تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

انواع طرح های فرش ماشینی قبل از خرید

انواع طرح های فرش ماشینی قبل از خرید

انواع طرح فرش ماشینی
خرید فرش ماشینی با طرح جدید

اصالت و هنری که در بافت فرش های ایرانی دیده می شود در هیچ کجای جهان این همه هنر دست به صورت یکجا دیده نمی شود. هر طرحی که برای بافت فرش های زیبای اصیل ایرانی طراحی می شود بیانگر داستان و افسانه و هنر و خلاقیت ذهن نقاش و نقشه کش اثر می باشد. اصالت فرش های ایرانی و منشا این همه هنر، بازی با روح و روان انسان می باشد که ذهن او با چه طرح و سبکی خو بگیرد. فرش اصیل ایرانی، فرشی است که کار آن بازی کردن با روح و روان و بازی طرح و رنگ های فرش می باشد، که هر کدام بر اساس مبنا و پایه و اصول نقشه هایشان طراحی می شوند. طرح های فرش اصیل ایرانی به گونه ای است که دل مردمان فرهنگ ها و اقلیم های مختلف را نیز برده است تا جایی که صادرات فرش های ماشینی دستبافتگونه و صادرات فرش های دستبافت با تعداد بالا به دیگر کشور ها نیز انجام می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا انواع طرح فرش ماشینی که به فرش های دستبافتگونه معروف می باشند آشنا شوید. انواع طرح های نام برده با تراکم های 700 شانه، فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه، فرش 1500 شانه ماشینی بافته شده اند و هر کدام از طرح ها دارای تنوع و دسته بندی های گسترده ای می باشند که شما قبل از خرید فرش باید با روش های تشخیص اصالت طرح فرش های ایرانی آشنا باشید.

 

انواع طرح فرش ماشینی

 

• فرش طرح شاه عباسی

فرش طرح شاه عباسی مربوط به دوره شاه عباس می باشد که در بافت فرش طرح شاه عباسی از گل و بوته و گل دسته های بهم پیوسته استفاده کرده اند که گل های بافته شده در فرش طرح شاه عباسی قرینه هم می باشند و طبق نظم خاصی در فرش شاه عباسی بافته شده اند. قدمت طرح شاه عباسی بالاست که در آن زمان در شهر هایی همچون تبریز و اصفهان و کاشان به صورت دستبافت بافته می شده است. فرش افشان طرح شاه عباسی دارای ترنج وسط و لچک های کناری نمی باشد و دارای انواع مختلف دیگری نیز می باشد که این فرش نیز با تراکم های مختلفی اعم از فرش طرح شاه عباسی 700 شانه، فرش طرح شاه عباسی 1000 شانه و فرش شاه عباسی 1200 شانه نیز تولید می گردند. فرش طرح افشان عباسی مانند فرش های طرح افشان بافته شده است، که انواع دیگر فرش طرح شاه عباسی سنتی با طرح های لچک و ترنج نیز می باشند.

 

• فرش ماشینی طرح اسلیمی

شاید اسم اسلیمی را زیاد شنیده باشید که در هنر های مختلف و همچنین بافت فرش های ماشینی نیز از طرح اسلیمی نیز استفاده می کنند. طرح اسلیمی قالی از جمله طرح هایی است که دارای قدمت بالا هستند و در زمان باستان نیز فرش ها را با طرح اسلیمی می بافتند. طرح گل های بافته شده با نظم خاص در بافت این فرش ها نشان گر گرایش به لایتنهایی دارد که به معنای جاودانگی، همیشگی، مقتدر بودن می باشد که شروع و پایان این گل های ساقه ای به هم پیوسته مشخص نیست.

انواع فرش های ماشینی طرح اسلیمی


• فرش ماشینی طرح افشان

فرش های طرح افشان، فرشی مناسب برای تمامی مکان ها و سبک های دکوراسیون، فرش مناسب برای تمامی متراژ منازل با رنگ بندی متفاوت می باشد! فرش طرح افشان را که نگاه می کنید محو این می شوید که طراح این نقشه چگونه توانسته به صورت پیوسته این نقشه و نگاره ها را روی کاغذ پیاده کند. در فرش طرح افشان شما قرینگی بین دو طرف قالی نمی بینید ولی در نگاه اول انگار فرشی با بافتی قرینه است! تمامی فرش هایی که نام می بریم دارای تنوع بی نظیری از طرح می باشند، مانند: فرش طرح افشان سلطنتی، فرش کاشان طرح افشان گل رز، فرش کاشان طرح افشان درباری و فرش طرح افشان گلبرجسته که اگر با تراکم بالا بافته شده باشد از زیبایی بی نظیری بهره می برد.

 

• فرش ماشینی طرح درختی

دسته ای از فرش های ماشینی درجه یک اصیل ایرانی هستند که در بافت این فرش ها از طرح های درختی استفاده می شود که در اصطلاح به فرش های طرح درختی معروف هستند. در بافت فرش طرح درختی همانطور که از نامش هم پیداست از طرح های درخت ها کوچک و بزرگ استفاده شده است. انواع فرش طرح درختی: فرش طرح درختی حیوان دار، فرش طرح درختی سروی، فرش طرح درختی ترنج دار و فرش طرح درختی گلدانی هستند که از نظر شباهت، فرش های درختی با دیگر فرش ها چندان تفاوتی ندارند.

 

• فرش ماشینی طرح شکارگاه

فرش طرح شکارگاه تمامی اصالت ایرانی را به روایت تصویر در خود جای داده است که تمامی راز های تاریخی و نوع پوشش دوران و فرهنگ را با تار و پود خود به چشم می کشد. فرش طرح شکارگاه به دلیل داشتن زمینه ای شلوغ که جای جای آن از طراحی های جدید استفاده شده است با تراکم بالا مانند: فرش طرح شکارگاه 1200 شانه در فروشگاه فرش کاشان تولید می شود تا زیبایی فرش و طرح زمینه فرش با وضوح بیشتری به چشم کشیده شود. فرش طرح شکارگاه سراسری، فرش طرح شکارگاه ترنج دار و درختی و ده ها مدل دیگر برای بافت فرش طرح شکارگاه در نظر گرفته شده است.

انواع فرش های ماشینی طرح اصیل ایرانی شکارگاه


• فرش ماشینی طرح خشتی

فرش طرح خشتی، فرشی است که در بافت آن از خانه های مستطیلی و دایره ای استفاده کرده اند و این اشکال کل سطح فرش را به صورت یکدست پوشانده است. فرش طرح خشتی جدید، پر فروش ترین فرش ماشینی می باشد که داخل هر یک از اشکال جداکننده در این فرش ماشینی از طرح گل و گیاه و دیگر شکل ها استفاده شده است.

 

• فرش ماشینی طرح ماهی

این فرش ماشینی با طرح ها و انواع مختلفی تولید و بافته می شود. نوع بافت فرش طرح ماهی به گونه ای است که انگار در طراحی آن و در زمان بافت از بافت طرح در طول و عرض به صورت یکسان و قرینه استفاده شده است و دور تا دور طرح زمینه بوم فرش از طرح های ریز ماهی استفاده نموده اند که انواع فرش طرح ماهی عبارتند از: فرش طرح ماهی، فرش طرح ماهی مدرن، فرش طرح شاه ماهی، فرش طرح ریز ماهی، فرش طرح ماهی اصیل تبریز، فرش طرح ماهی ازمیر و ده ها طرح دیگر که جالب است بدانید تمامی طرح های بافته شده در بوم این فرش های طرح ماهی با یکدیگر متفاوت هستند.

 

خرید فرش ماشینی با طرح جدید

خرید فرش ماشینی درجه یک از فروشگاه های معتبر حضوری و اینترنتی کاشان می تواند خیال شما را بابت خریدی که انجام داده اید راحت کند. فرش های کاشان از دسته فرش های ماشینی هستند که در بافت نقشه آن ها تمامی جوانب را در نظر گرفته و طراحی نقشه فرش به گونه ای است که کیفیت و طرح اصیل ایرانی را در خود حفظ کرده است. در کنار فرش های اصیل ایرانی از فرش های مدرن مانند فرش های وینتیج و کلاریس و دیگر فرش های ماشینی با بافت جدید نیز طراحی و تولید شده اند که فروشگاه فرش کاشان یکی از فروشگاه های بی نظیر در فروش انواع طرح فرش ماشینی وابسته به سلیقه مشتری و با متد روز می باشد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی