تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت گلیم فرش با فرش ماشینی

تفاوت گلیم فرش با فرش ماشینی

تفاوت گلیم فرش با فرش ماشینی دستبافتگونه
کاربرد گلیم فرش ماشینی با فرش ماشینی
گلیم بهتر است یا گلیم فرش؟
گلیم فرش را برای چه مکان هایی بخریم؟

امروزه تنوع محصولات مابین فرش های ماشینی بسیار زیاد و با تنوعی بی نظیر و رقابتی در حال تولید است. انواع گلیم ماشینی درجه یک کاشان با فرش ماشینی تفاوت بسیار زیادی دارد و در ابتدا گلیم ها بودند که به صورت دستبافت تولید و بافته شدند! بسیاری از مشتریان همشه برای خرید فرش مناسب منزل و یا محل کار بین دو راهی قرار می گیرند و نمی توانند با توجه به سبک دکوراسیون و منزل خود فرش مناسب را انتخاب کنند که ما در ادامه مطلب قصد داریم تفاوت گلیم فرش با فرش ماشینی را به صورت کامل توضیح دهیم تا بهترین انتخاب را برای خرید داشته باشید.

 

تفاوت گلیم فرش با فرش ماشینی دستبافتگونه

اگر از نزدیک گلیم فرش را لمس کرده باشید و دیده باشید متوجه می شوید که گلیم ها تخت هستند و هیچگونه نخ خابی در بافت گلیم فرش های ماشینی وجود ندارد. بر عکس در بافت فرش های ماشینی از نخ خاب، نخ تار و پود استفاده می شود و زمانی که روی فرش دست می کشید حرکت نخ ها را زیر دست خود احساس می کنید و از همه مهم تر فرش های ماشینی تا چند هفته اول پرزدهی دارند و باید چندین با جاروکشیده شوند تا پرز ها از بین بروند اما گلیم فرش های ماشینی اینگونه نیستند و هیچگونه پرزدهی ندارند.
بافت گلیم فرش ماشینی از بافت فرش های ماشینی آسان تر می باشد. فرش های ماشینی با اینکه با دستگاه های بافت فرش ماشینی مخصوص نیز بافته می شوند باز هم روند تولیدشان طول می کشد و بافت این فرش ها به سرعت انجام نمی گیرد، اما گلیم فرش ها چون به صورت تخت بافی تولید و بافته می شوند، روند بافتشان از بافت فرش های ماشینی با سرعت بیشتری صورت می گیرد که گلیم  ها همه از نوع ساده بافی نمی باشند و انواع مختلفی برای بافت گلیم فرش های ماشینی وجود دارد.
در بافت گلیم فرش ماشینی از طرح های انتزاعی و درشت اغلب استفاده می شود و از همه مهم تر نمی توان از همه نوع طرحی برای بافت گلیم ماشینی استفاده نمود. اما در بافت فرش های ماشینی به راحتی می توان از گل و بوته های ریز و درشت و در هم پیچیده نیز استفاده نمود که زیبایی فرش با همین گل و بوته های ریز و نامحسوس به چشم می آید و زیبایی یک فرش ماشینی را دوچندان می کند. اما گلیم فرش ها به دلیل بافت تختی که دارند در بافت آن ها نمی توان زیاد از گل و بوته های ریز و نامحسوس در بافت استفاده نمود.
توجه داشته باشید که در فروشگاه فرش کاشان، انواع فرش های ماشینی درجه یک و گلیم فرش مناسب اتاق خواب، گلیم فرش مناسب پذیرایی، گلیم فرش مناسب آشپزخانه با تنوع زیاد تولید شده اند و حتی شما می توانید در صورتی که طرح و مدل مورد نظر خود را مشاهده نمی کنید و طرحی در نظر خود دارید و حتما همان طرح را می خواهید، بافت سفارشی گلیم فرش یا بافت سفارشی انواع فرش ماشینی را در فروشگاه فرش کاشان به ثبت برسانید.

 

کاربرد گلیم فرش ماشینی با فرش ماشینی

تحقیق در مورد فرش و گلیم قبل از خرید بسیار مهم می باشد چرا که شما هزینه ای را بابت خرید فرش های ماشینی باید پرداخت کنید که با انتخاب غلط، دیگر راه برگشتی برای شما وجود ندارد! از نظر کاربرد گلیم ماشینی با فرش ماشینی تفاوت زیادی دارند، که هر دو آن ها برای زینت بخشیدن به زیبایی منزل و محل کار کاربرد دارند. گلیم فرش ها اصولا بافت و نقشه ساده تری نسبت به فرش های ماشینی دارند و در هنگام خرید گلیم ماشینی این وابسته به انتخاب و نظر خود مشتری می باشد که آیا گلیم فرش برای دکوراسیونی که در نظر دارد مناسب است یا خیر! برای سبک دکوراسیون مدرن که سبکی ساده پسند می باشد از گلیم ماشینی بسیار استفاده می کنند و محصولی پر فروش شده است اما فرش های ماشینی مدرن به قدری زیبا هستند که انتخاب بهتری برای سالن های پذیرایی سبک مدرن می باشند و فرش های ماشینی مدرن و فرش های وینتیج درجه یک کاشان از تنوع بی نظیری بهره مند هستند که بهترین انتخاب برای منازل سبک مدرن شما می باشند.
از گلیم فرش ماشینی اصولا در دکوراسیون سنتی استفاده می شود، چون گلیم فرش ها از قدیم مرسوم بوده اند و به سبک سنتی سالن های پذیرایی، بیشتر تشابه دارند.

 

گلیم بهتر است یا گلیم فرش؟

باید بگوییم که تفاوتی که بین این دو محصول وجود دارد در این است: گلیم دارای خاب نمی باشد و سطحی سفت و یکدست دارد که با دست کشیدن روی آن حرکت نخ ها را حس نمی کنید، اما گلیم فرش به گونه ای می باشد که دارای ضخامت 10 میلی متری هستند و نخ های آن زیر دست حس می شوند. گلیم فرش ها با انواع مختلفی اعم از گلیم برشی ساده یا خشک، گلیم فرش فانتزی، گلیم فرش سنتی کلاسیک، گلیم فرش مدرن و.... تولید می شوند که تفاوت های گلیم فرش ارزان با گلیم فرش لوکس بسیار زیاد و از نظر قیمت متفاوت می باشد.

 

برای دکوراسیون منزل گلیم بهتر است یا فرش ماشینی

اگر که از گلیم ماشینی خوشتان می آید و حتما برای سالن های پذیرایی خود دوست دارید از گلیم استفاده کنید، در فروشگاه فرش کاشان، انواع گلیم ماشینی با کیفیت عالی تولید می شود و با تنوع بسیار زیادی نیز موجود می باشند و شما می توانید وابسته به سبک و رنگ دکوراسیون خود گلیم ماشینی خریداری کنید و چیزی که از اهمیت بالایی برخوردار است، این است که گلیم فرش ها با توجه به نوع نخی که در بافتشان استفاده می شود دارای رنگ های پر رنگ و جذابی هستند و تثبیت رنگ در آن ها در زمان شستن در فروشگاه فرش کاشان ضمانت شده می باشد. اما با توجه به اینکه نخ بافته شده در گلیم فرش ها پلی استر و پلی پروپیلن می باشد و نخ بافته شده در فرش های ماشینی آکریلیک هیت ست شده است، کیفیت فرش های ماشینی از گلیم فرش ها بالاتر و سطح فرش ماشینی از گلیم ماشینی نرم تر می باشد.
اگر در منزل خود کودک دارید گلیم فرش برای سالن پذیرایی گزینه مناسبی نمی باشد و ممکن است باعث آسیب رسیدن به دست و پای کودک شما شود به دلیل نداشتن خاب بالا.
ما پیشنهاد می کنیم که برای سالن پذیرایی منازل خود فرش ماشینی خریداری کنید چرا که تعداد رنگ بافته شده در گلیم ها حداقل 5 و 6 و یا نهایتا 8 رنگ می باشد که تنوع در رنگ زمینه گلیم ها آنقدر بالا نیست، اما فرش های ماشینی 700 شانه با 14 رنگ هم بافته می شوند. فرش های 1000 شانه با 10 رنگ و فرش های دستبافتگونه تراکم بالا 1200 شانه و 1500 شانه با تعداد 8 رنگ بافته می شوند. گلیم ها اغلب برای اتاق خواب و آشپزخانه مناسب می باشند و زیبایی مکان های کوچک را تضمین می کنند.
قیمت انواع گلیم ماشینی از قیمت فرش های ماشینی ارزان تر می باشد و این تفاوت قیمت مربوط به نوع دستگاه و نوع نخ بافته شده در بافت این دسته از فرش های ماشینی می باشد. قیمت گلیم فرش 4 متری، گلیم فرش 6 متری ارزان، قیمت روز گلیم فرش 12 متری، و دیگر ابعاد و تراکم ها در فروشگاه فرش کاشان با ویژگی هر محصول به صورت دقیق ذکر شده است.
فرش های ماشینی با توجه به شانه و تراکمی که دارند و طرح زمینه های مختلف و بسیار زیبایی که در خود دارند به سالن های پذیرایی شما زیبایی دو چندانی می بخشند و از همه مهم تر فرش ماشینی چون با نخ درجه یک آکریلیک بافته می شوند، فرشی بسیار مقاوم در برابر پاخور می باشد و کیفیت خود را از دست نمی دهد. کسانی که به دنبال خرید فرش های دستبافت هستند و با توجه به هزینه بالای فرش های دستبافت می توانند برای سالن های پذیرایی منازل خود فرش های 1200 شانه ماشینی و فرش های 1500 شانه ماشینی را خریداری کنند که دارای قیمتی مناسب تر از فرش های دستبافت هستند و از طرفی دیگر بسیار به فرش های دستبافت نزدیک هستند.

 

برای دکوراسیون محل کار گلیم بهتر است یا فرش ماشینی

در جواب این سوال باید بگوییم که صد در صد گلیم ها مناسب هستند! با توجه به اینکه محل کار جایی است که با کفش روی فرش ها راه می روند و فرش دائما در معرض پاخور و آلودگی است، گلیم ها برای این مکان ها مناسب هستند. چون هر چه گلیم فرش ها را بشویید آسیبی به بافتشان وارد نمی شود و برای محل کار فرشی شکیل تر هستند اما فرش های ماشینی اصلا برای محل کار از نظر ظاهری نیز مناسب نیستند.

 

گلیم فرش را برای چه مکان هایی بخریم؟

گلیم ماشینی از وزن سبک تری نسبت به فرش های ماشینی برخوردار می باشند و برای کسانی که مستاجر هستند و این موضوع برایشان اهمیت دارد می توانند انواع گلیم فرش ماشینی را با تنوع طرح زیاد و عالی از وبسایت فرش کاشان مشاهده نمایند. گلیم فرش مخصوص آشپزخانه و یا گلیم فرش مخصوص اتاق خواب بهترین انتخاب در هنگام خرید می باشند، با توجه به اینکه آشپزخانه در معرض آلودگی زیادی قرار دارد به راحتی هر ماه می توانید گلیم آشپزخانه خود را بشویید و از همه مهم تر تمیز کردن گلیم ها بسیار آسان می باشد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی