تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

دلایل کمتر خریدن فرش 1500 شانه

نام نویسنده: مهدیه زارع
دلایل کمتر خریدن فرش 1500 شانه

فرش ۱۵۰۰ شانه چیست؟
ضخامت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته
طول عمر کمتر فرش ۱۵۰۰ شانه نسبت به دیگر فرش ها
تنوع تولید پایین در فرش ۱۵۰۰ شانه
تنوع سبک و طرح محدود در فرش ۱۵۰۰ شانه
ظرافت بالای فرش ۱۵۰۰ شانه
قیمت بالای فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته و عوامل مؤثر بر آن

فرش ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ از پر تراکم ترین فرش های ماشینی درجه یک و آخرین نمونه از فرش های پر تراکم تا یکسال پیش بوده است. فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ از ظرافت بسیار بالایی برخوردار است که قبل از خرید و انتخاب فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته باید تمامی جوانب خرید بهترین فرش ماشینی برای منزل را مورد بررسی خود قرار دهید. فرش ۱۵۰۰ شانه جدید با بهترین دستگاه های روز ماشین های بافندگی تولید می شوند و نوع نخ بافته شده و متد روز بافت در این فرش های ماشینی بسیار مهم و حساس است که در جهت خرید بهترین فرش مناسب منازل خود، ما به دلایل کمتر خریدن فرش ۱۵۰۰ شانه پرداخته ایم تا بهترین بافته را با توجه به بودجه و سبک زندگی خود بتوانید انتخاب و خریداری کنید.

 

فرش ۱۵۰۰ شانه چیست؟

در جواب به این سوال پر تکرار فرش ۱۵۰۰ شانه چیست باید بگوییم که فرش ۱۵۰۰ شانه یکی از انواع جدیدترین فرش های ماشینی لوکس و خاصی است که با ۱۵۰۰ گره در عرض و همچنین ۴۵۰۰ گره در طول بافته شده است. تعداد بالای گره های بافته شده در این فرش ۱۵۰۰ سبب آن شده است تا ظرافت فرش بسیار بالا برود و همچنین تعداد بالای گره های زده شده در طول فرش سبب شده اند تا استحکام، مقاومت فرش ۱۵۰۰ تراکم ۴۵۰۰ افزایش پیدا کند و این شانه و تراکم بالا به دلیل بافته شدن با نخ تار و پود بیشتر باید با نخ هایی نازک تر و همچنین ضخامتی کم نیز به تولید برسند که همین عوامل باعث کمتر خریدن فرش ۱۵۰۰ شانه شده اند که محدودیت هایی را نیز در زمان خرید فرش ۱۵۰۰ برای شما به وجود می آورند.

 

ضخامت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته

از جمله مهم ترین دلایلی که بعد از قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه سبب آن شده است تا این فرش را هر کسی برای منازل خود نخرد این است که ضخامت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته بسیار کم است که موجب شده تا از این فرش ماشینی نتوانید در تمامی مکان های شلوغ، پر رفت و آمد از آن استفاده کنید. ضخامت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته تنها حدودا برابر ۵ میلی متر است که این ضخامت در قسمت های فرو رفته فرش نیز کمتر است. بر خلاف تصور عده ای از مردم، فرش های ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ دارای وزن کمی نیستند و حدود ۳۴ کیلو گرم وزن آنهاست که از دسته فرش های ماشینی سبک وزن نیز نیستند.

فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته با دو نوع نخ آکریلیک هیت ست شده و نخ هایبالک بافته می شود که به دلیل وجود شانه و تراکم بالا در این فرش دستبافگونه باید از نمره نخ خاب هایی نازک نیز استفاده نمود تا بوم زمینه به خوبی دیده شود که استفاده از نخ های نازک و ضخامت کم فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته موجب شده اند تا این بافته حساس باشد چرا که با توجه به داشتن ضخامتی کم شما نمی توانید میز و مبلمان سنگین را روی فرش ۱۵۰۰ شانه جدید قرار دهید، چرا که بافت تار و پود فرش آسیب خواهد دید.

 

طول عمر کمتر فرش ۱۵۰۰ شانه نسبت به دیگر فرش ها

دوام و کیفیت بالای فرش های ماشینی را جنس نخ تار و پود بافته شده در فرش ها مشخص می کند. از جمه دلایل طول عمر کمتر فرش ۱۵۰۰ شانه نسبت به دیگر فرش ها این است که فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ نیز تنها به صورت گل برجسته بافته می شود که برای بافت این فرش از نخ اکریلیک هیت ست شده و نخ هایبالک نیز استفاده می کنند که نخ هایبالک در قسمت های فرو رفته بافته می شوند و نخی مانند نخ های ابریشم هستند.

همچنین به دلیل اینکه نخ های آکریلیک نیز نازک هستند تنها باید به سبب جلوگیری از وارد شدن آسیب به بافت فرش های 1500 شانه گل برجسته باید حتماً از این بافته در منازلی کم رفت و آمد استفاده نمایید چرا که نخ هایبالک بافته شده در قسمت های فرو رفته فرش ۱۵۰۰ آنقدر استحکام و مقاومت بالای نخ های آکریلیک را ندارند و در برابر شست و شو نیز نخ های هایبالک حساس هستند.

تنوع تولید پایین در فرش ۱۵۰۰ شانه

از جمله دلایل تنوع تولید پایین در فرش ۱۵۰۰ شانه در این است که فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان گل برجسته است و به صورت ساده نیز بافته نمی شوند. تمامی فرش های ماشینی تراکم پایین مانند فرش های ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ هم به صورت بافت ساده و هم به صورت گل برجسته نیز بافته می شوند که دست شما را برای انتخاب باز می گذارند و شما با توجه به سبک زندگی و رفت و آمدی که دارید می توانید فرشی با بافت ساده و یا گل برجسته خریداری کنید.

فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته به دلیل اینکه با ضخامتی کم بافته می شود، بافت گل های برجسته و ایجاد قسمت ها فرو رفته در فرش نیز موجب شده اند تا این بافته ها بسیار حساس بوده و به مواظبت و نگهداری زیادی نیز احتیاج دارند. فرش 1500 شانه تراکم ۴۵۰۰ کاشان به دلیل بافته شدن با میزان متریال مصرفی بیشتر و ضخامت کم به صورت برجسته بافته می شود تا طرح بوم و زمینه های شلوغ زیبا تر جلوه کنند.

 

تنوع سبک و طرح محدود در فرش ۱۵۰۰ شانه

تمامی فرش های ماشینی اعم از فرش های ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ با انواع سبک و طرح هایی همچون فرش سبک کلاسیک، مدرن، سنتی نیز بافته می شوند که این روز ها فرش های سبک مدرن و وینتیج نیز از دسته بافته های خاص و پر فروشی هستند، که برای تمامی سبک های دکوراسیون با توجه به رنگ‌های زمینه‌ای که دارند مناسب هستند. شما می توانید در تمامی سبک های دکوراسیون سبک کلاسیک و یا مدرن خود از فرش های وینتیج استفاده کنید.

اما تنوع سبک و طرح محدود در فرش ۱۵۰۰ شانه باعث شده است تا این فرش تراکم بالا دستباف نما تنها به صورت فرش سبک کلاسیک و سنتی بافته شده است و تنها از این سبک و طرح می توانید در منازل کلاسیک خود استفاده کنید. دیگر فرش های ماشینی به دلیل اینکه با انواع سبک های مختلف بافته می شوند دست شما را نیز برای انتخاب باز می گذارند، اما طرح های فرش ۱۵۰۰ شانه شما را برای انتخاب سبک محدود می کنند.

 

ظرافت بالای فرش ۱۵۰۰ شانه

بهترین فرش، بافته ای است که هم زیبا باشد و هم کیفیت بالایی نیز داشته باشد. قالی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته دارای ظرافت، زیبایی طرح و نگاره های فوق العاده خاص و زیبا است و در اصل این بافته ها به عنوان فرش مناسب منازل لوکس و خاصی همچون ویلا ها، کاخ و برای سالن های پذیرایی کم رفت و آمد نیز مناسب هستند. اما دیگر فرش های ماشینی که شانه و تراکمی پایین دارند علاوه بر اینکه زیبایی و ظرافتی بالا و بی نظیر دارند، دارای ضخامتی استاندارد نیز هست که هم دست شما را برای انتخاب سبک و طرح باز گذاشته اند و حتی شما می توانید بافت ساده یا گل برجسته این فرش های ماشینی را خریداری کنید.

اما ظرافت بالای فرش ۱۵۰۰ شانه سبب آن شده است که از این فرش شما تنها بتوانید در سالن های پذیرایی کم رفت و آمد و فضا های لوکس استفاده کنید چرا که این بافته ها به دلیل داشتن بافتی ظریف و حساس نباید در معرض پاخور زیادی قرار بگیرند و شستشوی زیاد سبب ایجاد دفورمگی در بافت قالی ۱۵۰۰ شانه خواهد شد. اگر شما فرشی می خواهید که همانند فرش دستباف باشد، خرید فرش ۱۵۰۰ شانه دستباف گونه می تواند نیاز شما را بر طرف کند و همچنین از این بافته ها تنها به صورت زینتی در سالن های پذیرایی استفاده می شود.

کاربرد و نگهداری فرش ۱۵۰۰شانه

همان طور که گفته شد، قیمت فرش های دستباف بسیار گران است. این روز ها فرش ۱۵۰۰ شانه به عنوان فرش دستباف گونه مطرح گشته است. در باب کاربرد و نگهداری فرش ۱۵۰۰شانه باید بگوییم که فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته به عنوان یک فرش تزئینی برای منازل لوکس و مجللی است که تردد در آن مکان ها کم است.

ظرافت بالا و ضخامت کم در فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ سبب آن شده است که شما نتوانید اجسام سنگین را در طولانی مدت روی این فرش های ماشینی قرار دهید چرا که ممکن است جای وسایل سنگین روی بافت نازک سطح فرش باقی بماند و اجسام نوک تیز به بافته آسیب وارد کنند. پس شما در زمان خرید فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته باید به این موضوع توجه داشته باشید که ابعاد و سایز فرش ها را به گونه ای انتخاب کنید که فرش ۱۵۰۰ زیر مبلمان و اجسام سنگین قرار نگیرد که انتخاب ابعاد اصولی فرش ها به گونه ای صورت می گیرد که فاصله بین فرش و دیوار حدود ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر حفظ شود که این ها عواملی هستند که شما را برای خرید فرش ۱۵۰۰ شانه محدود می کنند.

فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ به دلیل داشتن شانه و تراکمی بالا با بافتی فشرده و گره‌های در هم تنیده به تولید می‌رسد که اگر منزل شما سر خیابان و دیگر مکان‌هایی است که در آنجا زیاد گرد و غبار وجود دارد ممکن است در طولانی مدت گرد و غبار به بافت فرش نفوذ کرده و بر اثر گذشت زمان به بافت تار و پود بافته‌ها آسیب وارد کند که به همین دلیل شما باید این فرش را با دقتی بالا هفته‌ای سه بار جارو کنید تا هیچ گونه آلودگی در بین تار و پود فرش و قسمت‌های فرو رفته آن باقی نماند. همچنین باید توجه داشته باشید که به دلیل حساسیت زیاد بافت قالی ۱۵۰۰ شانه کار نگهداری از آن نیز برای مکان‌های پر رفت و آمد دشوار خواهد بود. از بعد شست و شو هم باید کار شستن این بافته‌ها را باید به قالیشویی های معتبر بسپارید.

 

قیمت بالای فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته و عوامل مؤثر بر آن

از جمله مهم ترین دلایل کمتر خریدن فرش های ۱۵۰۰ شانه بعد از ضخامت کم و ظرافت حساسی که دارند، قیمت بالای فرش های ۱۵۰۰ شانه است که قالی ۱۵۰۰ شانه جزء گران ترین فرش های ماشینی است که هر کسی دستش برای خرید این نمونه فرش ها باز نخواهد بود که این عامل از مهم ترین عوامل کمتر خریدن فرش های ۱۵۰۰ شانه است. در این میان عوامل زیادی نیز هستند که روی قیمت فرش های ماشینی تاثیر گذاشته اند که ما علت قیمت بالای فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته و عوامل مؤثر بر آن را در ادامه ذکر نموده ایم:

  • از جمله مهم ترین عاملی که روی قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ تاثیر گذاشته است، شانه و تراکم بالای این بافته نسبت به دیگر فرش های ماشینی است که افزایش شانه و تراکم وابسته به میزان متریال مصرفی در بافت فرش ۱۵۰۰ است.
  • فرش های ۱۵۰۰ شانه گل برجسته به دلیل اینکه دارای ضخامت کم و وزن سبکی هستند، ممکن است روی سرامیک لیز بخورند و ثابت نمانند که باید از ترمز فرش حتما استفاده کنید.
  • فرش ۱۵۰۰ شانه نیاز به مراقبت زیادی دارد که باید هر چند ماه یک بار فرش ۱۵۰۰ شانه ماشینی را سر و ته کنید تا پاخور فرش یکی شود.
  • فرش ۱۵۰۰ شانه به دلیل ضخامت کم و ظرافت زیادی که دارد تنها به صورت برجسته بافته می شود که کلاً قیمت فرش گل برجسته از قیمت فرش بافت ساده گران تر بوده است.
  • فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته به دلیل داشتن بافت برجسته باید حتما هفته ای دو بار سطح آن با دقت جارو کشیده شود تا هیچگونه آلودگی و... در بافت فرش، باعث آسیب رساندن به آن نشود.
  • فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ را به هیچ وجه اصلا تا نکنید چرا که تا زدن فرش باعث آسیب رسیدن و پاره شدن فرش به مرور زمان می شود.
  • جنس نخ بافته شده در فرش ها نیز از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت روز فرش ۱۵۰۰ شانه است؛ چرا که برای بافت فرش ۱۵۰۰ شانه از نخ آکریلیک استفاده می شود. نخ آکریلیک دارای کیفیتی بالا همچون نخ های پشمی است که باعث گران شدن قالی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته نیز شده است.
  • ابعاد فرش نیز از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش های ماشینی هستند چرا که قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه ۱۲ متری قاعدتا گران تر از فرش ۱۵۰۰ شانه ۹ متری و ۶ متری هستند که در این راستا هر کسی که بخواهد فرش ۱۵۰۰ شانه ۱۲ متری برای سالن های پذیرایی خود بخرد باید هزینه بیشتری را در قبال خرید این بافته سایز بزرگ پرداخت کند که در همین جهت ممکن است محدودیت هایی برای شما در زمان خرید به وجود بیاید.
  • با توجه به اینکه قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته بسیار گران تر از دیگر فرش های ماشینی است؛ لذا شما ابتدا باید به سبک زندگی و مکانی که می خواهید از فرش استفاده کنید توجه داشته باشید و این بافته را تنها برای منازل لوکس و بسیار کم رفت و آمد خود خریداری کنید تا طول عمر فرش نیز افزایش پیدا کند.
خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی