تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چینش فرش منازل آپارتمانی و تفاوت آن با منازل ویلایی

چینش فرش منازل آپارتمانی و تفاوت آن با منازل ویلایی

چه معیارهایی برای انتخاب فرش مناسب منازل آپارتمانی و ویلایی وجود دارد؟
انتخاب سایز فرش برای خانه های ویلایی و آپارتمانی
بهترین رنگ فرش برای سالن های پذیرایی
تفاوت بین قالی و قالیچه برای دکوراسیون ویلایی

از جمله وسایل مهمی که در خانه نقش بسیار مهمی دارد فرش است. علاوه بر اینکه هنگام خرید فرش باید نکاتی را بدانیم مهم تر از آن، باید بدانیم فرش را در کدام قسمت و چگونه پهن کنیم. چینش فرش تاثیر به سزایی در زیبایی دکوراسیون منزل دارد و در هر خانه ای با توجه به سبک زندگی متفاوت است.

هم در منازل آپارتمانی و هم منازل ویلایی، هنگامی که بیش از یک فرش می خواهید پهن کنید، باید از فرش هایی که با هم تطابق دارند استفاده کنید. نباید ترکیب رنگ فرش با دکوراسیون منزل مثل مبلمان و کاغذ دیواری و بقیه ی وسایل ناهمگونی داشته باشد. مثلا اگر الگوی کاغذ دیواری طرح ساده ای دارد می توانید از فرش های 1200 شانه یا فرش های 1500 شانه که طرح های کمی شلوغ تر و ظرافت بافت بالایی دارند استفاده کنید و اگر فرش با رنگ و اندازه ی مناسب انتخاب نکنید ممکن است فضایی که در آن فرش را پهن می کنید بسیار کوچک و دلگیر به نظر برسد.

چه معیارهایی برای انتخاب فرش مناسب منازل آپارتمانی و ویلایی وجود دارد؟

با توجه به اینکه بیشتر خانه های امروزه آپارتمانی هستند، خرید فرش مناسب برای فضای کوچک برای اکثر مردم دغدغه ای شده است. شما قبل از خرید فرش مناسب برای منازل ابتدا باید نوع سبک زندگی، نوع اقلیم و شرایط آب و هوایی جایی که در آن زندگی می کنید و به متراژ محل سکونت خود توجه ویژه ای داشته باشید. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که شرایط اقلیمی به خرید فرش ماشینی مناسب منازل ویلایی یا آپارتمانی چه ربطی دارد؟ کسانی که در شمال کشور زندگی می کنند و یا دیگر مکان هایی که رطوبت زیادی در آن اقلیم وجود دارد، باید از فرش هایی استفاده کنند که رطوبت به آنها آسیبی وارد نمی کند، چرا که رطوبت به مرور زمان می تواند به فرش ماشینی که با الیاف تار و پود مناسب بافته نشده باشد آسیب جدی وارد کند. فرش بافته شده با نخ آکریلیک برای مناطق مرطوب و ویلایی فرش های خوبی هستند چرا که نخ آکریلیک بافته شده در فرش در برابر رطوبت مقاوم است.

انتخاب سایز فرش برای خانه های ویلایی و آپارتمانی

از مهم ترین نکات، انداره ی فرش است، با توجه به تفاوت سلیقه ها انتخاب اندازه ی فرش مناسب که مورد توجه بقیه هم باشد کمی دشوار است. بعضی افراد فرش را به گونه ای انتخاب می کنند که کل فضا را بپوشاند به طوری که کل پایه های مبل روی فرش باشد. در صورتی که این انتخاب صحیح نیست و بهترین انتخاب این است که اندازه ی فرش تان به گونه ای باشد که اگر منزل شما ویلایی و بزرگ است، پایه های جلویی مبل روی فرش قرار بگیرد و پایه های عقب مبل بیرون فرش قرار گیرد.

اما منازل آپارتمانی به دلیل داشتن متراژ کم باید به گونه ای چیده شوند که از لحاظ بصری بزرگتر دیده شوند. در دکوراسیون داخلی اصولا برای منازل متراژ کم گفته شده است که فرشی خریداری کنید که تا 20 سانت فاصله بین فرش و دیوار حفظ شود و یا فرش را در مرکز انداخته، مبلمان را دور فرش ماشینی بچینید تا فضای منزل آپارتمانی با انتخاب درست سایز فرش بزرگتر دیده شود.

اگر اتاق خواب خیلی کوچکی دارید به جای فرش کردن کل اتاق، بهتر است قالی کوچک با رنگ های سرد و روشن کنار تخت خواب پهن کنید.
اگر کودک خردسالی دارید بهتر است برای پوشش کف اتاقش از فرش های 700 شانه که خاب بلندتری دارند استفاده کنید.
اگر در خانه ی ویلایی سکونت دارید و فضای بزرگی دارید می توانید به راحتی با دو فرش آن قسمت ها را از هم تفکیک کنید و طبق اصول چیدمان منازل بزرگ، چیدمان منزل ویلایی خود را انجام دهید.
اگر از دو فرش در یک محیط استفاده می کنید باید سایز آن فرش ها با هم برابر باشد.
پهن کردن فرش به شکل جفتی خانه را زیباتر می کند اما لزومی ندارد که حتما از فرش 1500 شانه قیمت بالا استفاده کنید، می توانید از دو فرش 700 شانه با قیمت مناسب استفاده کنید.
آشپزخانه جزء قسمت های مهمی از خانه است، استفاده از کفپوش های رنگ روشن نیز می تواند افراد زیادی را به خود جذب کند و برای اینکه منزل ما ویلایی به نظر برسد بهتر است در آشپزخانه از فرش های حالت کناره استفاده شود.

خانه های ویلایی که دکوراسیون و نمای چوبی دارند، اگر از فرش قرمز در دکوراسیونشان استفاده شود خانه را دنج تر و ویلایی تر می کند. هر چه نقشه ی فرش خنثی و ظریف تر باشد زیبایی چند برابر می شود و فرش های 1200 شانه و فرش 1500 شانه به دلیل تراکم بالا و ظرافتی که در بافت آن وجود دارد بسیار زیبا و جذاب به نظر می رسند. در این خانه ها اگر که از نظر مالی مشکلی ندارید می توانید سبک کلاسیک را انتخاب کنید. فرش های طرح خشتی به دلیل اینکه ذاتا سنتی هستند مناسب سبک کلاسیک می باشند که بقیه ی دکوراسیون خانه را که اغلب از وسایل لوکس و ناب و پر زرق و برق در دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود، با فرش ست کنید ولی نباید مبلمانی که استفاده می کنید طرح های شلوغی داشته باشند. همچنین فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه گل برجسته کاشان از دسته فرش های لوکسی هستند که می توانید انواع آن را در سایت فرش کاشان مشاهده نمایید.

بهترین رنگ فرش برای سالن های پذیرایی

انتخاب رنگ فرش در کوچک یا بزرگ دیده شدن فضا نیز بسیار مهم است. اگر چه در طراحی دکوراسیون ها همیشه توصیه می شود که رنگ فرش نسبت به رنگ مبل و پرده کمی تیره تر باشد، اما چون منازل آپارتمانی فضای کوچک تری نسبت به خانه های ویلایی دارند می توان این توصیه را نادیده گرفت چون انتخاب رنگ فرش تیره فضا را کوچک تر نشان می دهد و بهتر است در خانه های ویلایی، رنگ فرش، تیره تر از بقیه ی دکوراسیون خانه باشد.

اگر همه ی رنگ های به کار رفته در دکوراسیون یکی باشد باعث می شود فضا کوچک و جمع و جورتر نشان داده شود، بهتر است تضاد رنگی را رعایت کنید مثلا از رنگ های سیاه و سفید یا رنگ های سرد و گرم مثل سبز و قرمز، زرد و ارغوانی یا بقیه ی رنگ ها استفاده کنید.

اصولا منازل ویلایی در شمال کشور ساخته می شوند و در فصل زمستان سرمای زیادی سطح خانه های ویلایی را در بر می گیرد که گرم کردن منازل ویلایی بزرگ کار دشواری است. برای همین فرش مناسب منازل ویلایی، فرش هایی هستند که بتوانند باعث گرم شدن محیط نیز بشوند، به همین دلیل بهتر است از فرش های ماشینی استفاده کنید که دارای ضخامت بیشتری هستند. فرش های پرز بلند یا شگی از دسته فرش هایی هستند که به گرم شدن زیر پای شما کمک می کنند و دارای ظاهر بسیار شیکی می باشند که به زیبا تر دیده شدن منزل ویلایی لوکس شما کمک زیادی می کند.

چه فرشی خانه را بزرگتر نشان می دهد؟

می توانید از فرش هایی که در مرکز خود طرح بزرگ و رنگ روشنی دارند استفاده کنید که باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شود. منازل آپارتمانی چون دارای متراژ های کمی هستند برای این مکان ها حتما باید از فرش هایی با رنگ زمینه روشن استفاده شود و به غیر از رنگ فرش ماشینی، رنگ مبلمان و دیگر وسایل منزل نیز باید با رنگ های مکمل روشن انتخاب شوند، اما منازل ویلایی برای اینکه دکوراسیونشان بهتر دیده شود باید از رنگ های گرم روشن یا تیره طبق سلیقه خود استفاده کنند تا فضای بزرگ ویلا گرم و دوستانه و از همه مهم حس آرامش را به شما منتقل کند.

 انتخاب فرش خلوت یا شلوغ برای آپارتمان و ویلا

هر چه طرح فرش پر نقش و نگار تر و شلوغ تر و رنگ تیره تری داشته باشد، فضا را کوچک تر نشان می دهد. می توان برای منازل آپارتمانی فرشی با طرح افشان خریداری کرد، زیرا در وسط فرش افشان ترنج وجود ندارد و گل های فرش پراکنده هستند که باعث بزرگ تر دیده شدن فضا می شود . فرش طرح افشان کاشان دارای تراکم و شانه های مختلفی اعم از فرش افشان 700 شانه، فرش طرح افشان 1000 شانه و فرش افشان 1200 شانه با رنگ های زمینه ای کرم، سرمه ای، آبی فیروزه ای و گردویی هستند که بسته به فضایی که دارید می توانید رنگ روشن یا تیره ی آن را خریداری کنید. انواع فرش طرح افشان را می توانید در سایت فرش کاشان ببینید و به راحتی فرش مورد نظر خود را با توجه به سبک دکوراسیونی که دارید انتخاب کنید.

حتما نباید فرشی که انتخاب می کنید مستطیلی باشد، اگر مبل نسبتا گردی دارید انتخاب فرش گرد هم برای منازل آپارتمانی مناسب است که می توانید فرش گرد را در وسط پهن کرده و مبلمان را دور آن چیدمان کنید. این فرش ها جوابگوی مناسبی برای فضاهای کوچک و قسمت های مختلف منزل از جمله پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب هستند. باید در انتخاب فرش گرد هم دقت کرد! نباید اندازه ی فرش گرد به گونه ای باشد که وسایل روی آن قرار گیرد و همچنین نباید به گونه ای باشد که فقط فضای وسط را پر کند و قسمت های زیادی از کف خانه خالی باشد.

بعضی افراد تصور می کنند هر چه فرش گران تری خریداری کنند، خانه شیک تر خواهد بود که کاملا اشتباه است. بعضی از افراد فرش با قیمت بسیار بالا خریداری می کنند، ولی دکوراسیون جذابی ندارند پس با مدیریت اقتصادی و با در نظر گرفتن یک سری نکات می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

تفاوت بین قالی و قالیچه برای دکوراسیون ویلایی

اصولا منازل ویلایی به دلیل داشتن متراژ زیاد، به فرش های کوچک یا قالیچه نیازمند می شوند چرا که قسمت هایی از منزل ویلایی را که با فرش نمی توان پوشش داد و خالی می ماند اگر از قالیچه برای پر کردن آن فضا ها استفاده شود، انتخابی عالی و بی نظیر خواهد بود چرا که استفاده از قالیچه های کوچک در منازل ویلایی به دکور منزل جلوه ای خاص می بخشد البته که برای استفاده از قالیچه ها افراط نکنید و مناسب ترین نوع و مدل قالیچه را با توجه به دیگر فرش های منزل انتخاب کنید.!

اینکه قالی یا فرش انتخاب کنید کاملا سلیقه ای است چرا که ممکن است شما بخواهید کف فضایی که دارید قالی یا گلیم پهن کنید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که نباید اندازه ی قالی انقدر کوچک باشد که کلی از فضا خالی باشد و نه انقدر بزرگ باشد که کل پایه های مبل روی آن قرار گیرد. همچین برای مجزا کردن قسمت ناهار خوری یا قسمت های دیگر، قالی می تواند گزینه ی خوبی باشد.

ابعاد فرش راه رو برای منازل ویلایی

بعضی از منازل ویلایی یا آپارتمانی در منازل خود دارای راهرو می باشند. برای راهرو ها که در قسمت ورودی خانه یا بین اتاق ها می باشد، معمولا از فرش ماشینی 700 شانه استفاده می شود و از فرش دستبافت یا فرش های ماشینی 1500 شانه استفاده نمی شود، چون قیمت و حساسیت در نگهداری زیادی دارند و چون در راهرو رفت و آمد زیاد است و پاخور زیادی دارد بهتر است فرشی که انتخاب می کنید هم دوام بالایی داشته باشد و هم بدون پرز و شست و شوی آن راحت باشد. می توانید فرش این قسمت را با بقیه ی دکوراسیون خانه ست کنید یا حتی مجزا از دکوراسیون باشد که بستگی به سلیقه ی هر فرد دارد، اگر با دکوراسیون منزل ست باشد تاثیر زیادی در زیبایی فضا خواهد داشت. از آن جا که راه رو ها در هنگام ورود منازل بسیار به چشم می آیند باید حساسیت زیادی در انتخاب فرش مناسب برای راهرو داشته باشید.
فرش راهرو
دارای تراکم های مختلف با سایز های استاندارد  4*1، 3*1، 2*1، 1.5*1 که در سایت فرش کاشان می توانید تنوع زیادی از فرش های راهرو را ببینید و حتی می توانید هر سایز دیگری غیر از سایزهای استانداردی که گفته شد مطابق سلیقه ی خود سفارش دهید. برای راه رو منازل آپارتمانی اصولا بهتر است فرش برای راه رو استفاده نکنید چرا که فضای خانه گرفته می شود و بهترین انتخاب برای فرش راه رو آپارتمان، استفاده از فرش هایی است که با شکل های هندسی بافته شده اند.


پیشنهاد آخر:
اگر روحیه ی شما دکوراسیون خاصی را می طلبد احتیاجی نیست خود را حتما ملزوم به رعایت نکات و توصیه های گفته شده کنید! شما برای آرامش خود هر نوع دکوراسیون و فرشی که می پسندید انتخاب کنید چرا که سایت فرش کاشان دارای انواع فرش ها برای سلیقه های مختلف است و به دلیل خرید مستقیم از کارخانه با قیمت مناسب تری نسبت به نمایشگاه های فرش، فرش ماشینی را در اختیار شما قرار می دهد و با قیمت مناسب به فروش می رساند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی