ارزش خرید باید باشد که در بحث قیمت بین قیمت گلیم فرش و موکت باید گفت که موکت نسبت به گلیم فرش قیمت کمتری دارد ولی از نظر ارزش خرید و همینطور شکیل بودن و داشتن طرح های مختلف مناسب و همینطور کیفیت گلیم فرش نسبت به موکت، گلیم فرش ارزش خرید بهتری دارد.

 

تفاوت گلیم فرش و موکت از نظر ماندگاری و اندازه

در بحث تفاوت ماندگاری گلیم فرش و موکت، به این گونه هست که موکت با گذشت زمان و به خاطر ساختار سختی که دارد جذب کننده پرز، کثیفی و ذرات آلودگی موجود بوده و به مرور زمان ماندگاری موکت از بین می رود ولی میزان ماندگاری گلیم فرش به خاطر نرمی سطح شان، به راحتی کثیفی و پرز ها از آن جدا شده و قابل تمیز کردن است.

در بحث اندازه هم گلیم فرش ها به صورت کوچک، بزرگ و رولی تولید می شوند و به خاطر اندازه های مختلفی که دارد می توان نسبت به محیط زندگی انتخاب کرد ولی اندازه موکت ها فقط در یک حالت رولی تولید می شوند و متناسب هر محیط و فضایی نیستند.

 

در کدام بخش از خانه گلیم فرش یا موکت استفاده کنیم؟

شاید سوال خیلی از افراد باشد که در کدام بخش از خانه گلیم فرش یا موکت استفاده کنیم؟ یا گلیم فرش مناسب استفاده در کدام بخش از محیط یا فضای خانه می باشد؟ ما در این بخش از مقاله سعی داریم بگوییم گلیم فرش یا موکت در کدام قسمت از مکان های زندگی مان مثل آشپزخانه، اتاق خواب، راه پله ها و پذیرایی به کار برود بهتر است و زیبایی خاصی به مکان و فضای سکونت ما می بخشد.

 

گلیم فرش برای آشپزخانه مناسب تر است یا موکت؟

در این قسمت می توان گفت که گلیم فرش برای آشپزخانه مناسب تر از موکت است چون همان طور که می دانید مرطوب بودن و کثیف بودن محیط آشپزخانه دلیلی است که استفاده از گلیم فرش برای آشپزخانه را انتخاب بهتری می کند؛ از طرفی موکت ها چون قابلیت جذب کثیفی، ذرات و لکه های نوشیدنی در آن خیلی مشهود است و وقتی نوشیدنی مثل آب بر سطح موکت ریخته شود بعد از یک مدت و عبور از منافذ موکت دچار کپک نیز می شود.

در حالی که در مورد گلیم فرش این قضیه کاملا بر عکس است و به راحتی می توان آلودگی و ذرات را از روی گلیم فرش برداشت و بخاطر طرح های جذاب گلیم فرش، کمتر کثیفی در گلیم فرش مشخص می شود. همچنین مقاومت گلیم فرش در مقابل گرما و حرارت نسبت به مقاومت موکت بسیار بیشتر است.

 

استفاده از گلیم فرش در راه پله ها بهتر است یا موکت؟

در این قسمت چون راه پله ها محیطی است مانند آشپزخانه که کثیفی و آلودگی در آن زیاد است و آن ها را جذب می کند استفاده از موکت برای راه پله مناسب نیست و می توانید از گلیم فرش های طرح دار بهره ببرید و همینطور می توانید گلیم فرش های مخصوص راه پله ها و یا گلیم فرش های رولی استفاده کنید.

 

گلیم فرش برای اتاق خواب مناسب تر است یا موکت؟

در اتاق خواب هم برای زیبایی و همینطور شکیل بودن در عین حال قشنگ بودن فضای اتاق خواب از گلیم فرش های طرح دار و همینطور رولی که به صورت قالیچه تولید می شود، می توانید استفاده کنید؛ چون طرح ساده موکت و رنگ های یک دستی که در آن به کار می رود چندان جالب نیست و همان طور که گفتیم جذب کننده ذرات و همینطور مو نیز است پس مناسب اتاق خواب شما نیست.

 

استفاده از گلیم فرش برای پذیرایی منزل بهتر است یا موکت؟

شاید اصلی ترین و مهم ترین بخش محیط زندگی و خانه ی افراد اتاق پذیرایی است که مرکز یک خانه به حساب می آید ولی سوال اصلی اینجاست که از بین گلیم فرش یا موکت کدام برای پذیرایی منزل بهتر است که در این مورد نیز گلیم فرش نسبت به موکت انتخاب بهتری است چون گلیم فرش نسبت به موکت دارای طرح های شکیل، زیبا و در عین حال با اندازه های مختلف است.

نکته مهم: البته شاید این سوال برای خیلی از افراد مهم باشد که موکت برای کدام بخش از منزل مناسب است؟ در جواب این سوال هم باید گفت که موکت برای این چند بخشی که توضیح دادیم نباید به کار برود. به طور کلی از موکت برای پوشش بین دیوار استفاده می کنند یا می توانید از موکت برای زیر قالی برای جلوگیری از سرخوردن فرش روی زمین استفاده نمایید.

 

خرید گلیم فرش ماشینی با قیمت مناسب

ما در این مقاله تلاش کردیم که به این سوال پاسخ دهیم که گلیم فرش بهتر است یا موکت؟ امیدوارم این مقاله مورد پسند و رضایتتان قرار گرفته باشد. همچنین اگر شما عزیزان نکته ای می دانید که ما در این مقاله به آن نپرداخته ایم حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. در نظر داشته باشید انواع گلیم فرش های ماشینی مناسب فضاهای مختلف منزل در فروشگاه فرش کاشان موجود می باشد که شما می توانید از آن ها دیدن کرده و با توجه به سلیقه شخصی خود به خرید گلیم فرش ماشینی با قیمت مناسب بپردازید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی