تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

بهترین نوع فرش ماشینی برای مناطق سرد و نمناک کشور

بهترین نوع فرش ماشینی برای مناطق سرد و نمناک کشور

بهترین نوع فرش برای مکان های مرطوب کدام اند؟
از انتخاب اندازه استاندارد فرش برای منازل سرد و نمناک غافل نشوید!

همانطور که می دانید در کشور ما ایران فصل زمستان از پاییزش شروع می شود و هوایی سرد و خشک را نیز به همراه خود می آورد. خانه نیز مکانی است که در آنجا به آرامش می رسیم و باید محیطی در خانه ایجاد کرد که در شب های بلند زمستانی بتوانید به آن قسمت دنج خانه بروید و ساعت ها چای بنوشید و کتاب بخوانید و با خانواده خود وقت بگذرانید. در منازل چیزی که باعث می شود مکانی دنج و بی نظیر برای خود داشته باشید دکوراسیونی است که آن را خودتان دوست داشته باشید که زیبایی هر خانه را فرش ها تکمیل می کنند. برای خرید فرش مناسب منزل باید همیشه یک سری نکات مهم را به آن توجه ویژه ای داشته باشید چرا که برای منازلی که در مناطق سرد و نمناک کشور هستند، از هر نوع فرشی برای آن مناطق نمی توان استفاده کرد چرا که الیاف تار و پود فرش در اثر نم و رطوبت می تواند قارچ و کپک بزنند و از بین بروند.

 

بهترین نوع فرش برای مکان های مرطوب کدام اند؟

انتخاب بهترین فرش به عنوان عایق گرمایی  برای مکان های سرد و نمناک از واجبات می باشد که فرش ها بعد از وسایل گرمایشی بخاری و شومینه مهم ترین نقش را در گرم نگه داشتن خانه ها دارند. اما هر چقدر هم از وسایل گرمایشی برای منازل استفاده شود تا زمانی که کف خانه، کفپوشی مناسب نداشته باشد فضای منزل گرمایی به خود نمی گیرد و اصلا گرم نمی شود. انتخاب و خرید فرش برای مناطق سرد و نمناک کشور کمی سخت می شود چرا که آن مناطق با توجه به رطوبت موجود در هوا نیز می توانند به نخ و تار و پود الیاف بافته شده در فرش آسیب وارد کنند. پس برای مناطق سرد و نمناک باید از فرشی به عنوان کف پوش منزل استفاده کنید تا هم گرما را به خود جذب کنند و هم رطوبت به الیاف فرش آسیبی وارد نکند.

فرش دستباف یا پشمی

فرش های دستبافت جزء زیبا ترین فرش ها می باشند که دارای قیمت هایی بسیار بالا نیز هستند. جنس نخی که در بافت فرش دستبافت ماشینی به کار برده می شود پشم گوسفندان می باشد که فرش های پشمی به دلیل سطح بسیار نرمی که دارند در فصل سرما اگر کف منزل انداخته شود گرما را به شما منتقل می کنند و اگر این فرش دستباف کثیف شود، پاک کردن آن ها نیز به راحتی صورت می گیرد و به دلیل دوام بالا و کیفیت بی نظیری که فرش های پشمی یا فرش های دستباف گران قیمت دارند بهترین عایق گرمایی می باشند. اما از جهتی منازلی که در مناطق سرد و نمناک هستند، رطوبت نیز در آن مناطق وجود دارد که فرش دستبافت پشمی رطوبت را در خود جذب می کند و بعد از مدتی در بین تار و پود این فرش کپک و قارچ ایجاد می شود و فرش در اثر رطوبت از بین می رود.

فرش ماشینی آکریلیک درجه یک

یکی از بهترین نوع نخ هایی که در بازار تولید فرش های ماشینی وجود دارد نخ آکریلیک می باشد که این نخ بسیار به نخ پشم فرش های دستباف شبیه می باشد و فرش آکریلیک بسیار به فرش دستباف نیز شبیه می باشد. از ویژگی های بی نظیر فرش آکریلیک می توان به مواردی همچون، بافتی محکم و قوی که در برابر پاخور و شستشوی زیاد آسیبی نمی بیند می توان اشاره نمود و اینکه فرش های آکریلیک لکه ها را به خود نمی گیرند و به راحتی پاک می شوند. بهترین فرش مناسب مناطق مرطوب و سرد، فرش ماشینی آکریلیک می باشد چرا که این فرش اصلا رطوبت را به خود نمی گیرد و دچار کپک زدگی و رنگ پریدگی نمی شود. از ویژگی بی نظیری که باعث شده است فرش های آکریلیک جزء پر فروش ترین فرش های ماشینی شوند می توان به تنوع محصولی زیاد در آن ها اشاره کردد که هر کسی وابسته به هزینه ای که می خواهد و با توجه به سبک دکوراسیون منزل یا محل کار خود می تواند این فرش های ماشینی درجه یک را خریداری کند.

فرش های ماشینی با تراکم های فرش 500 شانه ماشینی، انواع فرش 700 شانه ماشینی، فرش 1000 شانه ماشینی، فرش های 1200 شانه و فرش 1500 شانه تولید می شوند که هر کدام از این فرش های ماشینی دارای قیمت هایی متغیر می باشند و تنوع طرح و رنگ در فرش های بافته شده با نخ آکریلیک بیش از صد ها طرح و رنگ متفاوت و متنوع اعم از فرش های سنتی و کلاسیک و ساده و مدرن می باشد. فرش 700 شانه تراکم 2550 دارای ضخامت خیلی خوبی می باشد که برای مناطق سرد و نمناک به عنوان یک عایق گرمایی عالی در منازل عمل می کند و به دلیل ضخامت زیادی که نسبت به فرش های تراکم بالا دارد از مقاومت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

اما اگر برای منازل ویلایی و شیک و خاص خود که در مناطق سرد و نمناک کشور واقع شده اند فرش ماشینی می خواهید، فرش های تراکم بالا و گل برجسته 1200 شانه تراکم 3600 و فرش های 1500 شانه تراکم 4500 را خریداری کنید، چرا که این فرش ها به فرش های دستبافت مشهور می باشند و تنها برای منازلی خاص و مبله مناسب هستند اما توجه کنید که ضخامت این فرش های تراکم بالا کم می باشد و در فصل سرما و زمستان نمی توانید روی این فرش ها بخوابید و یا نشستن روی زمین را ترجیح بدهید. فرش های 1200 شانه و مخصوصا فرش های 1500 شانه اصولا تنها جنبه تزئینی و زینت بخش دارند که چینش منازل ویلایی با انتخاب درست اندازه فرش ماشینی حتی در مناطق سرد و نمناک کشور اگر طبق اصول انجام شود، بزرگترین منازل نیز به خانه ای گرم و لذت بخش تبدیل می شود.

فرش های ماشینی پلی پروپیلن

بعد از فرش های ماشینی آکریلیک، فرش های پلی پروپیلن جایگاه ویژه ای در میان فرش های ماشینی جدید و پر فروش پیدا کرده اند. فرش هایی که با نخ پلی پروپیلن بافته می شوند، فرش های مناسب اتاق خواب و مکان های پر رفت و آمد نیز می باشند و نخ پلی پروپیلن یا الفین در برابر پاخور، شستشو  لکه و کثیفی ها فرشی با کیفیت و با مقاومتی بالا می باشد که به راحتی لکه ها را به خود نمی گیرد و شسته می شود. نخ پلی پروپیلن نیز برای مناطق مرطوب و نمناک فرش هایی بسیار مناسب می باشند و هیچ رطوبتی را به خود جذب نمی کنند و رطوبت نمی تواند به نخ تار و پود فرش آسیب وارد کند. فرش های پلی پروپیلن نیز از استحکام بالایی برخوردار می باشند و از فرش ماشینی آکریلیک ارزان تر می باشند.

معرفی بهترین فرش های ماشینی برای مناطق سرد و نمناک

از فرش ماشینی پلی پروپیلن برای اتاق خواب ها و فرش مناسب آشپزخانه استفاده می کنند. سطح فرش پلی پروپیلن بسیار نرم و لطیف می باشد که سرمای کف خانه را به خود می گیرد. برای انتخاب فرش مناسب اتاق خواب، فرش بافته شده با نخ پلی پروپیلن مناسب می باشد و فرش برای حال پذیرایی باید با نخ آکریلیک اصل بافته شده باشد چرا که سالن های پذیرایی فرش هایی با متراژ بالا می خواهند چون رفت و آمد در آن قسمت ها زیاد است و از همه مهم تر فرش های بافته شده با نخ آکریلیک طرح و نقشه های مناسب سالن های پذیرایی را در خود دارند.

فرش ماشینی پلی استر

نخ های پلی استر نخ هایی هستند که دارای کیفتی بی نظیر می باشند و نخ هایی به شدت براق نیز می باشند. فرش هایی که با نخ پلی استر بافته می شوند جزء فرش های ماشینی ارزان قیمت می باشند که اگر فرش ماشینی تنها با نخ پلی استر بافته شده باشد مقاومت خوبی در برابر پاخور نخواهد داشت مگر اینکه از نخ پلی استر و نخ آکریلیک به صورت ترکیبی در بافت قالی استفاده کنند. فرش پلی استر به دلیل خاصیت نایلونی که دارد منفذ هایی بسته دارد که نمی گذارد هیچگونه لکه ای روی فرش پلی استر باقی بماند ولی گرد و خاک به نخ های فرش پلی استر می چسبد و سخت شسته می شود.

 

از انتخاب اندازه استاندارد فرش برای منازل سرد و نمناک غافل نشوید!

مهم ترین عامل بعد از انتخاب جنس نخ تار و پود بافته شده در فرش ماشینی، انتخاب اندازه استاندارد فرش برای منازل سرد و نمناک در جای جای کشور می باشد. اگر که کف پوش منازلتان سرامیک یا چوبی می باشد این کف پوش ها سرمای زیادی را به خود می گیرند. کف منزل خود را سر تا سر نپوشانید و از طرفی آنقدر کف منزل را باز نگذارید، چرا که هم از نظر ظاهری و دکوراسیون داخلی جالب نمی باشد و هم حتی اگر بهترین فرش ماشینی را هم خریداری کرده باشید نمی تواند گرما را به خود بگیرد تا کف منزل یخ نباشد. پس اندازه فرش را جوری انتخاب کنید که 20 تا 30 سانت فاصله فرش تا دیوار شما باشد. فرش ها با ابعاد 6 متری، فرش 9 متری ماشینی و فرش 12 متری ماشینی بافته می شوند که با توجه به متراژی که دارید می توانید بهترین فرش ماشینی را با ابعاد مناسب خریداری کنید.

نکته: اگر منازل شما در زیر زمین می باشد بهترین راه بعد از انتخاب درست فرش ماشینی مناسب برای مکان مرطوب این است که زیر فرش یک لایه فلز، چوب یا پنل پلاستیکی قرار داده شود.

جمع بندی نهایی
مناطق سرد و نمناک مناطقی هستند که در آنجا رطوبت بسیار زیاد می باشد. فرش هم مهم ترین وسیله در همه خانه ها می باشد که نباید از وجود آن چشم پوشی کرد. قبل از خرید فرش مناسب منزل باید به شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه توجه زیادی نمود ولی با توجه به اینکه در حال حاضر در این مطلب هدف ما روی خرید فرش برای مناطق سرد و نمناک کشور است، به شما پیشنهاد می کنیم که فرش هایی خریداری کنید که رطوبت را به خود جذب نکنند که بهترین نوع نخی که در بافت فرش های ماشینی بافته می شود نخ آکریلیک و پلی پروپیلن می باشد که هیچ رطوبتی به خود جذب نمی کنند و از کیفیت بالا و بی نظیری نسبت به دیگر فرش های ماشینی و فرش دستباف برخوردار هستند. فروشگاه فرش کاشان، بهترین فرش های ماشینی را با کیفیت بالا و درجه یک با بهترین ماشین آلات مخصوص تولید می کند که از نظر کیفی تمامی فرش ها انتخاب خود را پس داده اند و با قیمت مناسب بدون واسطه به قیمت درب کارخانه، فروش انواع فرش های ماشینی صورت می گیرد و هزینه های اضافی اعم از مالیات و هزینه قبوض و اجاره و... روی قیمت فرش ها کشیده نمی شود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی