تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

اطلاعاتی در مورد گلیم فرش بدون پرز

اطلاعاتی در مورد گلیم فرش بدون پرز

درباره گلیم فرش ماشینی بدون پرز
نکات مثبت خرید گلیم فرش بدون پرز
طرح های گلیم فرش بدون پرز
انواع طرح های مطرح و پر فروش گلیم فرش کاشان
گلیم فرش چیست و چه تفاوتی با جاجیم دارد؟

از اولین دستاورد های بشر در زمان نبود فرش، گلیم فرش ها بودند که با ریسیدن پشم گوسفندان و تبدیل آن ها به نخ، گلیم ها بافته شدند. و بعد از آن زیلو و جاجیم ها بودند که در دسته گلیم ها قرار گرفتند. ما انسان ها در حال حاضر داریم در زمانه ای زندگی می کنیم که همه چیز دارد با تکنولوژی روز دنیا تولید می شود و هر روزه شاهد پیشرفت و تولیدات جدید هستیم. مثلا در صنعت فرش ماشینی، فرش های وینتیج و کلاریس هر کدام به نوبه خود در ایران با جدید ترین تکنولوژی و صنعت بافت تولید شده اند و این پیشرفت بزرگ در تمامی زمینه ها باعث شده است تا ایران یکی از کشور های بزرگ در عرصه صادرات فرش های ماشینی و درجه یک به حساب بیاید. گلیم فرش ها از قدمت بالایی برخوردار هستند و محصولاتی نیستند که بگوییم جدیدا وارد بازار شده اند اما همین گلیم فرش ها هم که از سالیان پیش وجود داشتند طبق ترندها و پیشرفت روز به روز فناوری ها دارای طرح ها و کیفیت هایی بالا شده اند.

 

درباره گلیم فرش ماشینی بدون پرز

فرش گلیم دارای وزن بسیار کمی می باشد و به همین دلیل عشایر ها از فرش گلیم استفاده می کنند تا برای جابجایی آن ها به مشکل نخورند. و حتی کسانی که در خانه مستاجری می نشینند هم از فرش گلیم زیاد استفاده می کنند. گلیم فرش دستبافت همانطور که می دانید هم دارای قیمت بیشتری است و از جهتی دیگر تنوع طرح و بافت های ریز با گل های ریز و درشت و... در بافت فرش گلیم دستبافت امکان پذیر نمی باشد ولی چون گلیم دستبافت با نخ طبیعی و رنگ های طبیعی بافته می شود، از تثبیت رنگ بالاتری نیز برخوردار می باشد. اما در بافت گلیم فرش ماشینی از نخ های مصنوعی و رنگ های شیمیایی استفاده می شود و از همه مهم تر نکته مثبت و بی نظیر گلیم فرش ماشینی بدون پرز بودن آن ها است که گلیم فرش بدون پرز از محبوب ترین نوع فرش های ماشینی در حال حاضر می باشد.
گلیم فرش های ماشینی اصولا بدون پرز هستند و این تنها وابسته به نوع دستگاه بافت گلیم فرش و نوع نخ به کار برده شده در بافت فرش گلیم می باشد. دلیل محبوبیت گلیم فرش ها از ابتدا سبک بودن آن ها، بدون پرز بودن و شستشوی آسان گلیم فرش بدون پرز می باشد. در چند سال اخیر به شدت مشاهده می کردیم که افراد به دنبال خرید گلیم فرش ارزان بودند و درست است هزینه کمی ابتدا برای خرید گلیم فرش پرداخت می کردند اما بعد از مدتی استفاده و شستشو می دیدند که گلیم فرش رنگ خود را از دست داده و حالت تخته ای به خود می گیرد. شما بهتر است یکبار گلیم فرش بدون پرز با کیفیت را از مکان های معتبر با قیمت مناسب خریداری کنید و تا سال ها از کیفیت آن لذت ببردید.

 

نکات مثبت خرید گلیم فرش بدون پرز

گلیم فرش بدون پرز برای تمامی سبک های دکوراسیون سالن های پذیرایی و اتاق خواب ها مناسب می باشند و نکته قابل توجه ای که در بافت گلیم فرش بدون پرز وجود دارد در این است که تنها با انتخاب رنگ و طرح زمینه گلیم می توانید آن را با دکوراسیون سنتی، کلاسیک، مدرن و... ست کنید.
• از ویژگی های گلیم فرش بدون پرز می توانیم بگوییم که با فرهنگ اصیل ایرانی بافته می شوند و نقش و نگاره های بافته شده در فرش گلیم از فرهنگ های جای جای ایران در بافت گلیم فرش بدون پرز استفاده می شود و طراحی طرح ها برای گلیم فرش زیبا توسط بهترین طراحان صورت می گیرد.
• در کل اینکه می گوییم گلیم فرش بدون پرز، تنها دلیل آن این است که در گلیم فرش ماشینی ارتفاع نخ خاب وجود ندارد و و نخ های گلیم فرش به دور یک دیگر تابیده شده اند.
گلیم فرش ها با تنوع طرح بی نظیری تولید می شوند و حتی می توان گفت طرح گلیم فرش ها نامحدود است و همه نوع طرحی را می توان در بافت گلیم فرش درجه یک جا داد و گلیم فرش بدون پرز دارای انواع مختلفی مثل گلیم فرش پادری، گلیم فرش روپله ای، گلیم فرش رولی و... می باشند.
• تا به حال دقت کرده اید که فرش های ماشینی 1500 شانه طرح و نقشه شان زیباتر و با جلوه بیشتری نسبت به فرش 700 شانه دیده می شود؟ خب تنها دلیل آن این است که تراکم فرش 1500 شانه زیاد است و باید اندازه نخ خاب را در آن کمتر در نظر بگیرند. حالا گلیم فرش بدون پرز چون در بافتشان از نخ پلی پروپیلن استفاده می شود و این نخ رنگ را به خوبی در خود جذب می کند و کیفیت رنگ زمینه در گلیم فرش زیاد می شود که این دو عامل نداشتن نخ خاب، و استفاده از نخ خوب در بافت گلیم فرش بدون پرز روی زیبایی آن تاثیر می گذارد و طرح و نقش گلیم فرش به خوبی به چشم می آید.
چرا گلیم فرش بدون پرز؟ اولا که اگر دوستدار گلیم فرش هستید پس تعلل نکنید و برای سالن های پذیرایی یا اتاق خواب های خود گلیم فرش های جدید را خریداری کنید که این گلیم فرش ها بدون حساسیت هستند و خارشی در بدن ایجاد نمی کنند. بافت گلیم فرش بدون پرز برای آشپزخانه بسیار مناسب بوده، چون آشپزخانه محل حساسی است که نباید هیچگونه پرز و مویی در آن محیط قرار داشته باشد. گلیم فرش بدون پرز فاقد پرزدهی است و مو و پرز های دیگر را در خود جمع نمی کند که این موضوع تنها برای گلیم فرش های با کیفیت صدق می کند.
اگر که به دنبال خرید فرش ماشینی مناسب اعم از فرش های مدرن، فرش های کلاسیک و سنتی و گلیم فرش ها هستید حتما برای آشپزخانه گلیم فرش بدون پرز خریداری کنید، چرا که جدایی از بدون پرز بودن گلیم چون آشپزخانه در معرض آلودگی و چربی زیادی قرار دارد به راحتی می توان گلیم را جابجا کرد و شست که شستن گلیم فرش کار بسیار آسانی می باشد و به راحتی لکه ها از روی آن پاک می شود.

 

طرح های گلیم فرش بدون پرز

توجه کنید که از گلیم فرش ماشینی توقع طرح هایی که در بافت فرش های سنتی و کلاسیک به کار می رود را نداشته باشید. چرا که نوع بافت گلیم فرش ها با فرش های ماشینی کاملا متفاوت می باشد و گره ها در بافت به یکدیگر گره می خورند که این هم عاملی است برای ثابت کردن اینکه می گوییم گلیم بدون پرز مقاومت زیادی دارد. تا جایی که امکان دارد برای بافت گلیم فرش ها از نقشه هایی که در خود گل های ریز دارند استفاده می شود ولی عمدتا بخاطر سبک بافتشان چندان نمی شود از طرح هایی که در بافت فرش های ماشینی گل و بوته دار استفاده می شود، استفاده نمود.
اگر شما مکانی را که می خواهید از گلیم فرش استفاده کنید بشناسید، و با سبک زندگی خود آشنایی داشته باشید می توانید انتخاب درستی برای خرید گلیم فرش داشته باشید و طرح گلیم فرش مناسب را انتخاب کنید.

 

انواع طرح های مطرح و پر فروش گلیم فرش کاشان

• گلیم فرش سنندج
• گلیم فرش قشقایی
• گلیم فرش شاهسون
• گلیم فرش خمسه
• گلیم فرش هرسین
• گلیم فرش ترکمنی
• گلیم فرش بلوچ

 

گلیم فرش چیست و چه تفاوتی با جاجیم دارد؟

گلیم و جاجیم هم از دسته فرش های ماشینی می باشند که اغلب با یکدیگر به دلیل شباهت زیاد اشتباه گرفته می شوند. در بافت گلیم فرش ماشینی نخ تار و پود پشت فرش مشخص نمی شود و کل نخ ها به دور تار و پود فرش گلیم بافته شده اند اما جاجیم اینگونه نیست و تار و پود در آن پیدا می باشد و پیدا بودن تار و پود باعث می شود تا جاجیم زیبایی بی نظیری به خود بگیرد و همچنین جاجیم به دلیل داشتن تار و پود زیاد دارای ظرافت بیشتر و همچنین ضخامت کمتری نسبت به گلیم بدون پرز دارند و همچنین جاجیم نیز بدون پرز می باشد که یکسری از محصولات نیز با عنوان گلیم فرش جاجیم و گلیم فرش ماشینی طرح جاجیم در فروشگاه فرش کاشان تولید شده و به فروش می رسند.

برای خرید گلیم فرش بدون پرز با طرح های مختلف می توانید از طریق فروشگاه فرش کاشان اقدام به خرید نمایید و بهترین گلیم فرش ماشینی با کیفیت را خریداری کنید. فروشگاه فرش کاشان دارای نماد اعتماد الکترونیک، نماد ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد و بهترین تولیدات فرش ماشینی را در کاشان و سراسر کشور دارد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی