تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

آیا نوع فرش در میزان کثیفی تاثیر دارد یا نه؟

آیا نوع فرش در میزان کثیفی تاثیر دارد یا نه؟

آیا نوع فرش در میزان کثیفی تاثیر دارد یا نه؟
بهترین نوع نخ فرش ماشینی
تاثیر شانه و تراکم در میزان کثیفی فرش
خرید فرش ماشینی مناسب

فرش های ماشینی از دسته فرش هایی هستند که با صنعت و مد روز تولید می شوند و دارای کیفیت، ظرافت و زیبایی زیادی نیز می باشند. کلا فرش های موجود در بازار دو دسته اند که دسته اول فرش دستباف می باشد و فرش های دستباف با توجه به اینکه با الیاف و نخ طبیعی بافته می شوند و باید با دست آن ها را بافت، روند بافت و تولیدشان بسیار طول می کشد و به همین دلیل است که فرش های دستبافت دارای قیمت های بسیار بالایی می باشند. خرید فرش دستباف اغلب برای منازل لوکسی مناسب است که از فرش می خواهند به صورت تزئینی استفاده کنند و از همه مهم تر اینکه فرش دستباف در کنار اینکه دارای قیمت بالایی است، ارزش خرید بالایی نیز دارد که به عنوان یک سرمایه می توان از آن استفاده نمود و در صورت لزوم به قیمت روز، فرش دستباف را فروخت. اما قدرت خرید فرش های دستبافت به شدت پایین آمده است با روی کار آمدن فرش های ماشینی دستبافتگونه!
دسته ای از فرش های ماشینی در بازار موجود هستند که بسیار به فرش های ماشینی شبیه هستند. فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 شانه تراکم 4500 کاشان به صورت جدی و بسیار زیادی جای فرش های دستباف را گرفته اند و اتفاقا جایگزین بسیار خوبی نیز می باشند. در این میان فرش های ماشینی با تراکم های فرش 700 شانه ماشینی، فرش 1000 شانه ماشینی، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه و تراکم های بالاتر نیز در حال تولید می باشند که نوع نخ بافته شده در این فرش های ماشینی تعیین کننده کیفیت آن ها می باشد و چیزی که در زمان خرید فرش های ماشینی تا حد زیادی از اهمیت بالایی برخوردار است، این است که فرش های ماشینی سالن پذیرایی و آشپزخانه که در معرض آلودگی زیادی هستند باید با چه نوع نخ و با چه کیفیتی بافته شده باشند که کثیفی ها و آلودگی ها به فرش ماشینی آسیب وارد نکند؟

 

آیا نوع فرش در میزان کثیفی تاثیر دارد یا نه؟

بله، وقتی می گوییم نوع فرش شامل تار و پود بافته شده در آن می باشد که نخ تار و پود کل فرش را تشکیل می دهد و اولین و مهم ترین چیزی که در میزان کیفیت فرش تاثیر می گذارد، نوع جنس نخ فرش ماشینی می باشد.

 

بهترین نوع نخ فرش ماشینی

اولین و مهم ترین عامل تعیین کنند کیفیت فرش نوع نخ بافته شده در آن است که با کثیف شدن فرش رابطه ای مستقیم دارد. فرش های ماشینی که با نخ های طبیعی مثل پشم بافته نمی شوند و برای بافت فرش های ماشینی از نخ هایی همچون آکریلیک، پلی استر، پلی پروپیلن و... استفاده می شود. بهترین نوع نخ برای بافت فرش ماشینی نخ آکریلیک می باشد و از نظر کیفی بسیار شبیه به نخ های طبیعی پشم می باشد. فرش ماشینی آکریلیک اگر با نخ اکریلیک اصل بافته شده باشد، فرشی است که تا 10 سال هم کهنگی و رنگ رفتگی را اصلا به خود نمی گیرد و و هر چقدر فرش شسته شود دچار آب رفتگی و کجی نمی شود ولی توجه کنید که فرش ماشینی آکریلیک را از مکان های معتبر خریداری کنید که فرش را تماما با نخ اکریلیک اصل بافته باشند.
فرش ماشینی آکریلیک به دلیل داشتن نخ آکریلیک اصل در بافت خود اگر دچار کثیفی هایی از جمله لکه قهوه، لکه رنگ و دیگر آلودگی ها شود، بر طرف کردن و پاک کردن لکه و آلودگی از روی فرش ها به راحتی صورت می گیرد و تنها دلیل آن این است که نخ اکریلیک از کیفیت بالایی برخوردار است و پاک کردن کثیفی ها از روی آن ها کار دشواری نمی باشد. (هر نوع لکه ای را باید حتما نسبت به پاک کردنشان خیلی زود اقدام کنید، و نگذارید زمان در برطرف کردن لکه ها بخورد).
دسته دیگری از فرش های ماشینی، فرش هایی هستند که با نخ هایی از جنس پلاستیک بافته می شوند، مثل نخ پلی استر! فرش ماشینی پلی استر اگر دچار لکه های پر رنگ شود به سرعت رنگ به قسمت ها فرش ماشینی پلی استر نفوذ می کند و با رنگ نخ ها یکی می شود که این عامل به پلاستیکی بودن نوع نخ بافته شده در فرش ماشینی بر می گردد. پاک کردن کثیفی ها از روی فرش های ماشینی پلی استر و نایلونی کار بسیار سختی می باشد چرا که لکه های رنگی به راحتی با رنگ ریشه یکی می شوند و کار شما را برای تمیز کردن سخت می کنند و کلا فرش پلی استر به فرشی معروف است که آلودگی را به راحتی در خود جذب می کند.
نوع فرش های ماشینی که برای سالن های پذیرایی بافته می شوند از جنس آکریلیک هیت ست شده درجه یک می باشند که در فروشگاه فرش کاشان، انواع فرش ماشینی مناسب سالن پذیرایی با قیمت مناسب و کیفیت عالی و درجه یک به فروش می رسد. سالن های پذیرایی به دلیل اینکه نقطه کانونی منزل هستند باید در هنگام خرید فرش برای آن نقطه حساسیت زیادی به خرج دهید و فرش بافته شده با نخ درجه یک خریداری کنید چرا که کیفیت فرش را نخ تار و پود آن تعیین می کند.

 

تاثیر شانه و تراکم در میزان کثیفی فرش

دومین عاملی که نوع فرش و میزان کثیف شدن آن را تعیین می کند، شانه و تراکم فرش ماشینی می باشد که فرش های ماشینی دو دسته می باشند: فرش های تراکم بالا و فرش ماشینی تراکم پایین.
فرش 700 شانه ماشینی بهترین و مقاوم ترین نوع فرش ماشینی درجه یک کاشان می باشد و بعد از آن فرش 1000 شانه که از فرش 700 شانه دارای ضخامتی کمتر می باشد و فرشی بسیار با کیفیت و زیبا می باشد. فرش 1200 شانه ماشینی و فرش 1500 شانه درجه یک، فرش هایی هستند که با تراکم بالا بافته شده اند، یعنی تعدد گره در بافت فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه بسیار زیاد می باشد و نخ های بافته شده در این فرش ها با تعداد بالا و فشرده می باشد. هر چه که شانه و تراکم فرش ماشینی بیشتر می شود، فرش دارای بافتی فشرده و با تعداد نخ بالاتری می شود و دارای ضخامت کمتری می شود. اگر فرش 700 شانه یا فرش های تراکم پایین کثیف شوند و یا دچار لکه شوند پاک کردن آن سخت می شود.
به عنوان مثال اگر قهوه روی فرش تراکم پایین بریزد تا عمق ریشه فرش نفوذ می کند و در صورتی که به درستی آلودگی بر طرف نشود، فرش ماشینی بعد از مدتی دچار پوسیدگی و یا قارچ و.. می شود.
اما فرش 1500 شانه یا فرش 1200 شانه چون دارای بافت فشرده و با تراکم بالایی می باشند، هر گونه کثیفی که روی فرش ایجاد شود، روی سطح فرش باقی می ماند و تا ریشه فرش نفوذ نمی کند، که به راحتی می توانید همان موقع با به کارگیری روش های درست از بین بردن لکه از روی فرش، آلودگی ایجاد شده سطح فرش را برطرف کنید.
اما توجه کنید که فرش های 1200 شانه ماشینی و فرش 1500 شانه با کیفیت را هم حتی در منزل نشویید چرا که تراکم بالا و تعدد گره زیاد در فرش باعث می شود که رطوبت در فرش باقی بماند و بعد دچار معضل های بزرگی شوید که به مرور زمان آسیب هایی از جمله پوسیدگی، زردی و خشک و سفت شدن سطح فرش را مشاهده خواهید کرد.
دسته دیگری از فرش ها که مشخص کننده نوع فرش و میزان تاثیر کثیفی آن ها را مشخص می کند، فرش ماشینی گلبرجسته می باشد که فرش 1000 شانه گلبرجسته، فرش 1200 شانه گلبرجسته و فرش 1500 شانه گلبرجسته در بازار فرش ماشینی موجود می باشند و فرش های تراکم بالا که به صورت گلبرجسته بافته می شوند به مراقبت بسیار زیادی احتیاج دارند. اگر فرش گلبرجسته دچار آلودگی هایی اعم از گرد و غبار و یا لکه ها آبکی شود، آلودگی به قسمت های فرو رفته در فرش نفوذ پیدا می کند و پاک کردن آن بسیار سخت است که در منزل نمی توان نسبت به بر طرف کردن آن اقدام نمود.

 

خرید فرش ماشینی مناسب

شما باید قبل از خرید فرش ماشینی به نکات بسیار مهمی توجه نمایید:
1- برای سالن های پذیرایی حتما فرشی خریداری کنید که با نخ آکریلیک هیت ست شده اصل بافته شده باشند و همچنین با توجه به سبک زندگی و رفت و آمدی که در منزل دارید، انتخاب کنید که فرش های 700 شانه تراکم پایین یا فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه خریداری کنید.
2- برای اتاق خواب کودک فرش هایی که با نخ پلی پروپیلن بافته شده اند خریداری کنید چرا که این فرش ها فاقد پرزدهی، دارای سطحی نرم، و هیچگونه حساسیتی برای افرادی که پوست حساس دارند به خصوص کودکان ایجاد نمی کنند.
3- برای خرید فرش مناسب آشپزخانه، فرش بافته شده با نخ پلی پروپیلن یا گلیم فرش ماشینی آشپزخانه خریداری کنید که دارای قیمت هایی مناسب، تنوع بالا می باشند و اینکه حمل کردن این فرش ها برای شستشو مداوم آسان است.
در فروشگاه فرش کاشان، انواع فرش های ماشینی مناسب هر مکان موجود می باشد و از همه مهم تر فرش های ماشینی تولید شده در فرش کاشان با کیفیت های بالا تولید می شوند و مشخصات دقیق هر محصول جلوی آن به طور دقیق در وبسایت فروشگاهی فرش کاشان برای خرید آسان مشتریان ذکر شده است.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی