تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تاثیر شکل هندسی انواع فرش در دکوراسیون منزل

تاثیر شکل هندسی انواع فرش در دکوراسیون منزل

نقش شکل هندسی فرش ماشینی در بزرگنمایی منزل
نقش شکل هندسی فرش در استحکام بخشیدن به خانه
راهنمای خرید انواع فرش ماشینی با شکل خاص

امروزه در همه خانه ها از فرش های ماشینی استفاده می شود، چرا که استفاده از فرش ماشینی باعث می شود نقطه کانونی در منزل ایجاد شود. متراژ، ابعاد و سبک معماری یک منزل به طور قابل توجهی تاثیر زیادی روی سبک چیدمان می گذارد. امروزه منازل با سبک های معماری به روز و جدید ساخته می شوند و هر کسی برای منزل خود سبک چیدمانی اعم از مدرن، مینیمال، کلاسیک و یا سنتی انتخاب می کند و با خرید فرش ماشینی مناسب آن دکوراسیون به فضا جلوه و زیبایی بی نظیری نیز می بخشد. اما در صنعت تولید فرش ماشینی نیز اتفاقی نو و جدید افتاده است که به سبک چیدمان منازل تحول و تازگی به نظیری داده است و با خرید فرش با شکل های هندسی و ابعاد متفاوت می توانید منزل خود را از دیگر منازل و سبک دکوراسیون متمایز کنید و با فرش های شکل هندسی قسمت های مختلف منزل را به درستی از هم متمایز کنید.

 

نقش شکل هندسی فرش ماشینی در بزرگنمایی منزل

در منازل مهم ترین چیزی که وجود دارد انتخاب درست نقطه کانونی می باشد، که با در نظر گرفتن یک نقطه کانونی برای منزل خود می توانید آن قسمت را با میز های کوچک، آینه و تابلو های دکوراتیو و در آخر با پهن کردن یک فرش متفاوت از دیگر فرش ها به قسمتی تبدیل کنید که از بدو ورود توجه دیگران را آن قسمت خانه به خود جلب کند.

فرش گرد یا فرش دایره ای ماشینی

یکی از فرش های ماشینی که با ایجاد خطای دید فضای منزل را بزرگ تر نشان می دهد، فرش های دایره ای می باشند که از فرش دایره بیشتر برای منازل کوچک و آپارتمانی استفاده می شود که محیط را بزرگتر و با جلوه ای بیشتر نشان می دهد. اگر می بینید که فضای سالن پذیرایی منزلتان کوچک است و می خواهید در قسمتی از خانه خود کتابخانه داشته باشید، با پهن کردن یک فرش گرد در آن قسمت می توانید فضای سالن نشیمن و کتابخانه را به دو قسمت متمایز کنید. فرش های دایره ای، فرش هایی هستند که اگر می خواهید مبلمان و یا میز ناهار خوری را روی آن قرار دهید باید مبلمان خود را به گونه ای انتخاب کنید که یا حالت منحنی داشته باشند و یا بتوانید مبلمان را دور تا دور فرش گرد بچینید.

یکی از پر فروش ترین فرش های گرد کاشان، فرش گرد برای زیر میز ناهار خوری می باشد که ابعاد فرش برای زیر میز ناهار خوری باید با توجه به میز به درستی انتخاب شود تا زمانی که صندلی های میز ناهار خوری عقب کشیده می شود روی سرامیک و کف پوش ها نروند. اغلب فرش های گرد برای مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که می خواهند توجه مخاطب را به آن قسمت ها جلب کنند، مانند سالن های اجتماعات، نمایشگاه ها و شرکت ها و... . اگر مبلمان منزل شما مستطیلی و به سبک کلاسیک می باشد هرگز نباید از فرش دایره ای حتی با طرح زمینه سنتی استفاده کنید چرا که همخوانی و جلوه بصری خوبی ایجاد نمی شود و از طرفی زمانی که در دکوراسیون منزل خود از فرش گرد استفاده می کنید، در نگاه اول منحنی های فرش توجه مخاطب را به خود جلب می کنند و ناخوداگاه علاوه بر بزرگ نشان دادن منزل، توجه شما به وسایل های آن قسمت جلب می شود.

تاثیر شکل هندسی فرش گرد یا دایره ای در دکوراسیون منزل


فرش مربعی ماشینی

فضا هایی از خانه ها که برایشان خرید فرش مستطیلی چاره ساز نیست و نمی تواند زیبایی منزل را حفظ کند، باید از فرش مربعی استفاده کنند که اغلب فرش مربعی برای منازلی که معماری مکعبی دارند مناسب می باشد. حتما قبل از خرید فرش ماشینی به قسمتی از خانه یا اتاق که دارید توجه کنید و ببینید اگر متراژ مورد نظر حالت مربعی دارد و یا کوچک است اصلا از فرش های مستطیلی استفاده نکنید. فرش های مربعی اغلب برای منازلی استفاده می شوند که دکوراسیون مدرن و مینیمال دارند و فرش هایی هستند که بدون لچک و ترنج می باشند، یعنی برای منازل مدرن با توجه به متراژ باید فرش مربعی مدرن با طرح های ساده و خنثی را انتخاب کنید.

اگر می خواهید فضاهای خصوصی و خاصی در محل کار یا منزل داشته باشید و نمی دانید چه فرشی برای این مکان ها مناسب می باشد، بهتر است بدانید که فرش های مربعی این جلوه خاص را برای شما ایجاد می کنند و فرش هایی هستند که برای مکان های خصوصی و خاص مناسب اند. در فرش های دایره ای اگر از طرح های گل و بوته دار، لچک و ترنج نیز استفاده شود، فرش زیباتر به نظر می رسد ولی فرش مربعی شکل اینگونه نمی باشد و طالب طرح های فانتزی و مدرن و ساده می باشند و طرح های گل و بوته و لچک دار برای فرش مربعی شکل اصلا مناسب نمی باشد. همانطور که می دانید فرش مربعی، فرش دایره ای، فرش بیضی شکل، فرش هایی بر گرفته از اشکال هندسی می باشند و برای اینکه زیبایی این فرش های ماشینی به خوبی به چشم بیاید باید از طرح های هندسی نیز در بافت فرش استفاده نمود که این امر در فرش های مربعی بسیار مهم می باشد که انواع فرش مربعی با طرح زمینه و ابعاد خاص را می توانید از فروشگاه فرش کاشان با قیمت مناسب خریداری کنید و برای منازل سبک مدرن و سبک کلاسیک استفاده نمایید.

فرش بیضی ماشینی

فرش بیضی شکل یکی دیگر از فرش های ماشینی با شکل و ابعاد غیر استاندارد و خاص می باشد که این فرش ماشینی به دلیل اینکه سایزی غیر استاندارد دارد به صورت سفارشی و جفتی در کارخانجات تولید می شود. اصولا از فرش های بیضی برای پادری های سرویس بهداشتی، پادری اتاق خواب و همچنین برای جلوی تخت خواب استفاده می کنند. همچنین برای پر کردن قسمت هایی از منزل که به شدت خالی هستند و جلوه خوبی ندارند می توانید از فرش بیضی شکل که با انواع فرش بیضی فانتزی و فرش بیضی مدرن تولید می شوند استفاده کنید.

 

نقش شکل هندسی فرش در استحکام بخشیدن به خانه

همانطور که گفته شد برای منازل خود همیشه از عناصری استفاده کنید که جلوه و زیبایی خاصی به منزل یا محل کار شما ببخشند و جایی را برای خود درست کنید که منحصر به فرد از دیگران و دیگر سبک های دکوراسیون باشد. طرح های هندسی هر کدام دارای روانشناسی و اثباتی هستند که ناخواسته روی فکر و ذهن شما تاثیر می گذارد. فرش ماشینی شکل هندسی، فرش هایی هستند که به فضا احساس پویایی و سرزندگی را در عین سادگی و بدون هرج و مرج به فضا می بخشد. اگر منزل شما یا محل کار به شکل مدرن طراحی شده است از قالیچه ها یا فرش شکل خاص با طرح های هندسی استفاده کنید.

فرش دایره ای فضا را بزرگ نشان می دهد و شکل هندسه دایره، به معنای وحدت و یکپارچگی می باشد که فرش های دایره ای نیز با طرح ها انواع مختلف خاصی تولید می شوند. فرش های دایره ای اغلب با نقشه فرش طرح افشان تولید می شوند. اگر منازلی دارید که کوچک هستند و به دنبال خرید فرش ماشینی مناسب آن مکان هستید می توانید فرش طرح افشان را خریداری کنید چرا که این طرح، برای تمامی سبک دکوراسیون با توجه به رنگ زمینه های مختلفی که دارند بسیار مناسب می باشند. هر فرشی که برای منزل خریداری می کنید، فرش با سایز و ابعاد خاص ست همان فرش را هم برای فرش زیر میز ناهار خوری و فضای نشمین و... استفاده کنید.

به جنس فرش شکل خاصی که می خواهید خریداری کنید توجه ویژه ای داشته باشید. اگر فرش شکل خاص را برای مکان های پر رفت و آمد مانند سالن پذیرایی، زیر میز ناهارخوری می خواهید حتما توجه کنید با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته شده باشند چرا که نخ آکریلیک، نخی بسیار مقاوم و با کیفیت می باشد و با رنگ پذیری بالا و بی نظیری که دارد، زیبایی فرش ها را دو چندان می کند. اشکال هندسی تاثیرات مثبت و زیادی را روی ذهن انسان ها می گذارند و همین عامل باعث می شود تا باعث استحکام بخشیدن به خانه شود. برای اینکه فضای منزل درست به نظر برسد حتما باید به انتخاب ابعاد و سایز فرش ماشینی توجه داشته باشید.

استفاده از فرش های شکل خاص و با طرح زمینه های هندسی می تواند انتخاب بسیار خوبی برای آشپزخانه باشد و انرژی زیادی به فضای آشپزخانه شما ببخشد. آشپزخانه یکی از مکان هایی است که روزانه در آن وقت زیادی صرف می شود و فرش ها در معرض آلودگی زیادی قرار می گیرند. فرشی برای آشپزخانه خریداری کنید که ماهی یکبار بتوانید به راحتی آن را حمل کرده و بشویید. الیاف پلی پروپیلن از بهترین نوع نخ ها برای فرش مناسب آشپزخانه می باشند چرا که فاقد هر گونه پرزدهی هستند و به راحتی لکه های چربی و... از روی این فرش ها پاک می شوند و هیچگونه آسیبی نیز به فرش وارد نمی شود و همچنین فرش دارای وزنی سبک و قیمتی بسیار مناسب تر از فرش آکریلیک می شود. استفاده از فرش های ماشینی که شکل و طرح های خاص دارند به شما انرژی می دهند و باعث می شوند که ظاهر آشپزخانه جدید و لوکس شود.

فرش شکل هندسی مربعی شکل مناسب منازل متراژ خاص


راهنمای خرید انواع فرش ماشینی با شکل خاص

فرش های ماشینی با شکل ها و طرح های خاص و متفاوتی بافته می شوند. گلیم فرش ها از دسته فرش هایی هستند که به صورت مربعی، گلیم فرش دایره ای و بیضی تولید می شوند و اکثرا از گلیم فرش ها در منازل سنتی استفاده می شود. فرش های مدرن هم از نظر طرح زمینه هیچگونه محدودیتی ندارند و با انواع طرح ها و رنگ های متفاوت در حال تولید می باشند که برای خرید انواع فرش ماشینی با شکل خاص می توانید از طریق فروشگاه فرش کاشان با کارشناسان فروش فرش ماشینی در ارتباط باشید و فرش ماشینی مورد نظر خود را با توجه به متراژ و ابعاد خاصی که می خواهید سفارش دهید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی