تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مقایسه ی فرش ماشینی و فرش دستبافت

مقایسه ی فرش ماشینی و فرش دستبافت

مهم ترین تفاوت فرش ماشینی و فرش دستبافت
تفاوت شست و شوی فرش ماشینی و فرش دستبافت
تفاوت وزن فرش ماشینی و فرش دستبافت
معایب بافت فرش دستبافت
تفاوت طرح و نقشه ی فرش
صرفه جویی در زمان خرید فرش ماشینی

از تجهیزات بسیار مهم در زندگی همه ی افراد فرش است. اما امروزه رقابتی بین فرش دستبافت و فرش ماشینی وجود دارد که هرکدام با توجه به مزایا و معایبی که دارند، هرشخصی با توجه به سلیقه و بودجه ی خود و با درنظر گرفتن مزایا و معایب می تواند، فرش ماشینی یا دستبافت انتخاب کند. شناخت مزایا و معایب فرش ماشینی و فرش دستبافت می تواند در انتخاب بهتر به شما کمک کند. گاهی بعضی از فروشندگان برای فروش خودشان به تخریب همه جانبه ی یک فرش و بالا بردن مزیت فرش دیگر می پردازند که اگر شما مزایا و معایب هر کدام را بدانید به راحتی می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

مهم ترین تفاوت فرش ماشینی و فرش دستبافت

 فرش دستبافت رنگ ها و طرح های مختلفی دارند که این فرش ها جایگاه و قدمت خود را دارند، علی الخصوص فرش های دستبافت ایرانی که مورد توجه همه ی ایرانیان و حتی مورد استقبال بسیاری از کشورهای دیگر است. این فرش ها اثر دست هنرمندان است به همین سبب ارزش زیادی دارد، چون از دقت و ظرافت زیادی برخوردار است و زمان زیادی صرف آن شده که با توجه به ابعاد فرش، بین 6 ماه تا دوسال طول می کشد که باعث شده قیمت آن نسبت به فرش های دیگر بیشتر باشد و از جمله معایبی است که اکثر مردم به سمت فرش های ماشینی می روند. ولی نه تنها در فرش بلکه در حوزه های دیگر هر جا هنر دست انسان در کار باشد بالطبع هزینه آن محصول بالا خواهد بود. البته با خرید این فرش ها می توانیم در شرایط بد اقتصادی به افراد هنرمندی که شغل قالیبافی دارند و اغلب قشر متوسط یا پایین تری می باشند کمک کنیم. عوامل مختلفی در قیمت فرش دستبافت تاثیر دارد که می توان به جنس نخ ها، بافت های متفاوت آن، کیفیت مواد استفاده شده، گره های فرش اشاره کرد. فرش های دستبافت اگر از آن مراقبت شود و سالم بماند به عنوان سرمایه ای برای خانواده های ایرانی خوب است و هرچه زمان بگذرد به قیمت آن افزوده می شود. تنها کف پوشی است که با پاخوردگی و شستن زیاد از زیبایی آن نه تنها کاسته نمی شود، بلکه اضافه تر هم می شود. ممکن است برخی فرش های ماشینی بخاطر جنس نخ های استفاده شده در آن گران به نظر برسد ولی با توجه به نخ استفاده شده در آن، قیمت کاهش یا افزایش می یابد که اگر فرش ماشینی با نخ آکریلیک خریداری کنید قیمت مناسب و کیفیت بالایی دارد و اغلب افراد به دنبال فرشی با قیمت مناسب و کیفیت بالا و تنوع رنگی بالایی هستند. همین امر باعث شده که فرش های ماشینی خیلی پر فروش شوند. گاهی بخاطر زیبایی و درخشندگی بیشتر در بافت فرش های ماشینی از نخ پلی استر استفاده می کنند که پرزدهی کمتری دارد و قیمت آن نسبت به فرش های آکریلیک مناسب تر است ولی دارای طول عمر کمتری هستند و در مکان هایی که رفت و آمد زیادی وجود دارد یا قرار است پایه ی مبل یا وسیله ای روی آن قرار گیرد، چون اثر آن روی فرش ماشینی پلی استر می ماند بهتر است ازاین فرش ها استفاده نشود. فرش های پلی استری به مرور زمان سفت می شوند و در اثر شست و شوی زیاد رنگ خود را از دست می دهد. اگر زیبایی فرش در مکانی که می خواهید فرش را پهن کنید برایتان اهمیت دارد می توانید فرش با نخ پلی استر خریداری کنید.

 

تفاوت شست و شوی فرش ماشینی و فرش دستبافت

شست و شوی فرش های دستبافت بسیار سخت می باشد که با توجه به تکنولوژی های امروزه و خدمات قالیشویی خیلی نباید نگران این موضوع باشیم. اگرشست و شو به طور صحیح انجام شود، باعث طول عمر فرش می شود و باعث می شود پس ازمدتی فرش زیبایی اولیه خود را داشته باشد. البته ممکن است شست و شوی بیش از حد باعث پوسیدگی شود فرش شود. اگر احساس می کنید فرش غبار گرفته با روش های مختلف می توانید غبارگیری کنید و نیازی به شست و شو نیست. در این فرش ها چون از الیاف طبیعی استفاده شده، شست و شوی آن کمی دشوار می باشد و باید در آن دقت زیادی کرد که رنگدهی به قسمت های دیگر فرش نداشته باشد. اگر نکات لازم رعایت نشود ممکن است بافت فرش آسیب ببیند. اما در فرش ماشینی شست و شوی راحت فرش با توجه به اینکه به قسمت های دیگر فرش رنگ پس نمی دهد و قابلیت لکه بری فرش های ماشینی راحت تر است نسبت به بقیه ی فرش ها که در این مورد از محبوبیت بیشتری برخوردار است و حتی می توانید بدون هیچ نگرانی ازخدمات قالیشویی استفاده کنید.

 

تفاوت وزن فرش ماشینی و فرش دستبافت

فرش های دستبافت به دلیل استفاده از پشم و پنبه از فرش های ماشینی سنگین تر هستند و شست وشوی آن دشوار است. ولی سنگینی این فرش ها باعث می شود که روی سرامیک سر نخورد. اگر جابجایی زیادی در منزل یا جاهای مختلفی که قرار است فرش دستبافت در آن پهن کنید دارید، بهتر است از فرش دستبافت استفاده نکنید چون نسبت به بقیه ی انواع فرش ها وزن بیشتری دارد ولی فرش ماشینی نسبت به فرش دستبافت، وزن کمتری دارد.

 

معایب بافت فرش دستبافت

ممکن است برخی از خطاهایی که در بافت فرش ایجاد می شود، شما را دل زده کند. مثل بهم خوردگی گل های فرش، بالازدگی، دو دست شدن که این امرکاملا طبیعی است و چون اثر دست است خطاهایی دارد ولی باعث نمی شود که از محبوبیت و زیبایی این فرش ها کاسته شود، اما اگر تعداد نواقص در آن زیاد باشد طرح فرش ناقص می شود و دیگر زیبایی که باید داشته باشد نخواهد داشت.

 

تفاوت طرح و نقشه ی فرش

فرش های دستبافت اغلب طرح های بسیار شلوغی دارند، اگر فردی هستید که علاقه ی زیادی به سادگی دارید و چیدمان و دکوراسیون جایی که می خواهید فرش در آن پهن کنید ساده است، بهتر است از فرش های دستبافت استفاده نکنید اما فرش های ماشینی به دلیل تنوع زیاد در هر طرح و رنگی چه نقشه های ساده و چه خلوت، قابل انتخاب هستند و تنوع بی نظیری در طرح و رنگ دارند.
فرش های ماشینی تراکم های مختلفی دارند و با توجه به هزینه ای که می خواهید پرداخت کنید، تراکم فرش و زیبایی آن افزایش می یابد. هر چه فرش تراکم بیشتری داشته باشد زیباتر و چشم نواز تر است و البته قیمت آن بیشتر می شود. اما به دلیل استفاده از نخ های نازک برای تراکم بالا، کیفیت فرش کاهش می یابد. فرش های ماشینی درحال حاضر در انواع مختلف فرش 500 شانه، فرش ماشینی 700 شانه، فرش 1000 شانه جدید، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه گلبرجسته با کیفیت درحال تولید هستند. این فرش ها دارای تنوع رنگ و مدل های مختلف بسیار زیادی هستند و انتخاب های بیشتری با توجه به سلیقه خودتان می توانید داشته باشید و این تنوع باعث شده که بعضی از افراد فرش دستبافت را انتخاب نکنند. حتی نقشه های فرش دستبافت قابل سفارش برای فرش های ماشینی هستند. فرش های ماشینی دوام نسبتا خوبی دارند و می توانید حداقل 10 سال از آن استفاده کنید. اگر فردی هستید که تنوع داشتن برایتان مهم است می توانید از این فرش ها استفاده کنید و با توجه به قیمت کمتر آن ها بعد از مدتی آن را عوض کنید. اگر علاقه ی زیادی به تغییر دکوراسیون دارید انتخاب فرش ماشینی مناسب با سبک دکوراسیون می تواند گزینه مناسبی باشد. با توجه به گذشت زمان، تنوع فرش ها بیشتر می شود و این نوع فرش ها در هر رنگ و طرح و ابعادی که مورد نظر شما باشد قابل سفارش است. کیفیت نخ های استفاده شده، باعث ماندگاری بیشتر یا کمتر فرش ماشینی می شود که می توان برای کیفیت بالاتر فرش های بافته شده با نخ آکریلیک تهیه کرد.

 

صرفه جویی در زمان خرید فرش ماشینی

ممکن است گاهی وقت کافی برای خرید حضوری نداشته باشید که شما می توانید به راحتی از سایت فرش کاشان فرش های ماشینی با تنوع زیاد را ببینید و هم در زمان خود صرفه جویی کنید و به دلیل خرید مستقیم از کارخانه، فرش ماشینی را با قیمت کمتر، نسبت به بقیه ی جاها خریداری کنید. حتی اگر فرشی که سفارش دادید طرح آن با فرشی که در سایت فرش کاشان دیدید فرق داشت و یا جنس آن اصل نبود برای شما مشتریان امکان عودت فرش هم وجود دارد و فرش انتخابی شما مجدد ارسال می گردد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی